Unieke documentaire over verzetsvrouw Selma van de Perre bij MAX

maandag 2 mei 2022

Op dinsdag 3 mei is de documentaire 'Selma's Oorlog' te zien om 20.30 uur bij MAX op NPO 2. Presentator Philip Freriks gaat samen met verzetsvrouw Selma van de Perre (99) terug naar haar plekken van herinnering.

Ruim 75 jaar na de bevrijding heeft Selma, inmiddels bijna 100 jaar oud, nog steeds een duidelijke missie; blijven vertellen over de gruwelen die ze heeft meegemaakt, zodat dit nooit meer zal gebeuren.


Het duurt lang voordat Selma van de Perre kan vertellen wat haar is overkomen tijdens de Tweede Wereldoorlog. De inmiddels 99-jarige Joodse verzetsvrouw wordt onder een valse identiteit opgepakt in de zomer van 1944, en belandt uiteindelijk in concentratiekamp Ravensbrück. Haar ware identiteit wordt nooit ontdekt en zo overleeft ze de oorlog

Ruim 75 jaar later gaat Selma, samen met Philip Freriks, terug naar de plekken van geluk en bittere herinnering. Daar vertelt ze haar oorlogsverhaal. Zoals in Amsterdam, waar Selma opgroeit, en Utrecht, waarvandaan ze tijdens de oorlog als koerierster pakjes rondbrengt door heel Nederland en zelfs tot in het buitenland. In Kamp Vught vertelt ze over haar werk in de gasmaskerfabriek en over de treinreis in een veewagon naar concentratiekamp Ravensbrück, waar ze onder barre omstandigheden heeft weten te overleven.

Onder haar schuilnaam Marga van der Kuit, lijkt het erop dat Selma tijdens de oorlog steeds de juiste keuzes heeft gemaakt. Zelf vindt ze dat ze geluk heeft gehad. Ze heeft naar eigen zeggen de oorlog overleefd, aangezien ze tot ver na de bevrijding in haar rol van Marga van der Kuit is gebleven.

Na de oorlog nam ze zich voor nooit meer over het kamp te spreken en het leven weer op te bouwen in Londen. Ze verloor in de Tweede Wereldoorlog haar ouders, haar zusje en talloze andere geliefden. Nu, ruim 75 jaar later, vindt ze het juist heel erg belangrijk om haar verhaal te delen. Selma maakt zich grote zorgen, ook met het oog op de actualiteit. Hoe heeft dit alles ooit kunnen gebeuren, hoe zijn mensen hiertoe in staat en zal dit ooit veranderen?

'Selma's Oorlog', dinsdag 3 mei om 20.30 uur bij MAX op NPO 2.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Floor' - Bruno Wyndaele (VTM)

Het spel wordt steeds spannender. De hoofdprijs van 40.000 euro komt dichter en dichter voor de resterende kandidaten, maar er moeten nog heel wat quizduels gespeeld worden. Wie het duel verliest, moet meteen naar huis.

'The Floor', om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:00
    Eurovisiesongfestival
    01:10
    VRT NWS laat
  • 21:35
    Moffie
    23:15
    Het weer
  • 20:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    01:00
    VRT NWS journaal met VGT
  • 21:50
    Gooische Vrouwen
    22:50
    Sergio Over De Grens
  • 20:30
    John Wick
    22:20
    Wanted
  • 20:25
    The Gentlemen
    22:30
    The Forever Purge
  • 21:40
    Police Interceptors
    22:30
    Twins
  • 22:10
    S.W.A.T.
    00:30
    Suits
  • 22:10
    De Planckaerts
    00:35
    Geen uitzending
  • 22:10
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    00:25
    Achter De Schermen: Masterclasses
  • 21:55
    NCIS
    22:50
    Criminal Minds
  • 20:35
    Contagion
    22:30
    Ready Player One
  • 22:05
    Zo Man Zo Vrouw
    22:55
    The Real Housewives: Ultimate Girls Trip
  • 22:05
    The 19th Wife
    23:35
    My Life is Murder
  • 22:05
    De CFO podcast
    22:39
    CEO van mijn leven
  • 22:15
    De tip
    22:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 21:55
    Becoming Meewis
    22:40
    De Smaaktoerist
  • 21:00
    Foyle's War
  • 22:05
    Bob's Burgers
  • 21:00
    Eurovisie Songfestival
    01:22
    NOS Journaal
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:35
    Dit is de Week
  • 22:05
    NOS Studio Sport
    22:40
    Vlam