'Tussen Kunst en Kitsch' vanuit Het Amsterdam Museum

dinsdag 31 maart 2020

In deze uitzending van 'Tussen Kunst en Kitsch' wordt er vanuit Het Amsterdam Museum getaxeerd. Expert Marcel Brouwer taxeert een beeld van een vrouw die achterstevoren op een stoel zit. Het beeld is gemaakt door Theo Dobbelman.

Hij werkte in het begin vooral in klei en aardewerk, vanaf 1947 begon hij met pottenbakken. Dat was de basis voor de oprichting van de experimentele afdeling van de aardewerkfabriek De Porceleyne Fles. Daar werd vanaf 1956 experimenteel aardewerk gemaakt door verschillende kunstenaars. Jonge meisjes en vrouwenfiguren waren een inspiratiebron voor Dobbelman.


Verder taxeert Joseph Estié deze aflevering een mangelplank. Joseph Estié beaamt direct dat het snijwerk, de kerfsnee, van uitmuntende kwaliteit is. Met een gutsmesje zijn teksten, wapens, de Turkse knoop, initialen, dateringen en afbeeldingen van de was kunstig ingesneden. De plank diende eigenlijk voor het pletten van klein wasgoed, voordat het gestreken werd. Op deze plank staat echter in de teksten te lezen dat men beter kan gaan bidden in plaats van tijd te stoppen in de was. Wie weet vond de planksnijder het toch fijner als de plank niet werd gebruikt, maar aan de muur hing.

Als laatste taxeert Martijn Akkerman een armband van een scarabee en lotus. Martijn Akkerman herkent de armband direct als een werk van Carl Bacher uit Wenen. Deze juwelier was gespecialiseerd in neo-Egyptische sieraden. De ontwerpen van de armbanden zijn veelal gelijk, het verschil zit vooral in de scarabee. De scarabee staat symbool voor de eeuwigheid.

'Tussen Kunst en Kitsch', woensdag 1 april om 20.30 uur bij AVROTROS op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:00
    De week van Bruzz
    12:35
    VRT NWS De Markt
  • 10:00
    Herfstbeelden
    16:40
    The Americas
  • 12:30
    Wrappers met een W
    12:45
    Mega Mindy
  • 11:50
    Jacques en Urbain op Wereldtournee
    13:00
    VTM Nieuws
  • 11:50
    Kitchen Nightmares
    12:45
    America's Got Talent: Fantasy Team
  • 06:25
    Geen uitzending
    14:00
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:25
    Matlock
  • 12:25
    The Town Christmas Forgot
    13:55
    Lucky Christmas
  • 10:00
    Joe
    15:25
    Geen uitzending
  • 12:20
    Friends
    13:45
    Huizenjagers
  • 12:15
    FBI: Most Wanted
    13:55
    NCIS
  • 12:15
    Storage Wars
    13:40
    Two and a Half Men
  • 12:30
    Lekker Messy
    12:55
    Uit de Schelp
  • 12:05
    Snapped
    16:40
    World's Most Evil Killers
  • 12:27
    Transport & Van.TV
    13:12
    CEO van mijn leven
  • 12:28
    De perfecte oprit
    13:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 12:10
    Indian Summer
    13:00
    De wereld op je bord
  • 12:30
    The Hairdresser Mysteries
    13:25
    Midsomer Murders
  • 11:45
    NCIS
    18:05
    Hudson & Rex
  • 12:15
    Sterren NL Top 25
    13:00
    NOS Journaal
  • 12:20
    Dit is de kwestie
    12:45
    EO Metterdaad
  • 12:25
    Coop Troop
    12:35
    BarnKidz