TV Oranje Special over Henny Thijssen

zaterdag 3 september 2016

TV Oranje presenteert ook in 2016 een serie bijzondere portretten van Nederlandse artiesten. Elke zondag om 20.00 uur een kijkje in het persoonlijke leven van een bekende zanger, zangeres of duo. TV Oranje bezoekt ze thuis of op een van hun favoriete plekjes, waarbij ze vertellen over hun leven, werk, hobby's en andere bezigheden.

Zondag 4 september zie je een special over Henny Thijssen, die thuis in Enschede vertelt over zijn lange carrière als zanger en liedjesschrijver. In de jaren tachtig zong hij in de rockband East Coast, die er aanvankelijk veelbelovend uitzag. In 1988 won de band de publieksprijs tijdens het Wereld Songfestival in Bratislava, met het nummer 'Save our planet'. Toen echter het financiële succes op zich liet wachten, voelden de meeste bandleden zich gedwongen er een punt achter te zetten. Dit gold niet voor Henny, die in de jaren voor East Coast al liedjes schreef en dit vak gewoon weer oppakte.


Zijn liedjes deden het goed en in de loop der jaren heeft Henny meer dan 1000 composities op zijn naam weten te zetten. In 2007 keerde hij ook weer terug op het toneel als zanger, onder meer in duet met Henri van Velzen. Vrij recent speelde hij zich in de aandacht door zijn deelname aan het tv-programma Bloed Zweet & Tranen, waar hij de finale haalde. Henny vertelt ook over zijn samenwerking met André Hazes en over zijn jeugd, waarvan hij de eerste acht jaar doorbracht in een weeshuis.

De komende weken zie je ook TV Oranje Specials over Chris de Roo (zondag 11 september), Brigitte Nijman (zondag 18 september) en Rob Ronalds (zondag 25 september).


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Medisch Centrum West' - seizoen 2 (VTM)

Luna en Kyra gaan de strijd aan. Ingrid maakt zich zorgen om een patiënte met onverklaarbare buikpijn. Milo belandt in een hachelijke situatie en kan zijn ziekte niet langer verborgen houden.

'Medisch Centrum West', om 21.05 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:10
    Dagelijkse kost
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 17:55
    Conquistadors: The Rise and Fall
    18:40
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
  • 18:30
    Wannabe's
  • 17:45
    Hoe zal ik het zeggen?
    19:00
    VTM Nieuws
  • 17:40
    Only Joling
    19:00
    World Cup of Darts 2026
  • 18:15
    How I Met Your Mother
    20:35
    Ghostbusters
  • 17:45
    All New Traffic Cops
    22:30
    Crash
  • 18:05
    ER
    00:40
    Suits
  • 18:20
    SOS Piet
    19:25
    Drie mannen onder een dak
  • 17:55
    Stukken van mensen
    20:00
    Chateau Meiland La Dolce Vita
  • 17:45
    Criminal Minds
    20:25
    CIA
  • 18:05
    3rd Rock From the Sun
    20:35
    Lara Croft: Tomb Raider
  • 18:10
    Komen Eten
    20:35
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 17:50
    Killer at the Crime Scene
    20:30
    The Speedboat Killer: The Killing of Charlotte Brown
  • 18:28
    Logistics TV
    19:02
    City Reports
  • 18:20
    Aan de wand
    18:55
    Seventies To Seven
  • 18:10
    Over (h)eerlijke groenten
    18:45
    De Zomertafel
  • 18:00
    Hope Street
    18:55
    Return to Paradise
  • 18:10
    Law & Order: Special Victims Unit
    19:00
    The Resident
  • 18:10
    NOS WK Avond
    18:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 18:10
    Michael Palin in Nigeria
    18:55
    18 miljoen mensen
  • 18:20
    Wilde buren
    18:35
    Welkom in de jaren 70 en 80