'Uitmarkt 2022: De Opening' live uitgezonden bij de NTR op NPO 2

Op zaterdag 27 augustus viert de NTR samen met de Uitmarkt traditiegetrouw dé opening van het nieuwe culturele seizoen! Eric Corton presenteert – vanaf het Museumplein in Amsterdam – het openingsprogramma 'Uitmarkt 2022: De Opening'.
Een uur lang komen de beste nieuwe , oude bekende, verrassende jonge, en steengoede gerenommeerde artiesten langs.
Een greep uit het programma: De Nijmeegse rockband De Staat viert al jaren een zegetocht. Zij zetten hun tanden in deze editie door het culturele seizoen zowel te openen áls te sluiten! Cabaretier & filosoof Tim Fransen (genomineerd voor de Poelifinario 2022) houdt een mini conference over de stand van het land. De ster van de Palestijnse zangeres Nai Barghouti is rijzende in Nederland. Zij zingt een betoverend mooi lied van wereldster Fairuz. Zanger Thijs Boontjes zorgt voor een beetje liefde. Dansers van Oxygen uit Maastricht laten hun dans-skills zien. De Vlaamse zanger Raymond van het Groenewoud viert op de podia zijn 70ste verjaardag, en maakt indruk met zijn lied “Wat een fijne dag”. Prachtige soul van Ivan Peroti. Het Nederlands Kamerkoor presenteert een audiovisueel spektakel waarin de schilderkunst van Vincent van Gogh tot leven komt. Thomas Azier is een authentieke muzikale globetrotter, hij komt zijn nieuwe single spelen. Michelle David & The True-tones bouwen een feestje met hun nieuwe sound. En nog meer moois! Dit allemaal onder begeleiding van de meest swingende bigband van Nederland: New Cool Collective. (Programmering o.v.b.)
Over Uitmarkt
De Uitmarkt markeert al 45 jaar de nationale opening van het culturele seizoen. Het biedt een laagdrempelig en inspirerend platform voor iedereen die kennis wil maken met wat het nieuwe seizoen te bieden heeft. Al sinds 2006 werken de NTR en de Uitmarkt samen om de opening van het culturele seizoen te vieren; zo ook dit jaar.
'Uitmarkt 2022: De Opening', zaterdag 27 augustus om 22.10 uur bij de NTR op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuw seizoen EO's 'Rachel valt binnen': wie houdt Nederland veilig?
- Joanna Lumley volgt de Donau op MAX
- De 50e EO-Jongerendag is uitverkocht
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Nieuwe maand, nieuwe must-sees: Paramount Network brengt iconische films in maart
- Ga in maart mee op avontuur met je favoriete Cartoonito-helden
- Nieuwe avonturen en speciale weekends op Cartoon Network in maart
- Vrouwen in de spotlight in maart op TV5MONDE
- Dit zie je in maart op National Geographic
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap -
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' -
Kijk nieuwe afleveringen van 'Lil" Kleine: Geen Rem' op Prime Video -
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box' -
Wie verdient zijn eigen droomhuis in 'Huis Gemaakt'? -
Wat doet Jonathan Medart in de backstage van 'The Voice'? -
De tweede Lach van JOE is geraden! -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Ruzie bij de Badi’s in 'Konvooi' -
Vanaf dan zie je 'Rooster' op HBO Max -
Verrassing van formaat in 'Stukken Van Mensen' -
Nieuw seizoen van 'Komen Eten' op Play! -
Planckendael ontwaakt in 'Het Echte Leven in de ZOO' -
Hilarisch! Familie Gooris waagt zich aan de doedelzak. -
De coaches trappen 'The Voice' zélf zingend op gang -
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video
Kijktip van de dag

Jan vergeet zijn en Julies huwelijksverjaardag en probeert het goed te maken door een dag vol verrassingen te organiseren voor Julie, inclusief een bezoek aan een chic hotel mét wellness. Maar al snel blijkt dat plannen maken makkelijker is dan ze uit te voeren.
'Boomer', om 20.55 uur op VRT 1.



































