Tommy Wieringa, Roxane van Iperen en Lieke Marsman in 'Brommer Op Zee'

zaterdag 11 december 2021

Presentatoren Ruth Joos en Wilfried de Jong interviewen wekelijks schrijvers en dichters over hun werk. In deze aflevering spreken zij onder anderen Tommy Wieringa, Roxane van Iperen en Lieke Marsman.

Deze week blikken Wilfried de Jong en Ruth Joos terug op een bewogen jaar. Vijf schrijvers en dichters delen hun scherpe visie, poëtische blik en favoriete boeken.


Schrijvers (én veellezers) Tommy Wieringa (1967) en Roxane van Iperen (1976) bespreken met Wilfried en Ruth de boeken die hen dit jaar houvast gaven. Het wordt een gesprek over de tijd waarin we leven, over trauma in onze lichamen, over de helende schoonheid van de natuur en veel meer.

Met Lieke Marsman (1990) blikken Wilfried en Ruth terug op haar eerste jaar als Dichter des Vaderlands en bespreken Lieke's bundel 'In mijn mand' die begin 2021 uitkwam. Lieke vertelt over de diepe put waar zij in terecht kwam toen zij te horen kreeg dat ze niet meer beter zou worden – maar vooral over het wonderbaarlijke landschap dat onderin die put bleek te liggen.

In het schrijfhok neemt schrijver en spoken word artist Gershwin Bonevacia (1992) plaats. Hij schrijft een brief aan één van de geadresseerden op het rad.

Schrijver Stella Bergsma ging voor Brommer op zee in alle vroegte naar de Larense hei om schapen te hoeden.

En Manon Uphoff (1962) is er samen met lezers Caro en Sofie. Zij praten over het boek van de maand: 'Vallen is als vliegen'. Hoe vind je een vorm om te schrijven over het onbeschrijfbare? Het boek is tot eind van deze maand gratis te lezen via de app van 'Brommer op Zee', met notities en leesopdrachten van Uphoff zelf.

'Brommer op Zee', zondag 12 december om 19.20 uur bij de VPRO op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - finalisten (VTM)

De tweede finalist wordt bekendgemaakt en dat betekent ook dat één koppel vlak voor de finish afvalt. Na maanden keihard werken, trekken de koppels naar een luxe retreat om al het stof voorgoed af te spoelen, maar de rust is van korte duur.

'Huis Gemaakt', om 21.10 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:40
    De repair shop
    22:20
    VRT NWS laat
  • 21:25
    De Campus Cup
    22:20
    Wakker in Paraguay
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:10
    Huis Gemaakt
    22:15
    Telefacts Zomer
  • 22:10
    Will Trent
    23:05
    9-1-1: Lone Star
  • 20:35
    Jack Reacher
    22:50
    Scream
  • 20:35
    Apocalypto
    22:50
    Ozark Law
  • 21:35
    La Brea
    22:20
    ER
  • 21:40
    Tegen de Sterren Op
    22:25
    Airwolf
  • 21:15
    Blind Gekocht
    22:40
    RAUW: Nick Bril
  • 20:35
    Marley & Me
    22:50
    Friends
  • 21:25
    SEAL Team
    22:20
    Leverage: Redemption
  • 21:45
    Komen Eten
    22:35
    Huizenjagers
  • 22:10
    Without a Trace
    23:05
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 22:07
    Z-Nieuws
    22:18
    Z-Beurs
  • 21:50
    Het zelfbouwhuis
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 21:55
    Beach Barbecue
    22:20
    Foodies & The City
  • 22:00
    Grantchester
    23:50
    Scott & Bailey
  • 21:40
    Prison Break
    22:35
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 21:25
    Ons Droomproject in Wales
    22:20
    Pauw & De Wit
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:45
    Het Uur van de Wolf: De leeuwen bij de Tigris
  • 20:40
    NOS Voetbal: Oefeninterland Mannen
    22:55
    NOS Voetbal