Vooruitblik op 'The Passion 2022' in 'Jacobine op 2' bij KRO-NCRV

zaterdag 9 april 2022
Foto: © KRO-NCRV 2020

'Alles komt goed?!' is het thema van 'The Passion 2022', dit jaar vanuit Doetinchem op 14 april. In 'Jacobine op 2' stelt Jacobine Geel deze vraag aan drie gasten die weten wat het betekent om hoop te houden in moeilijke tijden.

'Uiteindelijk komt het allemaal goed', antwoordt acteur Sabri Saad El Hamus vol overtuiging. De acteur is de eerste moslim met een rol in 'The Passion'. In deze 12e editie speelt hij de rol van de man die zijn handen in onschuld wast: Pontius Pilatus. Een fascinerend personage, dat meer erkenning verdient vanwege zijn menselijke trekken en de wil het 'goede' te doen, vindt Saad el Hamus. Hij roept bovendien moslims en christenen op om zich in elkaar te verdiepen: 'Laten we verbinding zoeken in al die verschillende religieuze verhalen.'


De Russische topvioliste Anastasia Kozlova vertelt Jacobine het verhaal van haar oma, die na de Russische revolutie in 1917 tot ‘vijand van de staat’ werd verklaard. Zij en haar familie werden hun leven lang vervolgd. Desondanks werd haar oma niet bitter, ze had er altijd vertrouwen in dat alles goed zou komen, vertelt Anastasia. 'Iedere dag begroette ze de zon, dankbaar dat hij weer was opgekomen.' Anastasia verzorgde haar oma in de laatste stadia van haar leven totdat ze op 103-jarige leeftijd stierf.

Tot slot spreekt Jacobine met het brein achter deze productie: producent Jacco Doornbos. Hij vertelt over de speciale aandacht die deze editie uitgaat naar jongeren tussen de 18 en 30 jaar. Als vader van drie jonge zoons zag hij van dichtbij hoe zij worstelden met eenzaamheid, somberte en angst. Met name zijn oudste zoon, Daan, had het zwaar en vertelt Jacobine over deze turbulente periode in zijn leven die hij tevergeefs probeerde te verdoven met drugs en alcohol. Het Paasverhaal voelt voor beiden nu meer dan ooit als een verhaal van hoop, licht en liefde.

Kim-Lian van der Meij, die Maria Magdalena speelt in 'The Passion', sluit de uitzending af met een speciaal lied.

'Jacobine op 2', zondag 10 april om 17.10 uur bij KRO-NCRV op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Tattoorist' (VRT Canvas)

Met Emmanuel Item verkent Tijs Wenen, een stad vol verborgen lagen. Van de Secession en klassieke én hedendaagse koffiehuizen tot het Amalienbad en de Akademie der bildenden Künste. Ze bezoeken de Plaster Cast Collection, Kugelmugel en het Prater, terwijl verhalen over spionnen een andere kant van de gelukkigste stad ter wereld blootleggen.

'Tattoorist', om 21.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:00
    Thuis
    14:25
    Clips
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 14:15
    Dimitri
    14:20
    Sarah: Sokpop en de klanken
  • 14:10
    Wittekerke
    15:10
    The Good Doctor
  • 13:35
    MasterChef Australië - Back to Win
    14:25
    The Motorway
  • 11:50
    Geen uitzending
    14:25
    S.W.A.T.
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:35
    All New Traffic Cops
  • 08:50
    Geen uitzending
    16:05
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:05
    Geen uitzending
  • 13:15
    De Tafel van Gert
    14:25
    Het Beste Bod
  • 13:35
    C.S.I. New York
    14:30
    FBI: International
  • 13:50
    The First 48
    14:45
    Seal Team
  • 14:05
    Peppe's Sicilië
  • 14:10
    Snapped
    14:55
    Killer Couples
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 14:18
    Het appartement
    14:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 13:45
    Het Weekmenu
    14:25
    De Sterrenkaart
  • 14:05
    Whitstable Pearl
    15:00
    Murdoch Mysteries
  • 14:00
    NCIS
    14:55
    Hudson & Rex
  • 14:00
    NOS het vragenuurtje
    15:00
    NOS Journaal
  • 14:10
    Opsporing Verzocht
    14:55
    Het Uur van de Wolf
  • 14:15
    Molmans
    14:25
    De Smurfen