Voor 3 Oscars genomineerd 'Flee' laat zien wat het betekent om vluchteling te zijn

woensdag 13 april 2022

Hoe is het om te moeten vluchten uit je eigen land? In de geanimeerde documentaire Flee over de Afghaanse Amin wordt de kijker ondergedompeld in het ontroerende verhaal van een vluchteling.

'Flee' is een internationale coproductie met onder andere VPRO en is genomineerd voor drie Oscars (Documentaire, Animatie en niet-Engelstalige Film).


'Flee' vertelt het aangrijpende vluchtverhaal van de Afghaanse homoseksuele Amin. De nu 36-jarige academicus onthult voor het eerst, geanonimiseerd, de ware toedracht van zijn vlucht als minderjarige naar Denemarken. In een reeks interviews, opgenomen door jeugdvriend en filmmaker Jonas Poher Rasmussen, vertelt Amin hoe hij en zijn familie in de jaren negentig uit Afghanistan voor de Mujahedeen zijn gevlucht. Zijn herinneringen komen door animatie weer tot leven en maken zo invoelbaar hoe het is om op de vlucht te zijn. De maker weeft deze persoonlijke interviews, animatie en archiefbeelden tot een hybride documentaire. Op deze manier weet hij een persoonlijk verhaal te vertellen van een man die worstelt met zijn traumatische verleden.

Jarenlang verzweeg Amin zijn verhaal uit angst om teruggestuurd te worden. Nu is hij er klaar voor het verleden onder ogen te zien en kan hij zijn toekomst met zijn verloofde gaan uitstippelen. Eindelijk kan hij een thuis opbouwen waar hij niet meer hoeft te vluchten voor wie hij is.

Regie: Jonas Poher Rasmussen

Een internationale coproductie met onder andere VPRO.
Genomineerd voor drie Oscars (Documentaire, Animatie en niet-Engelstalige Film).

'Flee', donderdag 14 april om 22.25 uur bij de VPRO op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Only Joling'

Iedereen weet dat Gerard graag uitslaapt, maar soms moet Wino hem toch uit bed zien te krijgen. Dit keer is daar een goede reden voor: ze gaan een urne uitzoeken voor Janny. Later op de dag brengen Gerard, Wino en Glenn samen een bezoek aan de cardioloog, omdat Gerards vader een hartpatiënt was.

'Only Joling', om 21.55 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:40
    Iedereen zomert
    06:00
    Mr. Magoo
  • 18:40
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    06:00
    Radio 2 Zomerweekend
  • 19:20
    Dance Academy
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 19:00
    VTM Nieuws
    02:40
    Geen uitzending
  • 19:35
    Familie Gillis: massa is kassa
    09:45
    Wordt aangekondigd
  • 19:40
    How I Met Your Mother
    09:05
    Geen uitzending
  • 19:40
    Top 20 Funniest
    07:00
    Willy
  • 19:20
    Magnum P.I.
    09:35
    Geen uitzending
  • 19:30
    David
    06:00
    Joe
  • 19:25
    Stukken van mensen
    02:10
    Geen uitzending
  • 18:55
    The Rookie
    02:20
    Geen uitzending
  • 19:40
    Highway Thru Hell
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 19:35
    The Block Australia
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 19:35
    Snapped
    02:40
    FBI: International
  • 14:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 19:28
    Het appartement
    05:55
    Sixties To Six
  • 19:40
    De Zomertafel
    02:05
    Culinair Thailand
  • 19:15
    Father Brown
    03:45
    Midsomer Murders
  • 18:50
    Grey's Anatomy
  • 18:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    02:10
    NOS Journaal
  • 19:40
    Rail Away
    08:20
    Natuur in de Cariben
  • 19:25
    De Grannies van Amsterdam
    05:30
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal