Tineke de Nooij als RadioReus in 'BertOp5'

Deze maand is het zestig jaar geleden dat Tineke de Nooij begon bij Radio Veronica. En nog steeds is ze iedere week te horen op NPO Radio 5.
Door wie is Tineke geïnspireerd? Wie vindt ze zelf goed op de radio? En wanneer ben je goed op de radio? Alle antwoorden zijn te horen in de ambachtelijke masterclass over presenteren, met voorbeelden uit de praktijk en heldere tips. Tineke de Nooij in gesprek met Bert Kranenbarg over het vak dat zij delen: presenteren op de radio.
Als basis voor deze podcastaflevering heeft Tineke 10 presentatoren gekozen waar ze het graag over wil hebben. Dat begint bij haar oom Dick, verslaggever Dick van Rijn, maar ook Edwin Diergaarde, Joost den Draaijer, Jeroen Soer, Mia Smelt en Meta de Vries staan in dat lijstje. Aan de hand van fragmenten geeft Tineke aan wat een presentator goed maakt.
Dan gaat het al snel over taalgebruik: 'wij sprakeN de slot-enneN vroeger altijd keurig uit, nu hoor ik wel eens iemand 'hun hebben' zeggen op de radio.'
Ook de kleur van de stem en de snelheid van spreken zijn onderwerp van gesprek. Daarin doet Meta de Vries het totaal anders dan Joost den Draaijer: 'hij was uniek, hij deed wat niemand durfde, heeft gewoon een lelijke stem ook.'
En wat deel je uit je persoonlijke leven en wat niet: 'vroeger vertelde je hooguit dat je moeder jarig was, en dat was al heel wat.'
Is er uiteindelijk een plaatje te schetsen van de ideale presentator of discjockey? Wanneer ben je geslaagd? En hoeveel jaar heb je nodig om daar te komen? Misschien wel zestig?
'BertOp5' staat iedere week stil bij bijzondere radio, in samenwerking met het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid en Jingleweb.nl. Eens in de maand in de vorm van een uitgebreid portret. In de radio-uitzending van 'BertOp5' is donderdag een verkorte versie te horen van RadioReus Tineke. De volledige montage inclusief fragmenten van 10 presentatoren verschijnt donderdag na de uitzending als aflevering 27 in de podcastserie RadioReuzen.
'BertOp5' over zestig jaar Tineke, donderdag 24 september tussen 16 en 18.00 uur bij KRO-NCRV op NPO Radio 5.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- De familie Froger komt thuis bij RTL en Videoland
- Kijkcijfers: donderdag 9 april 2026
- Zoektocht naar verdwenen vissersschepen in nieuwe EO-serie 'Op zee gebleven'
- Zaterdag zie je een emotionele Natassia in 'The Real Housewives Of Antwerp'
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Thuis' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Familie' - PREVIEW
- 'Kassa' zaterdag over hoge facturen
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Gesprek met Rinus Gerritsen en Nico Dijkshoorn in 'FM op 5'
- Luistercijfers: Qmusic en JOE boeken succes met grote nieuwe acties
- Ontdek de 3 finalisten van MNM Start to dj
- 'A Solitary Reign' van Amenra is opnieuw de nummer 1 in 'De Zwaarste Lijst'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein'
Kijktip van de dag

Ava werkt als huurmoordenares voor een clandestiene overheidsorganisatie. Ze reist de wereld rond om vooraanstaande doelwitten uit te schakelen. Wanneer een klus misgaat, wordt Ava plots zelf achternagezeten door haar ex-werkgevers.
'Ava', film uit 2020 met oa. Colin Farrell, om 22.55 uur op VTM 2.



































