'Tussen Kunst en Kitsch' vanuit Kunstmuseum Den Haag

dinsdag 7 april 2020

In deze uitzending van' Tussen Kunst en Kitsch' wordt er vanuit Kunstmuseum Den Haag getaxeerd. Expert Wim Bouwman taxeert drie Maya bekers.

De bekers werden gebruikt voor het drinken van chocola en dat was alleen voor de hoge adel weggelegd. Op de bekers staan afbeeldingen van goden en rituelen maar ook tekens. De Maya is de enige precolumbiaanse beschaving waarvan bekend is dat ze een volledig ontwikkeld schrift had. Verder valt deze beschaving zeker op door de kunst, architectuur, wiskunde, recycling en astronomie.


Ook taxeert Willem de Winter een portret van Saar de Swart. Zij was beeldhouwster. Ze woonde in Amsterdam, in een door Willem Witsen gekocht huis. Daar zaten ook andere kunstenaars als Breitner. Daardoor werd ze een muze voor veel schilders. Het schilderij is ongesigneerd, maar het is duidelijk gemaakt door Isaac Israels. Dat was de zoon van de populaire schilder Jozef Israels. Zoon Isaac was de topman van de Amsterdamse impressionisten. Het is heel los geschilderd. Hij zocht de zonnige kant van het leven, schilderde in volle vaart met een brede kwast.

Ook taxeert Kitty Laméris een glas waar Karel II op afgebeeld is. Expert Kitty Laméris ziet aan de enorme kinnebak of onderbeet dat dit portret een van de Habsburgers moet zijn. Zij stonden namelijk bekend om hun enorme vooruitstekende onderkaak. Zonder portret zou dit glas niets waard zijn, omdat er naar dit type glas weinig vraag is. Het portret maakt het interessant en waardevol. Karel II is afgebeeld met wapentuig, zoals kanonnen, trommels en pijlen om zijn macht mee aan te duiden.

'Tussen Kunst en Kitsch', woensdag 8 april om 20,30 uur op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Na een jarenlange, vruchteloze zoektocht naar de ware ontmoet Charlie Cantilini eindelijk de man van haar dromen: chirurg Kevin Fields. Het koppel laat er geen gras over groeien en wil zo snel mogelijk in het huwelijksbootje stappen. Charlies toekomstige schoonmoeder Viola is echter niet te spreken over de verloving. Ze besluit er alles aan te doen om Charlie het leven zuur te maken en krijgt hierbij de hulp van haar vroegere assistente Ruby. Charlie laat zich echter niet afschrikken en vecht vastberaden terug.

'Monster-in-Law', film uit 2005 met oa. Jane Fonda, om 20.35 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:30
    Zomerbeelden
    12:10
    Dagelijkse kost
  • 09:00
    Zomerbeelden
    12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
  • 11:35
    Yetili vertelt
    11:45
    Casper en Emma
  • 09:45
    Geen uitzending
    11:50
    Familie
  • 11:15
    Rich Kids Go Skint
    12:05
    Gordon Ramsay's 24 Hours to Hell and Back
  • 09:20
    Geen uitzending
    14:30
    The Goldbergs
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:45
    Stargate SG-1
  • 08:50
    Geen uitzending
    15:45
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    14:55
    Geen uitzending
  • 11:10
    Oogappels
    12:10
    Lang Leve de Liefde
  • 11:10
    Manifest
    12:00
    The Rookie
  • 11:25
    Geen uitzending
    12:25
    Blue Bloods
  • 10:55
    Sort Your Life Out
    12:00
    The Block Australia
  • 11:30
    Who Killed Billie-Jo
    12:25
    Abducted: The Mary Stauffer Story: Extras
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 11:35
    Zo doe je het!
    11:55
    5-voor-12
  • 11:35
    Peppe's Emilia-Romagna
  • 11:05
    Death in Paradise
    12:05
    Miss Scarlet
  • 11:20
    Below Deck
    12:10
    Grey's Anatomy
  • 11:35
    NOS Journaal
    13:25
    Bak mee met MAX
  • 11:10
    Langs de Maas
    11:45
    Nu te Zien!
  • 11:30
    Zin in Zappelin
    11:45
    Pop Papierstad