Torenhoge ambities in MAX-documentaire 'Blind Vertrouwen'

Burgemeester, modeontwerper of topsporter zijn met een visuele beperking, kan dat? Het gaat niet vanzelf, maar het hoeft geen beperking te zijn voor je ambities.
En gebrek aan ambitie hebben de hoofdpersonen van de MAX-documentaire 'Blind Vertrouwen' zeker niet: Ronald Boef wil wereldkampioen golfen voor blinden en slechtzienden worden, ‘blindfluencer’ Tjarda Struik wil veel volgers op social media en op lange termijn zelfs burgemeester worden. Annemarie Nodelijk heeft een tassenlijn en haar doel is om een grote modeshow te organiseren. Gaat het ze lukken?
In Nederland is één op de vijftig mensen blind of slechtziend. We leven in een ultra visuele maatschappij; alles is ingericht op zien. Naar schatting heeft van alle blinden en slechtzienden nog geen dertig procent betaald werk. Het is voor mensen met een visuele beperking lastig om een betaalde baan te vinden. Ronald, Tjarda en Annemarie hebben zelf de touwtjes in handen genomen.
Wereldkampioen, burgemeester en een modeshow
Ronald Boef (47) is blindgeboren. Hij is een succesvolle blinde golfer en leeft als een topsporter. Zijn doel is om goud te halen op het wereldkampioenschap golfen voor blinden en slechtzienden in Zuid-Afrika.
Tjarda Struik (37) is vanaf haar kindertijd door een oogziekte steeds minder gaan zien. Ze ziet nu nog vijf procent. Tjarda is werkzaam als programmamanager bij een fonds voor blinden en slechtzienden en actief in de politiek als raadslid. Haar ambitie op korte termijn: 175.000 volgers scoren als ‘blindfluencer’ op haar op TikTok-account. En op de langere termijn wil ze burgemeester worden.
Annemarie Nodelijk (40) kreeg tijdens haar mode-opleiding een goedaardige hersentumor. Na de operatie raakte Annemaries zicht beschadigd. Met een oog ziet ze zo goed als niets en met het andere oog heeft ze kokerzicht. Annemarie heeft een eigen stichting waarmee ze van alles organiseert voor andere mensen met een visuele beperking. Daarnaast wil ze voor haar eigen tassenlijn een grote modeshow organiseren.
Balanceren
Ronald, Tjarda en Annemarie beschikken over een flinke dosis doorzettingsvermogen en gaan oplossingsgericht te werk. Ze balanceren tussen de regie in eigen handen houden en het accepteren van hulp. Lukt het ze om hun ambities waar te maken?
Jouw idee op TV
De documentaire, naar een idee van Tjarda Struik, is de winnaar van ‘Jouw idee op tv’. Met dit initiatief wilden de NPO en Omroep MAX in 2020 de band tussen de publieke omroep en het publiek versterken door kijkers rechtstreeks bij de programmering te betrekken. Ruim 3.500 ideeën werden ingediend.
'Blind Vertrouwen', donderdag 11 januari om 22.05 uur bij MAX op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Tranen van het lachen in Edinburgh: De familie Gooris waagt zich aan de doedelzak
- Strijd tussen de coaches barst meteen los in 'The Voice van Vlaanderen'
- Nostalgie in een nieuw jasje: De Marsupilami's zijn terug op Ketnet
- Kijkcijfers: dinsdag 10 februari 2026
- Van advocatenkoppel tot vader en dochter: dit zijn de 10 advocaten in het nieuwe seizoen van 'Justice For All'
- William Boeva en vriendin Nikki in 'Maison Verhulst'
- 'Zembla' focust donderdag op verslavende pijnstillers
- Hoe makkelijk geraak je in België aan een vuurwapen? 'Kan je gewoon ophalen bij een postpunt'
- Stilte van klusser Nick is te snijden in 'Help, Mijn Man is Klusser'
- Maandag in 'Opsporing Verzocht': Wat gebeurde er met Jerzy in Schiedam?
- WK-wedstrijd Oranje live op groot scherm tijdens pre-show Qmusic Foute Party - The Big One
- NPO Klassiek verdubbelt 'Filmmuziek Toplijst': grootste editie ooit met 400 scores
- Arno voert met 'Les yeux de ma mère' voor vijfde keer op rij 'Radio 1 Belpop 100' aan
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Katwijk aan Zee
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Hilarisch! Familie Gooris waagt zich aan de doedelzak. -
De coaches trappen 'The Voice' zélf zingend op gang -
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO
Kijktip van de dag

Saar laat de mannen aan de slag tijdens een Zwitserse culinaire ervaring. Zowel bij Dirk als bij Nicolas duikt plots een nieuwe vrijgezel op. Kevin toont de dames zoveel mogelijk van IJsland, hopend dat ze er net zo verliefd op worden als hij.
'Winter Vol Liefde', om 20.40 uur op VTM.


































