'Tussen Kunst en Kitsch' vanuit Kunstmuseum Den Haag

dinsdag 7 april 2020

In deze uitzending van' Tussen Kunst en Kitsch' wordt er vanuit Kunstmuseum Den Haag getaxeerd. Expert Wim Bouwman taxeert drie Maya bekers.

De bekers werden gebruikt voor het drinken van chocola en dat was alleen voor de hoge adel weggelegd. Op de bekers staan afbeeldingen van goden en rituelen maar ook tekens. De Maya is de enige precolumbiaanse beschaving waarvan bekend is dat ze een volledig ontwikkeld schrift had. Verder valt deze beschaving zeker op door de kunst, architectuur, wiskunde, recycling en astronomie.


Ook taxeert Willem de Winter een portret van Saar de Swart. Zij was beeldhouwster. Ze woonde in Amsterdam, in een door Willem Witsen gekocht huis. Daar zaten ook andere kunstenaars als Breitner. Daardoor werd ze een muze voor veel schilders. Het schilderij is ongesigneerd, maar het is duidelijk gemaakt door Isaac Israels. Dat was de zoon van de populaire schilder Jozef Israels. Zoon Isaac was de topman van de Amsterdamse impressionisten. Het is heel los geschilderd. Hij zocht de zonnige kant van het leven, schilderde in volle vaart met een brede kwast.

Ook taxeert Kitty Laméris een glas waar Karel II op afgebeeld is. Expert Kitty Laméris ziet aan de enorme kinnebak of onderbeet dat dit portret een van de Habsburgers moet zijn. Zij stonden namelijk bekend om hun enorme vooruitstekende onderkaak. Zonder portret zou dit glas niets waard zijn, omdat er naar dit type glas weinig vraag is. Het portret maakt het interessant en waardevol. Karel II is afgebeeld met wapentuig, zoals kanonnen, trommels en pijlen om zijn macht mee aan te duiden.

'Tussen Kunst en Kitsch', woensdag 8 april om 20,30 uur op NPO 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Carmen - 'F.C. De Kampioenen'

Fernand probeert Carmen wijs te maken dat haar Xavier eigenlijk op mannen valt. Zo hoopt hij een wig tussen de twee te drijven en Carmen voor zich te winnen. Hij wordt echter ontmaskerd en de Kampioenen geven hem een koekje van eigen deeg.

'F.C. De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:05
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:00
    Steeltown Murders
    00:59
    Het weer
  • 21:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:10
    The Good Doctor
    01:00
    Geen uitzending
  • 00:00
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
    00:45
    Random Breath Test
  • 00:10
    The Big Bang Theory
    01:00
    Geen uitzending
  • 22:15
    Jaws 2
    00:20
    Police Interceptors
  • 00:05
    Suits
    00:55
    Geen uitzending
  • 23:50
    Wat nu weer?
    00:25
    Geen uitzending
  • 23:25
    Vik & Gert
    00:15
    De Zussen Coorevits
  • 23:20
    FBI: International
    00:15
    So Help Me Todd
  • 23:25
    The Marksman
    01:25
    Blood & Treasure
  • 23:20
    A Place in the Sun
    00:15
    Love Island UK
  • 00:10
    CSI: Miami
    01:00
    The Rookie
  • 00:03
    Z-Beurs
    00:18
    Herhalingslus
  • 00:03
    De ambachter
    00:22
    Zelf gedaan, goed gedaan
  • 00:00
    Becoming Meewis
    00:40
    Toasted on wheels!
  • 22:50
    Murder in Provence
    00:30
    Harry Wild
  • 23:20
    Glass
    01:40
    Scrubs
  • 00:10
    Carrie op Vrijdag
    01:00
    NOS Journaal Laat
  • 23:50
    The Bay
    00:35
    De Nachtzoen
  • 22:00
    Toppers in Concert 2025
    01:15
    First Dates