Vanaf zondag terug bij MAX: 'Klassiekers met Kleinsma'

zaterdag 18 juni 2022
Foto: Omroep MAX © Wesley de Wit 2021

Simone Kleinsma keert terug met een nieuw seizoen 'Klassiekers met Kleinsma'. Na een succesvolle eerste serie staan ook dit seizoen de parels uit de Nederlandse muziekgeschiedenis centraal.

Elke week ontvangt Simone een collega uit haar vakgebied en samen bespreken ze de mooiste nummers uit de grote liedjesschatkist die Nederland rijk is. Dit seizoen schuiven Van der Laan & Woe, Youp van 't Hek, Edsilia Rombley, Lenny Kuhr, Yentl en de Boer en Gerard Cox aan.


In een sfeervolle setting praat Simone Kleinsma met haar gasten over fragmenten uit de Nederlandse muziekgeschiedenis. Klassiekers met Kleinsma werpt een persoonlijke, humoristische en eigentijdse blik op de nummers die tot ons cultureel erfgoed behoren en die we niet mogen vergeten. Wat maakt liedjes zo mooi, goed of ontroerend en waarom weten ze te raken? Mooie archiefbeelden worden op speelse wijze uit- en afgewisseld. Anekdotes over nummers, schrijvers en uitvoerders mogen daarbij niet ontbreken. In 'Klassiekers met Kleinsma' worden verschillende klassiekers grondig afgestoft en een aantal wordt, in een nieuwe uitvoering, ten gehore gebracht met behulp van een band onder leiding van Bernd van den Bos.

Simone heeft weer mooie namen weten te strikken; de gasten in dit tweede seizoen zijn: Van der Laan & Woe, Youp van 't Hek, Edsilia Rombley, Lenny Kuhr, Yentl en de Boer en Gerard Cox.

Aflevering 1
In de eerste aflevering van het nieuwe seizoen van 'Klassiekers met Kleinsma' laten cabaretiers Niels van der Laan en Jeroen Woe hun keuzes horen uit het rijke archief van de Nederlandse muziek. Vanaf het moment dat hun muzikale wegen kruisten, spatte de magie ervan af. Door wie zijn ze geïnspireerd, door welke liedjes worden ze geraakt en wat maakt een lied zo goed? Niels en Jeroen vertellen het Simone in een uitgebreid, intiem gesprek. De aflevering wordt afgetrapt met één van de grootste hits van Gordon; samen met Simone brengen de heren Never Nooit Meer ten gehore. Grote voorbeelden van Niels en Jeroen, ook op jonge leeftijd, blijken onder anderen Harrie Jekkers en Jacques Brel te zijn. Wat maakt ze zo bijzonder? Ook namen als Maarten van Roozendaal, Acda en De Munnik, De Jeugd van Tegenwoordig en Froukje komen in deze aflevering aan bod. Hebben Niels en Jeroen verschillende muzieksmaken en kunnen ze omgaan met kritiek van elkaar? Er wordt uiteraard nog meer gezongen. Het cabaretduo brengt Kom Je Bij Me? van Peter van Rooijen ten gehore. En het gesprek wordt door Simone afgesloten met het nummer Alweer van Droog Brood.

'Klassiekers met Kleinsma', vanaf zondag 19 juni om 21.55 uur bij Omroep MAX op NPO 1.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Nu de nieuwe film over Michael Jackson is uitgekomen, duiken er nieuwe beschuldigingen van seksueel misbruik van kinderen op. Het gaat om vier kinderen uit één Amerikaans gezin, de familie Cascio. Jackson was er letterlijk vriend aan huis. Ze zijn intussen volwassen en vier van de vijf kinderen beweren dat ze langdurig seksueel misbruikt zijn. Ze wisten het niet van elkaar, want het was een geheim tussen hen en de popster.

'Telefacts Zomer', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:55
    Sporza: FIFA WK voetbal 2026: preview series
    23:20
    Eurodreams
  • 22:15
    Wakker in Paraguay
    23:01
    Het weer
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:50
    Wetsdokters
    00:00
    Chicago Fire
  • 22:25
    All Her Fault
    23:25
    9-1-1: Lone Star
  • 22:35
    The Firm
    01:10
    How I Met Your Mother
  • 22:25
    Ozark Law
    23:20
    Night Coppers
  • 22:20
    ER
    23:55
    Suits
  • 22:55
    Airwolf
    23:55
    Nonkel Jef
  • 22:40
    RAUW: Nick Bril
    23:45
    Brieven aan Samson
  • 22:40
    Friends
    23:40
    Modern Family
  • 22:20
    Doom Patrol
    23:20
    Blue Bloods
  • 22:20
    Huizenjagers
    23:20
    Hello Goodbye
  • 22:15
    Without a Trace
    23:05
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 22:53
    Z-Beurs
    23:10
    Z-Nieuws
  • 22:57
    De perfecte tuin
    23:00
    Knuffel Pop
  • 22:55
    Loïc: Zot van Koken
    23:10
    Open Vuur
  • 22:55
    Grantchester
    23:50
    Scott & Bailey
  • 22:30
    NCIS
    00:25
    Scrubs
  • 22:30
    Pauw & De Wit
    23:25
    NOS Journaal Laat
  • 22:45
    Het Uur van de Wolf: Tot de laatste noot
    23:55
    Pauscast
  • 22:05
    Hotline Hongarije: Nicolaas in contact met een verscheurd land
    23:10
    Het verhaal van Nederland - De Tweede Wereldoorlog