'Tussen Kunst en Kitsch' vanuit Het Amsterdam Museum

dinsdag 31 maart 2020

In deze uitzending van 'Tussen Kunst en Kitsch' wordt er vanuit Het Amsterdam Museum getaxeerd. Expert Marcel Brouwer taxeert een beeld van een vrouw die achterstevoren op een stoel zit. Het beeld is gemaakt door Theo Dobbelman.

Hij werkte in het begin vooral in klei en aardewerk, vanaf 1947 begon hij met pottenbakken. Dat was de basis voor de oprichting van de experimentele afdeling van de aardewerkfabriek De Porceleyne Fles. Daar werd vanaf 1956 experimenteel aardewerk gemaakt door verschillende kunstenaars. Jonge meisjes en vrouwenfiguren waren een inspiratiebron voor Dobbelman.


Verder taxeert Joseph Estié deze aflevering een mangelplank. Joseph Estié beaamt direct dat het snijwerk, de kerfsnee, van uitmuntende kwaliteit is. Met een gutsmesje zijn teksten, wapens, de Turkse knoop, initialen, dateringen en afbeeldingen van de was kunstig ingesneden. De plank diende eigenlijk voor het pletten van klein wasgoed, voordat het gestreken werd. Op deze plank staat echter in de teksten te lezen dat men beter kan gaan bidden in plaats van tijd te stoppen in de was. Wie weet vond de planksnijder het toch fijner als de plank niet werd gebruikt, maar aan de muur hing.

Als laatste taxeert Martijn Akkerman een armband van een scarabee en lotus. Martijn Akkerman herkent de armband direct als een werk van Carl Bacher uit Wenen. Deze juwelier was gespecialiseerd in neo-Egyptische sieraden. De ontwerpen van de armbanden zijn veelal gelijk, het verschil zit vooral in de scarabee. De scarabee staat symbool voor de eeuwigheid.

'Tussen Kunst en Kitsch', woensdag 1 april om 20.30 uur bij AVROTROS op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Peter Parker is ontmaskerd en kan zijn normale leven niet langer scheiden van zijn superheldenbestaan. Hij schakelt de hulp in van Doctor Strange, in de hoop dat hij alles ongedaan kan maken, maar dat brengt risico's met zich mee. Wanneer een spreuk fout gaat, verschijnen er gevaarlijke vijanden uit andere werelden die Peter dwingen om uit te zoeken wat het werkelijk betekent om Spider-Man te zijn.

'Spider-Man: No Way Home', film uit 2021 met oa. Tom Holland en Zendaya, om 20.30 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:10
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:10
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 Zomerweekend
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:00
    Geen uitzending
    05:40
    Plop & de Peppers
  • 01:35
    Geen uitzending
    11:05
    Achter gesloten deuren
  • 01:40
    Geen uitzending
    01:45
    How I Met Your Mother
  • 00:55
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:50
    Geen uitzending
    15:35
    La Brea
  • 01:10
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:20
    Geen uitzending
    09:10
    De kunstenaar
  • 02:20
    Geen uitzending
    05:15
    The Rookie
  • 03:25
    Geen uitzending
    02:40
    Pawn Stars
  • 02:50
    Geen uitzending
    02:00
    Big Miracles
  • 02:05
    Geen uitzending
    06:05
    Without a Trace
  • 04:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:06
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 03:40
    Meat Timon
    02:00
    Culinair Thailand
  • 03:50
    Midsomer Murders
    03:05
    Father Brown
  • 04:00
    Grey's Anatomy
  • 02:15
    NOS Journaal
    06:05
    Nederland in Beweging
  • 01:05
    Nieuwsuur
    08:10
    Hello Goodbye
  • 03:25
    NOS De Avondetappe
    02:00
    Sluipschutters