Twee 'Blauw Bloed' specials op Koningsdag

Het EO royalty-programma 'Blauw Bloed' zendt op Koningsdag twee specials uit op NPO 1. 's Middags blikken Jeroen Snel en Anne Mar Zwart in de special 'Amalia' terug op het leven van Amalia tot nu toe.
De documentaire ‘In Voor- en Tegenspoed’, 20 jaar huwelijk Willem-Alexander en Máxima’ wordt ‘s avonds uitgezonden. Hierin halen bekende royalty-watchers herinneringen op met als centrale vraag ‘Hoe gelukkig zijn Willem-Alexander en Máxima nu echt?’
Amalia
Prinses Amalia is afgelopen 7 december 18 jaar geworden. Anne Mar Zwart en Jeroen Snel nemen het leven van de kroonprinses tot nu toe onder de loep. En hoe doen de andere Europese kroonprinsessen het eigenlijk? Daarnaast wordt ook gekeken hoe haar leven er vandaag de dag uitziet. Wat doet ze in zo’n ‘tussenjaar’? En is het waar dat ze al serieus verkering zou hebben?
Verder zoomt Miluska van ’t Lam, hoofdredacteur van Harpers Bazaar, in op de kledingstijl van Amalia. Hoe eigenwijs is die stijl en is ze al een stijlicoon te noemen? Tenslotte is het interview te zien dat Jeroen Snel hield met Claudia de Breij over het boek dat zij vorig jaar over Amalia uitbracht.
Huwelijksjubileum
Een andere feestelijke datum voor het Nederlandse koningshuis was 2 februari. Die dag vierden koning Willem-Alexander en koningin Máxima dat zij twintig jaar getrouwd zijn. Ter ere daarvan maakte 'Blauw Bloed' de special ‘In Voor- en Tegenspoed’, 20 jaar huwelijk Willem-Alexander en Máxima’. In de vijftig minuten durende documentaire halen bekende royalty-watchers herinneringen op met als centrale vraag ‘Hoe gelukkig zijn Willem-Alexander en Máxima nu echt?’
De latina Máxima vult de Hollander Willem-Alexander perfect aan. Ze gaf schwung en glamour aan ons koningshuis in de polder. Maar is het echt een match made in heaven? Royaltywatchers kennen ook momenten dat de spanning tussen de twee soms om te snijden is. Hebben de momenten van tegenspoed hen dichter bij elkaar gebracht of juist niet?
En was Máxima ook voor Willem-Alexander gevallen als hij geen kroonprins was geweest?
Het rijke archief van 'Blauw Bloed' zorgt voor een bijzondere reis door twintig jaar koninklijk huwelijk. Jeroen Snel, eindredacteur bij de EO en één van de royaltydeskundigen die aan het woord komt: 'Achttien jaar lang reisde 'Blauw Bloed' mee met het koningspaar. Met achttien jaar verhalen en bijzondere momenten geeft deze special een bijzondere en betrouwbare kijk op twintig jaar huwelijk.'
Beide 'Blauw Bloed' specials zijn op woensdag 27 april, Koningsdag, te zien bij de EO op NPO 1. ‘Amalia’ is wordt uitgezonden om 14.50 uur en ‘In Voor- en Tegenspoed’, 20 jaar huwelijk Willem-Alexander en Máxima’ om 20.30 uur.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Joost Niemöller per direct weg als hoofdredacteur van Ongehoord Nederland
- 'Dit kan iets worden': Denzel valt als een blok voor dansdocente Elke in 'Blind Getrouwd'
- 'Kristel' duikt in de sterke verhalen van moedige vrouwen
- Sinan Can en Rudi Vranckx onderzoeken of Nederland en België afglijden richting een narcostaat
- Een tripje naar de supermarkt en bebloede vingers: 'Kotmadam Sarafian' heeft meteen haar handen vol
- Alienbaby’s, onverklaarbare implantaten & bigfoots in 'Axel Terug Naar Amerika'
- 'Ik heb het schijt aan tradities': Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd'
- Ontdek alles wat Cartoonito in september voor je in petto heeft
- Duik vanaf september het nieuwe schooljaar in met Cartoon Network
- Dit serveren Disney Channel & Disney Jr. in september
- Nieuwe ochtendshow 'Radio 10 Staat Op! met Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte' begint maandag
- Bijzondere wensen en exclusieve optredens tijdens de NPO Radio 2 Wensweek voor KWF
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanaf de Oude Markt in Enschede
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out -
Netflix onthult trailer van 'The Gentlemen' S2 -
Jade Mintjens over haar gênantste wc-bezoek ooit op de trein -
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz! -
Frances Lefebure overvalt Elke in 'Blind Getrouwd' -
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…' -
Chaos troef in nieuw seizoen van 'Kamp Jeroom' -
Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens -
Ruben Van Gucht toont het decor van zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour' -
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Kijk nu de trailer van 'Blind Getrouwd', seizoen 11! -
'Kotmadam Sarafian' is terug bij VTM!
Kijktip van de dag

Barbara Sarafian verwelkomt opnieuw zeven studenten op haar kot in Gent. Wat begint met een onwennige kennismaking, eindigt laat op café. 's Ochtends ontdekt Barbara bovendien een achtste kotgenoot.
'Kotmadam Sarafian', om 20.40 uur op VTM.



































