'Tussen Kunst en Kitsch' vanuit Kunstmuseum Den Haag

dinsdag 7 april 2020

In deze uitzending van' Tussen Kunst en Kitsch' wordt er vanuit Kunstmuseum Den Haag getaxeerd. Expert Wim Bouwman taxeert drie Maya bekers.

De bekers werden gebruikt voor het drinken van chocola en dat was alleen voor de hoge adel weggelegd. Op de bekers staan afbeeldingen van goden en rituelen maar ook tekens. De Maya is de enige precolumbiaanse beschaving waarvan bekend is dat ze een volledig ontwikkeld schrift had. Verder valt deze beschaving zeker op door de kunst, architectuur, wiskunde, recycling en astronomie.


Ook taxeert Willem de Winter een portret van Saar de Swart. Zij was beeldhouwster. Ze woonde in Amsterdam, in een door Willem Witsen gekocht huis. Daar zaten ook andere kunstenaars als Breitner. Daardoor werd ze een muze voor veel schilders. Het schilderij is ongesigneerd, maar het is duidelijk gemaakt door Isaac Israels. Dat was de zoon van de populaire schilder Jozef Israels. Zoon Isaac was de topman van de Amsterdamse impressionisten. Het is heel los geschilderd. Hij zocht de zonnige kant van het leven, schilderde in volle vaart met een brede kwast.

Ook taxeert Kitty Laméris een glas waar Karel II op afgebeeld is. Expert Kitty Laméris ziet aan de enorme kinnebak of onderbeet dat dit portret een van de Habsburgers moet zijn. Zij stonden namelijk bekend om hun enorme vooruitstekende onderkaak. Zonder portret zou dit glas niets waard zijn, omdat er naar dit type glas weinig vraag is. Het portret maakt het interessant en waardevol. Karel II is afgebeeld met wapentuig, zoals kanonnen, trommels en pijlen om zijn macht mee aan te duiden.

'Tussen Kunst en Kitsch', woensdag 8 april om 20,30 uur op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Jade en de Belgen' (Play)

Van overbezorgde ouders en lastige schoonfamilie tot gênante nonkels en verplichte familiefeesten: Jade Mintjens duikt in het Belgische familieleven.

'Jade en de Belgen', om 21.15 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio 2 op VRT 1: WinWin
    00:45
    VRT NWS Villa Politica
  • 09:00
    Zomerbeelden
    23:00
    Het weer
  • 09:35
    Kaatjes Kameraadjes
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:30
    Open keuken met Sandra Bekkari
    01:45
    NYPD Blue
  • 01:55
    Geen uitzending
    10:10
    MasterChef Australië
  • 09:00
    Geen uitzending
    01:45
    The Big Bang Theory
  • 07:00
    Willy
    01:05
    Geen uitzending
  • 09:10
    Christmas CEO
    00:15
    The Royal Christmas Mix-up
  • 09:30
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 09:00
    Geen uitzending
    02:25
    De Tafel van Gert
  • 08:55
    Castle
    02:40
    Geen uitzending
  • 08:45
    The Ark
    01:25
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 09:30
    Masterchef New Zealand
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:35
    Snapped: Killer Couples
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:05
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:32
    Hallo Roger
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:35
    Becoming Meewis
    02:15
    De Open Vuur Roadtrip naar Zweden
  • 09:10
    Midsomer Murders
    02:15
    Outrageous
  • 09:05
    Burn Notice
    02:40
    Below Deck Down Under
  • 09:30
    NOS Journaal
    02:15
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 09:30
    Zentijd
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 09:35
    Ta-daaa!
    02:45
    Rutger en de buitenlanders