Vrijdag in 'Meldpunt': ABP komt met unieke schaderegeling

donderdag 2 december 2021

Binnenkort ploft bij negenduizend ABP-gepensioneerden een schadevergoedingsvoorstel op de deurmat. Het is het startschot van een schaderegeling die ABP in overleg met MAX Ombudsman Rogier de Haan heeft ontwikkeld.

Na deze eerste lichting kunnen nog eens duizenden ABP-gepensioneerden zo’n voorstel tegemoet zien. ABP-directeur Harmen van Wijnen is te gast in Meldpunt.


Vorig jaar toonde MAX Ombudsman in 'Meldpunt' dat een groep ABP-gepensioneerden vaak al jarenlang een te laag pensioen ontvangt, zonder het te weten. Als hun partner voor 1995 gelijktijdig pensioen heeft opgebouwd, kunnen zij in veel gevallen een aanvulling op hun pensioen krijgen. De uitzending leidde tot tienduizenden aanvragen van deze aanvulling. ABP betaalde ruim 200 miljoen euro alsnog uit aan meer dan twintigduizend gepensioneerden.
Door de forse nabetalingen raakten veel gepensioneerden hun huur- en zorgtoeslag kwijt, en ontvingen zij enorme belastingaanslagen. Hierdoor bleef er van de nabetaling vaak minder pensioen over dan wanneer ABP de aanvulling op tijd zou hebben uitbetaald.

In mei van dit jaar kondigde de MAX Ombudsman in 'Meldpunt' aan dat ABP een schaderegeling gaat maken voor deze gedupeerden. Deze unieke regeling is nu klaar. Elles de Bruin spreekt hierover met Harmen van Wijnen, algemeen directeur van ABP en MAX Ombudsman Rogier de Haan.

Verder in 'Meldpunt'
De samenleving is onvriendelijk voor mensen met overgewicht. Zwaarlijvigen lopen tegen allerlei problemen aan: theaterstoeltjes die te klein zijn, maar ook te krappe vliegtuig- of terrasstoelen. In diverse auto’s is de autogordel te kort. In pretparken kunnen obese mensen geen gebruik maken van diverse attracties. In kledingzaken ontbreken vaak de grote maten. Kim van Meghen heeft overgewicht en ervaart al deze problemen.

Ook de zorg is onvoldoende voorbereid op de onvermijdelijke toename van dikkere patiënten, merkt verpleeghuisbewoner Dennis van Rooij. De juiste hulpmiddelen ontbreken. Zijn gewicht wordt gemeten op een goederenweegschaal.

In de studio pleit Anoesjka Minnaard van de actiegroep Dikke Vinger voor een vriendelijker samenleving voor de dikkere medemens.

'Meldpunt', vrijdag 3 december om 19.20 uur bij Omroep MAX op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Got Talent' (VTM)

Alle acts die de jury door heeft gelaten strijden voor een plek in de halve finale. De lat ligt hoog, want de jury moet unaniem akkoord gaan. Alleen acts die vijf keer een 'ja' krijgen, stoten door naar de halve finale.

'Got Talent', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 02:15
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 01:30
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:25
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 03:00
    Geen uitzending
    05:50
    Kabouter Plop
  • 01:25
    Geen uitzending
    10:35
    MasterChef Australië
  • 01:40
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:40
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:20
    Joe
    06:10
    Three Wiser Men and a Boy
  • 01:20
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 03:05
    Geen uitzending
    02:00
    De Tafel van Tine
  • 02:25
    Geen uitzending
    06:50
    Grey's Anatomy
  • 02:30
    Geen uitzending
    06:00
    Cobra Kai
  • 02:50
    Geen uitzending
    07:10
    Love Island UK
  • 02:15
    Geen uitzending
    06:55
    Without a Trace
  • 04:01
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:16
    Publireportage
    05:55
    Sixties To Six
  • 04:00
    Taste of Australia met Hayden Quinn
    02:00
    De Open Vuur Roadtrip naar Zweden
  • 03:55
    Midsomer Murders
    02:55
    Murdoch Mysteries
  • 04:15
    NCIS: Los Angeles
    02:05
    NCIS
  • 02:35
    NOS Journaal
    02:15
    NOS Journaal Laat
  • 01:50
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 04:00
    Eva
    05:10
    Tekst-TV