Vrijdag in 'Meldpunt': boekhouder verliest vermogen van weduwe na handel in crypto's

donderdag 3 november 2022
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Mag een boekhouder met een volmacht op eigen houtje beslissen dat hij tonnen van een ander zeer risicovol belegt? Een weduwe, die het beheer van haar vermogen aan deze boekhouder overlaat, is niet op de hoogte van zijn acties. Totdat blijkt dat al haar bankrekeningen leeg zijn.

Over de aansprakelijkheid van boekhouders en de risico’s van cryptohandel gaat 'Meldpunt' op vrijdag 4 november om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


De 85-jarige tante van Drika Stam is jarenlang vermogend. Het geld komt voort uit de melkhandel die zij runde met haar inmiddels overleden man. Na zijn dood, nu tientallen jaren geleden, besluit de vrouw haar vermogen te laten beheren door een boekhouder. Deze nu 82-jarige man heeft een notariële volmacht waarin ook zijn zoon wordt genoemd. In 2019 en 2021 sluist de boekhouder geld van de weduwe door naar eigen rekeningen en investeert het in cryptocurrency via een Cypriotisch handelsplatform. De hele investering, ongeveer 2,5 ton, gaat in rook op.

Tot hoever gaat een volmacht van een boekhouder? Moet die zijn klant op de hoogte stellen van risicovolle beleggingen? En is het geld nog terug te halen? Daarover spreekt Elles de Bruin met advocaat Marius Hupkes en Jan Boerboom van toezichthouder Autoriteit Financiële Markten.

En verder in 'Meldpunt': verhuisbedrijf gijzelt inboedel
Desiree Latenstein schakelt, vanwege een grote verbouwing, verhuisbedrijf Budget Movers in om haar inboedel op te halen en tijdelijk op te slaan. Zij maakt hierover een duidelijke prijsafspraak. Toch ontvangt zij telkens nieuwe betaalverzoeken met opslagkosten die verdubbelen. Betaalt ze niet? Dan krijgt ze volgens het verhuisbedrijf haar spullen ook niet terug. MAX Ombudsman Jeanine Janssen bemiddelt en probeert de zaak op te lossen.

'Meldpunt', vrijdag 21 oktober om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

Het deadlineweekend is aangebroken: kabels en buizen moeten netjes en op tijd afgewerkt zijn. De vermoeidheid slaat toe en spanningen lopen op. De jury controleert streng en beloont het sterkste pand met een beslissend slaapkamervoordeel.

'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio 2 op VRT 1: WinWin
    06:00
    Mr. Magoo
  • 09:00
    Winterbeelden
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 09:55
    Sarah doet yoga
    06:00
    Tik Tak
  • 09:45
    Geen uitzending
    06:10
    Kabouter Plop
  • 08:00
    Geen uitzending
    07:15
    The Motorway
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 07:00
    Willy
    01:05
    Fare Dodgers: At War With The Law
  • 08:50
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 09:30
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 09:00
    Geen uitzending
    02:35
    De Tafel van de Week
  • 09:45
    The Rookie
    02:10
    Geen uitzending
  • 09:55
    Pawn Stars
    02:45
    Geen uitzending
  • 09:15
    Love Island UK
    02:35
    Op Een Ander
  • 09:20
    Killer Couples
    02:30
    Geen uitzending
  • 04:10
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:54
    Diy on wheels
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:55
    Snel, Makkelijk & Lekker
    02:00
    Chris Cooks Cymru
  • 09:35
    Midsomer Murders
    02:05
    Death Valley
  • 09:15
    NCIS
    02:25
    Blowing LA
  • 09:45
    NOS Journaal
    05:50
    Nederland in Beweging
  • 09:55
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 09:55
    Ellie de olifant
    02:00
    NOS Studio Sport