Veel excursies en verplaatsingen in 'We Zijn Er Bijna!'

maandag 23 augustus 2021

Deze week een aflevering met veel excursies en verplaatsingen. De groep bezoekt het Space Expo Museum in Noordwijk, waar de reizigers een spontane ontmoeting hebben met de weduwe van astronaut Wubbo Ockels.

Nog dezelfde dag reist het gezelschap door naar Edam, naar een camping aan het IJsselmeer. De groep gaat een dag varen met de Bounty, een tweemast zeilschip. Het ziet er eerst naar uit dat van zeilen niets terechtkomt: het is drukkend warm en er staat geen zuchtje wind, maar als de wind even later toch komt opzetten beleeft de groep een ware zeilsensatie.


Van Edam trekken we verder naar Kootwijk op de Veluwe. Het reisleidersduo Jan en Lotty woont op een steenworp afstand van Kootwijk en in het dagelijks leven zijn zij gidsen van Staatsbosbeheer bij Radio Kootwijk. Zij geven hun groep een exclusieve rondleiding bij het voormalige zendstation. Bij Nel en Ben, de oudste deelnemers, komen herinneringen naar boven. Zij emigreerden op jonge leeftijd naar Australië, waar ze in 'the middle of nowhere' werkten op een boerderij en alleen via radioverbinding contact met Nederland hadden.

Op MAX Vandaag gaat 'We zijn er Bijna!' verder met aanvullende video's over de uitjes en bestemmingen uit de uitzending. Op 24 augustus neemt René de Graaff van Staatsbosbeheer de kijker mee voor een extra rondleiding door Radio Kootwijk. En Cockie Schilperoort, schipper en eigenaar van een origineel charterschip van de Bruine Vloot, vertelt over het belang van deze vloot. Conservator van Paleis Het Loo, Paul Rem, gaf al eerder een extra koninklijke rondleiding door Leiden. En benieuwd naar de reisleiders Jan en Lotty? Ze stellen zich graag aan je voor.

'We zijn er Bijna!' (zes afleveringen), dinsdag 24 augustus om 20.30 uur op NPO 1.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play Crime logo

In de zomer van 1976 zit de NYPD een man achterna die op koppels in geparkeerde auto's schiet. Hij tart de stad met angstaanjagende brieven totdat de politie een tip krijgt over een verdachte die de hond van een buurman heeft doodgeschoten.

'The Mark of a Serial Killer', om 20.30 uur op Play Crime.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:00
    Witse
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 17:20
    Sporza: UEFA Futsal Euro 2026
    13:00
    Winterbeelden
  • 17:30
    GameKeepers
    12:55
    Mega Mindy
  • 17:15
    Welkom Aan Boord
    19:00
    VTM Nieuws
  • 16:35
    Ambulance
    13:45
    De alarmcentrale: pech onderweg
  • 17:15
    S.W.A.T.
    18:35
    Animal Control
  • 17:35
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 17:15
    ER
    09:05
    Geen uitzending
  • 17:35
    Nonkel Jef
    10:00
    Joe
  • 17:10
    Nonkels
    12:30
    De Tafel van Gert
  • 16:55
    Walker
    12:25
    NCIS
  • 17:30
    Family Matters
    12:30
    See
  • 17:40
    A Place in the Sun
    12:35
    Body Shockers
  • 17:35
    The Flight Attendant Murders
    11:45
    Amish Affair
  • 14:00
    Herhalingslus
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:29
    Mijn tuin
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:30
    Loïc: Zot van Koken
    12:50
    Bon Appetit
  • 16:50
    Call the Midwife
    12:10
    Darby and Joan
  • 16:50
    American Pickers
    12:40
    Storage Wars
  • 17:10
    Tijd voor Max
    13:00
    NOS Journaal
  • 17:00
    Natuur op 2: Earth's Great Rivers
  • 17:30
    Wilde buren
    13:00
    Saïd & Anna