'Typisch' meert aan in het Friese Lemmer: een historisch dorp vol verhalen

Dit seizoen meert 'Typisch' aan in Lemmer. Dit dorp aan het IJsselmeer ligt aan de rand van Friesland en geeft via sluis en bruggen toegang tot de Friese meren. In de zomermaanden verandert dit rustige dorp in een drukke watersportplaats vol toeristen.
De mannen die elkaar treffen op praatplek 'Onder de hoek' spreken Lemsters, een taal die volgens hen niet verloren mag gaan.
Marten (71), een geboren Lemster woont samen met zijn vrouw Tinemarie (64) aan het doorgaande water 't Dok in Lemmer. Na een leven gewerkt te hebben bij een visverwerkend bedrijf, geniet hij nu van zijn pensioen en zijn kleindochters Rixt en Fardou. Samen brengen ze veel tijd door op de Lemsteraak van Marten. Ondanks dat Marten met pensioen is zit hij niet stil. Zo is hij vrijwilliger bij de plaatselijke kringloop en samen met Tinemarie is hij actief in de gezamenlijke buurttuin, de Pietertûn.
Judy (53) kwam zo'n zes jaar geleden tijdens het afleveren van een kerstpakket in contact met vluchtelingen uit het naburige asielzoekerscentrum in Balk. De keren daarop namen Judy en haar man Erik (57) boeken mee uit de bibliotheek en begonnen op een picknickbankje met het geven van Nederlandse les. Al gauw kwamen de vluchtelingenfamilies ook bij Judy en haar gezin thuis. De 30-jarige Hashmat was hier een van. Hashmat komt uit Afghanistan en is zonder zijn familie naar Nederland gekomen. Hij beschouwt Judy inmiddels als zijn Nederlandse pleegmoeder. Hij heeft een eigen slaapkamer op haar zolder en bezoekt samen met Judy de baptistenkerk in Lemmer, waar Hashmat zich ook heeft laten dopen.
Suzette van der Pol (20) is elke dag tussen de paarden te vinden, maar haar grote passie ligt bij het meedoen aan missverkiezingen. Vorig jaar werd ze Miss Intercontinental Friesland. Suzette wil haar bekendheid gebruiken om jongeren bewust te maken van het gebrek aan een jonge stem in de politiek. Dit jaar is ze op weg naar de nieuw te veroveren titel: Miss Intercontinental Nederland. Lukt het haar om met deze titel naar huis te gaan?
Tony (70) is de trotse eigenaar van het 'Indian Motorcycle Museum'. Van jongs af aan is hij gek van motoren, en pas bij de aanschaf van een Indian motor, was hij echt verkocht. Tony heeft van zijn passie zijn werk gemaakt. Zo is hij dagelijks bezig met het restaureren van Indian motoren. Verder heeft Tony zijn eigen museum, gelegen op het industrieterrein van Lemmer, vol staan met een verzameling van de prachtigste exemplaren. Hier haalt hij samen met zijn vrouw Hennie (65) alles uit het leven.
'Typisch Lemmer', vanaf 11 oktober iedere maandag t/m donderdag om 19.15 uur bij BNNVARA op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- NPO blijft fors investeren in streaming om jongeren te bereiken
- Het verhaal achter de veelbesproken moordzaak van Amanda Knox in 'The Twisted Tale of Amanda Knox'
- Kijkcijfers: maandag 14 september 2026
- Nederland houdt deur naar Songfestival 2027 nog open
- Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis
- Axel Daeseleire eet 20.000 calorieën, wordt een dikke zeemeermin en krijgt de spanking van zijn leven
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Meditation Island, gevreesde beeptest en valse noten in 'Bockie Gaat Naar School'
- Kotmadam Sergeant pakt het op z’n Ingeborgs aan met de kotstudenten
- Wereldberoemde kip Curry krijgt concurrentie: baasje Jo keert terug naar 'Got Talent' met hond Bo
- Een recordaantal oproepen! Bijna 11 miljoen telefoontjes in amper twee uur tijd voor ‘Elke Beller Wint’ bij Qmusic
- Van Friesland tot Maastricht: 'De Klassieke Top 400 Stembus' rijdt door het hele land om stemmen op te halen
- Sander Tegen De Tijd keert terug: dit jaar wordt de uitdaging nóg moeilijker
- Eric Corton blijft de komende jaren te horen bij KINK
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit café De Engel aan de Groote Markt in Oldenzaal
Multimedia SPOTLIGHT
-
Axel Daeseleire wordt dikke zeemeermin -
Danira over RVG in 'De Verraders' -
Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis -
Bockie loopt gevreesde beeptest -
Kotmadam Sergeant neemt studenten mee naar trampolinepark -
Krijgt 'Kip Curry' concurrentie van Bo in 'Got Talent'! -
Bekijk de trailer van 'Bankzitters: Overleven In Het Wild' -
Opdracht met een geurtje aan in 'Kamp Jeroom' -
Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
-
Kotmadam Sergeant in the house! -
Netflix deelt eerste beelden van 'The Mosquito Bowl' -
Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek -
Barbara Sarafian neemt emotioneel afscheid -
Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd' -
Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof' -
Anke Buckinx over bizar tv-moment in 'Honderd Hete Vragen' -
Biecht verrader Marc-Marie zijn leugen op? -
Newlyweds Hyndi en Valentijn bezegelen jawoord in het zwembad -
'De Mutti’s Extra: Els Van Doesburg' nu op VTM GO -
De bom barst in 'Kotmadam Sarafian' -
Ontdek de harde realiteit in 'De Inspecteurs' -
Adám danst met een missie in 'Got Talent' -
Ruben Van Gucht 'flikt den boel' in 'De Verraders' -
Nieuwe teaser HBO Original-serie 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Videoland toont eerste beelden van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans
Kijktip van de dag

Het team helpt een oudere man die onwel wordt na een glaasje jenever. Een vrouw krijgt hulp na een ongeval met haar scooter. De hulpdiensten komen ter plaatse na een auto-ongeluk, waarna ze zich haasten naar een man met keelkanker die bloed verliest.
'Helden van hier: De MUG heli', om 22.00 uur op VTM.



































