Vrijdag in 'Meldpunt': De lange weg na ontslag van IC

donderdag 14 mei 2020

Wie de intensive care mag verlaten na corona heeft niet alleen fysiek, maar ook mentaal nog een lange weg van herstel te gaan. En dat laatste geldt ook voor de familie van de patiënt. Hierover gaat de uitzending van 'Meldpunt' op vrijdag 15 mei.

Freddy van Schaik (58) neemt als hij begint te hoesten geen enkel risico. Zijn vrouw heeft zware astma en dus mag zij onder geen beding corona oplopen. Als hij zich meldt op de huisartsenpost van het ziekenhuis gaan meteen alle alarmbellen af. Freddy moet direct naar de IC en ligt voordat hij het weet in coma aan de beademing. Deze strijd duurt drie weken, maar hij herstelt. Thuisgekomen volgt het volgende gevecht; dat van verder herstel, zowel fysiek als mentaal. Dat laatste geldt ook voor zijn familie.


Tobias Schmitz ligt twee jaar geleden op de IC voor zeven weken met de gevolgen van zware griep. In oktober 2019 toonden we in 'Meldpunt' zijn verhaal. Tobias verliest op de IC twintig kilo en kan nadien amper zijn armen optillen. De ziekteverschijnselen van toen komen veel overeen met die van corona. We spreken hem opnieuw. Hij vertelt ook over de psychische kant van zijn revalidatie. Tobias kampte met paniekaanallen, nachtmerries, moest veel huilen en trilde. Vermoedelijk leed hij aan PICS, het Post IC Syndroom.

Over de heftige gevolgen van een wekenlange IC-opname praten we door met Marianne Brackel van IC Connect, de patiëntenorganisatie voor (voormalige) IC-patiënten. En trauma-psycholoog Herman de Mönnink vertelt over een methode om de IC-opname en het ziekteproces te verwerken.

Pensioenzorg
Verder gaat 'Meldpunt' over de zorgen rond pensioenen. Micaela Deden (70) heeft het niet breed en is bang dat de coronacrisis tot pensioenkortingen gaat leiden. MAX Ombudsman Rogier de Haan praat ons bij over de stand van zaken rond de pensioenen.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 15 mei om 19.20 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

Acht koppels strijden om een gratis droomhuis. Geblinddoekt ontdekken ze hun potentiële nieuwe thuis. De sloophamers vliegen er al snel in het rond, want de kandidaten gaan meteen aan de slag. Intussen is de jury ook benieuwd naar hun eerste ontwerpen.

'Huis Gemaakt', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:00
    Sporza: GP Samyn
    18:04
    VRT NWS Update
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    16:55
    De Zevende Dag
  • 16:05
    De Smurfen
    16:14
    Videoclips #likeme
  • 16:05
    America's Funniest Home Videos
  • 15:40
    GPs: Behind Closed Doors
    16:35
    Ik Vertrek
  • 15:35
    Babylon A.D.
    17:25
    S.W.A.T.
  • 15:50
    Xena: Warrior Princess
    16:40
    24
  • 16:00
    Baywatch
    16:45
    Suits
  • 16:10
    Geen uitzending
    16:40
    Home Improvement
  • 15:45
    De Zussen Coorevits
    16:30
    Stukken van mensen
  • 16:10
    This Is Us
    17:00
    Walker
  • 15:40
    Fear Factor USA.
    16:30
    Brooklyn Nine-Nine
  • 15:50
    The Block Australia
    17:00
    Love Island UK
  • 16:10
    The Murderous Scissor Sisters
    18:45
    Cold Case Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:56
    Het appartement
    16:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 15:35
    De Eregast
    16:25
    Ware Delicatessen
  • 15:45
    The Doctor Blake Mysteries
    16:50
    Call the Midwife
  • 16:05
    Lie to Me
    17:00
    Below Deck Sailing Yacht
  • 16:05
    Tussen Kunst en Kitsch
    17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
  • 16:10
    Kook mee met MAX
    16:25
    EO Metterdaad
  • 16:10
    Moomin Vallei
    16:35
    Lassie Animated