'VPRO Tegenlicht': De zaak Shell

zaterdag 5 oktober 2019

'VPRO Tegenlicht' volgt vier mensen die Shell willen vergroenen: een klimaatadvocaat, een jonge aandeelhouder, een energiejournalist en een voormalig Shell bestuursvoorzitter.

Want hoe verloopt de overstap van Shell naar duurzame energie tot nu toe? Wat is er nodig om zo’n groot internationaal bedrijf van koers te laten wijzigen? Bestaat de energiegigant überhaupt nog in 2050? En zo ja, wat voor een bedrijf zal het dan zijn?


Het klimaatakkoord van Parijs stelt dat de CO2 uitstoot in 2050 gereduceerd moet zijn tot nul. Royal Dutch Shell is verantwoordelijk voor 1,8% van de wereldwijde CO2-uitstoot sinds het begin van de Industriële Revolutie. Hoe gaat dit megabedrijf voldoen aan de nieuwe eisen? Nu we mondiaal zijn overeengekomen dat de uitstoot van CO2 moet worden teruggedrongen: wie of wat gaat ervoor zorgen dat Shell in beweging komt? Moet de transitie van Shell van binnen uit of in de rechtszaal worden afgedwongen? Of zijn het de media en activisten die druk moeten blijven uitoefenen, of juist betrokken burgers en aandeelhouders? En waarom is het eigenlijk zo moeilijk voor een multinational als Shell om de koers te verleggen naar een bedrijfsvoering waarin duurzaamheid centraal staat?

'VPRO Tegenlicht' legt die vragen voor aan energiejournalist Jelmer Mommers (De Correspondent) en Roger Cox, de topadvocaat die in 2015 de Nederlandse staat dagvaardde en het wereldnieuws haalde met de gewonnen klimaatzaak van Urgenda. En wat vindt de nieuwe generatie eigenlijk: moeten de familie-aandelen nog wel worden belegd in olie en gas, of beter in 'groen'?

Met o.a. Roger Cox (klimaatadvocaat), Jelmer Mommers (energiejournalist De Correspondent), Eline Hesse (aandeelhouder en ‘Shell kindje’) en Mark Moody-Stuart (voormalig CEO Shell).

Regie: Shuchen Tan

'VPRO Tegenlicht: De zaak Shell', om 21.05 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Viva Boma' FC De Kampioenen film

Ronaldinho wordt door Boma en Goedele klaargestoomd als nieuwe PDG van de Boma Vleesindustrie nv, maar zijn hart ligt meer bij het voetbal - en bij Niki, zijn nieuwe vlam. Terwijl de Kampioenen een promotiestunt voorbereiden om de Viva Boma-worst te lanceren tijdens Aalst Carnaval, zien eeuwige vijanden Fernand en DDT hun kans schoon om de Kampioenen voorgoed uit te schakelen.

'F.C. De Kampioenen 4: Viva Boma', film uit 2019 met oa. Johny Voners, om 19.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:10
    Dierendokters 24/7
    14:30
    Sporza: Renewi Tour
  • 13:25
    Sporza: EK Volleybal Vrouwen 2026
    15:15
    Sporza: EK Gymnastiek
  • 14:15
    Uki
    14:20
    Sarah zingt
  • 13:45
    SOS Piet XL
    14:20
    Liefde voor muziek
  • 13:35
    Ik Vertrek
    14:35
    Ode to Joy
  • 13:45
    Grosse Pointe Garden Society
    14:40
    Fit for a Prince
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:35
    Airwolf
  • 09:30
    Geen uitzending
    15:40
    La Brea
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 14:10
    Friends
    15:45
    De Verhulstjes
  • 13:50
    CSI: Crime Scene Investigation
    16:40
    Criminal Minds
  • 13:25
    Most Outrageous Crimes
    16:10
    The Neighborhood
  • 13:25
    A Place in the Sun
    17:10
    Komen Eten
  • 13:45
    Accident, Suicide, or Murder
    17:05
    Death of the Party
  • 14:15
    City Reports
    14:30
    Z-Weekoverzicht
  • 14:10
    Het perfecte terras
    14:30
    Lazy Sunday Afternoon
  • 13:55
    Het Weekmenu
    14:40
    Open Vuur
  • 13:30
    Midsomer Murders
    15:25
    Grantchester
  • 13:45
    NCIS
    18:05
    Scandal
  • 13:10
    NOS Studio Sport Live
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 13:55
    Andere Tijden presenteert: Door Vrouwenogen
    14:40
    BinnensteBuiten
  • 14:10
    De zomer van Zoë
    14:50
    Summer Break