Vrijdag in 'Meldpunt': de strijd om een zuiniger energielabel

donderdag 7 december 2023
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Wie een zuiniger energielabel heeft, kan zijn huis gemakkelijker verkopen en betaalt bovendien lagere energiekosten. Maar een zuinig energielabel krijgen blijkt lastiger dan gedacht.

Wat kun je doen om zo'n label te krijgen? Daarover gaat 'Meldpunt' op vrijdag 8 december om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Uit cijfers van het Kadaster blijkt dat huizen met een zuinig energielabel niet alleen beter worden verkocht, ook het prijsverschil tussen woningen met een hoog en een laag energielabel loopt verder op. Die trend zet volgend jaar door, want wie vanaf 1 januari 2024 een huis met het zuinigste label (label A++++) wil kopen kan 50.000 euro meer hypotheek krijgen.

Vijf verschillende energielabels A
Elly Hes (80) woont in een compleet geïsoleerd vrijstaande bungalow. Ze heeft spouwisolatie in de muren, bodemafsluiters en isolatiekussens in de kruipruimte, HR++dubbelglas door het hele huis, acht zonnepanelen op het dak en een zuinige CV-ketel. Toch kreeg haar woning het energielabel B. Dat lijkt zuinig, maar dat is inmiddels het op vijf na zuinigste energielabel. Er zijn namelijk vijf verschillende energielabels A. Ze zou graag opnieuw haar woning laten inspecteren op energiezuinigheid, maar vindt geen bedrijf dat bij haar langskomt. Makelaar Dagmar Daae neemt ons mee tijdens een huisbezichtiging. 'Kopers zeggen nog net gedag en beginnen dan direct over het energielabel', vertelt Daae. Elles de Bruin praat in de studio van 'Meldpunt' door over energielabels van koopwoningen met Hans André de la Porte van de Vereniging Eigen Huis en Suzanne Hoogers van Milieu Centraal.

En verder: dagje uit blijkt verkoopreisje
Ursula Muestege (88) boekt bij 60 Plus Reizen voor 45 euro een dagje weg naar Elburg. Bij aankomst in een hotel voor een lunch wint mevrouw een reischeque ter waarde van 400 euro. Ze zet haar handtekening onder een cruisereis, maar na contact met haar kinderen annuleert ze de vakantie ter plaatse. Een paar weken later valt er een brief op de mat: ze blijkt toch aan de reis vast te zitten. Wil ze ervan af, dan moet ze alsnog veertig procent van de reissom betalen: 623 euro. Ging deze boeking wel volgens de regels? MAX Ombudsman Jeanine Janssen onderzoekt de klacht en licht de uitkomst toe in 'Meldpunt'.

'Meldpunt', vrijdag 8 december om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

De extra kamer is af en de jury bezoekt opnieuw alle werven. Ondertussen breekt de allerlaatste fase van het avontuur aan: de afwerkingsweek. Er moet nog keihard gewerkt worden, want net deze laatste details kunnen bepalen wie straks zijn droomhuis wint.

'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:50
    Zig & Sharko
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    09:00
    Lentebeelden
  • 08:55
    Kleine dingen
    05:15
    Geen uitzending
  • 08:55
    Nils Holgersson
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:00
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Qmusic
    01:25
    9-1-1
  • 07:00
    Willy
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:50
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 06:00
    Joe
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    04:50
    Geen uitzending
  • 08:40
    Friends
    02:05
    Geen uitzending
  • 08:55
    3rd Rock From the Sun
    02:45
    Geen uitzending
  • 08:20
    Property Brothers
    02:10
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 08:40
    Without a Trace
    02:20
    Geen uitzending
  • 01:56
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:56
    Lifestyle en wonen
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:40
    Vlaamse Klassiekers
    02:10
    Taste of Australia met Hayden Quinn
  • 08:25
    Midsomer Murders
    02:40
    Miss Fisher's Murder Mysteries
  • 08:50
    Grey's Anatomy
  • 08:40
    Goedemorgen Nederland
    05:50
    Nederland in Beweging
  • 08:35
    MAX Geheugentrainer
    02:05
    Nieuwsuur
  • 08:45
    Pieter Konijn
    02:05
    NOS Studio Sport