Verhalen achter de woningnood in 'Half Holland Dakloos'

woensdag 16 maart 2022

In de derde aflevering van 'Half Holland Dakloos' onderzoekt Yora Rienstra of er voor mensen met een laag of gemiddeld inkomen nog plek is in de stad, en ze ontmoet mensen die zich daar al een tijdje niet meer welkom voelen.

In Rotterdam ziet Yora hoe Mustapha zijn sociale huurwoning moet verlaten. Zijn geliefde wijk met karakteristieke panden wordt gesloopt om er duurdere nieuwbouw (koop)woningen voor in de plaats te zetten. Yora vraagt zich af of het niet beter was geweest om deze panden te renoveren, zodat er voldoende woonaanbod zou blijven. Op de vastgoedbeurs bevestigen projectontwikkelaars haar idee.


Stadsgeograaf Cody Hochstenbach legt uit wat de oorzaken zijn van de stedelijke huisvestingsproblematiek. Ook gaat Yora langs bij Hotel Mokum waar krakers strijden tegen leegstand en met hun actie de stad weer toegankelijk willen maken voor iedereen. Wat is de oplossing? Hoe blijft het voor iedereen mogelijk om in de stad te wonen?

Een groep jonge mensen lijken een oplossing te hebben gevonden. Hen lukt het wel om betaalbaar in de stad te wonen. Ze laten gezamenlijk een pand bouwen waar iedereen zijn eigen woonruimte krijgt. De prijzen kunnen er niet stijgen en het is ook nog eens duurzaam gebouwd.

'Half Holland Dakloos' zoomt in op mensen die te maken hebben met de oorzaken en gevolgen van de wooncrisis, in de stad én op het platteland. De een is slachtoffer, terwijl de ander juist gebaat is bij een krappe markt. Yora trekt dwars door Nederland en spreekt allerlei woningzoekenden, vastgoedondernemers, studenten, huizenflippers en krakers en ziet hoe mensen ook met inventieve oplossingen komen. Lukt het Yora ondertussen zelf een woning te vinden?

'Half Holland Dakloos', donderdag 17 maart om 20.55 uur bij de VPRO op NPO 3.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Zwangere Guy: Dansen op de vulkaan' (BNNVARA/VRT)

Gorik van Oudheusden staat op een keerpunt in zijn leven. Een jeugd vol trauma's, jaren van alcoholgebruik en het gewicht van succes hebben diepe sporen nagelaten. Hij besluit rigoureus in te grijpen en kiest voor therapie, nuchterheid en zelfonderzoek, in een poging relaties te herstellen en zichzelf opnieuw uit te vinden. Welke obstakels en inzichten komen kijken bij een transformatie als deze? Welke man keert terug op het podium als de strijd met zijn demonen is gestreden?

'Zwangere Guy: Dansen op de vulkaan', om 21.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:55
    Journaallus
    01:40
    Dagelijkse kost
  • 00:55
    Nachtlus
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:00
    Geen uitzending
    01:30
    Gooische Vrouwen
  • 02:20
    Geen uitzending
    23:15
    The Bourne Supremacy
  • 01:05
    Geen uitzending
    01:00
    The Big Bang Theory
  • 01:25
    Geen uitzending
    00:15
    Xena: Warrior Princess
  • 00:50
    Geen uitzending
    15:30
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 01:00
    Geen uitzending
    00:50
    The Golden Girls
  • 02:05
    De Tafel van Gert
    01:05
    Geen uitzending
  • 02:00
    FBI
    01:20
    Neighbours: A New Chapter
  • 01:55
    Bar Rescue
    02:05
    The Winter King
  • 02:05
    Botched
    02:45
    Geen uitzending
  • 01:45
    Geen uitzending
    01:30
    Family Law
  • 00:51
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:41
    Het appartement
    05:55
    Sixties To Six
  • 02:35
    Peppe's Emilia-Romagna
  • 02:30
    Death in Paradise
    01:00
    Harry Wild
  • 02:00
    Grey's Anatomy
  • 02:10
    Pauw & De Wit
    01:10
    EenVandaag
  • 01:35
    Nieuwsuur
    01:00
    De Nachtzoen
  • 01:50
    Eva
    01:45
    First Dates