Volgende week in 'Kunststof Radio': Wim Mertens, Lara Billie Rense, Eva Cukier en Nyk de Vries

'Kunststof Radio' is er maandag tot donderdag bij de NTR op NPO Radio 1. Benieuwd wie er deze week langs komt? Je leest het nu hier!
Maandag 17 juni – Wim Mertens, componist en pianist
‘Ranges of Robustness’ is het nieuwe album van de Belgische componist en pianist Wim Mertens. Zoals de titel verraadt, gaat hij op dit album op zoek naar de reikwijdten van robuustheid. Mertens is een internationaal artiest die als solist en met zijn ensemble concerten heeft gegeven over de hele wereld. Bekende albums van hem zijn ‘Vergessen’ en ‘Struggle for Pleasure’.
Presentatie: Andrew Makkinga
Dinsdag 18 juni – Lara Billie Rense, radiopresentator en schrijver
Presentator Lara Billie Rense debuteert met het boek ‘Een zee van ruimte’. Waarom is de buitenwereld nog niet klaar voor het accepteren van verschillende genderidentiteiten? Deze en andere vraagstukken komen aan bod in diens boek. Rense presenteert ‘Wat blijft’ op NPO Radio 1. Die is de eerste non-binaire radio- en tv-presentator van Nederland.
Presentatie: Andrew Makkinga
Woensdag 19 juni – Eva Cukier, schrijver en journalist
Journalist Eva Cukier bleef in Rusland nadat Poetin met zijn leger op 24 februari 2022 Oekraïne binnendrong. In haar nieuwe boek ‘Ruzland’ bundelt ze haar ervaringen na deze inval. Cukier is slavist en doet voor NRC verslag van de politieke en maatschappelijke gebeurtenissen in Rusland en Oekraïne.
Presentatie: Willemijn Veenhoven
Donderdag 20 juni – Nyk de Vries, schrijver en muzikant
‘Hoeveel woorden’ is het nieuwe album van schrijver en muzikant Nyk de Vries. Met de autobiografische nummers verenigt hij zijn Friese achtergrond en zijn huidige leven in het gegentrificeerde Amsterdam-Oost met elkaar. Eerder maakte de Vries het album ‘Tagelyk’. Als schrijver publiceerde hij romans als ‘Rozijnkonijn’, ‘Prospero’ en ‘Renger’.
Presentatie: Willemijn Veenhoven
'Kunststof Radio', maandag 17 juni t/m donderdag 20 juni tussen 19.00 en 20.00 uur bij de NTR op NPO Radio 1.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- BBC verlengt het op 'De Verraders' gebaseerde format 'The Traitors' tot 2030
- 15 jaar na haar eerste auditie: herkent Dan Karaty deze 'So You Think You Can Dance'-kandidaat nog?
- Opnames gestart van psychologische thrillerserie 'De Prijs'
- De dames zetten de toon voor een nieuw seizoen vol drama in 'The Real Housewives of Antwerp'
- Play pakt dit voorjaar uit met verticale vernieuwing, verfrissende verhalen en veelbelovende vetes
- De Goorissen zijn onder de indruk van de wissel van de wacht in Athene
- Wesley Sonck slaat groen uit na misselijkmakende kermisattractie in 'De Box'
- 'Ruud Smulders: Rudiversum' vrijdag op NPO 3
- Donderdag in 'Meldpunt Actueel Debat': voorrang voor hurende ouderen voor een betere doorstroming?
- 'Zembla' donderdag over agressie tegen zorgverleners
- JOE-dj’s Coen & Sander na ruim 72 uur gevonden aan de Panelenweg in Tiel
- 'Villa VdB' vier keer vanuit meest gemiddelde stembureau van Nederland
- Kawtar Ehlalouch en Wannes Lacroix ruilen schermtijd in voor échte ontmoetingen in 'Clubhuis Kawtar'
- Els Wolterbeek wint Frater Willibrordus Prijs 2026
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live vanuit Hardenberg
Multimedia SPOTLIGHT
-
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX? -
'So You Think You Can Dance' is terug! -
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+ -
'The Real Housewives of Antwerp' zijn terug! -
Kijk Pieter Verelsts absurdistische comedyshow 'Ten Aarzel' op Streamz -
Mutti Dina Tersago gaat op 'Koffieklets' bij ouders met een bijzonder verhaal -
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off' -
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten
Kijktip van de dag

Mira is een jonge alleenstaande moeder, altijd positief en boordevol energie. Ze heeft een fijne job als thuisverpleegster, hechte vrienden en een goede relatie met haar jongste broer. Maar dan krijgt ze nieuws dat inslaat als een bom. Mira besluit om het contact met haar oudste broer te herstellen in een poging het gezin dat er nooit echt één was te herenigen. En zo trekt deze niet-alledaagse en op zijn zachtst gezegd kleurrijke familie voor een weekend naar de Ardennen. Mira wacht een uitdaging om de familiebanden aan te halen.
'J'aime La Vie', film uit 2023 met oa. Jurgen Delnaet, om 20.45 uur op VRT 1.



































