'Typisch' strijkt neer in Drentse Emmen en omgeving

zondag 21 maart 2021

Het Drentse Emmen en omgeving is met de omliggende buurtschappen, dorpjes en gehuchten meegerekend, de grootste gemeente van de provincie Drenthe. Hier, in een gebied tegen de Duitse grens geplakt, volgen de makers van 'Typisch' een aantal markante en bijzondere bewoners.

Want bijzonder zijn ze zeker, dat vinden ze zelf ook: 'God schiep uit gouden korenaren, de Drenten en Twentenaren. En uit de resten, die lui uit het westen.'


In de eerste week van 'Typisch Emmen' maakt de kijker onder meer kennis met de stamgasten van het buurtcentrum dat een thuis heeft gevonden in het voormalige Noorderdierenpark van Emmen. Voor de 69-jarige Jan is deze plek zo veilig en vertrouwd dat hij hier eindelijk uit de kast durft te komen. Ook gaat 'Typisch' op pad met de familie Trip die bevangen is door de vrachtwagenkoorts. Door zijn foto’s is Justin inmiddels een beroemdheid in de truckerswereld. Vader Jeroen en moeder Alinda genieten daar minstens zo veel van als hun zoon zelf. En Gerard, de ezelfluisteraar van Emmen en omgeving, deelt zijn bijzondere gave met de kijkers. 

In de 12-delige serie 'Typisch Emmen' maakt de kijker verder onder andere kennis met het mannenhuishouden van de muzikale Robert en zijn zoon Daan. Worden Engel en Brechtje gevolgd in de laatste dagen van hun geliefde buurtsuper. Leven we mee met 'buurtburgemeester' Jan de Klein die in het vissen troost probeert te vinden na moeilijke tijden. En zien we hoe de Indiase Kamal probeert in te burgeren onder de vleugels van zijn nuchtere Grietje.

Deze en nog veel meer bijzondere bewoners zijn vanaf maandag 22 maart drie weken lang te volgen in 'Typisch Emmen'.

'Typisch Emmen', vanaf maandag 22 maart om 19.15 uur bij de EO op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Na de pijnlijke breuk met Tessa krijgt schrijver Hardin geen woord meer op papier. Hij reist naar Portugal om zijn verleden onder ogen te zien en om in het reine te komen met zichzelf. Daar komt hij tot het besef dat hij moet veranderen als hij zijn grote liefde wil terugwinnen.

'After Everything', film uit 2023 met oa. Hero Fiennes Tiffin, om 20.40 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:25
    Dodo
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
    09:00
    Herfstbeelden
  • 06:25
    Simon
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:15
    Maya de Bij
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 03:05
    Geen uitzending
    07:15
    Dirty Home Rescue
  • 06:00
    Qmusic
    11:50
    Geen uitzending
  • 01:15
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:15
    JOE XMAS
    05:45
    A Novel Noel
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Radio Nostalgie
    09:00
    Geen uitzending
  • 06:15
    New Amsterdam
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:00
    Play kerst haardvuur 2025
    06:45
    Evil
  • 05:00
    Play kerst haardvuur 2025
    11:40
    Under the Christmas Tree
  • 05:00
    Play kerst haardvuur 2025
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:07
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:23
    Roger
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 06:05
    Chris Cooks Cymru
    06:35
    Bon Appetit
  • 06:00
    Rosemary and Thyme
    07:00
    Death in Paradise
  • 06:25
    Make You Laugh Out Loud
    12:50
    Storage Wars
  • 06:05
    MAX Geheugentrainer
    11:15
    Tijd voor Max
  • 01:10
    Nieuwsuur
    13:00
    NOS Journaal
  • 06:20
    Ella, Oscar & Hoo
    13:00
    Kindertijd