Tommy Wieringa, Roxane van Iperen en Lieke Marsman in 'Brommer Op Zee'

zaterdag 11 december 2021

Presentatoren Ruth Joos en Wilfried de Jong interviewen wekelijks schrijvers en dichters over hun werk. In deze aflevering spreken zij onder anderen Tommy Wieringa, Roxane van Iperen en Lieke Marsman.

Deze week blikken Wilfried de Jong en Ruth Joos terug op een bewogen jaar. Vijf schrijvers en dichters delen hun scherpe visie, poëtische blik en favoriete boeken.


Schrijvers (én veellezers) Tommy Wieringa (1967) en Roxane van Iperen (1976) bespreken met Wilfried en Ruth de boeken die hen dit jaar houvast gaven. Het wordt een gesprek over de tijd waarin we leven, over trauma in onze lichamen, over de helende schoonheid van de natuur en veel meer.

Met Lieke Marsman (1990) blikken Wilfried en Ruth terug op haar eerste jaar als Dichter des Vaderlands en bespreken Lieke's bundel 'In mijn mand' die begin 2021 uitkwam. Lieke vertelt over de diepe put waar zij in terecht kwam toen zij te horen kreeg dat ze niet meer beter zou worden – maar vooral over het wonderbaarlijke landschap dat onderin die put bleek te liggen.

In het schrijfhok neemt schrijver en spoken word artist Gershwin Bonevacia (1992) plaats. Hij schrijft een brief aan één van de geadresseerden op het rad.

Schrijver Stella Bergsma ging voor Brommer op zee in alle vroegte naar de Larense hei om schapen te hoeden.

En Manon Uphoff (1962) is er samen met lezers Caro en Sofie. Zij praten over het boek van de maand: 'Vallen is als vliegen'. Hoe vind je een vorm om te schrijven over het onbeschrijfbare? Het boek is tot eind van deze maand gratis te lezen via de app van 'Brommer op Zee', met notities en leesopdrachten van Uphoff zelf.

'Brommer op Zee', zondag 12 december om 19.20 uur bij de VPRO op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Hotel Romantiek' (VRT 1)

Sven, Gloria en Philippe verwelkomen 24 vrijgezellen op leeftijd in het zonovergoten Spanje. In een stierenvechtarena worden de mannen verrast door een spectaculaire entree van de vrouwen. Daarna worden de rollen omgedraaid en prepareren de mannen een maaltijd voor de vrouwen die ze niet snel zullen vergeten. Onder het mom van medische proeven worden de vrijgezellen subtiel dichter bij elkaar geduwd. Aan het eind van de dag volgt er een moeilijke keuze voor Sven, Philippe en Gloria: welk koppel sturen ze als eerste naar de zwaan voor een prille date op het meest romantische plekje van Spanje?

'Hotel Romantiek', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:10
    Flikken
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    17:50
    Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off
  • 17:30
    GameKeepers
    19:00
    Athleticus Urban Games
  • 17:10
    Welkom Aan Boord
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:10
    Ambulance
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:20
    Angel
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:30
    Caught on Dashcam
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:05
    ER
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:35
    Nonkel Jef
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:10
    Nonkels
    18:35
    De Moeite Waard?!
  • 17:50
    My Life is Murder
    18:45
    Coroner
  • 17:50
    Two and a Half Men
    18:40
    Bar Rescue
  • 17:45
    A Place in the Sun
    18:45
    Retour Masters
  • 17:50
    Bureau Dupin: De nieuwjaarsmoord
    18:35
    Cold Justice
  • 13:28
    Herhalingslus
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:34
    Het appartement
    16:00
    Vitamine 55
  • 17:50
    De Chalet aan de Semois
    18:55
    De Smaaktoerist
  • 16:55
    All Creatures Great and Small
    19:00
    Death in Paradise
  • 17:45
    The Real Housewives of Beverly Hills
    18:40
    First Dates Australia
  • 17:10
    Tijd voor Max
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:05
    Natuur op 2: Frozen Planet
    18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
  • 17:50
    Brugklas
    18:00
    Wordt aangekondigd