'Tussen Kunst en Kitsch' vanuit Kunstmuseum Den Haag

dinsdag 7 april 2020

In deze uitzending van' Tussen Kunst en Kitsch' wordt er vanuit Kunstmuseum Den Haag getaxeerd. Expert Wim Bouwman taxeert drie Maya bekers.

De bekers werden gebruikt voor het drinken van chocola en dat was alleen voor de hoge adel weggelegd. Op de bekers staan afbeeldingen van goden en rituelen maar ook tekens. De Maya is de enige precolumbiaanse beschaving waarvan bekend is dat ze een volledig ontwikkeld schrift had. Verder valt deze beschaving zeker op door de kunst, architectuur, wiskunde, recycling en astronomie.


Ook taxeert Willem de Winter een portret van Saar de Swart. Zij was beeldhouwster. Ze woonde in Amsterdam, in een door Willem Witsen gekocht huis. Daar zaten ook andere kunstenaars als Breitner. Daardoor werd ze een muze voor veel schilders. Het schilderij is ongesigneerd, maar het is duidelijk gemaakt door Isaac Israels. Dat was de zoon van de populaire schilder Jozef Israels. Zoon Isaac was de topman van de Amsterdamse impressionisten. Het is heel los geschilderd. Hij zocht de zonnige kant van het leven, schilderde in volle vaart met een brede kwast.

Ook taxeert Kitty Laméris een glas waar Karel II op afgebeeld is. Expert Kitty Laméris ziet aan de enorme kinnebak of onderbeet dat dit portret een van de Habsburgers moet zijn. Zij stonden namelijk bekend om hun enorme vooruitstekende onderkaak. Zonder portret zou dit glas niets waard zijn, omdat er naar dit type glas weinig vraag is. Het portret maakt het interessant en waardevol. Karel II is afgebeeld met wapentuig, zoals kanonnen, trommels en pijlen om zijn macht mee aan te duiden.

'Tussen Kunst en Kitsch', woensdag 8 april om 20,30 uur op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Een Britse jongen van negentien Jay Slater, wil naar een festival op Tenerife. Tijdens de feestelijkheden raakt hij vermist. Zijn vrienden alarmeren de politie. En dan begint een hele lijdensweg voor de familie. Leeft hij nog? Is hij gestorven? Is er kwaad opzet in het spel of is er een ongeluk gebeurd?

'Telefacts Zomer', om 22.15 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:20
    VRT NWS laat
    23:34
    Eurodreams
  • 22:40
    Hockney
    00:30
    De Verrekijkers
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:15
    Chicago Fire
    00:05
    The Good Doctor
  • 22:35
    Catch Me if You Can
    01:05
    Blind getrouwd: Australië
  • 22:55
    The 355
    01:05
    How I Met Your Mother
  • 22:45
    Deep Purple: They All Came Down to Montreux - Live at Montreux
    00:40
    Most Daring
  • 23:20
    ER
    00:05
    Suits
  • 23:20
    Nonkel Jef
    23:50
    Ramona
  • 23:15
    Stukken van mensen
    00:15
    Oogappels
  • 23:10
    Modern Family
    00:15
    Fire Country
  • 23:25
    Blue Bloods
    00:20
    Highway Thru Hell
  • 22:45
    Komen Eten
    23:40
    Hello Goodbye NL
  • 22:50
    CSI: Crime Scene Investigation
    23:40
    The Rookie
  • 23:14
    Trends Doc
    23:43
    20 jaar POM
  • 23:25
    Zo doe je het!
    23:55
    5-voor-12
  • 23:10
    Becoming Meewis
    23:55
    Meat Timon
  • 23:00
    Wild Cherry
    00:10
    Death in Paradise
  • 23:20
    Law & Order: Special Victims Unit
    01:00
    Scrubs
  • 20:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    06:10
    MAX Geheugentrainer
  • 23:20
    Opium op Oerol
    23:50
    NOS Journaal Laat
  • 23:10
    De slimste mens België
    00:20
    De Grannies van Amsterdam