'Tussen Kunst en Kitsch' vanuit Kunstmuseum Den Haag

dinsdag 7 april 2020

In deze uitzending van' Tussen Kunst en Kitsch' wordt er vanuit Kunstmuseum Den Haag getaxeerd. Expert Wim Bouwman taxeert drie Maya bekers.

De bekers werden gebruikt voor het drinken van chocola en dat was alleen voor de hoge adel weggelegd. Op de bekers staan afbeeldingen van goden en rituelen maar ook tekens. De Maya is de enige precolumbiaanse beschaving waarvan bekend is dat ze een volledig ontwikkeld schrift had. Verder valt deze beschaving zeker op door de kunst, architectuur, wiskunde, recycling en astronomie.


Ook taxeert Willem de Winter een portret van Saar de Swart. Zij was beeldhouwster. Ze woonde in Amsterdam, in een door Willem Witsen gekocht huis. Daar zaten ook andere kunstenaars als Breitner. Daardoor werd ze een muze voor veel schilders. Het schilderij is ongesigneerd, maar het is duidelijk gemaakt door Isaac Israels. Dat was de zoon van de populaire schilder Jozef Israels. Zoon Isaac was de topman van de Amsterdamse impressionisten. Het is heel los geschilderd. Hij zocht de zonnige kant van het leven, schilderde in volle vaart met een brede kwast.

Ook taxeert Kitty Laméris een glas waar Karel II op afgebeeld is. Expert Kitty Laméris ziet aan de enorme kinnebak of onderbeet dat dit portret een van de Habsburgers moet zijn. Zij stonden namelijk bekend om hun enorme vooruitstekende onderkaak. Zonder portret zou dit glas niets waard zijn, omdat er naar dit type glas weinig vraag is. Het portret maakt het interessant en waardevol. Karel II is afgebeeld met wapentuig, zoals kanonnen, trommels en pijlen om zijn macht mee aan te duiden.

'Tussen Kunst en Kitsch', woensdag 8 april om 20,30 uur op NPO 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Kandidaten 'De Mol' 2026 seizoen 14 op Play

Tien onbekende Vlamingen zitten vast op een onbewoond eiland voor de kust van Portugal, klaar voor het avontuur van hun leven. Maar niet iedereen zal het vasteland bereiken.

'De Mol', om 20.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:55
    Juliet
    21:45
    De ideale wereld
  • 20:55
    The Handmaid's Tale
  • 20:40
    Sportweekend met VGT
    21:15
    Juliet
  • 19:55
    So You Think You Can Dance
    21:45
    Moordzaken: Liefde is geen Alibi
  • 20:45
    Smeris
    21:45
    De Trein
  • 20:35
    The Broken Circle Breakdown
    22:25
    S.W.A.T.
  • 20:50
    All New Traffic Cops
    22:30
    Carlito's Way
  • 20:35
    ER
    00:40
    Geen uitzending
  • 20:30
    SUPER 50
    21:35
    Tien Om Te Zien
  • 20:00
    De Mol
    21:20
    Café De Mol
  • 20:25
    FBI: International
    22:15
    Found
  • 20:35
    Dumb Money
    22:30
    Ocean's Thirteen
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    02:35
    Op Een Ander
  • 20:30
    Still Missing Morgan
    22:45
    Aurora Teagarden Mysteries: Reunited and It Feels So Deadly
  • 20:44
    Alle Zaken op een Rijtje
    21:03
    City Reports
  • 20:56
    Publireportage
    21:00
    Hadiemicha
  • 20:40
    Taste of Australia met Hayden Quinn
    21:10
    Lekker Messy - Weekmenu
  • 20:00
    Harry Wild
    21:00
    Agatha Christie's Marple
  • 20:25
    Futurama
    21:00
    From
  • 20:25
    Rust en Vreugd
    21:00
    Cruijff
  • 20:25
    De vrouwen van ..
    21:05
    Metropolis
  • 20:20
    Nachtdieren USA
    21:05
    De Fiksers