Vanaf zondag terug bij MAX: 'Klassiekers met Kleinsma'

zaterdag 18 juni 2022
Foto: Omroep MAX © Wesley de Wit 2021

Simone Kleinsma keert terug met een nieuw seizoen 'Klassiekers met Kleinsma'. Na een succesvolle eerste serie staan ook dit seizoen de parels uit de Nederlandse muziekgeschiedenis centraal.

Elke week ontvangt Simone een collega uit haar vakgebied en samen bespreken ze de mooiste nummers uit de grote liedjesschatkist die Nederland rijk is. Dit seizoen schuiven Van der Laan & Woe, Youp van 't Hek, Edsilia Rombley, Lenny Kuhr, Yentl en de Boer en Gerard Cox aan.


In een sfeervolle setting praat Simone Kleinsma met haar gasten over fragmenten uit de Nederlandse muziekgeschiedenis. Klassiekers met Kleinsma werpt een persoonlijke, humoristische en eigentijdse blik op de nummers die tot ons cultureel erfgoed behoren en die we niet mogen vergeten. Wat maakt liedjes zo mooi, goed of ontroerend en waarom weten ze te raken? Mooie archiefbeelden worden op speelse wijze uit- en afgewisseld. Anekdotes over nummers, schrijvers en uitvoerders mogen daarbij niet ontbreken. In 'Klassiekers met Kleinsma' worden verschillende klassiekers grondig afgestoft en een aantal wordt, in een nieuwe uitvoering, ten gehore gebracht met behulp van een band onder leiding van Bernd van den Bos.

Simone heeft weer mooie namen weten te strikken; de gasten in dit tweede seizoen zijn: Van der Laan & Woe, Youp van 't Hek, Edsilia Rombley, Lenny Kuhr, Yentl en de Boer en Gerard Cox.

Aflevering 1
In de eerste aflevering van het nieuwe seizoen van 'Klassiekers met Kleinsma' laten cabaretiers Niels van der Laan en Jeroen Woe hun keuzes horen uit het rijke archief van de Nederlandse muziek. Vanaf het moment dat hun muzikale wegen kruisten, spatte de magie ervan af. Door wie zijn ze geïnspireerd, door welke liedjes worden ze geraakt en wat maakt een lied zo goed? Niels en Jeroen vertellen het Simone in een uitgebreid, intiem gesprek. De aflevering wordt afgetrapt met één van de grootste hits van Gordon; samen met Simone brengen de heren Never Nooit Meer ten gehore. Grote voorbeelden van Niels en Jeroen, ook op jonge leeftijd, blijken onder anderen Harrie Jekkers en Jacques Brel te zijn. Wat maakt ze zo bijzonder? Ook namen als Maarten van Roozendaal, Acda en De Munnik, De Jeugd van Tegenwoordig en Froukje komen in deze aflevering aan bod. Hebben Niels en Jeroen verschillende muzieksmaken en kunnen ze omgaan met kritiek van elkaar? Er wordt uiteraard nog meer gezongen. Het cabaretduo brengt Kom Je Bij Me? van Peter van Rooijen ten gehore. En het gesprek wordt door Simone afgesloten met het nummer Alweer van Droog Brood.

'Klassiekers met Kleinsma', vanaf zondag 19 juni om 21.55 uur bij Omroep MAX op NPO 1.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

In de nacht van 11 op 12 augustus 2002 ontmoet de negentienjarige Ellen Van de Wal de 31-jarige Danny Meersman in een Ierse pub op de Grote Markt in Antwerpen. Na een kort gesprek biedt Meersman haar een lift aan naar huis in Wilrijk. In plaats daarvan rijdt hij naar een afgelegen parkeerplaats waar hij Ellen aanrandt en wurgt. Vervolgens dumpt hij haar lichaam in een riool in Willebroek, een locatie waar hij eerder had gewerkt. Een assisenproces vindt nooit plaats, aangezien Meersman in januari 2005 zelfmoord pleegt in zijn cel.

'True Crime Belgium', om 21.05 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:20
    Journaallus
    06:00
    In bed met Olly
  • 00:05
    Ma mère et l'étrangère
  • 20:50
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:20
    De Verraders
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:00
    The Debt Collector 2
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:15
    What We Do in the Shadows
    01:25
    Geen uitzending
  • 22:30
    Seraphim Falls
    00:30
    Most Daring
  • 23:25
    A Christmas Cookie Catastrophe
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 23:45
    Walker, Texas Ranger
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 23:55
    Achter de schermen
    01:30
    De Tafel van de Week
  • 00:15
    Criminal Minds
    03:30
    Geen uitzending
  • 23:05
    Flags of Our Fathers
    01:40
    NCIS: Los Angeles
  • 23:25
    Age Gap Love
    01:20
    Botched
  • 00:10
    The First 48
    02:05
    Geen uitzending
  • 00:20
    Z-Extra
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:16
    Maand van de duurzaamheid
    05:55
    Sixties To Six
  • 00:10
    De Chalet, Hollandse Maatjes
    01:05
    Guten Appetit
  • 00:05
    A Remarkable Place to Die
    01:45
    Midsomer Murders
  • 00:20
    Saint Pierre
    03:05
    Nancy Drew
  • 00:15
    Even tot hier
    01:18
    Wie is de Mol? 25 jaar
  • 00:10
    De Nachtzoen
    01:00
    Dit is de Week
  • 23:15
    Bryan Adams -- Live at the Royal Albert Hall
    01:45
    Onderweg naar liefde