Verhalen achter de woningnood in 'Half Holland Dakloos'

woensdag 16 maart 2022

In de derde aflevering van 'Half Holland Dakloos' onderzoekt Yora Rienstra of er voor mensen met een laag of gemiddeld inkomen nog plek is in de stad, en ze ontmoet mensen die zich daar al een tijdje niet meer welkom voelen.

In Rotterdam ziet Yora hoe Mustapha zijn sociale huurwoning moet verlaten. Zijn geliefde wijk met karakteristieke panden wordt gesloopt om er duurdere nieuwbouw (koop)woningen voor in de plaats te zetten. Yora vraagt zich af of het niet beter was geweest om deze panden te renoveren, zodat er voldoende woonaanbod zou blijven. Op de vastgoedbeurs bevestigen projectontwikkelaars haar idee.


Stadsgeograaf Cody Hochstenbach legt uit wat de oorzaken zijn van de stedelijke huisvestingsproblematiek. Ook gaat Yora langs bij Hotel Mokum waar krakers strijden tegen leegstand en met hun actie de stad weer toegankelijk willen maken voor iedereen. Wat is de oplossing? Hoe blijft het voor iedereen mogelijk om in de stad te wonen?

Een groep jonge mensen lijken een oplossing te hebben gevonden. Hen lukt het wel om betaalbaar in de stad te wonen. Ze laten gezamenlijk een pand bouwen waar iedereen zijn eigen woonruimte krijgt. De prijzen kunnen er niet stijgen en het is ook nog eens duurzaam gebouwd.

'Half Holland Dakloos' zoomt in op mensen die te maken hebben met de oorzaken en gevolgen van de wooncrisis, in de stad én op het platteland. De een is slachtoffer, terwijl de ander juist gebaat is bij een krappe markt. Yora trekt dwars door Nederland en spreekt allerlei woningzoekenden, vastgoedondernemers, studenten, huizenflippers en krakers en ziet hoe mensen ook met inventieve oplossingen komen. Lukt het Yora ondertussen zelf een woning te vinden?

'Half Holland Dakloos', donderdag 17 maart om 20.55 uur bij de VPRO op NPO 3.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Iedereen draagt zijn steentje bij om samen met Herrmann een inzamelingsactie voor de school op poten te zetten terwijl Cindy haar kankerbehandeling ondergaat. De broer van Carver daagt onverwachts op en vraagt hem om een gunst. Een dankbare burger wil Brett en Severide bedanken voor hun hulp en het redden van zijn leven.

'Chicago Fire', om 23.10 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:59
    Sporza: FIFA WK voetbal 2026 magazine
    06:00
    Mr. Magoo
  • 09:00
    Lentebeelden
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 09:15
    Uki
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:10
    Nils Holgersson
    01:30
    Geen uitzending
  • 02:15
    Geen uitzending
    10:45
    Rich Kids Go Skint
  • 09:00
    The Goldbergs
    01:05
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    01:35
    Geen uitzending
  • 08:45
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 06:00
    Joe
    01:20
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 08:55
    Friends
    02:10
    Geen uitzending
  • 09:15
    Seal Team
    03:15
    Geen uitzending
  • 09:10
    Roger van Damme: Bakken
    02:35
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 09:00
    Snapped
    02:10
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 06:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:12
    Kan ik het ook?
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:55
    Open Vuur
    02:00
    Taste of Australia met Hayden Quinn
  • 09:10
    Midsomer Murders
    02:00
    Agatha Christie's Marple
  • 09:05
    Scrubs
    02:25
    Grey's Anatomy
  • 09:00
    NOS WK Ontbijt
    05:50
    Nederland in Beweging
  • 09:00
    NOS WK Ontbijt met gebarentaal
    06:45
    MAX Geheugentrainer
  • 09:05
    Babar en de belevenissen van Badou
    01:40
    Danny in de medicijnenmaffia