Veel excursies en verplaatsingen in 'We Zijn Er Bijna!'

maandag 23 augustus 2021

Deze week een aflevering met veel excursies en verplaatsingen. De groep bezoekt het Space Expo Museum in Noordwijk, waar de reizigers een spontane ontmoeting hebben met de weduwe van astronaut Wubbo Ockels.

Nog dezelfde dag reist het gezelschap door naar Edam, naar een camping aan het IJsselmeer. De groep gaat een dag varen met de Bounty, een tweemast zeilschip. Het ziet er eerst naar uit dat van zeilen niets terechtkomt: het is drukkend warm en er staat geen zuchtje wind, maar als de wind even later toch komt opzetten beleeft de groep een ware zeilsensatie.


Van Edam trekken we verder naar Kootwijk op de Veluwe. Het reisleidersduo Jan en Lotty woont op een steenworp afstand van Kootwijk en in het dagelijks leven zijn zij gidsen van Staatsbosbeheer bij Radio Kootwijk. Zij geven hun groep een exclusieve rondleiding bij het voormalige zendstation. Bij Nel en Ben, de oudste deelnemers, komen herinneringen naar boven. Zij emigreerden op jonge leeftijd naar Australië, waar ze in 'the middle of nowhere' werkten op een boerderij en alleen via radioverbinding contact met Nederland hadden.

Op MAX Vandaag gaat 'We zijn er Bijna!' verder met aanvullende video's over de uitjes en bestemmingen uit de uitzending. Op 24 augustus neemt René de Graaff van Staatsbosbeheer de kijker mee voor een extra rondleiding door Radio Kootwijk. En Cockie Schilperoort, schipper en eigenaar van een origineel charterschip van de Bruine Vloot, vertelt over het belang van deze vloot. Conservator van Paleis Het Loo, Paul Rem, gaf al eerder een extra koninklijke rondleiding door Leiden. En benieuwd naar de reisleiders Jan en Lotty? Ze stellen zich graag aan je voor.

'We zijn er Bijna!' (zes afleveringen), dinsdag 24 augustus om 20.30 uur op NPO 1.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'22/3: Tien Jaar Geleden' (VRT)

Tien jaar na de aanslagen van 22 maart 2016 brengt VRT NWS een unieke historische en maatschappelijke documentaire op basis van een zorgvuldige selectie van beelden van bewakingscamera's. VRT NWS bekijkt de beelden van deze gitzwarte dag met elf slachtoffers, nabestaanden, speurders en hulpverleners. Welke impact hebben de aanslagen gehad op hun leven en waar staan ze vandaag? Hoe houden we de collectieve herinnering in stand voor de huidige en toekomstige generaties?

'22/3 Tien Jaar Geleden', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:20
    Thuis
    23:45
    Dagelijkse kost
  • 23:00
    De ideale wereld
    23:39
    Het weer (middag)
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:05
    The Voice van Vlaanderen
    00:50
    Gooische Vrouwen
  • 22:45
    De Wereld Van De Marechaussee
    23:45
    Help, Mijn Man Is Klusser
  • 22:50
    U.S. Marshals
    01:05
    The Big Bang Theory
  • 20:00
    Premier League Darts
    00:05
    Top 20 Funniest
  • 23:20
    ER
    00:10
    Suits
  • 22:45
    Baywatch
    23:40
    Nonkel Jef
  • 22:20
    Stukken van mensen
    23:40
    De Tafel van Gert
  • 23:30
    Fuller House
    00:55
    Neighbours: A New Chapter
  • 23:15
    Doom Patrol
    00:25
    MacGyver
  • 23:30
    A Place in the Sun
    00:35
    Love Island UK
  • 23:25
    C.S.I. New York
    00:20
    The Rookie
  • 23:17
    Trends Doc
    23:51
    Z-Nieuws
  • 23:19
    Zo doe je het!
    23:55
    5-voor-12
  • 23:15
    Becoming Meewis
    23:55
    Peppe's Toscane
  • 22:50
    Silent Witness
    23:55
    Truelove
  • 23:20
    Prison Break
    01:05
    First Dates Australia
  • 23:25
    NOS Journaal Laat
    23:50
    Eva
  • 23:15
    De Joodse wereld: Freud, de buitenstaander
    00:05
    De Nachtzoen
  • 23:15
    Keuringsdienst van Waarde
    23:50
    De slimste mens