Twee 'Blauw Bloed' specials op Koningsdag

Het EO royalty-programma 'Blauw Bloed' zendt op Koningsdag twee specials uit op NPO 1. 's Middags blikken Jeroen Snel en Anne Mar Zwart in de special 'Amalia' terug op het leven van Amalia tot nu toe.
De documentaire ‘In Voor- en Tegenspoed’, 20 jaar huwelijk Willem-Alexander en Máxima’ wordt ‘s avonds uitgezonden. Hierin halen bekende royalty-watchers herinneringen op met als centrale vraag ‘Hoe gelukkig zijn Willem-Alexander en Máxima nu echt?’
Amalia
Prinses Amalia is afgelopen 7 december 18 jaar geworden. Anne Mar Zwart en Jeroen Snel nemen het leven van de kroonprinses tot nu toe onder de loep. En hoe doen de andere Europese kroonprinsessen het eigenlijk? Daarnaast wordt ook gekeken hoe haar leven er vandaag de dag uitziet. Wat doet ze in zo’n ‘tussenjaar’? En is het waar dat ze al serieus verkering zou hebben?
Verder zoomt Miluska van ’t Lam, hoofdredacteur van Harpers Bazaar, in op de kledingstijl van Amalia. Hoe eigenwijs is die stijl en is ze al een stijlicoon te noemen? Tenslotte is het interview te zien dat Jeroen Snel hield met Claudia de Breij over het boek dat zij vorig jaar over Amalia uitbracht.
Huwelijksjubileum
Een andere feestelijke datum voor het Nederlandse koningshuis was 2 februari. Die dag vierden koning Willem-Alexander en koningin Máxima dat zij twintig jaar getrouwd zijn. Ter ere daarvan maakte 'Blauw Bloed' de special ‘In Voor- en Tegenspoed’, 20 jaar huwelijk Willem-Alexander en Máxima’. In de vijftig minuten durende documentaire halen bekende royalty-watchers herinneringen op met als centrale vraag ‘Hoe gelukkig zijn Willem-Alexander en Máxima nu echt?’
De latina Máxima vult de Hollander Willem-Alexander perfect aan. Ze gaf schwung en glamour aan ons koningshuis in de polder. Maar is het echt een match made in heaven? Royaltywatchers kennen ook momenten dat de spanning tussen de twee soms om te snijden is. Hebben de momenten van tegenspoed hen dichter bij elkaar gebracht of juist niet?
En was Máxima ook voor Willem-Alexander gevallen als hij geen kroonprins was geweest?
Het rijke archief van 'Blauw Bloed' zorgt voor een bijzondere reis door twintig jaar koninklijk huwelijk. Jeroen Snel, eindredacteur bij de EO en één van de royaltydeskundigen die aan het woord komt: 'Achttien jaar lang reisde 'Blauw Bloed' mee met het koningspaar. Met achttien jaar verhalen en bijzondere momenten geeft deze special een bijzondere en betrouwbare kijk op twintig jaar huwelijk.'
Beide 'Blauw Bloed' specials zijn op woensdag 27 april, Koningsdag, te zien bij de EO op NPO 1. ‘Amalia’ is wordt uitgezonden om 14.50 uur en ‘In Voor- en Tegenspoed’, 20 jaar huwelijk Willem-Alexander en Máxima’ om 20.30 uur.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'De Afspraak' loopt vanaf nu door in schoolvakanties
- Arnout Hauben trekt voor nieuw seizoen door de Karpaten
- Arnout Hauben trekt voor nieuw seizoen door de Karpaten
- 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' is terug: eerste aflevering met Rinus Van de Velde
- 'Blind Getrouwd 2026': zo gaat het nu met de koppels!
- Marcelo Ballardin krijgt stoomcursus strijken in 'Mijn Restaurant'
- 'Meldpunt Actueel': taboe op seks bij ouderen zorgt voor schrijnende situaties in de ouderenzorg
- Paniek slaat toe bij verrader Stephanie tijdens duel in 'De Verraders'
- Astrid Coppens helemaal ontroerd door bevalling: 'Zie wat een schoon patatje'
- Kijk 'NPO Doc: Erfenis van liefde' op NPO 3
- Samen op stap voor een warmere kerst: JOE lanceert De Grote Pakjestocht
- An Lemmens krijgt vrij spel op Willy met '120 Minuten An Lemmens'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit het Jenevermuseum in Schiedam
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander' -
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+ -
Wie blijft samen? Wie vraagt de scheiding aan? -
'Reputatieschade? Je m’en fous!' -
'De Verhulstjes' gaan bowlen! -
'Monsters: The Truth Behind the Myths' nieuw op National Geographic -
'Freak circus' zet podium van 'Got Talent' in vuur en vlam -
Stream de nieuwe mysterieserie'Phony' op Disney+ -
Eerste service legt pijnpunten bloot in 'Mijn Restaurant' -
'Taken: Natalee Holloway' in november nieuw op Netflix
-
Margriet Hermans gelooft Shauna Dewit voor geen haar -
Graaft Femke haar eigen graf in 'Thuis'? -
'De carwash draaide op mijn kosten' -
Mattias en Marjan nemen afscheid van elkaar voor het beslissingsmoment -
Streamz onthult trailer voor nieuwe dramareeks 'Omerta' -
Repetitie loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama -
Isabelle A getuigt over haar kankerdiagnose in 'Radio 2 Dansathon' -
Karolien Debecker komt toe in Zottegem voor Radio 2 Dansathon -
Verspreekt Kürt Rogiers zich in 'De Verraders'? -
Netflix onthult officiële trailer van animatiefilm 'Steps' -
Axel Daeseleire kijkt binnen in slaapkamer president Blue Angels -
Jury grijpt in, in 'Mijn Restaurant' -
Ellen en Matti stoppen het 'Blind Getrouwd'-experiment -
Netflix deelt trailer van David Finchers 'The Further Mis-Adventures Of Cliff Booth'
Kijktip van de dag

Bert (44) leeft voor zijn gezin en voor zijn basklarinet. Maar wanneer Philippe Geubels hem leert kennen is zijn leven al heel kwetsbaar. Door zijn ziekte is Bert vergeetachtig, maar de – ietwat flauwe – mopjes waar hij zo om bekendstaat, is hij nog niet verleerd. Bert wil dat er ook op zijn uitvaart nog gelachen wordt. Onmogelijk, denkt Philippe, tot Bert zijn beroep verklapt: ambtenaar van de Stad Antwerpen.
'De Laatste Lach', om 20.55 uur op VRT 1.




































