Vrijdag in 'Meldpunt': ABP betaalt miljoenen aan pensioenen na

Pensioenfonds ABP heeft de afgelopen maanden miljoenen euro's aan aanvullingen op pensioenen uitbetaald aan gepensioneerden. Ook heeft ABP hun pensioenen naar boven bijgesteld omdat zij recht bleken te hebben op een aanvulling.
Maar waarom laat het pensioenfonds deelnemers met een vergelijkbaar verzoek wachten tot 2021? En waarom vergoedt ABP niet automatisch de verschuldigde wettelijke rente? De bestuursvoorzitter van ABP is te gast in 'Meldpunt' op vrijdag 16 oktober om 19.20 uur bij MAX op NPO 2.
In januari van dit jaar liet MAX Ombudsman Rogier de Haan in 'Meldpunt' zien dat veel ABP-gepensioneerden recht hebben op een aanvulling wegens 'samenvallende diensttijd'. Dat is een regeling die geldt als een ABP-gepensioneerde en zijn of haar partner vóór 1 januari 1995 tegelijkertijd pensioen opbouwden bij ABP. Daarnaast hebben ook tweeverdieners die vóór 1 januari 1995 tegelijkertijd bij ABP en een ander pensioenfonds opbouwden, mogelijk recht op een aanvulling.
De telefoon bij de MAX Ombudsman stond roodgloeiend na de uitzending van 'Meldpunt' en een artikel in MAX Magazine. Duizenden gepensioneerden willen weten of ook zij recht hebben op een aanvulling. Velen hebben de nabetaling aangevraagd en gelukkig ontvangen. Ruim een kwart krijgt meer dan 10.000 euro nabetaald en krijgt daar bovenop een verhoging van hun maandelijkse pensioen. Zoals Henny (80) en Loet Bos (83) die vrijdag in 'Meldpunt' vertellen hoe hun aanvraag verliep.
Maar hoe staat met de vele aanvragen die nog niet zijn gehonoreerd, zoals die van Fien (75) en Diederik (80) Eijsman. Zij krijgen niet eerder dan in maart 2021 antwoord op hun aanvraag. En waarom wordt bij de correctie van het pensioen niet de wettelijke rente op de aanvulling automatisch vergoed? Harmen van Wijnen, bestuursvoorzitter ABP geeft vrijdag antwoord op deze en vele andere vragen.
Diploma kwijt
Diana Loupias is haar diploma kwijt van de opleiding Sociaal Pedagogisch Werk die ze eind jaren negentig volgde aan een ROC in Amsterdam. En dat papiertje heeft ze toch echt nodig om aangenomen te worden in de kinderopvang. Zij is niet de enige. Jaarlijks melden duizenden Nederlanders zich bij de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO) omdat ze hun diploma kwijt zijn en deze moeten laten zien aan een nieuwe werkgever. Diana heeft extra pech, want als zij navraag doet bij haar opleiding, blijken ook zij het diploma, ondanks de geldende bewaarplicht van 30 jaar, niet meer te hebben. Wat kan je dan nog doen? Opnieuw naar school? Toelichting komt van Dik van der Wal van DUO.
'Meldpunt', vrijdag 16 oktober om 19.20 uur bij Omroep MAX op NPO 2.
https://www.maxmeldpunt.nl/
maxmeldpunt
omroepmax_
Meer artikels over Omroep MAX
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Belgian Cat Julie Vanloo nieuwste naam van 'Het Huis'
- Pijnlijke misser in 'De Verraders': eerste verbanning treft bondgenoot, Ruben Van Gucht stemt op zichzelf
- Ruben Van Gucht maakt het opnieuw bont in 'De Verraders': 'Hij wil slimmer zijn dan het spel'
- Jolien Roets presenteert 'Naked Attraction Vlaanderen': naakt daten zonder filters op Streamz
- Wetsvoorstel voor hervorming landelijke publieke omroep ingediend
- Kotmadam Sergeant pakt het op z’n Ingeborgs aan met de kotstudenten
- Wereldberoemde kip Curry krijgt concurrentie: baasje Jo keert terug naar 'Got Talent' met hond Bo
- 'Het Uur van de Wolf' over Gene Wilder
- Cartoonito introduceert 'Dino Ranch: Eilandverkenners'
- Deze onderwerpen brengt 'Radar' maandag onder de aandacht
- Sander Tegen De Tijd keert terug: dit jaar wordt de uitdaging nóg moeilijker
- Eric Corton blijft de komende jaren te horen bij KINK
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit café De Engel aan de Groote Markt in Oldenzaal
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Na 56 uur radio: Ender Scholtens zat in De Wekker XL
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kotmadam Sergeant neemt studenten mee naar trampolinepark -
Krijgt 'Kip Curry' concurrentie van Bo in 'Got Talent'! -
Bekijk de trailer van 'Bankzitters: Overleven In Het Wild' -
Opdracht met een geurtje aan in 'Kamp Jeroom' -
Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
-
Kotmadam Sergeant in the house! -
Netflix deelt eerste beelden van 'The Mosquito Bowl' -
Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek -
Barbara Sarafian neemt emotioneel afscheid -
Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd' -
Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof' -
Anke Buckinx over bizar tv-moment in 'Honderd Hete Vragen' -
Biecht verrader Marc-Marie zijn leugen op? -
Newlyweds Hyndi en Valentijn bezegelen jawoord in het zwembad -
'De Mutti’s Extra: Els Van Doesburg' nu op VTM GO -
De bom barst in 'Kotmadam Sarafian' -
Ontdek de harde realiteit in 'De Inspecteurs' -
Adám danst met een missie in 'Got Talent' -
Ruben Van Gucht 'flikt den boel' in 'De Verraders' -
Nieuwe teaser HBO Original-serie 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Videoland toont eerste beelden van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd!
Kijktip van de dag

De koppels groeien dichter naar elkaar toe tijdens hun huwelijksreis in Zuid-Tirol. Elke deelt een belangrijk geheim met Denzel. Marjan en Mattias praten over hun relatie, terwijl Hyndi Valentin uitdaagt. Ellen en Matti hervinden hun speelsheid.
'Blind Getrouwd', om 20.40 uur op VTM.



































