Vrijdag in 'Meldpunt': De lange weg na ontslag van IC

donderdag 14 mei 2020

Wie de intensive care mag verlaten na corona heeft niet alleen fysiek, maar ook mentaal nog een lange weg van herstel te gaan. En dat laatste geldt ook voor de familie van de patiënt. Hierover gaat de uitzending van 'Meldpunt' op vrijdag 15 mei.

Freddy van Schaik (58) neemt als hij begint te hoesten geen enkel risico. Zijn vrouw heeft zware astma en dus mag zij onder geen beding corona oplopen. Als hij zich meldt op de huisartsenpost van het ziekenhuis gaan meteen alle alarmbellen af. Freddy moet direct naar de IC en ligt voordat hij het weet in coma aan de beademing. Deze strijd duurt drie weken, maar hij herstelt. Thuisgekomen volgt het volgende gevecht; dat van verder herstel, zowel fysiek als mentaal. Dat laatste geldt ook voor zijn familie.


Tobias Schmitz ligt twee jaar geleden op de IC voor zeven weken met de gevolgen van zware griep. In oktober 2019 toonden we in 'Meldpunt' zijn verhaal. Tobias verliest op de IC twintig kilo en kan nadien amper zijn armen optillen. De ziekteverschijnselen van toen komen veel overeen met die van corona. We spreken hem opnieuw. Hij vertelt ook over de psychische kant van zijn revalidatie. Tobias kampte met paniekaanallen, nachtmerries, moest veel huilen en trilde. Vermoedelijk leed hij aan PICS, het Post IC Syndroom.

Over de heftige gevolgen van een wekenlange IC-opname praten we door met Marianne Brackel van IC Connect, de patiëntenorganisatie voor (voormalige) IC-patiënten. En trauma-psycholoog Herman de Mönnink vertelt over een methode om de IC-opname en het ziekteproces te verwerken.

Pensioenzorg
Verder gaat 'Meldpunt' over de zorgen rond pensioenen. Micaela Deden (70) heeft het niet breed en is bang dat de coronacrisis tot pensioenkortingen gaat leiden. MAX Ombudsman Rogier de Haan praat ons bij over de stand van zaken rond de pensioenen.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 15 mei om 19.20 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De F*ckulteit' van Videoland

Wanneer een journalist een artikel publiceert over het machtsmisbruik op Anouks oude universiteit, komt Hartman zwaar onder vuur te liggen. Anouk wordt door de situatie gedwongen om kleur te bekennen.

'De f*ckulteit', om 21.40 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:25
    De jaren 90 voor tieners
    17:25
    Undercover
  • 13:00
    Zomerbeelden
    17:30
    Rebirth
  • 16:35
    Kratts in het wild
    16:55
    Athleticus Urban Games
  • 16:30
    Sara
    17:05
    Aspe
  • 15:55
    Hell's Kitchen USA
  • 14:55
    Erin Brockovich
    17:15
    9-1-1
  • 15:55
    Xena: Warrior Princess
    16:50
    Stargate SG-1
  • 16:40
    Suits
    17:30
    ER
  • 16:35
    Wat nu weer?
    17:05
    SOS Piet
  • 16:05
    Oogappels
    17:10
    Lang Leve de Liefde
  • 16:25
    Grey's Anatomy
  • 16:35
    Pawn Stars
    17:00
    Two and a Half Men
  • 16:40
    Come Dine with Me: The Professionals
    17:35
    Love It or List It
  • 16:00
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 16:39
    Het appartement
    16:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 16:15
    Het Weekmenu
    16:50
    A la carte
  • 16:10
    The Madame Blanc Mysteries
    17:05
    Death in Paradise
  • 16:10
    Burn Notice
    17:00
    Below Deck
  • 16:05
    Goedenavond Nederland
    17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
  • 16:30
    Wildernis onder Water
    17:00
    Samen Digitaal
  • 15:25
    Superjuffie
    16:50
    Brugklas marathon