Tommy Wieringa, Roxane van Iperen en Lieke Marsman in 'Brommer Op Zee'

zaterdag 11 december 2021

Presentatoren Ruth Joos en Wilfried de Jong interviewen wekelijks schrijvers en dichters over hun werk. In deze aflevering spreken zij onder anderen Tommy Wieringa, Roxane van Iperen en Lieke Marsman.

Deze week blikken Wilfried de Jong en Ruth Joos terug op een bewogen jaar. Vijf schrijvers en dichters delen hun scherpe visie, poëtische blik en favoriete boeken.


Schrijvers (én veellezers) Tommy Wieringa (1967) en Roxane van Iperen (1976) bespreken met Wilfried en Ruth de boeken die hen dit jaar houvast gaven. Het wordt een gesprek over de tijd waarin we leven, over trauma in onze lichamen, over de helende schoonheid van de natuur en veel meer.

Met Lieke Marsman (1990) blikken Wilfried en Ruth terug op haar eerste jaar als Dichter des Vaderlands en bespreken Lieke's bundel 'In mijn mand' die begin 2021 uitkwam. Lieke vertelt over de diepe put waar zij in terecht kwam toen zij te horen kreeg dat ze niet meer beter zou worden – maar vooral over het wonderbaarlijke landschap dat onderin die put bleek te liggen.

In het schrijfhok neemt schrijver en spoken word artist Gershwin Bonevacia (1992) plaats. Hij schrijft een brief aan één van de geadresseerden op het rad.

Schrijver Stella Bergsma ging voor Brommer op zee in alle vroegte naar de Larense hei om schapen te hoeden.

En Manon Uphoff (1962) is er samen met lezers Caro en Sofie. Zij praten over het boek van de maand: 'Vallen is als vliegen'. Hoe vind je een vorm om te schrijven over het onbeschrijfbare? Het boek is tot eind van deze maand gratis te lezen via de app van 'Brommer op Zee', met notities en leesopdrachten van Uphoff zelf.

'Brommer op Zee', zondag 12 december om 19.20 uur bij de VPRO op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (VTM)

Nieke kondigt met veel bravoure aan dat ze wil trouwen met nonkel Frans. Ze zal in een andere buurt een café openen en er samen met Frans en Henrieke gaan wonen. Met de hulp van moeder Lisa kan Nieke haar vader overtuigen om zich neer te leggen bij het feit dat nonkel Frans zijn nieuwe schoonzoon wordt. Aangezien dit zijn enige alternatief is om zijn kleinzoon Henrieke bij zich te houden, stemt Rik toe. Het grote slachtoffer van deze transactie wordt Stavros, voor wie er geen plaats meer overblijft in café De Lichttoren. Ida springt voor hem in de bres.

'Lili en Marleen', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:40
    Loslopend wild
    06:00
    In bed met Olly
  • 21:20
    Sambre
    08:00
    Herfstbeelden
  • 20:50
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:15
    The Equalizer 3
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:00
    Darts
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    Sonic the Hedgehog
    01:25
    Geen uitzending
  • 21:35
    All New Traffic Cops
    00:30
    Most Daring
  • 20:35
    Holiday Mismatch
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:25
    Home Improvement
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:00
    James de musical
    01:30
    De Tafel van de Week
  • 21:15
    NCIS
    01:25
    Criminal Minds
  • 20:35
    American Sniper
    01:40
    NCIS: Los Angeles
  • 21:25
    Patti Stanger: The Matchmaker
    01:20
    Botched
  • 21:25
    Interview With a Killer
    01:10
    The First 48
  • 21:37
    Trends Talk
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:35
    Zo doe je het!
    05:55
    Sixties To Six
  • 21:35
    Ware Delicatessen
    01:05
    Guten Appetit
  • 21:00
    Ripper Street
    01:45
    Midsomer Murders
  • 21:00
    Real Steel
    03:05
    Nancy Drew
  • 21:35
    Even tot hier
    01:18
    Wie is de Mol? 25 jaar
  • 21:30
    Nieuwsuur
    01:00
    Dit is de Week
  • 21:35
    NOS Sport: ISU Wereldbeker Schaatsen
    01:45
    Onderweg naar liefde