Tragische docu 'De Gert & Hermien Story' woensdag op NPO 1

dinsdag 8 juni 2021

'De Gert & Hermien Story' toont de opkomst en ondergang van één van de meest populaire zangduo's uit de Nederlandse geschiedenis: Gert & Hermien Timmerman. Hun carrière kende grote hoogtes en diepe dalen. Waarbij hun persoonlijke leven, dat werd getekend door schandalen, steeds breed werd uitgemeten in 'de roddelbladen'.

Dochter Sandra is, samen met enkele andere intimi en vertrouwelingen van Gert en Hermien, onze gids in het onwaarschijnlijke verhaal van haar narcistische, manipulatieve vader en gedreven moeder.


Gert en Hermien veroveren in de jaren zestig als zangduo een miljoenenpubliek. Ze treden als eerste artiesten op in het Olympisch Stadion voor duizenden fans en scoren begin jaren 70 hun grootste hit met Alle duiven op de Dam.

Het succes eist zijn tol. Gert en Hermien raken verslaafd, eerst aan alcohol, daarna ook aan pillen. Naar buiten toe is alles schone schijn, maar in werkelijkheid is er in huize Timmerman vooral sprake van stress, echtelijk geweld en kinderverwaarlozing. Als dit een kookpunt bereikt, neemt Gert het voortouw om in bekering te gaan. Hun oude leven met gouden platen, drank en drugs wordt vaarwel gezegd. In een vlaag van godsdienstwaanzin verbrandt vader Gert tijdens een nachtelijk ritueel alle oude foto's en filmpjes. Zeventien jaar lang dienen ze de kerk en de Evangelische Omroep. Maar ook dat houdt een keer op. Ondertussen ontwikkelt in het kielzog van deze ontwikkelingen de roddelpers zich in Nederland, en vindt alles wat Gert en Hermien doen gretig aftrek in de bladen.

In de jaren 90 lijkt het duo te werken aan een comeback. Ze treden op verzoek van Benny Jolink op met zijn band Normaal, wat leidt tot een definitieve breuk met de kerk. Samen met hun dochters treden ze op in discotheken met een houseversie van 'Alle duiven op de Dam'. Dat van het geloof weinig over is blijkt wel als Gert en Hermien toestemming geven voor een fotoreportage van dochters Sandra en Sheila in de Playboy. De successen van weleer blijven echter uit, en nadat Hermien in '97 tijdens een optreden wordt getroffen door een hartaanval gaan ze als duo uit elkaar. Twee jaar later scheiden ze. En dan komt een gezinsdrama aan het licht, dat leidt tot een breuk tussen vrijwel alle gezinsleden.

'De Gert & Hermien Story' vertelt aan de hand van archiefmateriaal en interviews met betrokkenen het tragische familieverhaal van een artiestenduo dat de roem en het succes niet kon dragen.

Regie: Hans Heijnen
Producent: Zeppers Film, in coproductie met de NTR

'De Gert & Hermien Story', woensdag 9 juni om 20.30 uur bij de NTR op NPO 1.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Kotmadam Sarafian' - Fauve (VTM)

De derde maand op kot begint heftig. Fauve en Léandro hebben knallende ruzie. Bij Maxim loopt het beter en hij leert iemand kennen. Eléa heeft als enige al examens, terwijl Stefan een film maakt. De griep is in het land en doet ook op kot de ronde.

'Kotmadam Sarafian', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:50
    De Noodcentrale
    21:30
    Time: out
  • 20:35
    De Afspraak
    21:25
    Drugsdelta
  • 21:00
    Time: out
    21:20
    Geen uitzending
  • 20:40
    Kotmadam Sarafian
    21:45
    Alloo bij de Wegpolitie
  • 21:05
    Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw
    23:25
    UEFA Champions League samenvattingen
  • 20:35
    Far and Away
    23:10
    Snowpiercer
  • 20:35
    The Three Musketeers
    22:35
    Terror at 30,000 Feet
  • 20:50
    The Listeners
    23:25
    ER
  • 20:35
    Bex & Blanche
    22:45
    Cheers
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    Axel Terug Naar Amerika
  • 20:35
    Good American Family
    22:40
    Friends
  • 20:35
    Murder at 1600
    22:40
    The Ark
  • 20:35
    Blind Gekocht NL
    21:30
    Komen Eten
  • 20:30
    Snapped: Killer Couples
    21:25
    World's Most Evil Killers
  • 21:07
    Z-Nieuws
    21:18
    Z-Beurs
  • 20:56
    Het zelfbouwhuis
    22:00
    More Than A Feeling
  • 21:10
    Foodies & The City
    21:50
    KLAAR IN 20 minuten
  • 21:00
    Death Valley
    21:55
    Luther
  • 20:35
    White Collar
    22:25
    A Murder at the End of the World
  • 20:35
    We zijn er Bijna!
    21:25
    AVROTROS Triviant
  • 21:05
    Nu te Zien!
    21:20
    Klaar voor de oorlog
  • 20:20
    A Beautiful Mess
    21:20
    Welkom Terug