Vrijdag in 'Meldpunt': Bijbouwen verpleeghuizen gaat veel te langzaam

donderdag 27 mei 2021

Het afgelopen jaar zijn er nauwelijks verpleeghuisplekken bijgekomen, terwijl die, gezien de oplopende vergrijzing, hard nodig zijn. De nieuwe regering wacht een monsterklus om te voorkomen dat de zorg de komende jaren niet compleet vastloopt door gebrek aan verpleeghuiszorg.

Een dikke 17.000 kwetsbare mensen wachten op een plek in een verpleeghuis. Zij redden het niet meer thuis, ondanks mantel- en thuiszorg. Het gaat om mensen met dementie, al dan niet in combinatie met fysieke aandoeningen, zoals niet-aangeboren-hersenletsel door bijvoorbeeld een hersenbloeding. Zij hebben zo snel mogelijk langdurige 24-uurs-zorg nodig in een verpleeghuis. Alleen is er voor hen geen plek.


De wachtlijst voor een verpleeghuisplek is de afgelopen maanden iets geslonken door corona, maar de verwachting is dat die de komende maanden weer oploopt. Reden: er komen ieder jaar meer kwetsbare ouderen bij dan er aan extra verpleeghuisplekken wordt gecreëerd.
'Meldpunt' sprak in januari vorig jaar met minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) over dit probleem. De week erop beloofde hij aan de Tweede Kamer beterschap. Wat is er terecht gekomen van deze belofte? Wat moet het volgende kabinet hier aan doen?

Te gast zijn huisarts Toosje Valkenburg en Tamara Pieterse van ActiZ, de branchevereniging van zorgorganisaties. Is er geld voor het bijbouwen van verpleeghuizen en is er bouwgrond? En wie gaat er bouwen? Kan de regering partijen dwingen? En hoe komen we aan personeel voor deze nieuwe verpleeghuizen? Elles de Bruin zoekt naar oplossingen.

Verder in 'Meldpunt': verklaring van erfrecht
Als van een getrouwd stel met een gezamenlijke bankrekening één van twee overlijdt, kan de nabestaande niet zomaar de bankrekening op eigen naam zetten. De ING-bank eist hiervoor een door de notaris opgestelde verklaring van erfrecht. Riet van Wissen die vorig jaar haar man verloor moest maar liefst €770,= betalen voor deze verklaring. Belachelijk, zegt zij. Heeft zij een punt? MAX Ombudsman Rogier de Haan onderzoekt de zaak en vraagt ING of dat niet anders en vooral goedkoper kan.

'Meldpunt', vrijdag 28 mei om 19.20 uur bij Omroep MAX op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Kotmadam' (VTM)

Het putje in de veranda stinkt en Victor ergert zich blauw. Jeanne verplicht Jef het meteen op te lossen. Maar Jef maakt het alleen maar veel erger: er ontsnapt nu ook een dikke groene wolk. Victor en Jeanne zijn ervan overtuigd dat het zeer giftig is.

'De Kotmadam', om 18.25 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:30
    Blokken
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
    13:00
    Lentebeelden
  • 12:55
    Mega Mindy
    13:20
    Geitenmeid
  • 12:20
    Sara
    13:00
    VTM Nieuws
  • 12:45
    My Kitchen Rules
    14:00
    Rich Kids Go Skint
  • 09:20
    Geen uitzending
    13:55
    The Goldbergs
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:40
    Stargate SG-1
  • 08:55
    Geen uitzending
    15:40
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    14:50
    Geen uitzending
  • 12:55
    Het Blok
    13:45
    De Container Cup
  • 12:45
    FBI: International
    13:30
    NCIS
  • 12:35
    Highway Thru Hell
    13:20
    Blue Bloods
  • 12:20
    The Block Australia
    13:15
    Botched
  • 12:45
    A Wife's Nightmare
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 12:55
    De Branche-Expert
    13:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 12:55
    De Zomerkeuken
    13:25
    Chris Cooks Cymru
  • 12:10
    Miss Scarlet
    13:05
    Hudson & Rex
  • 12:50
    Grey's Anatomy
  • 12:40
    NOS Journaal
    13:20
    Bak mee met MAX
  • 12:35
    Andere Tijden Kort
    13:00
    NOS Journaal
  • 12:50
    Maya de Bij
    13:05
    Vegesauriërs