'Uitmarkt 2022: De Opening' live uitgezonden bij de NTR op NPO 2

Op zaterdag 27 augustus viert de NTR samen met de Uitmarkt traditiegetrouw dé opening van het nieuwe culturele seizoen! Eric Corton presenteert – vanaf het Museumplein in Amsterdam – het openingsprogramma 'Uitmarkt 2022: De Opening'.
Een uur lang komen de beste nieuwe , oude bekende, verrassende jonge, en steengoede gerenommeerde artiesten langs.
Een greep uit het programma: De Nijmeegse rockband De Staat viert al jaren een zegetocht. Zij zetten hun tanden in deze editie door het culturele seizoen zowel te openen áls te sluiten! Cabaretier & filosoof Tim Fransen (genomineerd voor de Poelifinario 2022) houdt een mini conference over de stand van het land. De ster van de Palestijnse zangeres Nai Barghouti is rijzende in Nederland. Zij zingt een betoverend mooi lied van wereldster Fairuz. Zanger Thijs Boontjes zorgt voor een beetje liefde. Dansers van Oxygen uit Maastricht laten hun dans-skills zien. De Vlaamse zanger Raymond van het Groenewoud viert op de podia zijn 70ste verjaardag, en maakt indruk met zijn lied “Wat een fijne dag”. Prachtige soul van Ivan Peroti. Het Nederlands Kamerkoor presenteert een audiovisueel spektakel waarin de schilderkunst van Vincent van Gogh tot leven komt. Thomas Azier is een authentieke muzikale globetrotter, hij komt zijn nieuwe single spelen. Michelle David & The True-tones bouwen een feestje met hun nieuwe sound. En nog meer moois! Dit allemaal onder begeleiding van de meest swingende bigband van Nederland: New Cool Collective. (Programmering o.v.b.)
Over Uitmarkt
De Uitmarkt markeert al 45 jaar de nationale opening van het culturele seizoen. Het biedt een laagdrempelig en inspirerend platform voor iedereen die kennis wil maken met wat het nieuwe seizoen te bieden heeft. Al sinds 2006 werken de NTR en de Uitmarkt samen om de opening van het culturele seizoen te vieren; zo ook dit jaar.
'Uitmarkt 2022: De Opening', zaterdag 27 augustus om 22.10 uur bij de NTR op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Driedelige serie 'Inside the Kim Kardashian Heist' nieuw op TLC
- Raven van Dorst met X in paspoort reist door het Amerika van Trump in nieuw seizoen 'Nachtdieren USA'
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Joris wint 'De Box' en neemt 17.500 euro mee naar huis
- Dit alles zie je in april bij RTL
- Kan een kerk in 2026 nog voorbestaan in haar traditionele vorm? Bekijk het in deze EOdoc
- EO brengt podcast ‘Moderne Profeten’ met Kees van Ekris naar televisie
- KRO-NCRV brengt mensen samen rondom de paasboodschap: verhalen en rituelen van lijden en opstanding
- Partijleider Jesse Klaver van Progressief Nederland bij Rick Nieman in 'WNL Op Zondag'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit De Lèghe Polder in Beuningen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Rene van Kooten in 'FM op 5'
- De Nostalgie-luisteraar eert Prince met een plek op nr. 1 in de '80's Top 1500'
Multimedia SPOTLIGHT
-
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië
Kijktip van de dag

Jan merkt dat Roos ineens anders is: vrolijk, lief voor haar broer en opvallend zelfverzekerd. JP en Julie maken zich ook zorgen, en Jan raakt steeds meer in de war. Wat zit er echt achter haar plotselinge verandering, en hoe moet hij omgaan met alles wat hij ontdekt?
'Boomer', om 20.50 uur op VRT 1.



































