'Tussen Kunst en Kitsch' vanuit Het Amsterdam Museum

dinsdag 31 maart 2020

In deze uitzending van 'Tussen Kunst en Kitsch' wordt er vanuit Het Amsterdam Museum getaxeerd. Expert Marcel Brouwer taxeert een beeld van een vrouw die achterstevoren op een stoel zit. Het beeld is gemaakt door Theo Dobbelman.

Hij werkte in het begin vooral in klei en aardewerk, vanaf 1947 begon hij met pottenbakken. Dat was de basis voor de oprichting van de experimentele afdeling van de aardewerkfabriek De Porceleyne Fles. Daar werd vanaf 1956 experimenteel aardewerk gemaakt door verschillende kunstenaars. Jonge meisjes en vrouwenfiguren waren een inspiratiebron voor Dobbelman.


Verder taxeert Joseph Estié deze aflevering een mangelplank. Joseph Estié beaamt direct dat het snijwerk, de kerfsnee, van uitmuntende kwaliteit is. Met een gutsmesje zijn teksten, wapens, de Turkse knoop, initialen, dateringen en afbeeldingen van de was kunstig ingesneden. De plank diende eigenlijk voor het pletten van klein wasgoed, voordat het gestreken werd. Op deze plank staat echter in de teksten te lezen dat men beter kan gaan bidden in plaats van tijd te stoppen in de was. Wie weet vond de planksnijder het toch fijner als de plank niet werd gebruikt, maar aan de muur hing.

Als laatste taxeert Martijn Akkerman een armband van een scarabee en lotus. Martijn Akkerman herkent de armband direct als een werk van Carl Bacher uit Wenen. Deze juwelier was gespecialiseerd in neo-Egyptische sieraden. De ontwerpen van de armbanden zijn veelal gelijk, het verschil zit vooral in de scarabee. De scarabee staat symbool voor de eeuwigheid.

'Tussen Kunst en Kitsch', woensdag 1 april om 20.30 uur bij AVROTROS op NPO 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Evert loopt nog steeds te treuren over de dood van Willemijn en nu is ook nog een van zijn honden overleden. Ondertussen is Martin nog steeds niet open tegen Cheryl en de therapie van dr. Rossi lijkt niet te helpen. In de winkelstraat wordt Claire opnieuw geconfronteerd met Ernst, zij lijken beiden hun verleden niet los te kunnen laten en Anouk wordt geacht vrijwilligerswerk te doen op de hockeyvereniging van Vlinder.

'Gooische Vrouwen', om 00.05 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:25
    Het weer (laat)
    13:30
    Sporza: Milaan Cortina 2026
  • 12:00
    Sporza: Milaan Cortina 2026
    13:40
    Winterbeelden
  • 13:25
    Sisters
    13:35
    Draken: Rijders van Berk
  • 13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
    13:30
    Het Weer (middag)
  • 10:40
    Geen uitzending
    13:30
    Helicopter ER
  • 11:45
    Geen uitzending
    14:20
    S.W.A.T.
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:45
    Xena: Warrior Princess
  • 09:10
    Geen uitzending
    15:50
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 12:35
    De Tafel van Tine
    13:45
    Komen eten
  • 13:20
    C.S.I. New York
    14:20
    Found
  • 13:05
    Evil
    14:00
    The First 48
  • 12:35
    Botched
    13:30
    De wereld op je bord
  • 12:55
    I Cut Off His Penis: The Truth Behind The Headlines
    13:45
    Forensic Files II
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 13:29
    Hallo Roger
    13:55
    Met Nederlandse hits naar het komende uur
  • 13:10
    Peppe's Sicilië
  • 13:00
    Murdoch Mysteries
    13:55
    Death Valley
  • 13:05
    The Real Housewives of Beverly Hills
    14:00
    First Dates Australia
  • 13:00
    NOS Olympische Winterspelen
    22:10
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 13:25
    Nieuwsuur
    14:00
    NOS Journaal
  • 13:27
    Zin in Zappelin
    13:30
    Rubble & Crew