Vrijdag in 'Meldpunt': De lange weg na ontslag van IC

donderdag 14 mei 2020

Wie de intensive care mag verlaten na corona heeft niet alleen fysiek, maar ook mentaal nog een lange weg van herstel te gaan. En dat laatste geldt ook voor de familie van de patiënt. Hierover gaat de uitzending van 'Meldpunt' op vrijdag 15 mei.

Freddy van Schaik (58) neemt als hij begint te hoesten geen enkel risico. Zijn vrouw heeft zware astma en dus mag zij onder geen beding corona oplopen. Als hij zich meldt op de huisartsenpost van het ziekenhuis gaan meteen alle alarmbellen af. Freddy moet direct naar de IC en ligt voordat hij het weet in coma aan de beademing. Deze strijd duurt drie weken, maar hij herstelt. Thuisgekomen volgt het volgende gevecht; dat van verder herstel, zowel fysiek als mentaal. Dat laatste geldt ook voor zijn familie.


Tobias Schmitz ligt twee jaar geleden op de IC voor zeven weken met de gevolgen van zware griep. In oktober 2019 toonden we in 'Meldpunt' zijn verhaal. Tobias verliest op de IC twintig kilo en kan nadien amper zijn armen optillen. De ziekteverschijnselen van toen komen veel overeen met die van corona. We spreken hem opnieuw. Hij vertelt ook over de psychische kant van zijn revalidatie. Tobias kampte met paniekaanallen, nachtmerries, moest veel huilen en trilde. Vermoedelijk leed hij aan PICS, het Post IC Syndroom.

Over de heftige gevolgen van een wekenlange IC-opname praten we door met Marianne Brackel van IC Connect, de patiëntenorganisatie voor (voormalige) IC-patiënten. En trauma-psycholoog Herman de Mönnink vertelt over een methode om de IC-opname en het ziekteproces te verwerken.

Pensioenzorg
Verder gaat 'Meldpunt' over de zorgen rond pensioenen. Micaela Deden (70) heeft het niet breed en is bang dat de coronacrisis tot pensioenkortingen gaat leiden. MAX Ombudsman Rogier de Haan praat ons bij over de stand van zaken rond de pensioenen.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 15 mei om 19.20 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

De Britse miljonair Shrien Dewani en zijn kersverse vrouw Anni vertrekken op huwelijksreis naar Zuid-Afrika. Maar tijdens een taxirit in Kaapstad overvallen gewapende criminelen hen. De man wordt vrijgelaten, de vrouw ontvoerd. Een dag later wordt ze dood teruggevonden. Eerst lijkt het op een roofmoord, maar is dat ook zo? Of heeft de bruidegom huurmoordenaars ingeschakeld?

'Telefacts Zomer', om 22.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:30
    Sporza: Renewi Tour
    17:40
    Clips
  • 13:00
    Zomerbeelden
    17:25
    The Kim Dynasty: A Family Affair
  • 15:35
    Aap, Poot, Pies
    15:45
    Saïd & Anna
  • 15:35
    NYPD Blue
    16:35
    Lisa
  • 14:25
    My Kitchen Rules
    15:45
    Achter gesloten deuren
  • 15:20
    Dolittle
    17:15
    The Good Doctor
  • 15:15
    Stargate SG-1
    16:10
    Xena: Warrior Princess
  • 08:50
    Geen uitzending
    15:55
    Matlock
  • 15:30
    Joe
    16:00
    Geen uitzending
  • 15:00
    Komen Eten bij De Slimste Mens ter Wereld
    16:00
    Oogappels
  • 15:05
    The Rookie
    16:05
    Castle
  • 14:50
    Ice Airport Alaska
    15:45
    Pawn Stars
  • 15:20
    Property Brothers
    16:10
    MasterChef UK
  • 15:30
    Death of the Party
    16:15
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:28
    Het perfecte terras
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 15:10
    Lekker Messy
    15:40
    Chris Cooks Cymru
  • 15:30
    Murdoch Mysteries
    16:20
    The Madame Blanc Mysteries
  • 15:15
    Burn Notice
    16:55
    Below Deck Sailing Yacht
  • 15:20
    NOS Journaal
    16:00
    Goedenavond Nederland
  • 15:15
    Rail Away
    15:45
    Andere Tijden Kort
  • 15:05
    De kidnappers
    16:20
    Klaas kan alles