Vrijdag in 'Meldpunt': ABP komt met unieke schaderegeling

donderdag 2 december 2021

Binnenkort ploft bij negenduizend ABP-gepensioneerden een schadevergoedingsvoorstel op de deurmat. Het is het startschot van een schaderegeling die ABP in overleg met MAX Ombudsman Rogier de Haan heeft ontwikkeld.

Na deze eerste lichting kunnen nog eens duizenden ABP-gepensioneerden zo’n voorstel tegemoet zien. ABP-directeur Harmen van Wijnen is te gast in Meldpunt.


Vorig jaar toonde MAX Ombudsman in 'Meldpunt' dat een groep ABP-gepensioneerden vaak al jarenlang een te laag pensioen ontvangt, zonder het te weten. Als hun partner voor 1995 gelijktijdig pensioen heeft opgebouwd, kunnen zij in veel gevallen een aanvulling op hun pensioen krijgen. De uitzending leidde tot tienduizenden aanvragen van deze aanvulling. ABP betaalde ruim 200 miljoen euro alsnog uit aan meer dan twintigduizend gepensioneerden.
Door de forse nabetalingen raakten veel gepensioneerden hun huur- en zorgtoeslag kwijt, en ontvingen zij enorme belastingaanslagen. Hierdoor bleef er van de nabetaling vaak minder pensioen over dan wanneer ABP de aanvulling op tijd zou hebben uitbetaald.

In mei van dit jaar kondigde de MAX Ombudsman in 'Meldpunt' aan dat ABP een schaderegeling gaat maken voor deze gedupeerden. Deze unieke regeling is nu klaar. Elles de Bruin spreekt hierover met Harmen van Wijnen, algemeen directeur van ABP en MAX Ombudsman Rogier de Haan.

Verder in 'Meldpunt'
De samenleving is onvriendelijk voor mensen met overgewicht. Zwaarlijvigen lopen tegen allerlei problemen aan: theaterstoeltjes die te klein zijn, maar ook te krappe vliegtuig- of terrasstoelen. In diverse auto’s is de autogordel te kort. In pretparken kunnen obese mensen geen gebruik maken van diverse attracties. In kledingzaken ontbreken vaak de grote maten. Kim van Meghen heeft overgewicht en ervaart al deze problemen.

Ook de zorg is onvoldoende voorbereid op de onvermijdelijke toename van dikkere patiënten, merkt verpleeghuisbewoner Dennis van Rooij. De juiste hulpmiddelen ontbreken. Zijn gewicht wordt gemeten op een goederenweegschaal.

In de studio pleit Anoesjka Minnaard van de actiegroep Dikke Vinger voor een vriendelijker samenleving voor de dikkere medemens.

'Meldpunt', vrijdag 3 december om 19.20 uur bij Omroep MAX op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm2 logo

Laura (47) en Couzijn (53) vertrekken naar de Duitse Eifel, waar ze een oud schoolgebouw met een woonhuis kochten. Hier willen ze een inspiratielocatie creëren waar mensen in alle rust samen kunnen werken en ontspannen. Coach Couzijn biedt daarbij professionele begeleiding. De verbouwing verloopt echter niet zonder slag of stoot en tot overmaat van ramp krijgt Couzijn een ongeluk.

'Ik Vertrek', om 23.05 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:25
    Sporza: Ronde van Frankrijk 2026
    18:05
    Clips
  • 13:00
    Radio 1: Sporza Tour
    17:35
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
  • 15:35
    Aap, Poot, Pies
    15:45
    Saïd & Anna
  • 15:15
    The Good Doctor
    16:15
    America's Funniest Home Videos
  • 14:50
    Achter gesloten deuren
    15:45
    My Kitchen Rules
  • 15:10
    City of Angels
    17:15
    9-1-1
  • 15:30
    Most Daring
    16:20
    Cheers
  • 08:50
    Geen uitzending
    15:45
    Matlock
  • 15:25
    Joe
    15:55
    Geen uitzending
  • 14:45
    Komen Eten bij het Play-programma The Real Housewives of Antwerp
    15:45
    Oogappels
  • 15:15
    NCIS: Origins
    16:10
    This Is Us
  • 15:15
    Pawn Stars
    15:45
    Two and a Half Men
  • 15:05
    Property Brothers
    16:00
    Come Dine with Me: The Professionals
  • 15:10
    Spring Break Murders
    16:05
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:32
    De Branche-Expert
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 15:35
    Streetfood
    16:20
    Wordt aangekondigd
  • 15:05
    Murdoch Mysteries
    16:00
    The Doctor Blake Mysteries
  • 15:20
    Burn Notice
    16:10
    American Housewife
  • 14:20
    NOS Tour de France 2026
    17:15
    NOS WK Avond
  • 15:20
    Opsporing Verzocht
    16:00
    NOS Journaal
  • 15:35
    Coop Troop
    15:45
    Peter Pan