Vrijdag in 'Meldpunt': boekhouder verliest vermogen van weduwe na handel in crypto's

donderdag 3 november 2022
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Mag een boekhouder met een volmacht op eigen houtje beslissen dat hij tonnen van een ander zeer risicovol belegt? Een weduwe, die het beheer van haar vermogen aan deze boekhouder overlaat, is niet op de hoogte van zijn acties. Totdat blijkt dat al haar bankrekeningen leeg zijn.

Over de aansprakelijkheid van boekhouders en de risico’s van cryptohandel gaat 'Meldpunt' op vrijdag 4 november om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


De 85-jarige tante van Drika Stam is jarenlang vermogend. Het geld komt voort uit de melkhandel die zij runde met haar inmiddels overleden man. Na zijn dood, nu tientallen jaren geleden, besluit de vrouw haar vermogen te laten beheren door een boekhouder. Deze nu 82-jarige man heeft een notariële volmacht waarin ook zijn zoon wordt genoemd. In 2019 en 2021 sluist de boekhouder geld van de weduwe door naar eigen rekeningen en investeert het in cryptocurrency via een Cypriotisch handelsplatform. De hele investering, ongeveer 2,5 ton, gaat in rook op.

Tot hoever gaat een volmacht van een boekhouder? Moet die zijn klant op de hoogte stellen van risicovolle beleggingen? En is het geld nog terug te halen? Daarover spreekt Elles de Bruin met advocaat Marius Hupkes en Jan Boerboom van toezichthouder Autoriteit Financiële Markten.

En verder in 'Meldpunt': verhuisbedrijf gijzelt inboedel
Desiree Latenstein schakelt, vanwege een grote verbouwing, verhuisbedrijf Budget Movers in om haar inboedel op te halen en tijdelijk op te slaan. Zij maakt hierover een duidelijke prijsafspraak. Toch ontvangt zij telkens nieuwe betaalverzoeken met opslagkosten die verdubbelen. Betaalt ze niet? Dan krijgt ze volgens het verhuisbedrijf haar spullen ook niet terug. MAX Ombudsman Jeanine Janssen bemiddelt en probeert de zaak op te lossen.

'Meldpunt', vrijdag 21 oktober om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

Acht koppels strijden om een gratis droomhuis. Geblinddoekt ontdekken ze hun potentiële nieuwe thuis. De sloophamers vliegen er al snel in het rond, want de kandidaten gaan meteen aan de slag. Intussen is de jury ook benieuwd naar hun eerste ontwerpen.

'Huis Gemaakt', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio 2 op VRT 1: WinWin
    01:00
    Dagelijkse kost
  • 09:00
    Winterbeelden
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 09:20
    Sarah zingt
    05:00
    Geen uitzending
  • 09:15
    Flin & Flo
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:00
    Geen uitzending
    07:15
    GPs: Behind Closed Doors
  • 09:00
    Geen uitzending
    00:50
    The Big Bang Theory
  • 07:00
    Willy
    00:35
    Xena: Warrior Princess
  • 08:30
    Geen uitzending
    15:30
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 06:00
    Joe
    01:00
    Wat nu weer?
  • 09:00
    Geen uitzending
    09:45
    De kunstenaar
  • 09:20
    Walker
    01:15
    Wordt aangekondigd
  • 09:15
    The First 48
    01:10
    MacGyver
  • 08:55
    Nuances
    02:05
    Botched
  • 09:05
    Snapped
    01:10
    Big Sky
  • 04:02
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:15
    Hallo Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 09:15
    De Garde van Gert
    01:15
    Puur Oosters - Japans
  • 08:55
    Midsomer Murders
    01:00
    Harry Wild
  • 09:10
    Below Deck Sailing Yacht
    02:10
    Grey's Anatomy
  • 09:10
    Goedemorgen Nederland
    01:05
    NOS Journaal Laat
  • 09:15
    Nederland in Beweging
    01:00
    Nieuwsuur
  • 09:10
    Pieter Konijn
    01:00
    Carrie op Vrijdag