Vrijdag in 'Meldpunt': banken en politie over aanpak WhatsApp-fraude

donderdag 12 maart 2020

In de eerste maanden van dit jaar is er een forse toename van fraude via WhatsApp. Ook bij de redactie van 'Meldpunt' komen hierover verhalen binnen.

Wat doen banken en politie met al deze meldingen? Dat is te zien in 'Meldpunt', vrijdag 13 maart om 19.20 uur bij MAX op NPO 2.


Over 2019 is de schade van slachtoffers van WhatsApp een miljoen euro. Begin maart van dit jaar staat de teller al op 350.000 euro. De werkwijze is altijd hetzelfde: oplichters doen zich via de berichten-app voor als een bekende en proberen hun slachtoffers over te halen om geld over te maken.

Het overkomt ook Polly Blok. Een oplichter doet zich voor als haar dochter die dringend geld nodig heeft. Mevrouw Blok maakt 3.000 euro over. Als de fraude uitkomt, meldt ze dit bij politie en bank en wil zij de naam en het rekeningnummer van de dief doorgeven. Tot haar grote verontwaardiging doen politie en bank niets met haar melding. Mevrouw Blok voelt zich in de steek gelaten.

Ook 'Meldpunt'-presentatrice Elles de Bruin wordt op deze manier benaderd door een fraudeur. En ook als zij belt met de bank en de politie is er weinig interesse om de melding te noteren, laat staan hiermee onderzoek te doen.

In de studio reageren Fred Ootes, teamleider Cybercrime van de politie en Berend Jan Beugel van Betaalvereniging Nederland.

Coronavirus en ouderenzorg
Verder in 'Meldpunt': ouderen zijn extra kwestbaar voor het coronavirus. Hoe gaat de zorg hiermee om? Zorgorganisatie Sensire uit de Achterhoek heeft haar beleid hiervoor aangescherpt. Wie in de besmettingshaarden Noord-Italië, China of Zuid-Korea is geweest, mag niet bij cliënten komen, zowel thuis als in de zorginstellingen van Sensire. Dit geldt voor zowel bezoekers, leveranciers als (zorg)medewerkers. Hoe gaat de rest van de ouderzorginstellingen hiermee om? Is een bezoekje aan oma of opa nog wel verstandig? Toelichting komt van Conny Helder van ActiZ, de branchevereniging van zorgorganisaties.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 13 maart om 19.20 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Zonen van Van As' (foto: VTM - © DPG Media 2020)

Belinda wordt met haar vrachtwagen aan de kant gezet. Ze wil niet dat Van As ontdekt dat ze nog dronken was van de dag voordien. Intussen probeert Rafaël Herman tegen Kevin op te zetten om de aandelen van Van As te bemachtigen.

'De Zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:00
    Sporza: WK Hockey Vrouwen 2026
    18:00
    Down The Road
  • 17:35
    The Zelensky Story
    18:25
    The Brokenwood Mysteries
  • 17:35
    GameKeepers
    18:00
    Ket & Doc
  • 17:05
    K3 Originals: De Reünie
    18:20
    VTMies
  • 16:55
    Ik Vertrek
    18:00
    Het leukste van 45 Jaar Bananasplit
  • 17:25
    S.W.A.T.
    18:25
    The Boss Baby: Family Business
  • 17:30
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 17:05
    24
    01:05
    Geen uitzending
  • 17:25
    'Allo 'Allo!
  • 17:30
    Huizenjagers
    20:00
    Kijken en Kijken Kijken
  • 17:40
    NCIS
    22:50
    Criminal Minds
  • 17:35
    Two and a Half Men
    20:35
    San Andreas
  • 16:55
    Het Roer Om
    20:35
    De weddingplanners: van chaos naar champagne
  • 17:30
    World's Most Evil Killers
  • 17:36
    City Reports
    17:51
    Business Branding Infini Nieuwpoort
  • 17:36
    Roger
    18:00
    Classics 55
  • 17:15
    De Smaaktoerist
    17:45
    De Wereldkeuken
  • 17:15
    Agatha Raisin
    18:10
    Miss Scarlet
  • 17:15
    Burn Notice
    18:10
    White Collar
  • 15:40
    NOS Sport: WK Hockey Vrouwen 2026
    17:58
    Socutera
  • 17:35
    De Verandering
    17:55
    EO Metterdaad
  • 17:35
    Taakstraf
    17:50
    Summer Break