Tommy Wieringa, Roxane van Iperen en Lieke Marsman in 'Brommer Op Zee'

zaterdag 11 december 2021

Presentatoren Ruth Joos en Wilfried de Jong interviewen wekelijks schrijvers en dichters over hun werk. In deze aflevering spreken zij onder anderen Tommy Wieringa, Roxane van Iperen en Lieke Marsman.

Deze week blikken Wilfried de Jong en Ruth Joos terug op een bewogen jaar. Vijf schrijvers en dichters delen hun scherpe visie, poëtische blik en favoriete boeken.


Schrijvers (én veellezers) Tommy Wieringa (1967) en Roxane van Iperen (1976) bespreken met Wilfried en Ruth de boeken die hen dit jaar houvast gaven. Het wordt een gesprek over de tijd waarin we leven, over trauma in onze lichamen, over de helende schoonheid van de natuur en veel meer.

Met Lieke Marsman (1990) blikken Wilfried en Ruth terug op haar eerste jaar als Dichter des Vaderlands en bespreken Lieke's bundel 'In mijn mand' die begin 2021 uitkwam. Lieke vertelt over de diepe put waar zij in terecht kwam toen zij te horen kreeg dat ze niet meer beter zou worden – maar vooral over het wonderbaarlijke landschap dat onderin die put bleek te liggen.

In het schrijfhok neemt schrijver en spoken word artist Gershwin Bonevacia (1992) plaats. Hij schrijft een brief aan één van de geadresseerden op het rad.

Schrijver Stella Bergsma ging voor Brommer op zee in alle vroegte naar de Larense hei om schapen te hoeden.

En Manon Uphoff (1962) is er samen met lezers Caro en Sofie. Zij praten over het boek van de maand: 'Vallen is als vliegen'. Hoe vind je een vorm om te schrijven over het onbeschrijfbare? Het boek is tot eind van deze maand gratis te lezen via de app van 'Brommer op Zee', met notities en leesopdrachten van Uphoff zelf.

'Brommer op Zee', zondag 12 december om 19.20 uur bij de VPRO op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Petra De Sutter in 'De Columbus'

In de tweede aflevering van 'De Columbus' gaat Petra De Sutter mee op avontuur. Arts, professor, rector van de Universiteit Gent... Petra draagt heel wat hoedjes en heeft een indrukwekkende carrière opgebouwd. Maar echte rust vinden blijft een uitdaging. Twee joviale Sarden proberen haar alvast op weg te helpen… met een glaasje mirto.

'De Columbus', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:35
    Hoodie: compilatie
    01:05
    Journaallus
  • 08:00
    Winterbeelden
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 08:25
    #LikeMe
    06:00
    Tik Tak
  • 08:35
    Code van Coppens
    01:00
    Geen uitzending
  • 08:00
    Geen uitzending
    07:15
    De alarmcentrale: pech onderweg
  • 03:30
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 07:00
    Willy
    01:40
    Geen uitzending
  • 00:50
    Geen uitzending
    15:10
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    01:00
    The Golden Girls
  • 08:05
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
  • 08:30
    FBI
    01:10
    Fire Country
  • 07:55
    Seal Team
    01:20
    Taxi Driver
  • 07:50
    Interior Design Masters
    02:00
    Het Perfecte Plaatje
  • 08:35
    Bureau Dupin: De nieuwjaarsmoord
    01:15
    C.S.I. New York
  • 04:14
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:37
    Hallo Roger
    00:00
    Oh What A Night
  • 08:25
    Lekker Messy - Weekmenu
    01:00
    Tot op de Graat
  • 08:30
    Sister Boniface Mysteries
    01:35
    London Kills
  • 08:25
    Shipping Wars
    01:40
    Grey's Anatomy
  • 08:10
    Bed & Breakfast
    01:50
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 08:30
    De verwondering
    01:30
    Buitenhof
  • 08:30
    Waffel de wonderhond
    01:35
    NOS Studio Sport