Vrijdag in 'Meldpunt': 50-plusser solliciteert verkeerd

donderdag 12 december 2019

Hoewel meer Nederlanders dan ooit aan het werk zijn, blijven tienduizenden 50-plussers verstoken van een baan. Belangrijke reden hiervoor is dat ze vaak verkeerd solliciteren.

Deze groep blijft passief achter de computer zitten, moet vaker de deur uit om contacten te leggen en om een netwerk op te bouwen of uit te breiden. Dit zeggen twee hoogleraren en een jobcoach. Het is te zien in 'Meldpunt' op vrijdag 13 december om 19.00 uur bij MAX op NPO 2.


Marianne Vermeer is 54 jaar en twee jaar werkloos. Ze werkte 32 jaar op de salarisadministratie van uitgever Wolters Kluwer. Na een reorganisatie komt ze begin 2018 op straat te staan. De klap is groot. Maar ze zet haar schouders er onder en solliciteert fanatiek. 150 afwijzingen verder - en slechts drie sollicitatiegesprekken - gooit ze het over een andere boeg. Een psycholoog en een arbeidscoach helpen haar verder. Ze gaat anders solliciteren en leert zichzelf beter te verkopen. Zo zouden meer 50-plussers aan het werk kunnen komen.

In de studio reageert Prof. Dr. Tinka van Vuuren, hoogleraar duurzame inzetbaarheid. En Prof. Dr. Margriet Sitskoorn, hoogleraar klinische neuropsychologie vertelt naar aanleiding van haar nieuwe boek Het 50+ brein hoe werkgevers gebruiken kunnen maken van de ervaring van de 50-plusser.

Aanbetaling terugkrijgen
MAX Ombudsman Jeanine Janssen komt op voor Leo en Betsy Bekkering die een aanbetaling voor een aangepast bad willen terugkrijgen. Zij bestellen een instapbad bij een bedrijf dat gespecialiseerd is in hulpmiddelen voor ouderen en doen een aanbetaling van 1500 euro. Maar dan bedenkt het stel zich. Ze vinden deze aanbieding toch te duur en willen verder kijken. Hoewel zij recht hebben op teruggave van het geld, betaalt het bedrijf, ondanks diverse verzoeken, niet terug. Na zes maanden gaat Jeanine Janssen met draaiende camera langs om het bedrijf te confronteren met deze klacht.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 13 december om 19.00 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Barry Allen, een wetenschapper bij de politie, wordt geraakt door de bliksem en krijgt daardoor een kosmische kracht: bliksemsnelheid. Wanneer hij zijn superkracht gebruikt om terug te reizen in de tijd en zijn moeder te redden, creëert hij per ongeluk een wereld zonder superhelden waar Generaal Zod is teruggekeerd. Om hem te kunnen verslaan, moet The Flash de hulp inroepen van een gepensioneerde Batman.

'The Flash', film uit 2023 met oa. Michael Keaton, om 20.40 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:10
    Dagelijkse kost
    00:10
    Journaallus
  • 17:35
    A world of colours
    23:50
    Nachtlus
  • 18:05
    Buck
    22:25
    Geen uitzending
  • 17:40
    Alloo bij de Verkeerspolitie
    00:00
    Gooische Vrouwen
  • 17:30
    Helicopter ER
    23:35
    Border Security: Australia's Front Line
  • 17:30
    S.W.A.T.
    00:50
    The Big Bang Theory
  • 17:40
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 18:05
    ER
    00:25
    Buffy the Vampire Slayer
  • 18:05
    Sturm der Liebe
    01:00
    The Golden Girls
  • 17:30
    Maison Verhulst
    00:20
    De Tafel van Gert
  • 17:55
    Big Sky
    01:00
    FBI
  • 17:55
    Family Matters
    00:20
    Bar Rescue
  • 17:50
    A Place in the Sun
    00:40
    Bachelor in Paradise Australia
  • 17:20
    A Bundle of Trouble: An Aurora Teagarden Mystery
    00:15
    Family Law
  • 14:00
    Herhalingslus
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:13
    Zo doe je het!
    00:00
    Oh What A Night
  • 17:30
    Winterse Kost
    00:45
    Meesterlijke Klassiekers
  • 17:55
    Death in Paradise
    01:00
    The Castaways
  • 17:50
    Below Deck
    00:25
    Below Deck Down Under
  • 18:15
    NOS Sportjournaal
    00:25
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 18:15
    NOS Journaal Regio
    00:40
    Nieuwsuur
  • 18:00
    De Proefkeuken
    00:50
    Je Zal Het Maar Hebben