Vrijdag in 'Meldpunt': buitenlandse zorg-au pair: uitkomst of uitbuiting?

donderdag 12 september 2019

Zijn inwonende buitenlandse zorg-au pairs een goed alternatief voor de reguliere ouderenzorg, die kampt met geld- en personeelsgebrek? En waarom ging pensioenfonds ABP overstag in de zaak over het terugbetalen van te veel uitgekeerd pensioen?

Het is te zien in de eerste aflevering van een nieuw seizoen van 'Meldpunt' op vrijdag 13 september om 19.10 uur bij MAX op NPO 2.


In Duitsland en Italië komt het al heel vaak voor, in Nederland is het in opkomst: een werknemer uit Polen, Bulgarije of Portugal die inwoont bij een Nederlandse oudere, het huishouden doet en lichte zorgwerkzaamheden verricht. Deze buitenlandse verzorgers werken twee maanden op en af: twee maanden werken Nederland, twee maanden onbetaald naar huis.

De Poolse Iwona verzorgt op deze manier de 83-jarige John Oosterveen uit Dordrecht. Hij is blij met haar hulp en aandacht, zij kan goed leven van het inkomen dat ze in Nederland verdient. Maar voldoet dit Poolse bedrijf wel aan de Nederlandse arbeidsregels? In de studio reageren Kitty Jong, vicevoorzitter van FNV en Hans Buijing, bestuurder van Branchevereniging Zorgthuisnl.

Verder is te gast ABP-directeur Nicole Beuken. Zij reageert op het besluit van het pensioenfonds om niet langer pensioen terug te vorderen bij 555 deelnemers, die jarenlang te veel hadden ontvangen. En geldt dit gewijzigde terugvorderbeleid ook voor andere gedupeerden die, zonder dat ze het konden weten, jarenlang te veel pensioen ontvingen?

En 'Meldpunt' is benieuwd of ABP gaat korten op de pensioenen en de premies gaat verhogen nu, vanwege de dalende beurskoersen en de lage rente, de pensioenfondsen er slecht voor staan.

'Meldpunt', vrijdag 13 september om 19.10 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Helden van Hier: De MUG Heli' (VTM)

Het team helpt een oudere man die onwel wordt na een glaasje jenever. Een vrouw krijgt hulp na een ongeval met haar scooter. De hulpdiensten komen ter plaatse na een auto-ongeluk, waarna ze zich haasten naar een man met keelkanker die bloed verliest.

'Helden van hier: De MUG heli', om 22.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:40
    Flikken Maastricht
    16:30
    De Noodcentrale
  • 13:00
    Zomerbeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:35
    Aap, Poot, Pies
    15:45
    Saïd & Anna
  • 15:30
    NYPD Blue
    16:35
    Lisa
  • 14:35
    Onderweg naar liefde
    15:45
    Kitchen Nightmares
  • 14:30
    Who's Stalking My Family?
  • 15:30
    Xena: Warrior Princess
    16:30
    Stargate SG-1
  • 15:40
    Cross Country Christmas
    17:15
    Christmas CEO
  • 15:20
    Joe
    15:50
    Geen uitzending
  • 15:00
    Blind Gekocht NL
    15:50
    De Tafel van Tine
  • 15:15
    The Rookie
    16:10
    Castle
  • 14:50
    Heavy Rescue: 401
    15:45
    Pawn Stars
  • 15:20
    A Place in the Sun
    16:15
    Property Brothers
  • 15:10
    Snapped: Killer Couples
    16:05
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:31
    Meesterwerk
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 15:20
    Lekker Messy
    15:50
    Chris Cooks Cymru
  • 15:15
    All Creatures Great and Small
    16:10
    Grantchester
  • 15:10
    Burn Notice
    17:00
    Below Deck Down Under
  • 13:50
    NOS Algemene Politieke Beschouwingen
    17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
  • 15:20
    VPRO Cinema Extra
    16:00
    NOS Journaal
  • 15:35
    De Smurfen
    15:45
    Mojo Fliptop