Veel excursies en verplaatsingen in 'We Zijn Er Bijna!'

maandag 23 augustus 2021

Deze week een aflevering met veel excursies en verplaatsingen. De groep bezoekt het Space Expo Museum in Noordwijk, waar de reizigers een spontane ontmoeting hebben met de weduwe van astronaut Wubbo Ockels.

Nog dezelfde dag reist het gezelschap door naar Edam, naar een camping aan het IJsselmeer. De groep gaat een dag varen met de Bounty, een tweemast zeilschip. Het ziet er eerst naar uit dat van zeilen niets terechtkomt: het is drukkend warm en er staat geen zuchtje wind, maar als de wind even later toch komt opzetten beleeft de groep een ware zeilsensatie.


Van Edam trekken we verder naar Kootwijk op de Veluwe. Het reisleidersduo Jan en Lotty woont op een steenworp afstand van Kootwijk en in het dagelijks leven zijn zij gidsen van Staatsbosbeheer bij Radio Kootwijk. Zij geven hun groep een exclusieve rondleiding bij het voormalige zendstation. Bij Nel en Ben, de oudste deelnemers, komen herinneringen naar boven. Zij emigreerden op jonge leeftijd naar Australië, waar ze in 'the middle of nowhere' werkten op een boerderij en alleen via radioverbinding contact met Nederland hadden.

Op MAX Vandaag gaat 'We zijn er Bijna!' verder met aanvullende video's over de uitjes en bestemmingen uit de uitzending. Op 24 augustus neemt René de Graaff van Staatsbosbeheer de kijker mee voor een extra rondleiding door Radio Kootwijk. En Cockie Schilperoort, schipper en eigenaar van een origineel charterschip van de Bruine Vloot, vertelt over het belang van deze vloot. Conservator van Paleis Het Loo, Paul Rem, gaf al eerder een extra koninklijke rondleiding door Leiden. En benieuwd naar de reisleiders Jan en Lotty? Ze stellen zich graag aan je voor.

'We zijn er Bijna!' (zes afleveringen), dinsdag 24 augustus om 20.30 uur op NPO 1.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Andermans Zaken' (VRT 1)

De boulderhype is volop bezig, en op die golf heeft Bram gesurft: hij investeerde twee jaar geleden zwaar in een grote klimzaal in Vilvoorde. Hij hoopte op een toevloed aan klanten, want de site waar Hall9 ligt, moet de nieuwe hotspot worden van Vilvoorde. De klanten blijven echter weg, maar de gigantische leningen (in totaal een miljoen euro!) blijven wel lopen. Daar komt bij dat Bram iedereen aan het klimmen wil brengen, dus ook jongeren en gezinnen met minder kansen. Maar aan die doelgroepen kan je niet veel geld vragen.

'Andermans Zaken', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:35
    Villa Politica
    02:05
    Journaallus
  • 23:45
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:05
    The Good Doctor
    01:55
    Geen uitzending
  • 23:45
    Blind getrouwd: Australië
    01:05
    Geen uitzending
  • 00:40
    The Big Bang Theory
    01:25
    Geen uitzending
  • 00:15
    Police Interceptors
    01:05
    Geen uitzending
  • 00:20
    Suits
    01:10
    Geen uitzending
  • 00:45
    SOS Piet
    01:20
    Geen uitzending
  • 00:35
    De Container Cup
    01:20
    De Tafel van Tine
  • 00:40
    Fire Country
    01:30
    This Is Us
  • 00:25
    Oep z'n bakkes
  • 00:10
    Love Triangle Australia
    01:10
    Botched
  • 00:55
    FBI
    01:45
    Geen uitzending
  • 00:54
    Z-Insurance
    01:00
    Herhalingslus
  • 00:52
    Meesterwerk
    01:05
    De tip
  • 00:30
    Apero - Dining
    01:00
    Puur Oosters - Japans
  • 00:50
    Ripper Street
    01:45
    Call the Midwife
  • 00:15
    NCIS
    01:10
    Scrubs
  • 00:45
    NOS Journaal Laat
    01:05
    Pauw & De Wit
  • 00:45
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:50
    Down The Road
    01:50
    Parels voor de zwijnen