'Tussen Kunst en Kitsch' vanuit Kunstmuseum Den Haag

dinsdag 7 april 2020

In deze uitzending van' Tussen Kunst en Kitsch' wordt er vanuit Kunstmuseum Den Haag getaxeerd. Expert Wim Bouwman taxeert drie Maya bekers.

De bekers werden gebruikt voor het drinken van chocola en dat was alleen voor de hoge adel weggelegd. Op de bekers staan afbeeldingen van goden en rituelen maar ook tekens. De Maya is de enige precolumbiaanse beschaving waarvan bekend is dat ze een volledig ontwikkeld schrift had. Verder valt deze beschaving zeker op door de kunst, architectuur, wiskunde, recycling en astronomie.


Ook taxeert Willem de Winter een portret van Saar de Swart. Zij was beeldhouwster. Ze woonde in Amsterdam, in een door Willem Witsen gekocht huis. Daar zaten ook andere kunstenaars als Breitner. Daardoor werd ze een muze voor veel schilders. Het schilderij is ongesigneerd, maar het is duidelijk gemaakt door Isaac Israels. Dat was de zoon van de populaire schilder Jozef Israels. Zoon Isaac was de topman van de Amsterdamse impressionisten. Het is heel los geschilderd. Hij zocht de zonnige kant van het leven, schilderde in volle vaart met een brede kwast.

Ook taxeert Kitty Laméris een glas waar Karel II op afgebeeld is. Expert Kitty Laméris ziet aan de enorme kinnebak of onderbeet dat dit portret een van de Habsburgers moet zijn. Zij stonden namelijk bekend om hun enorme vooruitstekende onderkaak. Zonder portret zou dit glas niets waard zijn, omdat er naar dit type glas weinig vraag is. Het portret maakt het interessant en waardevol. Karel II is afgebeeld met wapentuig, zoals kanonnen, trommels en pijlen om zijn macht mee aan te duiden.

'Tussen Kunst en Kitsch', woensdag 8 april om 20,30 uur op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

De zeventienjarige studente Millie wordt het zoveelste slachtoffer van de beruchte seriemoordenaar The Butcher, maar door een vloek van zijn magische dolk worden ze plots wakker in elkaars lichaam. Wanneer Millie erachter komt dat de vloek na 24 uur permanent wordt, schakelt ze de hulp van haar vrienden in om te voorkomen dat ze er voorgoed uitziet als een maniak van middelbare leeftijd.

'Freaky', film uit 2020 met oa. Vince Vaughn, om 20.35 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:10
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:55
    Het weer
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 22:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 03:00
    Geen uitzending
    05:35
    Kabouter Plop
  • 01:40
    Geen uitzending
    09:30
    My Kitchen Rules
  • 01:45
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 02:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:10
    Geen uitzending
    15:10
    Matlock
  • 01:15
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:50
    Geen uitzending
    02:05
    De Tafel van Gert
  • 02:05
    Geen uitzending
    06:05
    Grey's Anatomy
  • 02:15
    Geen uitzending
    02:00
    Pawn Stars
  • 02:40
    Geen uitzending
    06:40
    Fur Babies
  • 01:20
    Geen uitzending
    07:20
    Without a Trace
  • 00:18
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:08
    De perfecte werkplaats
    05:55
    Sixties To Six
  • 03:15
    Chris Cooks Cymru
    02:20
    De Open Vuur Roadtrip naar Zweden
  • 03:05
    Murdoch Mysteries
    02:15
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
  • 03:10
    Grey's Anatomy
  • 02:20
    NOS Journaal
    02:15
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:05
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 02:25
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    02:25
    Welkom Terug