Vrijdag in 'Meldpunt': agressieve verkopers van Ziggo aan de deur

donderdag 11 april 2024
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Schelden, spugen en leugens aan de deur: 'Meldpunt' ontvangt sinds het begin van dit jaar meldingen over agressieve deur-tot-deurverkopers van Ziggo.

Vaak opereren ze zonder colportagevergunning van de betreffende gemeente en worden abonnementen opgedrongen. Waarom doet Ziggo dit? En wat zijn de regels rond colportage?


Ziggo schakelt tussenbedrijven in die met verkopers langs de deuren gaan om televisie-, telefoon- en internetabonnementen te slijten. Anne van der Meer uit Zeewolde krijgt er een aan de deur. Hij wil alleen een offerte ontvangen, zet dus ook geen handtekening, maar krijgt aan paar dagen later wel bericht dat hij aangemeld is als klant.

Silvana Dodich uit Capelle aan den IJssel maakt hetzelfde mee, net als verschillende oudere buren in de straat. Zij helpt hen om de Ziggo-abonnementen met veel moeite terug te draaien. De vaak jonge verkopers stellen zich dwingend op. Zij krijgen alleen commissie betaald als zij een mondelinge aankoop aan de deur schriftelijk bevestigd krijgen. Daarom hameren zij op een bankrekeningnummer en een mailadres. Maar wie alleen een offerte wil hebben, sluit geen contract. Elles de Bruin praat er in de studio van 'Meldpunt' over door met een deskundige van het Juridisch Loket.

En verder: lange wachttijden op hulpmiddelen voor mensen met beperking
Fred Snelders (63) leeft na drie hartinfarcten en een herseninfarct met een ernstige beperking. Zijn partner Jopie Maat (73) is ook slecht ter been. Om toch samen naar buiten te kunnen, vragen ze bij de gemeente een duoscootmobiel voor twee personen aan. Helaas bedraagt de wachttijd vijf tot zes maanden. Het stel is radeloos. Truus van de Coterlet (82) heeft van kinds af aan niet-aangeboren hersenletsel. Met een op maat gemaakte rolstoel beweegt zij zich voort en bedient ze apparatuur. Ze is nu al ruim een jaar bezig om alle aanpassingen aan haar nieuwe rolstoel gedaan te krijgen. Hoe kan het dat de aanvraag van hulpmiddelen zo moeizaam verloopt en dat de wachttijden zo lang zijn? Elles de Bruin ontvangt in de studio Illya Soffer, directeur van Ieder(in), de koepelorganisatie voor mensen met een beperking.

'Meldpunt', vrijdag 12 april om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Wanneer Gandalf ontdekt dat de duistere Sauron zijn zinnen heeft gezet op de verovering van Minas Tirith, reist hij in allerijl naar de versterkte stad af. Hij waarschuwt stadhouder Denethor voor het nakende gevaar en hij wil hem overtuigen de hulp in te roepen van de koning van Rohan en zijn trouwe volgelingen. Daar wil Denethor echter niets van weten. Hij wil zijn macht met niemand delen. Ondertussen worstelt Aragorn met zijn lot als leider. Hij moet de bewoners van Midden-Aarde aanvoeren in de strijd tegen de troepen van Sauron.

'The Lord of the Rings: The Return of the King', film uit 2003 met oa. Elijah Wood, om 20.40 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:15
    Villa Politica
    07:30
    Stresskippen
  • 00:45
    Nachtlus
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 21:50
    Geen uitzending
    07:00
    Kaatje zingt
  • 01:55
    Geen uitzending
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:55
    Geen uitzending
    07:15
    Secrets of the World's Most Expensive Cruise Ship
  • 01:20
    Geen uitzending
    14:55
    The Devil Wears Prada
  • 01:20
    Geen uitzending
    16:00
    The Golden Girls
  • 01:00
    JOE XMAS
    12:15
    Three Wise Men and a Baby
  • 01:10
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:25
    Geen uitzending
    13:00
    De Zussen Coorevits
  • 02:50
    Geen uitzending
    06:35
    Coroner
  • 02:35
    Blue Bloods
    12:30
    Cobra Kai
  • 02:55
    Love Island Australia
    12:50
    The Sky is the Limit
  • 01:40
    Geen uitzending
    12:55
    Snapped
  • 23:49
    Herhalingslus
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:59
    Publireportage
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 03:00
    Wild van Wild
    12:30
    Het Weekmenu
  • 03:00
    Blackshore
    06:35
    Death in Paradise
  • 02:40
    The Kardashians
    12:55
    Storage Wars
  • 02:50
    NOS Journaal
    13:20
    NOS Sport: ISU World Tour Shorttrack
  • 02:15
    Nieuwsuur
    13:00
    NOS Journaal
  • 02:15
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    12:35
    Peperbollen