Twee 'Blauw Bloed' specials op Koningsdag

Het EO royalty-programma 'Blauw Bloed' zendt op Koningsdag twee specials uit op NPO 1. 's Middags blikken Jeroen Snel en Anne Mar Zwart in de special 'Amalia' terug op het leven van Amalia tot nu toe.
De documentaire ‘In Voor- en Tegenspoed’, 20 jaar huwelijk Willem-Alexander en Máxima’ wordt ‘s avonds uitgezonden. Hierin halen bekende royalty-watchers herinneringen op met als centrale vraag ‘Hoe gelukkig zijn Willem-Alexander en Máxima nu echt?’
Amalia
Prinses Amalia is afgelopen 7 december 18 jaar geworden. Anne Mar Zwart en Jeroen Snel nemen het leven van de kroonprinses tot nu toe onder de loep. En hoe doen de andere Europese kroonprinsessen het eigenlijk? Daarnaast wordt ook gekeken hoe haar leven er vandaag de dag uitziet. Wat doet ze in zo’n ‘tussenjaar’? En is het waar dat ze al serieus verkering zou hebben?
Verder zoomt Miluska van ’t Lam, hoofdredacteur van Harpers Bazaar, in op de kledingstijl van Amalia. Hoe eigenwijs is die stijl en is ze al een stijlicoon te noemen? Tenslotte is het interview te zien dat Jeroen Snel hield met Claudia de Breij over het boek dat zij vorig jaar over Amalia uitbracht.
Huwelijksjubileum
Een andere feestelijke datum voor het Nederlandse koningshuis was 2 februari. Die dag vierden koning Willem-Alexander en koningin Máxima dat zij twintig jaar getrouwd zijn. Ter ere daarvan maakte 'Blauw Bloed' de special ‘In Voor- en Tegenspoed’, 20 jaar huwelijk Willem-Alexander en Máxima’. In de vijftig minuten durende documentaire halen bekende royalty-watchers herinneringen op met als centrale vraag ‘Hoe gelukkig zijn Willem-Alexander en Máxima nu echt?’
De latina Máxima vult de Hollander Willem-Alexander perfect aan. Ze gaf schwung en glamour aan ons koningshuis in de polder. Maar is het echt een match made in heaven? Royaltywatchers kennen ook momenten dat de spanning tussen de twee soms om te snijden is. Hebben de momenten van tegenspoed hen dichter bij elkaar gebracht of juist niet?
En was Máxima ook voor Willem-Alexander gevallen als hij geen kroonprins was geweest?
Het rijke archief van 'Blauw Bloed' zorgt voor een bijzondere reis door twintig jaar koninklijk huwelijk. Jeroen Snel, eindredacteur bij de EO en één van de royaltydeskundigen die aan het woord komt: 'Achttien jaar lang reisde 'Blauw Bloed' mee met het koningspaar. Met achttien jaar verhalen en bijzondere momenten geeft deze special een bijzondere en betrouwbare kijk op twintig jaar huwelijk.'
Beide 'Blauw Bloed' specials zijn op woensdag 27 april, Koningsdag, te zien bij de EO op NPO 1. ‘Amalia’ is wordt uitgezonden om 14.50 uur en ‘In Voor- en Tegenspoed’, 20 jaar huwelijk Willem-Alexander en Máxima’ om 20.30 uur.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Jesse Klaver, Britt Dekker en John de Bever te gast in klusprogramma 'Vier Linkerhanden' van Wilfred Genee
- Kijkcijfers: 25, 26 en 27 september 2026
- Telenet breidt entertainmentaanbod uit met HBO Max
- Deze vijf duo's gaan de culinaire strijd aan in 'Mijn Restaurant'
- 216 projecten rond een warme thuis voor iedereen: De Warmste Week van VRT roept op tot actie
- 'Als jij me had doorgelaten…': Karen Damen krijgt opvallende 'K2 Zoekt K3'-reünie in 'Got Talent'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Bockie krijgt het moeilijk tijdens afscheidsspeech en brengt muzikaal eerbetoon aan zijn mama
- Farzad getuigt over discriminatie in 'Kotmadam Sergeant': 'Het maakt me boos en verdrietig'
- Wetenschappers onderzoeken verspreiding westnijlvirus in 'Focus'
- Kom naar de feestelijke sloteditie van Iedereen Klassiek in Brugge
- Giel Beelen keert terug in vaste programmering Radio Veronica
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Peter Van de Veire danst opnieuw 24 uur tegen kanker
Multimedia SPOTLIGHT
-
Karen Damen krijgt opvallende 'K2 Zoekt K3'-reünie in 'Got Talent'
-
Farzad getuigt in 'Kotmadam Sergeant' over discriminatie -
Kom in actie voor De Warmste Week! -
De groep valt uiteen in 'De Verraders' -
Erik Van Looy trapt nieuw seizoen 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang -
Paniek bij Karen Damen in 'Got Talent' -
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+ -
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1 -
Willy Sommers verklapt zijn bezoek aan 'Maison Verhulst' -
Man van Ingeborg op bezoek in 'Kotmadam Sergeant' -
'Ochtendstond heeft granola in de mond' -
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer -
Tweestrijd barst los in 'De Verraders' -
'#LikeMe'-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie' -
Hangt er liefde in de lucht bij 'Blind Getrouwd'? -
Koningin Mathilde steunt STIP IT -
'Slechte chipolata' breekt Bockie zuur op -
Op startfeest 'De Slimste Mens' duikt plots een mysterieuze gast op -
Koop Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 tvv Bednet! -
Videoland lost trailer van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
De eerste verrader ontmaskerd: exit Marc-Marie -
HBO Original-serie 'Youth' vanaf 21 september op HBO Max -
Duo's gooien alles in de strijd om kinderen spruitjes te laten eten -
Onderling verraad in 'De Verraders'? Marc-Marie neemt Kürt onder vuur! -
Annelien Coorevits scherp voor Sydney Sweeney in 'Happy Hour' -
Koor zonder stembanden maakt indruk in 'Got Talent'
-
Netflix onthult nieuwe trailer van 'Animals' met Ben Affleck -
Kotmadam Sergeant zet de puntjes op de i -
Chantal neemt oud recreatiepark onder de loep in 'De Inspecteurs' -
YES DAY bij 'Vincent Live'!
Kijktip van de dag

De examens zijn volop bezig en de studenten moeten het even zonder hun kotmadam stellen. Ingeborg moedigt hen vanop afstand aan. En terwijl de drukte Maxim te veel wordt, lijkt Fauve de liefde te vinden.
'Kotmadam Sergeant', om 20.40 uur op VTM.


































