Tim Hofman zondag in 'College Tour' bij KRO-NCRV

Als blijkt dat D66-leider Sigrid Kaag al wist van meldingen van grensoverschrijdend gedrag binnen haar partij en daar niet op acteerde, dan moet zij opstappen. Dat zegt programmamaker Tim Hofman in de eerste uitzending van een nieuw seizoen 'College Tour'.
Op de vraag van presentator Twan Huys of Kaag kan aanblijven als blijkt dat zij reeds op de hoogte was, antwoordt Hofman resoluut: 'Nee, dat moet je ook niet willen. Ik vind van meer mensen die partijen leiden binnen onze regeringspartijen dat ze daar niet meer zouden moeten zitten vanuit moreel oogpunt. We moeten denk ik nooit meer lichtzinnig doen over seksueel overschrijdend gedrag.'
Zijn harde oordeel, heeft de partij aan zichzelf te danken, volgens Hofman. 'Het is door D66 politiek gemaakt. Het gezicht van de politiek leider stellen boven het gezicht van het slachtoffer – dat is wat hier namelijk gebeurt – daar maak je het politiek mee, in plaats van menselijk. Dat moet je niet doen. Punt. Als je politiek boven moraal gaat hangen, wat hebben we dan aan je leiderschap?'
Hofman was bovendien verbolgen over het gedrag van D66-politici die deze week werden gevraagd naar de kwestie. 'Kaag is niet de enige die hier de mist ingaat, het is de hele partijtop. Hebben jullie het gezien afgelopen week? Die man die doet alsof hij belt en van de ene naar de andere deur loopt? Wat ben je dan voor laffe clown? Je kan toch in ieder geval beamen: ‘wat hier gebeurt is niet goed’? Volgens mij moet je je als partij even heel goed achter de oren krabben, zeker als je woorden gebruikt als ‘wij gaan koploper hierin zijn', aldus Hofman.
Bij 'College Tour' doet Tim Hofman voor het eerst zijn verhaal, nadat hij in januari met zijn YouTube-programma #BOOS de grootschalige misstanden bij 'The Voice of Holland' blootlegde. In de uitzending geeft hij antwoord op vragen van studenten en gaat hij onder meer in op de aanloop naar en de nasleep van het onthullen van de vele gevallen van seksueel overschrijdend gedrag bij 'The Voice of Holland'.
'College Tour', zondag 24 april om 20.20 uur bij KRO-NCRV op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Die moet ik in mijn team hebben': Coach Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen'
- Studio 100 hoopt nieuw tijdelijk theater te bouwen in Hofstade
- Dan keert 'Blind Gekocht' terug op Play
- Floortje Dessing vraagt aandacht voor uitbuiting wilde dieren voor vermaak toeristen
- 'Een Vergetelijk Mooie Reis': Paul de Leeuw reist met mensen met dementie naar Benidorm
- Dinsdag in 'Je Zal Het Maar Hebben': Waar mag ik je voor wakker maken?
- 'Break Free' vertelt het verhaal van Manon
- Politie toont verdachte explosie Atrium in 'Opsporing Verzocht'
- Toby Alderweireld gaat culinaire strijd aan met drie West-Vlamingen in 'Komen Eten'
- Dit zie je maandag in 'Radar'
- FunX Awards 2026: Edison-winnaar CHO, Kaya Imani en Qlas treden op
- Ruud de Wild tijdelijk afwezig op NPO Radio 2
- Qmusic-dj’s Mattie & Marieke gaan de strijd aan met de zomertijd
- Kobe Ilsen presenteert 'Verstand van Zaken' op Radio 1
- 'Dijkstra & Evenblij ter Plekke' zondag live vanuit gemeente West Betuwe
Multimedia SPOTLIGHT
-
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice' -
Niels Destadsbader sluit bijzondere deal in 'Stukken van Mensen' -
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX? -
'So You Think You Can Dance' is terug! -
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+
Kijktip van de dag

Met Emmanuel Item verkent Tijs Wenen, een stad vol verborgen lagen. Van de Secession en klassieke én hedendaagse koffiehuizen tot het Amalienbad en de Akademie der bildenden Künste. Ze bezoeken de Plaster Cast Collection, Kugelmugel en het Prater, terwijl verhalen over spionnen een andere kant van de gelukkigste stad ter wereld blootleggen.
'Tattoorist', om 21.25 uur op VRT Canvas.



































