Vrijdag in 'Meldpunt': De lange weg na ontslag van IC

donderdag 14 mei 2020

Wie de intensive care mag verlaten na corona heeft niet alleen fysiek, maar ook mentaal nog een lange weg van herstel te gaan. En dat laatste geldt ook voor de familie van de patiënt. Hierover gaat de uitzending van 'Meldpunt' op vrijdag 15 mei.

Freddy van Schaik (58) neemt als hij begint te hoesten geen enkel risico. Zijn vrouw heeft zware astma en dus mag zij onder geen beding corona oplopen. Als hij zich meldt op de huisartsenpost van het ziekenhuis gaan meteen alle alarmbellen af. Freddy moet direct naar de IC en ligt voordat hij het weet in coma aan de beademing. Deze strijd duurt drie weken, maar hij herstelt. Thuisgekomen volgt het volgende gevecht; dat van verder herstel, zowel fysiek als mentaal. Dat laatste geldt ook voor zijn familie.


Tobias Schmitz ligt twee jaar geleden op de IC voor zeven weken met de gevolgen van zware griep. In oktober 2019 toonden we in 'Meldpunt' zijn verhaal. Tobias verliest op de IC twintig kilo en kan nadien amper zijn armen optillen. De ziekteverschijnselen van toen komen veel overeen met die van corona. We spreken hem opnieuw. Hij vertelt ook over de psychische kant van zijn revalidatie. Tobias kampte met paniekaanallen, nachtmerries, moest veel huilen en trilde. Vermoedelijk leed hij aan PICS, het Post IC Syndroom.

Over de heftige gevolgen van een wekenlange IC-opname praten we door met Marianne Brackel van IC Connect, de patiëntenorganisatie voor (voormalige) IC-patiënten. En trauma-psycholoog Herman de Mönnink vertelt over een methode om de IC-opname en het ziekteproces te verwerken.

Pensioenzorg
Verder gaat 'Meldpunt' over de zorgen rond pensioenen. Micaela Deden (70) heeft het niet breed en is bang dat de coronacrisis tot pensioenkortingen gaat leiden. MAX Ombudsman Rogier de Haan praat ons bij over de stand van zaken rond de pensioenen.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 15 mei om 19.20 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Er zijn mensen die dromen van een cruise. Sommigen willen pure luxe ervaren en behandeld worden als een koning. De anderen houden meer van een culturele cruise, met bijvoorbeeld een stop in Wenen voor een concert met muziek van Mozart. En weer anderen willen de nostalgie van vroeger voelen op een klipper, waarbij ze zelf meehelpen om de zeilen te hijsen.

'Telefacts Zomer', om 22.45 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:20
    Chateau Planckaert
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 18:20
    De DNA revolutie
    19:05
    Rise of the Billionaires
  • 18:30
    Hallo Kroket
    18:45
    Athleticus Aquatic Games
  • 18:15
    De Kotmadam
    19:00
    VTM Nieuws
  • 18:20
    Home and Away
    18:45
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 18:05
    How I Met Your Mother
    18:35
    Community
  • 17:55
    All New Traffic Cops
    18:50
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 18:25
    ER
    19:15
    24
  • 18:15
    Chez Bompa Lawijt
    19:10
    De keuken van Sofie
  • 18:30
    Blind Gekocht
    19:35
    De Verhulstjes
  • 18:00
    The Rookie
    19:45
    FBI: International
  • 18:10
    The Neighborhood
    18:40
    Storage Wars
  • 18:25
    Love it or List it Australia
    19:30
    The Block Australia
  • 17:45
    Social Media Murders
    18:45
    Accident, Suicide, or Murder
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 18:10
    Hobbyklus
    18:55
    Seventies To Seven
  • 18:15
    Urban Barbecue
    18:40
    De Wereldkeuken
  • 18:10
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 17:55
    Below Deck
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 18:30
    EenVandaag
    19:00
    Op Safari
  • 18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
    19:10
    BinnensteBuiten
  • 18:20
    Waku Waku
    18:45
    Het Klokhuis