Tragische docu 'De Gert & Hermien Story' woensdag op NPO 1

dinsdag 8 juni 2021

'De Gert & Hermien Story' toont de opkomst en ondergang van één van de meest populaire zangduo's uit de Nederlandse geschiedenis: Gert & Hermien Timmerman. Hun carrière kende grote hoogtes en diepe dalen. Waarbij hun persoonlijke leven, dat werd getekend door schandalen, steeds breed werd uitgemeten in 'de roddelbladen'.

Dochter Sandra is, samen met enkele andere intimi en vertrouwelingen van Gert en Hermien, onze gids in het onwaarschijnlijke verhaal van haar narcistische, manipulatieve vader en gedreven moeder.


Gert en Hermien veroveren in de jaren zestig als zangduo een miljoenenpubliek. Ze treden als eerste artiesten op in het Olympisch Stadion voor duizenden fans en scoren begin jaren 70 hun grootste hit met Alle duiven op de Dam.

Het succes eist zijn tol. Gert en Hermien raken verslaafd, eerst aan alcohol, daarna ook aan pillen. Naar buiten toe is alles schone schijn, maar in werkelijkheid is er in huize Timmerman vooral sprake van stress, echtelijk geweld en kinderverwaarlozing. Als dit een kookpunt bereikt, neemt Gert het voortouw om in bekering te gaan. Hun oude leven met gouden platen, drank en drugs wordt vaarwel gezegd. In een vlaag van godsdienstwaanzin verbrandt vader Gert tijdens een nachtelijk ritueel alle oude foto's en filmpjes. Zeventien jaar lang dienen ze de kerk en de Evangelische Omroep. Maar ook dat houdt een keer op. Ondertussen ontwikkelt in het kielzog van deze ontwikkelingen de roddelpers zich in Nederland, en vindt alles wat Gert en Hermien doen gretig aftrek in de bladen.

In de jaren 90 lijkt het duo te werken aan een comeback. Ze treden op verzoek van Benny Jolink op met zijn band Normaal, wat leidt tot een definitieve breuk met de kerk. Samen met hun dochters treden ze op in discotheken met een houseversie van 'Alle duiven op de Dam'. Dat van het geloof weinig over is blijkt wel als Gert en Hermien toestemming geven voor een fotoreportage van dochters Sandra en Sheila in de Playboy. De successen van weleer blijven echter uit, en nadat Hermien in '97 tijdens een optreden wordt getroffen door een hartaanval gaan ze als duo uit elkaar. Twee jaar later scheiden ze. En dan komt een gezinsdrama aan het licht, dat leidt tot een breuk tussen vrijwel alle gezinsleden.

'De Gert & Hermien Story' vertelt aan de hand van archiefmateriaal en interviews met betrokkenen het tragische familieverhaal van een artiestenduo dat de roem en het succes niet kon dragen.

Regie: Hans Heijnen
Producent: Zeppers Film, in coproductie met de NTR

'De Gert & Hermien Story', woensdag 9 juni om 20.30 uur bij de NTR op NPO 1.



TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Floor' - Bruno Wyndaele (VTM)

Het spel wordt steeds spannender. De hoofdprijs van 40.000 euro komt dichter en dichter voor de resterende kandidaten, maar er moeten nog heel wat quizduels gespeeld worden. Wie het duel verliest, moet meteen naar huis.

'The Floor', om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Lentebeelden
    12:05
    De week van Bruzz
  • 10:00
    Lentebeelden
    15:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
  • 11:00
    Kaatjes Kameraadjes
    11:05
    Ridder Muis
  • 09:45
    Geen uitzending
    11:50
    Blind Gesprongen
  • 01:30
    Geen uitzending
    12:15
    GPs: Behind Closed Doors
  • 04:40
    Geen uitzending
    14:50
    The Irrational
  • 10:00
    Geen uitzending
    15:40
    Baywatch Hawaii
  • 09:05
    Geen uitzending
    16:05
    Murder in a Small Town
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 10:50
    Het zelfbouwhuis
    11:15
    Peppe's Pasta
  • 10:50
    Fire Country
    14:35
    NCIS
  • 10:40
    Pawn Stars
    11:30
    Geen uitzending
  • 10:40
    Het Blok
    11:25
    Open Vuur
  • 10:00
    Murder in a Small Town
    11:35
    Murder 360
  • 10:51
    Transport & Van.TV
    11:19
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 10:55
    Hobbyklus
    12:00
    Request
  • 10:35
    Het Weekmenu
    11:20
    De Smaaktoerist
  • 11:00
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
    11:55
    The Wives
  • 10:50
    Grey's Anatomy
  • 10:35
    Blauw
    11:25
    Het mooiste meisje van de klas
  • 10:45
    Walking With Dinosaurs
    11:45
    Culture Bites
  • 10:45
    Stap maar op mijn bezemsteel
    11:10
    Zo is Joey!