Voor 3 Oscars genomineerd 'Flee' laat zien wat het betekent om vluchteling te zijn

woensdag 13 april 2022

Hoe is het om te moeten vluchten uit je eigen land? In de geanimeerde documentaire Flee over de Afghaanse Amin wordt de kijker ondergedompeld in het ontroerende verhaal van een vluchteling.

'Flee' is een internationale coproductie met onder andere VPRO en is genomineerd voor drie Oscars (Documentaire, Animatie en niet-Engelstalige Film).


'Flee' vertelt het aangrijpende vluchtverhaal van de Afghaanse homoseksuele Amin. De nu 36-jarige academicus onthult voor het eerst, geanonimiseerd, de ware toedracht van zijn vlucht als minderjarige naar Denemarken. In een reeks interviews, opgenomen door jeugdvriend en filmmaker Jonas Poher Rasmussen, vertelt Amin hoe hij en zijn familie in de jaren negentig uit Afghanistan voor de Mujahedeen zijn gevlucht. Zijn herinneringen komen door animatie weer tot leven en maken zo invoelbaar hoe het is om op de vlucht te zijn. De maker weeft deze persoonlijke interviews, animatie en archiefbeelden tot een hybride documentaire. Op deze manier weet hij een persoonlijk verhaal te vertellen van een man die worstelt met zijn traumatische verleden.

Jarenlang verzweeg Amin zijn verhaal uit angst om teruggestuurd te worden. Nu is hij er klaar voor het verleden onder ogen te zien en kan hij zijn toekomst met zijn verloofde gaan uitstippelen. Eindelijk kan hij een thuis opbouwen waar hij niet meer hoeft te vluchten voor wie hij is.

Regie: Jonas Poher Rasmussen

Een internationale coproductie met onder andere VPRO.
Genomineerd voor drie Oscars (Documentaire, Animatie en niet-Engelstalige Film).

'Flee', donderdag 14 april om 22.25 uur bij de VPRO op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Van kleuter op het podium tot wereldster: het verhaal van Michael Jackson begint met glitter, maar ook met angst. Achter de succesvolle Jackson 5 schuilt een gezin dat meer door druk dan door liefde werd samengehouden, met een controlerende vader die diepe sporen nalaat. Na de release van het album 'Thriller' in 1982 verovert Michael Jackson de wereld, maar intussen zoekt hij wanhopig naar echte verbinding. Vrienden, familie - onder wie zijn zus La Toya - én collega's schetsen een verontrustend beeld: hoe groter de roem, hoe eenzamer de man achter de mythe.

'The Michael Jackson Story', om 22.15 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:35
    Sporza: La Vuelta Femenina 2026
    17:35
    Clips
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    17:35
    The Office
  • 17:25
    GameKeepers
    17:49
    Videoclips #likeme
  • 17:10
    Huis Gemaakt
    18:25
    Florentina
  • 17:05
    De Pfaffs
    17:45
    MasterChef Australië - Back to Win
  • 16:00
    In Love With My Partner's Wife
  • 16:45
    24
    17:45
    Police Interceptors
  • 16:55
    Suits
    17:40
    ER
  • 17:15
    SOS Piet
    17:45
    Nonkel Jef
  • 17:10
    Huizenjagers
    18:00
    Blind Gekocht
  • 17:00
    Sullivan's Crossing
  • 17:20
    Two and a Half Men
    17:50
    3rd Rock From the Sun
  • 17:00
    Love Triangle Australia
    18:00
    Million Dollar Listing Los Angeles
  • 16:40
    Murder 360
    18:30
    Fear Thy Roommate
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 17:33
    Mijn tuin
    17:55
    Sixties To Six
  • 17:30
    Loïc: Zot van Koken
    17:45
    Lekker Messy
  • 17:00
    Death in Paradise
    19:05
    Father Brown
  • 16:50
    Below Deck Mediterranean
    18:45
    Grey's Anatomy
  • 17:10
    Tijd voor Max
    17:56
    Politieke Partijen
  • 17:05
    Natuur op 2: Seven Worlds, One Planet
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 17:20
    Silverpoint
    17:45
    Glow