'Uitmarkt 2022: De Opening' live uitgezonden bij de NTR op NPO 2

vrijdag 26 augustus 2022

Op zaterdag 27 augustus viert de NTR samen met de Uitmarkt traditiegetrouw dé opening van het nieuwe culturele seizoen! Eric Corton presenteert – vanaf het Museumplein in Amsterdam – het openingsprogramma 'Uitmarkt 2022: De Opening'.

Een uur lang komen de beste nieuwe , oude bekende, verrassende jonge, en steengoede gerenommeerde artiesten langs.


Een greep uit het programma: De Nijmeegse rockband De Staat viert al jaren een zegetocht. Zij zetten hun tanden in deze editie door het culturele seizoen zowel te openen áls te sluiten! Cabaretier & filosoof Tim Fransen (genomineerd voor de Poelifinario 2022) houdt een mini conference over de stand van het land. De ster van de Palestijnse zangeres Nai Barghouti is rijzende in Nederland. Zij zingt een betoverend mooi lied van wereldster Fairuz. Zanger Thijs Boontjes zorgt voor een beetje liefde. Dansers van Oxygen uit Maastricht laten hun dans-skills zien. De Vlaamse zanger Raymond van het Groenewoud viert op de podia zijn 70ste verjaardag, en maakt indruk met zijn lied “Wat een fijne dag”. Prachtige soul van Ivan Peroti. Het Nederlands Kamerkoor presenteert een audiovisueel spektakel waarin de schilderkunst van Vincent van Gogh tot leven komt. Thomas Azier is een authentieke muzikale globetrotter, hij komt zijn nieuwe single spelen. Michelle David & The True-tones bouwen een feestje met hun nieuwe sound. En nog meer moois! Dit allemaal onder begeleiding van de meest swingende bigband van Nederland: New Cool Collective. (Programmering o.v.b.)

Over Uitmarkt
De Uitmarkt markeert al 45 jaar de nationale opening van het culturele seizoen. Het biedt een laagdrempelig en inspirerend platform voor iedereen die kennis wil maken met wat het nieuwe seizoen te bieden heeft. Al sinds 2006 werken de NTR en de Uitmarkt samen om de opening van het culturele seizoen te vieren; zo ook dit jaar.

'Uitmarkt 2022: De Opening', zaterdag 27 augustus om 22.10 uur bij de NTR op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Dina en Andy geven een gezellig nieuwjaarsfeest voor bekende gasten, waarbij ze tussen de gangen en cadeautjes door verschillende 'Ze zeggen dats' onderzoeken. Hoe effectief zijn de valstrikken van Kevin uit 'Home Alone' om boeven buiten te houden? Eten we op nieuwjaarsdag evenveel calorieën als een renner tijdens een etappe in de Tour de France?

'Ze Zeggen Dat: Gelukkig Nieuwjaar!', om 21.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:10
    Flikken
    01:00
    Thuis
  • 16:50
    Onze continenten
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:30
    United compilaties
    04:50
    Geen uitzending
  • 17:05
    The Masked Singer Christmas Concert
    01:15
    NYPD Blue
  • 13:30
    WK Darts 2026
    02:25
    Geen uitzending
  • 15:05
    West Side Story
    06:00
    Qmusic
  • 17:10
    Xena: Warrior Princess
    01:10
    Geen uitzending
  • 16:15
    To Have and To Holiday
    01:40
    JOE XMAS
  • 17:30
    SOS Piet
    06:00
    Joe
  • 17:10
    Huizenjagers
    02:00
    Play kerst haardvuur 2025
  • 17:05
    Walker
    01:05
    FBI
  • 17:25
    Brooklyn Nine-Nine
    01:25
    Customer Wars
  • 17:00
    A Perfect Christmas Carol
    02:25
    Play kerst haardvuur 2025
  • 17:20
    Sweet Revenge: A Hannah Swensen Mystery
    01:20
    My Life is Murder
  • 13:26
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:31
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 17:30
    Loïc: Zot van Koken
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:00
    All Creatures Great and Small
    01:40
    Call the Midwife
  • 16:55
    American Pickers
    01:05
    Robyn Hood
  • 17:15
    45ste Circusfestival van Monte Carlo
    01:00
    NOS Journaal
  • 17:10
    2 voor 12 Oudejaarsspecial
    01:24
    De Nachtzoen
  • 16:45
    Snorro
    01:05
    Muziekfeest van het Jaar 2025