Vijfdelige mini-docuserie 'Erwin Olaf eert Hans van Manen' op NPO 2

Choreograaf Hans van Manen wordt in juli 90 jaar. Aanleiding voor goede vriend en fotograaf Erwin Olaf om, samen met de dansers van het Nationale Ballet, de studio in te duiken voor een unieke serie foto's die ontleend zijn aan het werk van Van Manen.
Geen balletfoto’s, zoals Olaf nadrukkelijk aangeeft. Maar een kunstproject genaamd 'Dance in close-up: Hans van Manen seen by Erwin Olaf' bestaande uit stills en close-ups uit verschillende choreografieën. In de vijfdelige serie 'Erwin Olaf eert Hans van Manen' volgen we de totstandkoming van dit project.
De vriendschap tussen fotograaf Erwin Olaf en choreograaf Hans van Manen dateert al vanaf 1983. Hans heeft lang de rol van leermeester gehad in Erwins zoektocht naar zijn eigen stijl. Bijna 40 jaar later zijn beide kunstenaars grootmeester geworden in hun vak. Hans is gestopt met fotografie en heeft een indrukwekkend oeuvre opgebouwd van 150 choreografieën. Erwin heeft internationale faam gekregen en zijn ‘vrije werk’ doet het heel goed op de kunstbeurzen. Hun vriendschap is altijd gebleven.
Erwin Olaf eert Hans van Manen bestaat uit 5 afleveringen van 12 minuten. In elke aflevering staat een ballet centraal. Te zien zijn de discussies tussen Erwin en Hans, de begeleiding van de dansers door balletmeester Rachel Beaujean, de zoektocht naar de juiste belichting en kadrering en het commentaar van Hans op de foto’s.
Eerbetoon aan Hans van Manen
In het jubeljaar dat Hans van Manen zijn 90e verjaardag viert, worden als eerbetoon aan de grootmeester van het Nederlandse ballet, naast de documentaireserie, diverse initiatieven ontplooid. Het kunstproject 'Dance in close-up: Hans van Manen seen by Erwin Olaf' wordt vanaf 18 juni tentoongesteld bij Galerie Ron Mandos. Ook wordt er een boek van het project gemaakt (uitgeverij Hannibal Books), dat verschijnt bij de opening van de tentoonstelling. En het Nationale Ballet presenteert vanaf 8 juni het Hans van Manen-festival waarin (inter)nationale dansgezelschappen werken uit zijn omvangrijke oeuvre dansen. Het festival en de tentoonstelling zijn onderdeel van Holland Festival.
'Erwin Olaf eert Hans van Manen', vanaf zondag 5 juni om 22.25 uur bij de NTR op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Deze koppels vallen als eerste af in 'Huis Gemaakt'
- Vijfde editie 'De Nationale Popquiz' te zien op NPO 3
- nws.nws.nws breidt uit naar YouTube en VRT MAX met duidingsformat voor tieners
- Kijkcijfers: dinsdag 31 maart 2026
- Ketnet zet volop in op wetenschap met nieuwe programma’s
- Ex-Mol Eline kaart mogelijke medische fouten aan bij verlies van pasgeboren kindje in 'Justice For All'
- Karine Klaassen gaat 'Op een Ander' in de Ballroom scene
- Oproep rond ernstig mishandelde vrouw in 'Opsporing Verzocht'
- Roosje Pertz serveert nostalgisch communiefeest in 'Komen Eten'
- Dit staat op stapel bij STAR Channel in april
- Politiek commentator Kees Boonman stopt bij 'Nieuwsweekend'
- Unieke liveconcerten tussen de Italiaanse bergtoppen: Willy organiseert de ultieme muzikale escape
- Qmusic-ochtendshow 'Mattie & Marieke' start ruim anderhalf uur te laat door zomertijd
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit De Lèghe Polder in Beuningen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur
Kijktip van de dag

Dom Toretto ontsnapt uit de gevangenis dankzij een spectaculaire reddingsactie van zijn zus Mia en haar vriend, ex-agent Brian O'Conner. Met de politie en de FBI op de hielen vluchten ze naar Rio de Janeiro. Daar beseffen ze dat ze nog één grote klus moeten klaren om hun vrijheid af te kopen. Maar de nietsontziende FBI-agent Luke Hobbs is vastbesloten hen een halt toe te roepen.
'Fast Five', film uit 2011 met oa. Vin Diesel, om 20.35 uur VTM 3.



































