Veel aandacht voor Duitse verkiezingen in 'Nieuwsuur'

zaterdag 28 augustus 2021

'Nieuwsuur' zet de schijnwerpers de komende weken op Duitsland, in de aanloop naar de Bondsdagverkiezingen van 26 september. De dagelijkse actualiteitenrubriek maakt portretten van de drie belangrijkste kandidaten, heeft een reisserie door het land en komt bovendien 's avonds op verkiezingsdag rechtstreeks uit Berlijn, waar Jeroen Wollaars een speciale 'Nieuwsuur' presenteert.

De Duitse verkiezingen zijn, na zestien jaar bondskanselier Merkel, belangrijk voor de toekomst van Europa en uiteraard ook voor Nederland. Nieuwsuur portretteert daarom vanaf volgende week in drie afleveringen Merkels mogelijke opvolgers: Armin Laschet, Annalena Baerbock en Olaf Scholz.


Daarnaast reist verslaggever Dieuwke van Ooij door het land voor een drieluik over wat de Duitsers bezighoudt in dit verkiezingsjaar. Zo is ze bij de slachtoffers van de watersnoodramp in het westen van het land die de politici dwong meer aandacht te besteden aan de klimaatverandering. Terwijl in Wolfsburg, het hart van het Volkswagenconcern, de mensen vrezen dat Duitsland met de elektrische auto niet half zo succesvol zal zijn als met de brandstofmotor. En in de Oost-Duitse deelstaat Thüringen, waar de rechts-populistische AFD de tweede partij is, ontdekken we dat de Oost-Duitsers in tegenstelling tot de West-Duitsers juist niets moeten hebben van groene politiek.

De zaterdag voor de stembusgang (25 september) brengt 'Nieuwsuur' de laatste stand van zaken uit Berlijn. Op de verkiezingsdag zelf (26 september) komt het programma dus helemaal uit de Duitse hoofdstad, waar presentator Jeroen Wollaars met gasten de uitslag bespreekt en correspondent Wouter Zwart de nieuwe politieke situatie analyseert.

'Nieuwsuur', dagelijks om 21.30 uur op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

De vriendin van een Americanfootballspeler wordt doodgeschoten tijdens een overval. Niet veel later wordt een louche makelaar vermoord in een leegstaand huis. Will werpt zijn licht op beide zaken.

'Will Trent', film uit 2023 met oa. Ramón Rodríguez, om 21.30 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:00
    Badgast
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 20:55
    Dope Girls
    13:00
    Winterbeelden
  • 21:15
    Badgast
    12:55
    Mega Mindy
  • 21:15
    Welkom Aan Boord
    19:00
    VTM Nieuws
  • 20:50
    Bij ons op de Wallen
    13:00
    Ambulance
  • 21:30
    Will Trent
    18:40
    Extended Family
  • 21:30
    Caught on Dashcam
    20:35
    7 Seconds
  • 21:25
    ER
    18:50
    9-1-1: Lone Star
  • 21:40
    Tien Om Te Zien
    10:00
    Joe
  • 21:05
    De Rechtbank
    12:45
    Two and a Half Men
  • 21:20
    FBI: Most Wanted
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    The Commuter
    15:55
    Running Wild With Bear Grylls
  • 21:40
    The Sky is the Limit
    18:45
    Retour Masters
  • 21:25
    Bureau Dupin: De nieuwjaarsmoord
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:08
    Fleet TV
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:37
    Zo doe je het!
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:35
    De Garde van Gert
    12:55
    Puur Oosters - Japans
  • 21:00
    Agatha Christie's Marple
  • 20:55
    Grey's Anatomy
  • 21:30
    Tussen Kunst en Kitsch
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:25
    Bureau Buitenland
    18:30
    Expeditie Nederland
  • 21:10
    Het Gouden Uur
    18:00
    Wordt aangekondigd