'Tussen Kunst en Kitsch' vanuit Kunstmuseum Den Haag

dinsdag 7 april 2020

In deze uitzending van' Tussen Kunst en Kitsch' wordt er vanuit Kunstmuseum Den Haag getaxeerd. Expert Wim Bouwman taxeert drie Maya bekers.

De bekers werden gebruikt voor het drinken van chocola en dat was alleen voor de hoge adel weggelegd. Op de bekers staan afbeeldingen van goden en rituelen maar ook tekens. De Maya is de enige precolumbiaanse beschaving waarvan bekend is dat ze een volledig ontwikkeld schrift had. Verder valt deze beschaving zeker op door de kunst, architectuur, wiskunde, recycling en astronomie.


Ook taxeert Willem de Winter een portret van Saar de Swart. Zij was beeldhouwster. Ze woonde in Amsterdam, in een door Willem Witsen gekocht huis. Daar zaten ook andere kunstenaars als Breitner. Daardoor werd ze een muze voor veel schilders. Het schilderij is ongesigneerd, maar het is duidelijk gemaakt door Isaac Israels. Dat was de zoon van de populaire schilder Jozef Israels. Zoon Isaac was de topman van de Amsterdamse impressionisten. Het is heel los geschilderd. Hij zocht de zonnige kant van het leven, schilderde in volle vaart met een brede kwast.

Ook taxeert Kitty Laméris een glas waar Karel II op afgebeeld is. Expert Kitty Laméris ziet aan de enorme kinnebak of onderbeet dat dit portret een van de Habsburgers moet zijn. Zij stonden namelijk bekend om hun enorme vooruitstekende onderkaak. Zonder portret zou dit glas niets waard zijn, omdat er naar dit type glas weinig vraag is. Het portret maakt het interessant en waardevol. Karel II is afgebeeld met wapentuig, zoals kanonnen, trommels en pijlen om zijn macht mee aan te duiden.

'Tussen Kunst en Kitsch', woensdag 8 april om 20,30 uur op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Zonen van Van As' (foto: VTM - © DPG Media 2020)

Belinda wordt met haar vrachtwagen aan de kant gezet. Ze wil niet dat Van As ontdekt dat ze nog dronken was van de dag voordien. Intussen probeert Rafaël Herman tegen Kevin op te zetten om de aandelen van Van As te bemachtigen.

'De Zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:00
    Sporza: WK Hockey Vrouwen 2026
    18:00
    Down The Road
  • 13:40
    Zomerbeelden
    16:45
    Roots of Life
  • 16:15
    De Marsupilami's
  • 15:30
    Q Sunset Concert
    16:25
    SOS Piet XL
  • 15:55
    Een huis vol
    16:55
    Ik Vertrek
  • 14:15
    Pitch Perfect 2
    16:25
    S.W.A.T.
  • 15:35
    Airwolf
    16:30
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 16:15
    24
    01:05
    Geen uitzending
  • 16:15
    Binnenstebuiten
    16:50
    'Allo 'Allo!
  • 16:10
    Friends
    16:35
    Huizenjagers
  • 15:50
    NCIS
    22:50
    Criminal Minds
  • 16:15
    Two and a Half Men
    20:35
    San Andreas
  • 16:00
    Het Roer Om
    20:35
    De weddingplanners: van chaos naar champagne
  • 15:35
    Snapped
    16:30
    World's Most Evil Killers
  • 16:14
    Trends Talk
    16:48
    CEO van mijn leven
  • 16:15
    De perfecte werkplaats
    18:00
    Classics 55
  • 16:10
    Open Vuur
    16:55
    BBQ Vanavond?!
  • 15:30
    The Chelsea Detective
    16:20
    Death Valley
  • 15:25
    Burn Notice
    18:10
    White Collar
  • 15:40
    NOS Sport: WK Hockey Vrouwen 2026
    17:58
    Socutera
  • 16:00
    Pauscast
    16:30
    De verwondering
  • 15:25
    Vechtmeisje
    16:40
    Klaas Kan Alles Kort