'Vergeten Helden': EK-podcast van Tom Egbers bij de NOS

woensdag 12 juni 2024

Ter gelegenheid van het EK voetbal in Duitsland maakt Tom Egbers een speciale vierdelige voetbalpodcast getiteld: 'Vergeten Helden'.

Intrigerende verhalen over mensen zonder wie het voetbal niet zou zijn wat het nu is: een sport waar honderden miljoenen mensen plezier aan beleven.


Historische gebeurtenissen met vergeten helden in de hoofdrol.

De eerste twee afleveringen van de serie 'Vergeten Helden' zijn vanaf woensdag 12 juni te vinden via de NOS Voetbalpodcast in de NPO Luister app of via de andere bekende podcast-apps. Aflevering 3 en 4 zijn vanaf morgen, donderdag 13 juni, te beluisteren.

De vier episodes hebben betrekking op vier deelnemende landen aan het EK. Behalve Nederland zijn dat Italië, Frankrijk en Schotland. Historische verhalen met telkens een link naar het EK van nu.

Vergeten helden #1 – Italië
Over een mijnwerkerszoon uit Noord-Engeland, wiens veelbelovende carrière als voetballer in de knop wordt gebroken door de Tweede Wereldoorlog. Door een speling van het lot belandt hij via Nederland in Italië. Hij wordt trainer van de op dat moment beste club ter wereld. Gouden bergen liggen in het verschiet. Maar het einde is even onverwacht als tragisch.

Vergeten helden #2 – Schotland
Over twee voetballende, onafscheidelijke boezemvrienden die voor koning en vaderland samen met alle andere spelers van hun elftal ten strijde trekken. Waarvoor precies, dat weet al snel niemand meer.

Vergeten helden #3 – Nederland
Over een man uit Liverpool, whisky-liefhebber, piloot en voetbaltrainer, die als voetbalzendeling ontwikkelingswerk verricht op de Nederlandse voetbalvelden. En daar een verpletterende indruk maakte.

Vergeten helden #4 – Frankrijk
Over Frankrijk dus, maar ook over de onverwachte ontmoeting tussen een jonge Nederlandse reporter en een echte grootheid van de voetbalsport, die door de jonge reporter niet wordt herkend, met alle gênante gevolgen van dien.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Ziekenhuizen voeren vaker een alcoholverbod in, maar hoeveel wordt er gedronken op plaatsen waar er geen verbod geldt? Met Imke Courtois en Thomas Buffel test Dina voetbalmythes, terwijl Andy onderzoekt wat helpt tegen een lookadem. En wie laat zich digitaal misleiden?

'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:00
    Witse
    18:02
    VRT NWS Update
  • 17:05
    The Office
    17:45
    The Detectives
  • 17:00
    Meisjes
    17:30
    GameKeepers
  • 17:05
    Huis Gemaakt
    18:25
    Florentina
  • 17:00
    De Pfaffs
    17:35
    MasterChef Australië - Back to Win
  • 15:30
    Hellboy II: The Golden Army
    17:30
    9-1-1
  • 16:50
    24
    17:45
    Police Interceptors
  • 16:45
    Suits
    17:35
    ER
  • 16:40
    Wat nu weer?
    17:15
    SOS Piet
  • 16:55
    Huizenjagers
    17:55
    Blind Gekocht
  • 16:15
    This Is Us
    17:10
    Sullivan's Crossing
  • 16:50
    Two and a Half Men
    17:50
    3rd Rock From the Sun
  • 16:55
    Love Island UK
    17:50
    A Place in the Sun
  • 16:50
    Forensic Factor: A New Era
    18:40
    Fear Thy Neighbour
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 16:56
    Simple diy
    17:55
    Sixties To Six
  • 17:00
    Chris Cooks Cymru
    17:30
    KLAAR IN 20 minuten
  • 17:00
    Death in Paradise
    19:05
    Hope Street
  • 17:00
    Below Deck Down Under
    17:55
    Below Deck Mediterranean
  • 17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
    17:10
    Tijd voor Max
  • 17:05
    Natuur op 2: Planet Earth
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 16:55
    Peperbollen
    17:25
    Silverpoint