Vrijdag in 'Meldpunt': De lange weg na ontslag van IC

donderdag 14 mei 2020

Wie de intensive care mag verlaten na corona heeft niet alleen fysiek, maar ook mentaal nog een lange weg van herstel te gaan. En dat laatste geldt ook voor de familie van de patiënt. Hierover gaat de uitzending van 'Meldpunt' op vrijdag 15 mei.

Freddy van Schaik (58) neemt als hij begint te hoesten geen enkel risico. Zijn vrouw heeft zware astma en dus mag zij onder geen beding corona oplopen. Als hij zich meldt op de huisartsenpost van het ziekenhuis gaan meteen alle alarmbellen af. Freddy moet direct naar de IC en ligt voordat hij het weet in coma aan de beademing. Deze strijd duurt drie weken, maar hij herstelt. Thuisgekomen volgt het volgende gevecht; dat van verder herstel, zowel fysiek als mentaal. Dat laatste geldt ook voor zijn familie.


Tobias Schmitz ligt twee jaar geleden op de IC voor zeven weken met de gevolgen van zware griep. In oktober 2019 toonden we in 'Meldpunt' zijn verhaal. Tobias verliest op de IC twintig kilo en kan nadien amper zijn armen optillen. De ziekteverschijnselen van toen komen veel overeen met die van corona. We spreken hem opnieuw. Hij vertelt ook over de psychische kant van zijn revalidatie. Tobias kampte met paniekaanallen, nachtmerries, moest veel huilen en trilde. Vermoedelijk leed hij aan PICS, het Post IC Syndroom.

Over de heftige gevolgen van een wekenlange IC-opname praten we door met Marianne Brackel van IC Connect, de patiëntenorganisatie voor (voormalige) IC-patiënten. En trauma-psycholoog Herman de Mönnink vertelt over een methode om de IC-opname en het ziekteproces te verwerken.

Pensioenzorg
Verder gaat 'Meldpunt' over de zorgen rond pensioenen. Micaela Deden (70) heeft het niet breed en is bang dat de coronacrisis tot pensioenkortingen gaat leiden. MAX Ombudsman Rogier de Haan praat ons bij over de stand van zaken rond de pensioenen.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 15 mei om 19.20 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Blind Getrouwd' - Marjan & Mattias (VTM)

Vandaag trouwen Mattias en Marjan, waarna we kennismaken met Ellen en Matti. Kan Matti, een vader van twee jonge kinderen, het hart veroveren van Ellen, een vrouw die na een intens kankertraject weer op zoek gaat naar liefdesgeluk?

'Blind Getrouwd', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:40
    Time: out
    22:10
    VRT NWS laat
  • 21:25
    2000 Meters to Andriivka
    23:15
    Prime Minister
  • 20:00
    Sporza: UEFA Champions League Vrouwen
    21:50
    VRT NWS journaal met VGT
  • 20:35
    Blind getrouwd
    22:00
    Helden van hier: De MUG heli
  • 20:35
    The Great Wall
    22:30
    Wouter Deprez - Speech
  • 20:35
    Coach Carter
    23:05
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 20:35
    Rules of Engagement
    22:55
    America's Toughest Jails
  • 20:50
    De Bunker
    22:50
    ER
  • 21:40
    Tegen de Sterren Op
    22:25
    Cheers
  • 21:15
    Knokke Tof
    22:20
    Zeg Eens Euh
  • 20:35
    Ricky Stanicky
    22:45
    Friends
  • 20:35
    San Andreas
    22:45
    The Ark
  • 21:30
    Blind Gekocht NL
    22:25
    Komen Eten
  • 21:25
    World's Most Evil Killers
  • 21:33
    CEO van mijn leven
    22:18
    Business Branding
  • 21:37
    Het appartement
    22:00
    De Muziekshow
  • 21:35
    Open Vuur
    22:25
    De Open Vuur Roadtrip naar Zweden
  • 21:00
    Marie Antoinette
    22:05
    Unforgotten
  • 21:30
    The Resident
    22:30
    Nine Perfect Strangers
  • 21:30
    AVROTROS Triviant
    22:20
    Pauw & De Wit
  • 21:25
    Dit is de kwestie
    22:00
    Nieuwsuur
  • 20:30
    Muziekfeest van het Jaar 2025
    23:05
    A Beautiful Mess