'Typisch Eijsden': een levendig dorp waar oud en nieuw samenkomen

zondag 21 november 2021

Het allerlaatste seizoen van 'Typisch' vindt plaats in het pittoreske Eijsden. Een dorp gelegen in het meest zuidelijke puntje van Limburg aan de Maas, met een historische kern en veel nieuwbouw.

Aan de overkant van het water spreken ze Frans. In deze hechte Limburgse gemeenschap wonen zo'n 25.000 mensen, waaronder Harrie, Sabria, Peter & Diana, Jannie en Hannah.


Harrie (67) komt uit Sint Geertruid, maar woont sinds jaren in 't Pieterke. Dit is een instelling voor begeleid wonen in Eijsden. Harrie zijn beperking houdt hem in niets tegen, zo is hij zeer betrokken bij voetbalvereniging VV Eijsden. Hier doet hij elke week vrijwilligerswerk en op zondag coacht hij het vijfde elftal van de voetbalclub.

Sabria (42) vluchtte acht jaar geleden met haar gezin uit Koerdisch Syrië en kwam uiteindelijk terecht in Eijsden. Ze was in Syrië universitair docent Engels. Na lang zoeken naar een baan, is Sabria nu werkzaam als klassen assistent op de AZC-basisschool. Hier heeft ze nauw contact met de kinderen die net in Nederland zijn. Sabria spreekt Koerdisch, Arabisch, Turks, Nederlands en Engels. Hierdoor kan ze met de kinderen praten in hun eigen taal. Sabria heeft een echte talenknobbel, zo geeft ze nu naast haar dagelijkse werk ook Nederlandse les.

Peter (60) en Diana (45) vonden de liefde met elkaar. Kort daarna bleek Peter ALS te hebben, een progressieve spierziekte waardoor hij steeds minder zelf kan. Inmiddels is hij, op zijn hoofd en handen na, verlamd. Peter heeft veel zorg nodig en die geeft Diana hem. Het leven wordt praktisch steeds ingewikkelder, maar de liefde blijft.

Jannie (58) is groot fan van wielrenner Tom Dumoulin. Zijn café in Eijsden staat helemaal in het teken van deze tweevoudig wereldkampioen. Jannies liefde voor de sport komt niet alleen naar voren in zijn café, gedurende het jaar reist hij Tom achterna om bij de wedstrijden te kunnen zijn. Ondanks dat er iedere week wordt gekiend in het café van Jannie, is het rondkomen vanwege de coronacrisis lastig. Om wat bij te verdienen bezorgt Jannie de ochtendkrant en werkt hij bij de Koninklijke Harmonie Sainte Cécile.

Hannah (7) woont met haar ouders en broertjes in de oude kern van Eijsden. Haar moeder Floor is theatervormgever en kunstdocent aan een middelbare school. Haar vader Sander geeft les aan het Conservatorium en de Toneelacademie. Hannah start net bij de 'blauwe' harmonie, de Koninklijke Oude Harmonie in het dorp en begint daar op de blokfluit. Bij de muzieklerares die in het verleden haar vader ook al lesgaf.

'Typisch Eijsden', vanaf 22 november iedere maandag t/m donderdag om 19.20 uur bij BNNVARA op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Op een Ander' (VRT Canvas)

Catch is een vorm van worstelen die beïnvloed werd door verschillende gevechtstechnieken. De worstelscene in België is veel kleiner dan in de VS of Japan, en je hebt slechts een handvol clubs. We volgen Rob Raw tijdens zijn allerlaatste kamp. De acties van het personage in de shows worden beschouwd als fictief en staan volledig los van het leven van de artiest. Sommige artiesten blijven echter ook buiten de ring in hun rol, zoals in promotievideo's, interviews en zelfs op sociale media.

'Op Een Ander', om 21.30 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:45
    Ik vraag het aan
    21:55
    Dag & nacht
  • 21:29
    Op een ander
    22:15
    De ideale wereld
  • 21:50
    VRT NWS journaal met VGT
    22:30
    Dag & nacht
  • 21:45
    Sergio Over De Grens
    22:55
    Eenmaal Andermaal
  • 20:35
    UEFA Champions League
    23:30
    Border Security: Australië
  • 20:30
    P.S. I Love You
    22:35
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 20:35
    Minority Report
    23:00
    An Imperfect Murder
  • 21:45
    Red Light
    22:30
    ER
  • 21:40
    De Planckaerts
    22:55
    Baywatch
  • 21:15
    Komen Eten
    22:15
    Klopjacht
  • 20:35
    The Batman
    23:35
    Friends
  • 21:30
    Seal Team
    22:25
    Doom Patrol
  • 21:45
    Tussen 4 Buren
    22:30
    Huizenjagers
  • 21:15
    World's Most Evil Killers
  • 21:47
    Z-Beurs
    22:00
    Car Upd8te
  • 21:47
    Mijn tuin
    22:00
    More Than A Feeling
  • 21:40
    Ware Delicatessen
    22:10
    De Garde van Gert
  • 21:00
    Father Brown
    22:00
    London Kills
  • 21:30
    The Resident
    22:25
    NCIS: Los Angeles
  • 21:35
    De slimste mens
    22:30
    Pauw & De Wit
  • 21:25
    Dit is de kwestie
    22:00
    Nieuwsuur
  • 21:20
    Nachtdieren USA
    22:05
    De Fiksers