Tommy Wieringa, Roxane van Iperen en Lieke Marsman in 'Brommer Op Zee'

zaterdag 11 december 2021

Presentatoren Ruth Joos en Wilfried de Jong interviewen wekelijks schrijvers en dichters over hun werk. In deze aflevering spreken zij onder anderen Tommy Wieringa, Roxane van Iperen en Lieke Marsman.

Deze week blikken Wilfried de Jong en Ruth Joos terug op een bewogen jaar. Vijf schrijvers en dichters delen hun scherpe visie, poëtische blik en favoriete boeken.


Schrijvers (én veellezers) Tommy Wieringa (1967) en Roxane van Iperen (1976) bespreken met Wilfried en Ruth de boeken die hen dit jaar houvast gaven. Het wordt een gesprek over de tijd waarin we leven, over trauma in onze lichamen, over de helende schoonheid van de natuur en veel meer.

Met Lieke Marsman (1990) blikken Wilfried en Ruth terug op haar eerste jaar als Dichter des Vaderlands en bespreken Lieke's bundel 'In mijn mand' die begin 2021 uitkwam. Lieke vertelt over de diepe put waar zij in terecht kwam toen zij te horen kreeg dat ze niet meer beter zou worden – maar vooral over het wonderbaarlijke landschap dat onderin die put bleek te liggen.

In het schrijfhok neemt schrijver en spoken word artist Gershwin Bonevacia (1992) plaats. Hij schrijft een brief aan één van de geadresseerden op het rad.

Schrijver Stella Bergsma ging voor Brommer op zee in alle vroegte naar de Larense hei om schapen te hoeden.

En Manon Uphoff (1962) is er samen met lezers Caro en Sofie. Zij praten over het boek van de maand: 'Vallen is als vliegen'. Hoe vind je een vorm om te schrijven over het onbeschrijfbare? Het boek is tot eind van deze maand gratis te lezen via de app van 'Brommer op Zee', met notities en leesopdrachten van Uphoff zelf.

'Brommer op Zee', zondag 12 december om 19.20 uur bij de VPRO op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

De laatste badkamers worden door de jury beoordeeld en de winnaar van de kamerprijs wordt bekendgemaakt. Daarna start de keukenfase, met een onverwachte extra deadline: de duo's hebben nog maar twee dagen om alle technieken, muren en vloeren af te werken.

'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:00
    De camping
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    09:00
    Lentebeelden
  • 08:00
    Waiko
    06:00
    Tik Tak
  • 07:50
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:00
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Qmusic
    01:30
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    02:00
    Geen uitzending
  • 00:50
    Geen uitzending
    15:35
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    02:30
    De Tafel van de Week
  • 07:55
    Friends
    02:10
    Geen uitzending
  • 08:00
    Two and a Half Men
    03:30
    Geen uitzending
  • 07:25
    Property Brothers
    02:25
    Geen uitzending
  • 07:30
    Shades of Blue
    02:20
    My Life is Murder
  • 04:08
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:02
    Zo doe je het!
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:00
    Het Weekmenu
    02:20
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 07:55
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
    03:10
    Six Four
  • 07:55
    Grey's Anatomy
  • 08:00
    NOS Journaal
    03:15
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 08:05
    BinnensteBuiten
    02:40
    Nieuwsuur
  • 08:05
    Shaun het schaap
    02:50
    NOS Studio Sport Voetbal