Tom Mulder in aflevering 25 van podcastserie RadioReuzen van KRO-NCRV op NPO Radio 5

woensdag 29 juli 2020

'Tom was een echte radiofreak', zegt Ad Roland die jarenlang met Tom Mulder in het TROS Hilversum 3-team zat. 'Hij wist precies wat zijn publiek wilde horen', aldus Frits Spits.

Erik de Zwart zegt: 'Een heel unieke radiomaker met een volstrekt eigen geluid en wie kan dat anno 2020 nog zeggen.' 'Hij was de meester, geweldig in ironie en grapjes', zegt Eddy Keur. Ook Giel Beelen denkt nog wel eens aan deze 'waanzinnige radiomaker. Tom was de eerste radiobaas die mij ontslagen heeft.' En er komen nog veel meer radiomakers aan het woord over Tom Mulder: Hans Schiffers, Felix Meurders, Peter van Bruggen, Jeroen van Inkel, Ron Brandsteder, oud-producer Ger Loogman en oud-technici Ad Bouman, Herman Dales en Juul Geleick.


Tom Mulder overleed op 2 januari van dit jaar. In 2004 is hij getroffen door een hersenbloeding, met kerst vorig jaar werd hij opnieuw ziek. Tijdens het Radiogala op 30 januari in Gooiland in Hilversum heeft Erik de Zwart Tom Mulder herdacht. Op radio en televisie en in kranten is aandacht geweest voor zijn overlijden. Maar Bert Kranenbarg vindt dat Tom Mulder postuum een plek verdient in zijn podcastserie RadioReuzen. Daarom is aflevering 25 van de serie gewijd aan de man die in 1969 begon als Klaas Vaak bij Veronica. In 1973 stapte hij over naar de TROS, waar hij vanaf 5 april 1979 opeens Tom Mulder heette. Collega’s spreken in deze aflevering van RadioReuzen uitgebreid over de onvergetelijke programmatitels van Tom Mulder: 'De Havermoutshow', '50 pop of een envelop', 'Poster' en 'Nachtwacht'. En ook de periode vanaf 1988 komt aan bod, aanvankelijk Cable One, daarna Radio 10.

'BertOp5' staat iedere week stil bij bijzondere radio, in samenwerking met het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid en Jingleweb.nl. Eens in de maand in de vorm van een uitgebreid portret. In de radio-uitzending van 'BertOp5' is donderdag een verkorte versie te horen van het eerbetoon aan Tom Mulder. De volledige montage inclusief programmafragmenten verschijnt donderdag na de uitzending als aflevering 25 in de podcastserie RadioReuzen.

'BertOp5' over Tom Mulder, met 14 radiomakers, donderdag 30 juli tussen 16.00 en 18.00 uur bij KRO-NCRV op NPO Radio 5.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

Geheim agent Robert Scott en zijn collega Curtis krijgen de opdracht de dochter van een politicus te bevrijden. Tijdens het onderzoek wordt duidelijk dat de ontvoering slechts een klein onderdeel is van een veel groter complot. Heel wat aanwijzingen leiden naar het Witte Huis.

'Spartan', film uit 2004 met oa. Val Kilmer, om 20/35 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:40
    Spoed 24/7
    21:40
    De repair shop
  • 21:25
    De Campus Cup
    22:15
    Michael Palin in Venezuela
  • 20:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    22:55
    VRT NWS journaal met VGT
  • 20:35
    Huis Gemaakt
    21:50
    Wetsdokters
  • 21:15
    All Her Fault
    23:00
    The Good Doctor
  • 20:35
    Men in Black
    22:25
    Underworld: Rise of the Lycans
  • 20:35
    Spartan
    22:20
    Call the Bailiffs: Time To Pay Up
  • 21:35
    Snowpiercer
    22:30
    ER
  • 21:35
    De Planckaerts
    22:45
    Baywatch
  • 21:15
    Blind Gekocht
    22:35
    De Container Cup
  • 20:35
    Sex and the City: The Movie
    23:05
    Friends
  • 21:25
    Seal Team
    22:20
    Doom Patrol
  • 21:20
    Komen Eten
    22:15
    Huizenjagers
  • 21:25
    World's Most Evil Killers
  • 21:21
    De CFO podcast
    21:49
    Z-accelerate
  • 21:29
    Mijn tuin
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 21:20
    Meat Timon
    21:55
    Beach Barbecue
  • 21:00
    Beyond Paradise
    22:05
    Vienna Blood
  • 20:35
    Rivals
    21:50
    Prison Break
  • 21:25
    Andere Tijden presenteert: Het Eurovisie Songfestival
    22:30
    Pauw & De Wit
  • 21:15
    Opsporing Verzocht
    22:00
    Nieuwsuur
  • 21:15
    De geur van succes
    22:20
    Meiden die rijden