Tineke de Nooij als RadioReus in 'BertOp5'

woensdag 23 september 2020

Deze maand is het zestig jaar geleden dat Tineke de Nooij begon bij Radio Veronica. En nog steeds is ze iedere week te horen op NPO Radio 5.

Door wie is Tineke geïnspireerd? Wie vindt ze zelf goed op de radio? En wanneer ben je goed op de radio? Alle antwoorden zijn te horen in de ambachtelijke masterclass over presenteren, met voorbeelden uit de praktijk en heldere tips. Tineke de Nooij in gesprek met Bert Kranenbarg over het vak dat zij delen: presenteren op de radio.


Als basis voor deze podcastaflevering heeft Tineke 10 presentatoren gekozen waar ze het graag over wil hebben. Dat begint bij haar oom Dick, verslaggever Dick van Rijn, maar ook Edwin Diergaarde, Joost den Draaijer, Jeroen Soer, Mia Smelt en Meta de Vries staan in dat lijstje. Aan de hand van fragmenten geeft Tineke aan wat een presentator goed maakt.

Dan gaat het al snel over taalgebruik: 'wij sprakeN de slot-enneN vroeger altijd keurig uit, nu hoor ik wel eens iemand 'hun hebben' zeggen op de radio.'

Ook de kleur van de stem en de snelheid van spreken zijn onderwerp van gesprek. Daarin doet Meta de Vries het totaal anders dan Joost den Draaijer: 'hij was uniek, hij deed wat niemand durfde, heeft gewoon een lelijke stem ook.'

En wat deel je uit je persoonlijke leven en wat niet: 'vroeger vertelde je hooguit dat je moeder jarig was, en dat was al heel wat.'

Is er uiteindelijk een plaatje te schetsen van de ideale presentator of discjockey? Wanneer ben je geslaagd? En hoeveel jaar heb je nodig om daar te komen? Misschien wel zestig?

'BertOp5' staat iedere week stil bij bijzondere radio, in samenwerking met het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid en Jingleweb.nl. Eens in de maand in de vorm van een uitgebreid portret. In de radio-uitzending van 'BertOp5' is donderdag een verkorte versie te horen van RadioReus Tineke. De volledige montage inclusief fragmenten van 10 presentatoren verschijnt donderdag na de uitzending als aflevering 27 in de podcastserie RadioReuzen.

'BertOp5' over zestig jaar Tineke, donderdag 24 september tussen 16 en 18.00 uur bij KRO-NCRV op NPO Radio 5.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Laura doet haar best om kalm te blijven nu ze via het nieuws vernomen heeft dat Ibrahim misschien nog leeft. Ze richt zich op de rechtszaak die op het punt staat te beginnen en de vele verhoren die ze daar zal ondergaan.

'Laura H.', om 22.05 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: Ronde van Vlaanderen
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 18:20
    The Chelsea Detective
    19:57
    Het weer
  • 18:25
    De week van Karrewiet
    18:35
    Wannabe's
  • 18:15
    Het echte leven in de ZOO
    19:00
    VTM Nieuws
  • 17:50
    Kitchen Nightmares
    18:40
    De Augurkenkoning
  • 18:25
    The Big Bang Theory
    20:35
    De Zonen van Van As - De Cross
  • 18:05
    All New Traffic Cops
    22:30
    Clear and Present Danger
  • 18:15
    ER
    00:35
    Geen uitzending
  • 18:15
    SOS Piet
    19:20
    Hallo België!
  • 17:45
    Komen Eten
    19:55
    Café De Mol: Voorbeschouwing
  • 17:45
    Criminal Minds
    20:25
    FBI: International
  • 18:25
    Family Matters
    20:35
    Cash Truck
  • 18:25
    Het Beste Bod
    20:35
    Bake Off Vlaanderen
  • 17:55
    Fear Thy Neighbour
    20:30
    Still Missing Morgan
  • 18:22
    City Reports
    18:27
    Business Branding
  • 18:19
    De ambachter
    18:55
    Seventies To Seven
  • 17:50
    Het Weekmenu
    18:35
    Over (h)eerlijke groenten
  • 18:10
    Hope Street
    19:05
    Whitstable Pearl
  • 18:05
    Law & Order: Special Victims Unit
    19:00
    The Resident
  • 18:10
    NOS Studio Sport
    18:55
    NOS Studio Sport Voetbal
  • 18:15
    Podium Klassiek
    19:15
    Nu te Zien!
  • 18:25
    Mollenstreken
    18:40
    Rachel valt binnen