Vrijdag in 'Meldpunt': Bijbouwen verpleeghuizen gaat veel te langzaam

donderdag 27 mei 2021

Het afgelopen jaar zijn er nauwelijks verpleeghuisplekken bijgekomen, terwijl die, gezien de oplopende vergrijzing, hard nodig zijn. De nieuwe regering wacht een monsterklus om te voorkomen dat de zorg de komende jaren niet compleet vastloopt door gebrek aan verpleeghuiszorg.

Een dikke 17.000 kwetsbare mensen wachten op een plek in een verpleeghuis. Zij redden het niet meer thuis, ondanks mantel- en thuiszorg. Het gaat om mensen met dementie, al dan niet in combinatie met fysieke aandoeningen, zoals niet-aangeboren-hersenletsel door bijvoorbeeld een hersenbloeding. Zij hebben zo snel mogelijk langdurige 24-uurs-zorg nodig in een verpleeghuis. Alleen is er voor hen geen plek.


De wachtlijst voor een verpleeghuisplek is de afgelopen maanden iets geslonken door corona, maar de verwachting is dat die de komende maanden weer oploopt. Reden: er komen ieder jaar meer kwetsbare ouderen bij dan er aan extra verpleeghuisplekken wordt gecreëerd.
'Meldpunt' sprak in januari vorig jaar met minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) over dit probleem. De week erop beloofde hij aan de Tweede Kamer beterschap. Wat is er terecht gekomen van deze belofte? Wat moet het volgende kabinet hier aan doen?

Te gast zijn huisarts Toosje Valkenburg en Tamara Pieterse van ActiZ, de branchevereniging van zorgorganisaties. Is er geld voor het bijbouwen van verpleeghuizen en is er bouwgrond? En wie gaat er bouwen? Kan de regering partijen dwingen? En hoe komen we aan personeel voor deze nieuwe verpleeghuizen? Elles de Bruin zoekt naar oplossingen.

Verder in 'Meldpunt': verklaring van erfrecht
Als van een getrouwd stel met een gezamenlijke bankrekening één van twee overlijdt, kan de nabestaande niet zomaar de bankrekening op eigen naam zetten. De ING-bank eist hiervoor een door de notaris opgestelde verklaring van erfrecht. Riet van Wissen die vorig jaar haar man verloor moest maar liefst €770,= betalen voor deze verklaring. Belachelijk, zegt zij. Heeft zij een punt? MAX Ombudsman Rogier de Haan onderzoekt de zaak en vraagt ING of dat niet anders en vooral goedkoper kan.

'Meldpunt', vrijdag 28 mei om 19.20 uur bij Omroep MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Stef Wauters (VTM NIEUWS)

Exact 1 jaar na de eedaflegging van Donald Trump blikt VTM NIEUWS terug op een verrassend, boeiend en soms ronduit hallucinant jaar. Een jaar met een wereldwijde handelsoorlog, een inval in Venezuela, bombardementen in Iran, ruzie met Oekraïne en de NAVO-bondgenoten en een vredesakkoord in Gaza. Gaat de storm liggen of woedt hij in 2026 nog heviger? En wat is de impact op ons leven? Exporten beantwoorden uw vragen over de Amerikaanse en wereldpolitiek.

'VTM NIEUWS Special: 1 jaar Trump', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    WinWin
    07:00
    Karrewiet met VGT
  • 13:00
    Winterbeelden
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 13:30
    Kleine dingen
    07:00
    Sam & Julia
  • 13:30
    Het Weer (middag)
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 12:50
    De alarmcentrale: pech onderweg
    03:00
    Geen uitzending
  • 11:45
    Geen uitzending
    14:35
    S.W.A.T.
  • 10:00
    Geen uitzending
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:10
    Geen uitzending
    15:05
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 12:40
    De Tafel van Gert
    06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
  • 13:20
    C.S.I. New York
    06:45
    Friends
  • 12:45
    See
    14:00
    The First 48 Presents Critical Minutes
  • 13:20
    Sarah's Sweet Table
  • 13:05
    Cold Justice
    12:20
    Vanished: The Lucie Blackman Mystery
  • 10:00
    Herhalingslus
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:30
    Mijn tuin
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 13:25
    Winterse Kost
    06:45
    Bon Appetit
  • 13:05
    Murdoch Mysteries
    06:55
    Death in Paradise
  • 13:10
    Shipping Wars
    12:45
    Storage Wars
  • 13:20
    Kook mee met MAX
    13:00
    NOS Journaal
  • 13:20
    Radar
    13:00
    NOS Journaal
  • 13:25
    DORA
    12:55
    Saïd & Anna