'Typisch' meert aan in het Friese Lemmer: een historisch dorp vol verhalen

Dit seizoen meert 'Typisch' aan in Lemmer. Dit dorp aan het IJsselmeer ligt aan de rand van Friesland en geeft via sluis en bruggen toegang tot de Friese meren. In de zomermaanden verandert dit rustige dorp in een drukke watersportplaats vol toeristen.
De mannen die elkaar treffen op praatplek 'Onder de hoek' spreken Lemsters, een taal die volgens hen niet verloren mag gaan.
Marten (71), een geboren Lemster woont samen met zijn vrouw Tinemarie (64) aan het doorgaande water 't Dok in Lemmer. Na een leven gewerkt te hebben bij een visverwerkend bedrijf, geniet hij nu van zijn pensioen en zijn kleindochters Rixt en Fardou. Samen brengen ze veel tijd door op de Lemsteraak van Marten. Ondanks dat Marten met pensioen is zit hij niet stil. Zo is hij vrijwilliger bij de plaatselijke kringloop en samen met Tinemarie is hij actief in de gezamenlijke buurttuin, de Pietertûn.
Judy (53) kwam zo'n zes jaar geleden tijdens het afleveren van een kerstpakket in contact met vluchtelingen uit het naburige asielzoekerscentrum in Balk. De keren daarop namen Judy en haar man Erik (57) boeken mee uit de bibliotheek en begonnen op een picknickbankje met het geven van Nederlandse les. Al gauw kwamen de vluchtelingenfamilies ook bij Judy en haar gezin thuis. De 30-jarige Hashmat was hier een van. Hashmat komt uit Afghanistan en is zonder zijn familie naar Nederland gekomen. Hij beschouwt Judy inmiddels als zijn Nederlandse pleegmoeder. Hij heeft een eigen slaapkamer op haar zolder en bezoekt samen met Judy de baptistenkerk in Lemmer, waar Hashmat zich ook heeft laten dopen.
Suzette van der Pol (20) is elke dag tussen de paarden te vinden, maar haar grote passie ligt bij het meedoen aan missverkiezingen. Vorig jaar werd ze Miss Intercontinental Friesland. Suzette wil haar bekendheid gebruiken om jongeren bewust te maken van het gebrek aan een jonge stem in de politiek. Dit jaar is ze op weg naar de nieuw te veroveren titel: Miss Intercontinental Nederland. Lukt het haar om met deze titel naar huis te gaan?
Tony (70) is de trotse eigenaar van het 'Indian Motorcycle Museum'. Van jongs af aan is hij gek van motoren, en pas bij de aanschaf van een Indian motor, was hij echt verkocht. Tony heeft van zijn passie zijn werk gemaakt. Zo is hij dagelijks bezig met het restaureren van Indian motoren. Verder heeft Tony zijn eigen museum, gelegen op het industrieterrein van Lemmer, vol staan met een verzameling van de prachtigste exemplaren. Hier haalt hij samen met zijn vrouw Hennie (65) alles uit het leven.
'Typisch Lemmer', vanaf 11 oktober iedere maandag t/m donderdag om 19.15 uur bij BNNVARA op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Actrice uit 'De Kotmadam' overleden
- Peter Van de Veire en Ilse Van Loy zijn het eerste koppel in 'Maison Verhulst'
- ARTE en NPO ondertekenen samenwerkingsovereenkomst
- 'Pokerface' met Johnny de Mol deze lente nog nieuw bij SBS6
- Gordon, Kim Feenstra, Douwe Bob en Caroline Tensen in nieuw 24Kitchen programma 'Not So Guilty Pleasures'
- Limburgse ex-drugsbaron klapt uit de biecht over drugslozing
- Dit zie je dinsdag in 'Vier Handen op één Buik'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Vrouw die vriendin van ex-partner aanviel staat terecht in derde aflevering van 'De Rechtbank'
- 'Focus' over de anticonceptiepil: Het gebruik daalt, is dat erg?
Multimedia SPOTLIGHT
-
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België -
Kijk dit voorjaar naar het laatste seizoen van 'The Boys' op Prime Video -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Industry' op HBO Max -
Frustraties steken de kop op in 'Bestemming X' -
Kijk de eerste beelden van 'De Twaalf: De Botoxmoorden' -
Tante Rita keert terug in de midseizoensfinale van 'Familie' -
Dit zie je in 2026 op Netflix
-
Kijk de eerste beelden van de nieuwe fictiereeks 'All in' -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Agatha Christie’s Seven Dials' -
Ontdek de eerste beelden van 'Juliet' seizoen 2 -
'Welkom Aan Boord' vliegt weer uit! -
Netflix kondigt zesde seizoen 'Emily in Paris' aan -
Netflix lost trailer van 'The Rip' met Ben Affleck en Matt Damon
-
Ode aan Circus Camillein 'JAMES & Co' -
'De Rechtbank' opent opnieuw de deuren -
Benjamin maakt geen goede beurt in 'Winter Vol Liefde' -
Het verboden woord is terug! -
Maarten & Dorothee verdubbelen jaarloon in 60 seconden -
Ontdek de officiële trailer van 'Megan', seizoen 2 -
Dit is de eerste afvaller van 'Bestemming X'
Kijktip van de dag

Cynthia vliegt vol enthousiasme naar New York met vriendin Nora Gharib, terwijl hoofdstewardess Katrien een vlucht naar Lourdes begeleidt met veel rolstoelgebruikers. Axelle vliegt intussen mee naar Barcelona, waar een koppel hun zestigjarig huwelijk viert.
'Welkom aan Boord', om 20.40 uur op VTM.



































