Tineke de Nooij als RadioReus in 'BertOp5'

woensdag 23 september 2020

Deze maand is het zestig jaar geleden dat Tineke de Nooij begon bij Radio Veronica. En nog steeds is ze iedere week te horen op NPO Radio 5.

Door wie is Tineke geïnspireerd? Wie vindt ze zelf goed op de radio? En wanneer ben je goed op de radio? Alle antwoorden zijn te horen in de ambachtelijke masterclass over presenteren, met voorbeelden uit de praktijk en heldere tips. Tineke de Nooij in gesprek met Bert Kranenbarg over het vak dat zij delen: presenteren op de radio.


Als basis voor deze podcastaflevering heeft Tineke 10 presentatoren gekozen waar ze het graag over wil hebben. Dat begint bij haar oom Dick, verslaggever Dick van Rijn, maar ook Edwin Diergaarde, Joost den Draaijer, Jeroen Soer, Mia Smelt en Meta de Vries staan in dat lijstje. Aan de hand van fragmenten geeft Tineke aan wat een presentator goed maakt.

Dan gaat het al snel over taalgebruik: 'wij sprakeN de slot-enneN vroeger altijd keurig uit, nu hoor ik wel eens iemand 'hun hebben' zeggen op de radio.'

Ook de kleur van de stem en de snelheid van spreken zijn onderwerp van gesprek. Daarin doet Meta de Vries het totaal anders dan Joost den Draaijer: 'hij was uniek, hij deed wat niemand durfde, heeft gewoon een lelijke stem ook.'

En wat deel je uit je persoonlijke leven en wat niet: 'vroeger vertelde je hooguit dat je moeder jarig was, en dat was al heel wat.'

Is er uiteindelijk een plaatje te schetsen van de ideale presentator of discjockey? Wanneer ben je geslaagd? En hoeveel jaar heb je nodig om daar te komen? Misschien wel zestig?

'BertOp5' staat iedere week stil bij bijzondere radio, in samenwerking met het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid en Jingleweb.nl. Eens in de maand in de vorm van een uitgebreid portret. In de radio-uitzending van 'BertOp5' is donderdag een verkorte versie te horen van RadioReus Tineke. De volledige montage inclusief fragmenten van 10 presentatoren verschijnt donderdag na de uitzending als aflevering 27 in de podcastserie RadioReuzen.

'BertOp5' over zestig jaar Tineke, donderdag 24 september tussen 16 en 18.00 uur bij KRO-NCRV op NPO Radio 5.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT 1 logo

Emma en Gerard komen elkaar na meer dan vijftig jaar weer tegen. Ooit waren ze geliefden, maar het leven liep anders. Zij trouwde met zijn beste vriend. Vijftig jaar later vinden ze elkaar terug en worden opnieuw verliefd. Kan je aanknopen met wat je vijftig jaar eerder achterliet?

'Achter de Wolken', film uit 2016 met oa. Chris Lomme en Jo De Meyere, om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 02:10
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:55
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:55
    Gooische Vrouwen
    01:50
    Geen uitzending
  • 02:40
    Geen uitzending
    07:15
    Random Breath Test
  • 02:00
    Geen uitzending
    22:55
    Van Helsing
  • 01:45
    Geen uitzending
    00:50
    24
  • 00:55
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 01:30
    Geen uitzending
    00:55
    The Golden Girls
  • 02:00
    De Tafel van Gert
    02:35
    Geen uitzending
  • 02:30
    Neighbours: A New Chapter
    01:05
    Wordt aangekondigd
  • 02:15
    Fear Factor USA.
    01:30
    Pawn Stars
  • 02:20
    Geen uitzending
    01:35
    Botched
  • 01:05
    Big Sky
    02:10
    Geen uitzending
  • 00:57
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 02:43
    Tooldokter
    05:55
    Sixties To Six
  • 02:35
    Winterse Kost
    01:40
    Het Weekmenu
  • 02:20
    Signora Volpe
    01:35
    Darby and Joan
  • 02:35
    Grey's Anatomy
  • 02:20
    NOS Journaal met gebarentaal
    01:10
    NOS Journaal Laat
  • 01:40
    Nieuwsuur
    04:00
    Suhoor Stories
  • 02:25
    Eva
    04:15
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal