Vrijdag in 'Meldpunt': 50-plusser solliciteert verkeerd

donderdag 12 december 2019

Hoewel meer Nederlanders dan ooit aan het werk zijn, blijven tienduizenden 50-plussers verstoken van een baan. Belangrijke reden hiervoor is dat ze vaak verkeerd solliciteren.

Deze groep blijft passief achter de computer zitten, moet vaker de deur uit om contacten te leggen en om een netwerk op te bouwen of uit te breiden. Dit zeggen twee hoogleraren en een jobcoach. Het is te zien in 'Meldpunt' op vrijdag 13 december om 19.00 uur bij MAX op NPO 2.


Marianne Vermeer is 54 jaar en twee jaar werkloos. Ze werkte 32 jaar op de salarisadministratie van uitgever Wolters Kluwer. Na een reorganisatie komt ze begin 2018 op straat te staan. De klap is groot. Maar ze zet haar schouders er onder en solliciteert fanatiek. 150 afwijzingen verder - en slechts drie sollicitatiegesprekken - gooit ze het over een andere boeg. Een psycholoog en een arbeidscoach helpen haar verder. Ze gaat anders solliciteren en leert zichzelf beter te verkopen. Zo zouden meer 50-plussers aan het werk kunnen komen.

In de studio reageert Prof. Dr. Tinka van Vuuren, hoogleraar duurzame inzetbaarheid. En Prof. Dr. Margriet Sitskoorn, hoogleraar klinische neuropsychologie vertelt naar aanleiding van haar nieuwe boek Het 50+ brein hoe werkgevers gebruiken kunnen maken van de ervaring van de 50-plusser.

Aanbetaling terugkrijgen
MAX Ombudsman Jeanine Janssen komt op voor Leo en Betsy Bekkering die een aanbetaling voor een aangepast bad willen terugkrijgen. Zij bestellen een instapbad bij een bedrijf dat gespecialiseerd is in hulpmiddelen voor ouderen en doen een aanbetaling van 1500 euro. Maar dan bedenkt het stel zich. Ze vinden deze aanbieding toch te duur en willen verder kijken. Hoewel zij recht hebben op teruggave van het geld, betaalt het bedrijf, ondanks diverse verzoeken, niet terug. Na zes maanden gaat Jeanine Janssen met draaiende camera langs om het bedrijf te confronteren met deze klacht.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 13 december om 19.00 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Petra De Sutter in 'De Columbus'

In de tweede aflevering van 'De Columbus' gaat Petra De Sutter mee op avontuur. Arts, professor, rector van de Universiteit Gent... Petra draagt heel wat hoedjes en heeft een indrukwekkende carrière opgebouwd. Maar echte rust vinden blijft een uitdaging. Twee joviale Sarden proberen haar alvast op weg te helpen… met een glaasje mirto.

'De Columbus', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:00
    Winterbeelden
    01:05
    Journaallus
  • 08:00
    Winterbeelden
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 11:25
    Vos en Haas
    06:00
    Tik Tak
  • 09:55
    Geen uitzending
    05:20
    Kabouter Plop
  • 10:30
    Geen uitzending
    07:15
    De alarmcentrale: pech onderweg
  • 09:20
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 10:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 08:50
    Geen uitzending
    15:10
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    01:00
    The Golden Girls
  • 11:25
    De Chalet aan zee
    01:10
    Geen uitzending
  • 11:05
    FBI
    01:10
    Fire Country
  • 10:35
    Borderforce USA: The Bridges
    01:20
    Taxi Driver
  • 10:30
    The Block Australia
    02:00
    Het Perfecte Plaatje
  • 10:20
    Three Bedrooms, One Corpse: An Aurora Teagarden Mystery
    01:15
    C.S.I. New York
  • 11:13
    Transport & Van.TV
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 11:24
    Diy on wheels
    00:00
    Oh What A Night
  • 11:00
    Bon Appetit
    01:00
    Tot op de Graat
  • 11:10
    Darby and Joan
    01:35
    London Kills
  • 11:15
    First Dates Australia
    01:40
    Grey's Anatomy
  • 11:05
    Ik vertrek XL
    01:50
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 11:05
    Nederland zingt op zondag
    01:30
    Buitenhof
  • 11:25
    Grizzy en de Lemmingen
    01:35
    NOS Studio Sport