Vijfdelige mini-docuserie 'Erwin Olaf eert Hans van Manen' op NPO 2

zaterdag 4 juni 2022

Choreograaf Hans van Manen wordt in juli 90 jaar. Aanleiding voor goede vriend en fotograaf Erwin Olaf om, samen met de dansers van het Nationale Ballet, de studio in te duiken voor een unieke serie foto's die ontleend zijn aan het werk van Van Manen.

Geen balletfoto’s, zoals Olaf nadrukkelijk aangeeft. Maar een kunstproject genaamd 'Dance in close-up: Hans van Manen seen by Erwin Olaf' bestaande uit stills en close-ups uit verschillende choreografieën. In de vijfdelige serie 'Erwin Olaf eert Hans van Manen' volgen we de totstandkoming van dit project.


De vriendschap tussen fotograaf Erwin Olaf en choreograaf Hans van Manen dateert al vanaf 1983. Hans heeft lang de rol van leermeester gehad in Erwins zoektocht naar zijn eigen stijl. Bijna 40 jaar later zijn beide kunstenaars grootmeester geworden in hun vak. Hans is gestopt met fotografie en heeft een indrukwekkend oeuvre opgebouwd van 150 choreografieën. Erwin heeft internationale faam gekregen en zijn ‘vrije werk’ doet het heel goed op de kunstbeurzen. Hun vriendschap is altijd gebleven.

Erwin Olaf eert Hans van Manen bestaat uit 5 afleveringen van 12 minuten. In elke aflevering staat een ballet centraal. Te zien zijn de discussies tussen Erwin en Hans, de begeleiding van de dansers door balletmeester Rachel Beaujean, de zoektocht naar de juiste belichting en kadrering en het commentaar van Hans op de foto’s.

Eerbetoon aan Hans van Manen
In het jubeljaar dat Hans van Manen zijn 90e verjaardag viert, worden als eerbetoon aan de grootmeester van het Nederlandse ballet, naast de documentaireserie, diverse initiatieven ontplooid. Het kunstproject 'Dance in close-up: Hans van Manen seen by Erwin Olaf' wordt vanaf 18 juni tentoongesteld bij Galerie Ron Mandos. Ook wordt er een boek van het project gemaakt (uitgeverij Hannibal Books), dat verschijnt bij de opening van de tentoonstelling. En het Nationale Ballet presenteert vanaf 8 juni het Hans van Manen-festival waarin (inter)nationale dansgezelschappen werken uit zijn omvangrijke oeuvre dansen. Het festival en de tentoonstelling zijn onderdeel van Holland Festival.

'Erwin Olaf eert Hans van Manen', vanaf zondag 5 juni om 22.25 uur bij de NTR op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Breendonk' (VRT/Streamz)

Antwerpen, 1942. Na een mislukte verzetsactie worden Rik en zijn vader Leon opgepakt en naar de SS-strafgevangenis Breendonk gebracht. Terwijl Rik geconfronteerd wordt met de harde realiteit van het kamp, weigert Elisabeth hem op te geven. Ondertussen probeert de ambitieuze Vlaamse SS'er Hendrik Vaes zijn positie binnen het bezettingsapparaat verder uit te bouwen.

'Breendonk', om 20.55 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:25
    Clips
    16:35
    De playlist
  • 08:00
    Herfstbeelden
    16:45
    China's Wild Empire
  • 16:30
    De vlog van Fee
    17:20
    Shaun het schaap
  • 14:45
    Got Talent
    16:40
    Expeditie Robinson
  • 16:25
    Erfgenaam gezocht NL
    17:45
    De Augurkenkoning
  • 16:20
    The Big Bang Theory
    20:35
    Het Smelt
  • 15:40
    Matlock
    16:35
    Police Interceptors
  • 16:05
    Hope at Christmas
    17:30
    Christmas Homecoming
  • 16:25
    Geen uitzending
    16:50
    SOS Piet
  • 16:05
    De Slimste Mens Ter Wereld
    20:00
    Over De Oceaan
  • 15:50
    Castle
    16:50
    Criminal Minds
  • 16:30
    The Neighborhood
    17:30
    The Simpsons
  • 16:20
    A Place in the Sun
    17:15
    Komen Eten
  • 15:50
    24 Hours in Police Custody
    20:30
    The Real Unforgotten
  • 16:25
    Trends Talk
    16:59
    Fleet TV
  • 16:17
    Bouwjournaal
    18:00
    Classics 55
  • 16:00
    Meat Timon
    16:35
    Guillaume's Paris
  • 16:15
    Grantchester
    17:10
    London Kills
  • 16:10
    NCIS: Los Angeles
    18:00
    Below Deck Down Under
  • 16:25
    Andere Tijden Sport
    17:00
    Even tot hier
  • 16:25
    Iedereen Verlicht
    16:51
    Socutera
  • 15:35
    Strijd3r
    17:05
    ZappDoc: Dina Inou