Vrijdag in 'Meldpunt': ABP betaalt miljoenen aan pensioenen na

donderdag 15 oktober 2020

Pensioenfonds ABP heeft de afgelopen maanden miljoenen euro's aan aanvullingen op pensioenen uitbetaald aan gepensioneerden. Ook heeft ABP hun pensioenen naar boven bijgesteld omdat zij recht bleken te hebben op een aanvulling.

Maar waarom laat het pensioenfonds deelnemers met een vergelijkbaar verzoek wachten tot 2021? En waarom vergoedt ABP niet automatisch de verschuldigde wettelijke rente? De bestuursvoorzitter van ABP is te gast in 'Meldpunt' op vrijdag 16 oktober om 19.20 uur bij MAX op NPO 2.


In januari van dit jaar liet MAX Ombudsman Rogier de Haan in 'Meldpunt' zien dat veel ABP-gepensioneerden recht hebben op een aanvulling wegens 'samenvallende diensttijd'. Dat is een regeling die geldt als een ABP-gepensioneerde en zijn of haar partner vóór 1 januari 1995 tegelijkertijd pensioen opbouwden bij ABP. Daarnaast hebben ook tweeverdieners die vóór 1 januari 1995 tegelijkertijd bij ABP en een ander pensioenfonds opbouwden, mogelijk recht op een aanvulling.

De telefoon bij de MAX Ombudsman stond roodgloeiend na de uitzending van 'Meldpunt' en een artikel in MAX Magazine. Duizenden gepensioneerden willen weten of ook zij recht hebben op een aanvulling. Velen hebben de nabetaling aangevraagd en gelukkig ontvangen. Ruim een kwart krijgt meer dan 10.000 euro nabetaald en krijgt daar bovenop een verhoging van hun maandelijkse pensioen. Zoals Henny (80) en Loet Bos (83) die vrijdag in 'Meldpunt' vertellen hoe hun aanvraag verliep.

Maar hoe staat met de vele aanvragen die nog niet zijn gehonoreerd, zoals die van Fien (75) en Diederik (80) Eijsman. Zij krijgen niet eerder dan in maart 2021 antwoord op hun aanvraag. En waarom wordt bij de correctie van het pensioen niet de wettelijke rente op de aanvulling automatisch vergoed? Harmen van Wijnen, bestuursvoorzitter ABP geeft vrijdag antwoord op deze en vele andere vragen.

Diploma kwijt
Diana Loupias is haar diploma kwijt van de opleiding Sociaal Pedagogisch Werk die ze eind jaren negentig volgde aan een ROC in Amsterdam. En dat papiertje heeft ze toch echt nodig om aangenomen te worden in de kinderopvang. Zij is niet de enige. Jaarlijks melden duizenden Nederlanders zich bij de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO) omdat ze hun diploma kwijt zijn en deze moeten laten zien aan een nieuwe werkgever. Diana heeft extra pech, want als zij navraag doet bij haar opleiding, blijken ook zij het diploma, ondanks de geldende bewaarplicht van 30 jaar, niet meer te hebben. Wat kan je dan nog doen? Opnieuw naar school? Toelichting komt van Dik van der Wal van DUO.

'Meldpunt', vrijdag 16 oktober om 19.20 uur bij Omroep MAX op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Een vader en zoon uit de UK, Andrew en Macauly Dodd, willen veel geld verdienen. Ze rollen de business van de illegale steroïden in: importeren grondstoffen, bouwen een lab en een dsitributienetwerk op. Heel lang gaat het goed, tot ze opgepakt worden en de cel in vliegen. Ze vertellen uitgebreid hoe ze te werk zijn gegaan en welke mensen ze allemaal gebruikt hebben om hun doel te bereiken.

'Telefacts Zomer', om 21.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:30
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:25
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:40
    Huis Gemaakt
    01:50
    The Good Doctor
  • 00:45
    Blind getrouwd: Australië
    01:30
    Geen uitzending
  • 01:30
    How I Met Your Mother
    01:45
    Geen uitzending
  • 00:30
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:45
    Geen uitzending
    15:15
    Matlock
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:20
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 00:50
    Fire Country
    01:50
    This Is Us
  • 01:20
    Customer Wars
    02:25
    Geen uitzending
  • 01:20
    911 Crisis Center
    02:25
    Geen uitzending
  • 01:25
    Geen uitzending
    06:15
    Without a Trace
  • 00:04
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 01:29
    De perfecte tuin
    00:00
    Oh What A Night
  • 01:25
    Loïc: Zot van Koken
    02:30
    Meat Timon
  • 01:25
    Darby and Joan
    02:40
    Call the Midwife
  • 01:25
    American Housewife
    01:50
    Below Deck Mediterranean
  • 01:05
    Pauw & De Wit
    02:55
    EenVandaag
  • 01:20
    Ongehoord Nieuws
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:40
    Eva
    02:45
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal