'Tussen Kunst en Kitsch' vanuit Kunstmuseum Den Haag

dinsdag 7 april 2020

In deze uitzending van' Tussen Kunst en Kitsch' wordt er vanuit Kunstmuseum Den Haag getaxeerd. Expert Wim Bouwman taxeert drie Maya bekers.

De bekers werden gebruikt voor het drinken van chocola en dat was alleen voor de hoge adel weggelegd. Op de bekers staan afbeeldingen van goden en rituelen maar ook tekens. De Maya is de enige precolumbiaanse beschaving waarvan bekend is dat ze een volledig ontwikkeld schrift had. Verder valt deze beschaving zeker op door de kunst, architectuur, wiskunde, recycling en astronomie.


Ook taxeert Willem de Winter een portret van Saar de Swart. Zij was beeldhouwster. Ze woonde in Amsterdam, in een door Willem Witsen gekocht huis. Daar zaten ook andere kunstenaars als Breitner. Daardoor werd ze een muze voor veel schilders. Het schilderij is ongesigneerd, maar het is duidelijk gemaakt door Isaac Israels. Dat was de zoon van de populaire schilder Jozef Israels. Zoon Isaac was de topman van de Amsterdamse impressionisten. Het is heel los geschilderd. Hij zocht de zonnige kant van het leven, schilderde in volle vaart met een brede kwast.

Ook taxeert Kitty Laméris een glas waar Karel II op afgebeeld is. Expert Kitty Laméris ziet aan de enorme kinnebak of onderbeet dat dit portret een van de Habsburgers moet zijn. Zij stonden namelijk bekend om hun enorme vooruitstekende onderkaak. Zonder portret zou dit glas niets waard zijn, omdat er naar dit type glas weinig vraag is. Het portret maakt het interessant en waardevol. Karel II is afgebeeld met wapentuig, zoals kanonnen, trommels en pijlen om zijn macht mee aan te duiden.

'Tussen Kunst en Kitsch', woensdag 8 april om 20,30 uur op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Huisvader Saeed is op religieuze missie: hij wil de voor hem heilige Iraanse stad Mashhad zuiveren van de immorele straatprostituees. Na enkele vrouwen te hebben vermoord, is hij erg aangedaan door het gebrek aan maatschappelijke aandacht voor zijn missie. Journalist Rahimi krijgt ondertussen wel lucht van de moorden en start een onderzoek.

'Holy Spider', film uit 2022 met oa. Mehdi Bajestani, om 22.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:15
    Sporza: Ronde van Frankrijk 2026
    18:16
    VRT NWS Update
  • 13:00
    Radio 1: Sporza Tour
    17:25
    Stanley Tucci: Searching for Italy
  • 16:25
    Sisters
    16:35
    Kratts in het wild
  • 16:15
    America's Funniest Home Videos
  • 15:55
    My Kitchen Rules New Zealand
    17:15
    Blind Getrouwd Nieuw-Zeeland
  • 15:30
    My Big Fat Greek Wedding 3
    17:15
    9-1-1
  • 16:20
    Cheers
    16:50
    Stargate SG-1
  • 15:45
    Matlock
    16:45
    Suits
  • 16:25
    Wat nu weer?
    16:55
    SOS Piet
  • 15:40
    Oogappels
    16:50
    Lang Leve de Liefde
  • 16:10
    This Is Us
    17:00
    Manifest
  • 16:05
    Pawn Stars
    16:35
    Two and a Half Men
  • 16:25
    Come Dine with Me: The Professionals
    17:25
    Hello Goodbye
  • 16:00
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 16:26
    Het perfecte terras
    16:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 16:15
    Karola's Kitchen
  • 15:55
    The Doctor Blake Mysteries
    17:05
    Death in Paradise
  • 16:10
    American Housewife
    17:00
    Below Deck
  • 15:10
    NOS Tour de France 2026
    17:56
    Politieke Partijen
  • 16:20
    BinnensteBuiten
    16:54
    Politieke Partijen
  • 16:30
    Grizzy en de Lemmingen
    16:35
    Dino Daan & Lucy