'Tussen Kunst en Kitsch' vanuit Spoorwegmuseum Utrecht

dinsdag 17 november 2020

Deze uitzending van 'Tussen Kunst en Kitsch' wordt er vanuit het Spoorwegmuseum in Utrecht getaxeerd. Expert Wim Bouwman taxeert een bodhisattva beeld.

Hij vertelt dat dit beeld, een voorstelling van guanyin, gemaakt is in de 15e of 16e eeuw in China. Het is een bodhisattva en is één van de drie heiligen van het Westers Paradijs. Een plek waar je hoopt te komen als je overlijdt, een plaats waar alleen maar vreugde en plezier is en waar je de oceaan van verdriet en ellende bent ontstegen. In de Westerse cultuur kun je het beeld vergelijken met Maria.


Verder taxeert Marcel Brouwer een affiche. Het is een aankondiging voor een optreden van danseres Gertrud Leistikow met daarop een harmonica en draaiorgel.

Verder taxeert Willem Jan Hoogsteder een familieportret van ouders met vier kinderen in een geïdealiseerd park. De schilder heeft kwalitatief heel goed werk geleverd en ook complementaire kleuren als geel/blauw en rood/groen naast elkaar gezet voor versterkend effect. De gezichtsuitdrukkingen zijn ook tot in detail weergegeven, het idyllische tafereel is duidelijk gemaakt door een bekende portretschilder. Willem Jan Hoogsteder is ervan overtuigd dat het is geschilderd door de beroemde Adriaan de Lelie. Hoewel hij in Amsterdam woonde en werkte, was hij ook bekend bij welgestelde kunstliefhebbers in Rotterdam. Hij zou dit doek dus zeker gemaakt kunnen hebben!

'Tussen Kunst en Kitsch', woensdag 18 november om 20.35 uur bij AVROTROS op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

K3 Originals Karen, Kristel en Kathleen

Voor het eerst in jaren staan Karen, Kristel en Kathleen weer samen in de repetitieruimte. Kennen ze de pasjes en teksten nog? Eén blik in de spiegel tijdens de make-uptest en het is duidelijk: ze zijn opnieuw K3.

'K3 Originals: Het verhaal van Karen, Kristel en Kathleen', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:50
    Zig & Sharko
    02:00
    VRT NWS laat
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    09:00
    Lentebeelden
  • 08:50
    Molang
    06:00
    Tik Tak
  • 08:50
    De avonturen van Lolly Lolbroek
    01:00
    Geen uitzending
  • 01:40
    Geen uitzending
    01:10
    Blind getrouwd: Australië
  • 06:00
    Qmusic
    01:55
    How I Met Your Mother
  • 07:00
    Willy
    01:40
    Geen uitzending
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    04:50
    Geen uitzending
  • 08:25
    Geen uitzending
    02:00
    This Is Us
  • 08:45
    Leverage: Redemption
    02:20
    Geen uitzending
  • 08:40
    De Zomerkeuken
    02:10
    First on Scene
  • 08:40
    Snapped
    02:10
    Geen uitzending
  • 04:10
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:51
    De perfecte tuin
    00:00
    Oh What A Night
  • 08:40
    Vanavond bij ons
    02:05
    Foodies & The City
  • 08:05
    Midsomer Murders
    02:05
    Darby and Joan
  • 08:30
    Scrubs
    02:25
    Below Deck Mediterranean
  • 08:40
    Goedemorgen Nederland
    02:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 08:35
    MAX Geheugentrainer
    02:15
    Ongehoord Nieuws
  • 08:45
    Pieter Konijn
    02:00
    EenVandaag