Vrijdag in 'Meldpunt': ABP komt met unieke schaderegeling

donderdag 2 december 2021

Binnenkort ploft bij negenduizend ABP-gepensioneerden een schadevergoedingsvoorstel op de deurmat. Het is het startschot van een schaderegeling die ABP in overleg met MAX Ombudsman Rogier de Haan heeft ontwikkeld.

Na deze eerste lichting kunnen nog eens duizenden ABP-gepensioneerden zo’n voorstel tegemoet zien. ABP-directeur Harmen van Wijnen is te gast in Meldpunt.


Vorig jaar toonde MAX Ombudsman in 'Meldpunt' dat een groep ABP-gepensioneerden vaak al jarenlang een te laag pensioen ontvangt, zonder het te weten. Als hun partner voor 1995 gelijktijdig pensioen heeft opgebouwd, kunnen zij in veel gevallen een aanvulling op hun pensioen krijgen. De uitzending leidde tot tienduizenden aanvragen van deze aanvulling. ABP betaalde ruim 200 miljoen euro alsnog uit aan meer dan twintigduizend gepensioneerden.
Door de forse nabetalingen raakten veel gepensioneerden hun huur- en zorgtoeslag kwijt, en ontvingen zij enorme belastingaanslagen. Hierdoor bleef er van de nabetaling vaak minder pensioen over dan wanneer ABP de aanvulling op tijd zou hebben uitbetaald.

In mei van dit jaar kondigde de MAX Ombudsman in 'Meldpunt' aan dat ABP een schaderegeling gaat maken voor deze gedupeerden. Deze unieke regeling is nu klaar. Elles de Bruin spreekt hierover met Harmen van Wijnen, algemeen directeur van ABP en MAX Ombudsman Rogier de Haan.

Verder in 'Meldpunt'
De samenleving is onvriendelijk voor mensen met overgewicht. Zwaarlijvigen lopen tegen allerlei problemen aan: theaterstoeltjes die te klein zijn, maar ook te krappe vliegtuig- of terrasstoelen. In diverse auto’s is de autogordel te kort. In pretparken kunnen obese mensen geen gebruik maken van diverse attracties. In kledingzaken ontbreken vaak de grote maten. Kim van Meghen heeft overgewicht en ervaart al deze problemen.

Ook de zorg is onvoldoende voorbereid op de onvermijdelijke toename van dikkere patiënten, merkt verpleeghuisbewoner Dennis van Rooij. De juiste hulpmiddelen ontbreken. Zijn gewicht wordt gemeten op een goederenweegschaal.

In de studio pleit Anoesjka Minnaard van de actiegroep Dikke Vinger voor een vriendelijker samenleving voor de dikkere medemens.

'Meldpunt', vrijdag 3 december om 19.20 uur bij Omroep MAX op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Er zijn mensen die dromen van een cruise. Sommigen willen pure luxe ervaren en behandeld worden als een koning. De anderen houden meer van een culturele cruise, met bijvoorbeeld een stop in Wenen voor een concert met muziek van Mozart. En weer anderen willen de nostalgie van vroeger voelen op een klipper, waarbij ze zelf meehelpen om de zeilen te hijsen.

'Telefacts Zomer', om 22.45 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:45
    Niks te zien
    23:38
    Eurodreams
  • 21:40
    Annie colère
    23:35
    Het weer
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:25
    Telefacts Zomer
    23:20
    Chicago P.D.
  • 21:40
    Baywatch
    23:50
    Fall
  • 22:30
    Blumhouse's Truth or Dare
  • 23:05
    Eric Clapton - Live at the Royal Albert Hall
    01:00
    All New Traffic Cops
  • 22:25
    ER
    00:00
    Suits
  • 22:45
    Chez Bompa Lawijt
    23:15
    Keeping Up Appearances
  • 22:40
    Blind Gekocht
    23:45
    Oogappels
  • 23:05
    Friends
    23:35
    Modern Family
  • 22:45
    Leverage: Redemption
    23:45
    NCIS: Los Angeles
  • 22:35
    Komen Eten
    23:25
    Love it or List it Australia
  • 23:05
    CSI: Crime Scene Investigation
    23:55
    The Rookie
  • 22:59
    Z-Beurs
    23:12
    Z-Nieuws
  • 23:08
    De perfecte vloerbekleding
    23:55
    5-voor-12
  • 23:00
    Lekker Messy
    23:25
    Becoming Meewis
  • 22:50
    Blue Lights
    23:55
    Whitechapel
  • 22:25
    Law & Order: Special Victims Unit
    23:15
    The Resident
  • 22:15
    Goedenavond Nederland
    23:10
    NOS Journaal Laat
  • 22:40
    Adieu! volgende kaart
    23:15
    De Joodse wereld: De brief
  • 22:25
    Made in China
    23:10
    De slimste mens België