Vrijdag in 'Meldpunt': ABP komt met unieke schaderegeling

donderdag 2 december 2021

Binnenkort ploft bij negenduizend ABP-gepensioneerden een schadevergoedingsvoorstel op de deurmat. Het is het startschot van een schaderegeling die ABP in overleg met MAX Ombudsman Rogier de Haan heeft ontwikkeld.

Na deze eerste lichting kunnen nog eens duizenden ABP-gepensioneerden zo’n voorstel tegemoet zien. ABP-directeur Harmen van Wijnen is te gast in Meldpunt.


Vorig jaar toonde MAX Ombudsman in 'Meldpunt' dat een groep ABP-gepensioneerden vaak al jarenlang een te laag pensioen ontvangt, zonder het te weten. Als hun partner voor 1995 gelijktijdig pensioen heeft opgebouwd, kunnen zij in veel gevallen een aanvulling op hun pensioen krijgen. De uitzending leidde tot tienduizenden aanvragen van deze aanvulling. ABP betaalde ruim 200 miljoen euro alsnog uit aan meer dan twintigduizend gepensioneerden.
Door de forse nabetalingen raakten veel gepensioneerden hun huur- en zorgtoeslag kwijt, en ontvingen zij enorme belastingaanslagen. Hierdoor bleef er van de nabetaling vaak minder pensioen over dan wanneer ABP de aanvulling op tijd zou hebben uitbetaald.

In mei van dit jaar kondigde de MAX Ombudsman in 'Meldpunt' aan dat ABP een schaderegeling gaat maken voor deze gedupeerden. Deze unieke regeling is nu klaar. Elles de Bruin spreekt hierover met Harmen van Wijnen, algemeen directeur van ABP en MAX Ombudsman Rogier de Haan.

Verder in 'Meldpunt'
De samenleving is onvriendelijk voor mensen met overgewicht. Zwaarlijvigen lopen tegen allerlei problemen aan: theaterstoeltjes die te klein zijn, maar ook te krappe vliegtuig- of terrasstoelen. In diverse auto’s is de autogordel te kort. In pretparken kunnen obese mensen geen gebruik maken van diverse attracties. In kledingzaken ontbreken vaak de grote maten. Kim van Meghen heeft overgewicht en ervaart al deze problemen.

Ook de zorg is onvoldoende voorbereid op de onvermijdelijke toename van dikkere patiënten, merkt verpleeghuisbewoner Dennis van Rooij. De juiste hulpmiddelen ontbreken. Zijn gewicht wordt gemeten op een goederenweegschaal.

In de studio pleit Anoesjka Minnaard van de actiegroep Dikke Vinger voor een vriendelijker samenleving voor de dikkere medemens.

'Meldpunt', vrijdag 3 december om 19.20 uur bij Omroep MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Laura doet haar best om kalm te blijven nu ze via het nieuws vernomen heeft dat Ibrahim misschien nog leeft. Ze richt zich op de rechtszaak die op het punt staat te beginnen en de vele verhoren die ze daar zal ondergaan.

'Laura H.', om 22.05 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: Ronde van Vlaanderen
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 17:35
    Top Guns: Inside the RAF
    18:20
    The Chelsea Detective
  • 16:30
    Stormwind 3: op weg naar Ora
    18:10
    Ket & Doc
  • 16:45
    The Floor
    18:15
    Het echte leven in de ZOO
  • 16:55
    Waar is Mijn Erfenis
    17:50
    Kitchen Nightmares
  • 17:30
    The Big Bang Theory
    20:35
    De Zonen van Van As - De Cross
  • 17:10
    All New Traffic Cops
    22:30
    Clear and Present Danger
  • 17:30
    ER
    00:35
    Geen uitzending
  • 17:40
    SOS Piet
    19:20
    Hallo België!
  • 17:45
    Komen Eten
    19:55
    Café De Mol: Voorbeschouwing
  • 17:45
    Criminal Minds
    20:25
    FBI: International
  • 17:25
    Family Matters
    20:35
    Cash Truck
  • 17:45
    Het Beste Bod
    20:35
    Bake Off Vlaanderen
  • 17:00
    Fear Thy Neighbour
    20:30
    Still Missing Morgan
  • 17:33
    Logistics TV
    18:11
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 17:49
    Publireportage
    18:00
    Classics 55
  • 17:25
    Toasted!
    17:50
    Het Weekmenu
  • 17:15
    Murdoch Mysteries
    18:10
    Hope Street
  • 17:10
    NCIS: Los Angeles
    18:05
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 13:10
    NOS Studio Sport Live
    18:10
    NOS Studio Sport
  • 17:35
    Moderne Profeten
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 17:35
    Outer Space
    18:00
    Taarten van Babel