Vrijdag in 'Meldpunt': De lange weg na ontslag van IC

donderdag 14 mei 2020

Wie de intensive care mag verlaten na corona heeft niet alleen fysiek, maar ook mentaal nog een lange weg van herstel te gaan. En dat laatste geldt ook voor de familie van de patiënt. Hierover gaat de uitzending van 'Meldpunt' op vrijdag 15 mei.

Freddy van Schaik (58) neemt als hij begint te hoesten geen enkel risico. Zijn vrouw heeft zware astma en dus mag zij onder geen beding corona oplopen. Als hij zich meldt op de huisartsenpost van het ziekenhuis gaan meteen alle alarmbellen af. Freddy moet direct naar de IC en ligt voordat hij het weet in coma aan de beademing. Deze strijd duurt drie weken, maar hij herstelt. Thuisgekomen volgt het volgende gevecht; dat van verder herstel, zowel fysiek als mentaal. Dat laatste geldt ook voor zijn familie.


Tobias Schmitz ligt twee jaar geleden op de IC voor zeven weken met de gevolgen van zware griep. In oktober 2019 toonden we in 'Meldpunt' zijn verhaal. Tobias verliest op de IC twintig kilo en kan nadien amper zijn armen optillen. De ziekteverschijnselen van toen komen veel overeen met die van corona. We spreken hem opnieuw. Hij vertelt ook over de psychische kant van zijn revalidatie. Tobias kampte met paniekaanallen, nachtmerries, moest veel huilen en trilde. Vermoedelijk leed hij aan PICS, het Post IC Syndroom.

Over de heftige gevolgen van een wekenlange IC-opname praten we door met Marianne Brackel van IC Connect, de patiëntenorganisatie voor (voormalige) IC-patiënten. En trauma-psycholoog Herman de Mönnink vertelt over een methode om de IC-opname en het ziekteproces te verwerken.

Pensioenzorg
Verder gaat 'Meldpunt' over de zorgen rond pensioenen. Micaela Deden (70) heeft het niet breed en is bang dat de coronacrisis tot pensioenkortingen gaat leiden. MAX Ombudsman Rogier de Haan praat ons bij over de stand van zaken rond de pensioenen.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 15 mei om 19.20 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Een Britse jongen van negentien Jay Slater, wil naar een festival op Tenerife. Tijdens de feestelijkheden raakt hij vermist. Zijn vrienden alarmeren de politie. En dan begint een hele lijdensweg voor de familie. Leeft hij nog? Is hij gestorven? Is er kwaad opzet in het spel of is er een ongeluk gebeurd?

'Telefacts Zomer', om 22.15 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    19:45
    Thuis
  • 17:40
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    20:10
    Terzake
  • 19:20
    Dance Academy
    19:45
    Karrewiet
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:55
    Het Weer
  • 19:15
    Blind getrouwd: Australië
    20:30
    Mamma Mia!
  • 19:30
    How I Met Your Mother
    20:30
    The Bourne Legacy
  • 18:45
    Top 20 Funniest
    20:35
    Stuber
  • 19:15
    S.W.A.T.
    20:50
    Condor
  • 19:20
    De keuken van Sofie
    19:40
    David
  • 19:30
    Stukken van mensen
    20:35
    Komen Eten bij De Tafel van Gert/Tine
  • 18:55
    The Rookie
    19:50
    FBI: International
  • 19:20
    Storage Wars
    19:45
    Highway Thru Hell
  • 18:45
    Next Level Chef
    19:35
    The Block Australia
  • 18:50
    Killer at the Crime Scene
    19:45
    Snapped
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 19:34
    Tooldokter
    19:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 19:15
    Chris Cooks Cymru
    19:45
    De Sterrenkaart
  • 19:10
    Father Brown
    20:05
    Hudson & Rex
  • 18:50
    Grey's Anatomy
  • 17:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    20:10
    NOS WK Avond
  • 19:30
    Vuurtorenverhalen
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:25
    De Grannies van Amsterdam
    20:05
    Dertigers