VPRO herhaalt 'Rudy's Grote Kerstshow': de feel good familieserie voor de kerstvakantie

zondag 26 december 2021

Tijdens deze kerstvakantie zullen wederom niet alle geplande uitjes door kunnen gaan. Gelukkig is er 'Rudy's Grote Kerstshow'. Deze familieserie won dit jaar de Kees Holierhoek Scenarioprijs voor het beste Nederlandstalige scenario.

'Familiedrama van deze kwaliteit, kun je prima bingen', volgens de jury. In de serie met o.a. Ruben van der Meer en Nadja Hüpscher wordt het populaire kindsterretje Rudy ontvoerd door de ouders van de ernstig zieke Sara, in de hoop met het losgeld haar behandeling te betalen.


Scenarioprijs
De Auteursbond reikte in november De Kees Holierhoek Scenarioprijs 2021, voor het beste Nederlandstalige scenario voor een tv-dramaserie, uit aan Luuk van Bemmelen en Martijn Hillenius, schrijvers van 'Rudy's Grote Kerstshow'.

Uit het juryrapport
In twintig korte, maar goedgevulde delen, wordt het verhaal verteld van een kindster die door zijn eigen familie wordt geëxploiteerd. Als hij wordt ontvoerd door een onhandig gezin dat dringend geld nodig heeft voor de operatie van de dochter des huizes, ontdekt hij een leven buiten de spotlights. Dit uitgangspunt levert een even komische als ontroerende als spannende serie op. Ambacht gaat daarbij hand in hand met inhoud. 'Rudy's Grote Kerstshow' is bovenal een serie waarvoor gezinnen zich lekker op de bank nestelen om er geen seconde van te missen.

'Rudy's Grote Kerstshow' is de nieuwste toevoeging aan de rijke traditie van kerstseries die de VPRO kent, met onder meer 'Vrolijke Kerst' en 'Alleen op de Wereld'.

Hoofdcast
Kylian de Pagter-Colin (Rudy Beckers)
Noëlle Simson (Sara Martens)
Ruben van der Meer (Jim Beckers – vader Rudy)
Nadja Hüpscher (Fay Beckers – moeder Rudy)
Ferdi Stofmeel (Rob Martens – vader Sara)
Jasmine Sendar (Jetty Martens – moeder Sara)
Michiel Romeyn (Bernd – rechercheur)
Abbey Hoes (Maya – rechercheur)

Creative director: Anna van der Heide (Brammetje Baas, Vrolijke Kerst)
Regie: Anna van der Heide en Nicole van Kilsdonk
Scenario: Luuk van Bemmelen en Martijn Hillenius
Producenten: VPRO en Pupkin (nu onder het nieuwe label Juliet)

'Rudy’s Grote Kerstshow' (herhaling), vanaf 27 december van maandag tot vrijdag om 17.00 uur, VPRO, NPO Zapp of nu al op NPO Start, NPO Plus en Zapp Youtube.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ik Vraag Het Aan' (VRT 1)

Ellen Callebout, Dominique Persoone, Patricia Kargbo, Amelie Albrecht en Frank Boeckx zijn deze week de gasten van Niels Destadsbader. Amelie vertelt hoe ze haar verloofde leerde kennen via een datingapp. Ozark Henry en tenor Denzil Delaere brengen een beklijvende versie van 'Miss Sarajevo' van Bono en Pavarotti. Isabelle A, Mayorga, Dina Ayada en Stijn Meuris staan ook op het podium. Voor het publiek steekt Niels het nummer 'Roller Coaster' van Danny Vera in een 'eigen' jasje.

'Ik Vraag Het Aan', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:50
    Ik vraag het aan
    21:55
    Vive le vélo, Leve de Ronde
  • 20:35
    De Afspraak
    21:25
    Op een ander
  • 20:25
    Sporza: Challenge Cup Volleybal
    22:15
    VRT NWS journaal met VGT
  • 20:35
    Huis Gemaakt
    21:50
    Sergio Over De Grens
  • 20:30
    Guardians of the Galaxy Vol. 2
    22:55
    William Boeva - Reset
  • 20:35
    No Strings Attached
    22:25
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 20:35
    Passenger 57
    22:10
    Vacation Friends
  • 20:50
    Red Light
    22:35
    ER
  • 20:35
    Lang Leve
    21:35
    De Planckaerts
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    Komen Eten
  • 20:35
    Air
    22:40
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:30
    Seal Team
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    21:50
    Het Beste Bod
  • 20:30
    Killer Couples
    21:20
    World's Most Evil Killers
  • 20:58
    Z-Nieuws
    21:09
    Z-Beurs
  • 20:58
    Zelf gedaan, goed gedaan
    22:00
    More Than A Feeling
  • 20:40
    Snel, Makkelijk & Lekker
    21:10
    De Sterrenkaart
  • 21:00
    Father Brown
    22:00
    London Kills
  • 20:35
    Law & Order: Special Victims Unit
    21:30
    The Resident
  • 20:35
    Het verhaal van Nederland - De Tweede Wereldoorlog
    21:35
    De slimste mens
  • 21:00
    NPO Doc: Blauw Licht: Herinneringen van een Ambulancebroeder
    21:25
    Dit is de kwestie
  • 20:25
    Meiden die rijden
    21:20
    Nachtdieren USA