TV Oranje maakt Top 1000 van 2015 bekend

Muziekzender TV Oranje heeft aan de vooravond van Kerstmis op de website tvoranje.nl de definitieve lijst bekendgemaakt van de TV Oranje Top 1000 van 2015.
De eerste plaats in de traditionele eindejaarshitlijst is deze keer voor de Harderwijkse zangeres Lisanne Spaander met het liedje 'Vechtersbaas'. Zij bracht het nummer zelf uit nadat ze eind 2014 de diagnose botkanker had gekregen. 'Vechtersbaas' werd in de eerste maanden van 2015 een hit op social media maar ook in de TV Oranje Verzoekparade, het dagelijkse tv-programma dat de basis vormt voor de Top 1000. Het levert Lisanne nu aan het einde van het jaar de nummer 1 positie op. Een prachtig resultaat, maar veel belangrijker is dat de tumor na maandenlange zware behandelingen is verdwenen!
André Hazes jr. torent boven zijn vader uit
De tweede plaats in de TV Oranje Top 1000 is dit jaar voor André Hazes jr. met zijn grote hit 'Leef'. Hiermee eindigt André jr. voor het eerst op een hogere positie dan zijn vader, die meer dan tien jaar na zijn dood nog altijd hoge ogen gooit in de lijst en met het nummer 'De Vlieger' op vijf is geëindigd. De derde plek is dit jaar voor John de Bever met 'Jij krijgt die lach niet van mijn gezicht', een enorme hit waarmee de Brabantse zanger Nederland in 2015 definitief lijkt te hebben veroverd. Op de vierde plek vinden we 'De Toekieman' van Het Wels Team, een feestnummer dat gezien zijn populariteit het goed zal doen tijdens carnaval. Het hoogste aantal vermeldingen in de TV Oranje Top 1000 is wederom voor Richard Janse (negentien noteringen), maar de in 2009 overleden volkszanger wordt inmiddels op de hielen gezeten door de populaire Henk Bernard met zeventien noteringen. In totaal werden er het afgelopen jaar 903.375 stemmen uitgebracht voor de TV Oranje Verzoekparade.
Marathonuitzending Top 1000
De Top 1000 van 2015 is non-stop te zien bij TV Oranje van dinsdag 29 december 07.00 uur tot donderdag 31 december 19.00 uur. De gehele lijst wordt herhaald van vrijdag 1 januari 19.00 uur tot maandag 4 januari 07.00 uur.
Special '10 Jaar TV Oranje'
TV Oranje vierde in 2015 haar tienjarig bestaan. In een speciale uitzending wordt teruggeblikt op tien jaar muziek van eigen bodem op de Nederlandse televisie, met interviews met de mensen achter TV Oranje en gesprekken met artiesten als Frans Bauer en het IJssel Duo. Te zien bij TV Oranje op Oudejaarsdag om 19.00 uur en op Nieuwjaarsdag om 16.00 uur.
TV Oranje Top 1000
De TV Oranje Verzoekparade, die de basis vormt voor de Top 1000, is al meer dan tien jaar een groot succes. Het dagelijkse programma draagt in belangrijke mate bij aan een van de doelstellingen van TV Oranje: een platform bieden aan álle Nederlandse artiesten. De volledige TV Oranje Top 1000 is na te lezen op de website tvoranje.nl.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Van advocatenkoppel tot vader en dochter: dit zijn de 10 advocaten in het nieuwe seizoen van 'Justice For All'
- 'NPO Cultuur' met Rachel Pouwer wegens succes verlengd
- Nadia Moussaid naar bezette Palestijnse gebieden voor NTR-documentaire 'Gevangen in Palestina'
- 'Brief aan de Paus': Drie jaar na 'Godvergeten' maken overlevers van kerkelijk misbruik de balans op
- 'Gene Paniek!': Philippe Geubels helpt als angstcoach Vlamingen omgaan met hun angsten
- 'Zembla' focust donderdag op verslavende pijnstillers
- Hoe makkelijk geraak je in België aan een vuurwapen? 'Kan je gewoon ophalen bij een postpunt'
- Stilte van klusser Nick is te snijden in 'Help, Mijn Man is Klusser'
- Maandag in 'Opsporing Verzocht': Wat gebeurde er met Jerzy in Schiedam?
- Man wordt veroordeeld voor rijden onder invloed in Dendermonde, maar ontkent in 'De Rechtbank'
- WK-wedstrijd Oranje live op groot scherm tijdens pre-show Qmusic Foute Party - The Big One
- NPO Klassiek verdubbelt 'Filmmuziek Toplijst': grootste editie ooit met 400 scores
- Arno voert met 'Les yeux de ma mère' voor vijfde keer op rij 'Radio 1 Belpop 100' aan
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Katwijk aan Zee
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max
Kijktip van de dag

Niels ontvangt Imane Boudadi, Wannes Lacroix, Aaron Blommaert, Petra De Sutter en Daphne Agten. Voor Aaron is de song 'Ben' van Michael Jackson voor eeuwig verbonden met de dag waarop hun trouwe viervoeter Ben stierf. En het Gentse collectief Lézard zet de studio op zijn kop met het geweldige Rock Lobster' van The B-52’s. Komen ook: Judith, Alice Mae, Natalia en Portland. Niels zingt 'Visiting Hours' van Ed Sheeran voor Jolien uit het publiek.
'Ik Vraag Het Aan', om 20.50 uur op VRT 1.



































