Tim den Besten maakt nieuwe documentaire 'Van De Andere Kant'

woensdag 30 maart 2022

Zijn hele leven vraagt Tim den Besten zich al af of hij als homo geboren is of zo geworden is. Hoewel het bepaald geen populaire vraag is om te stellen, dringt die zich door ontwikkelingen in de maatschappij de laatste tijd sterker op dan ooit tevoren.

Middelbare scholieren groeien steeds meer op met het idee dat je seksuele voorkeur en gender fluïde zijn. Maar het tegengeluid, van mensen die dat zien als ‘regenboogpropaganda’ en ‘lhbti-lobby’, klinkt ook steeds luider. In 'Van De Andere Kant' onderzoekt Tim of je iemands seksuele voorkeur kan beïnvloeden en scherpt hij zijn visie op zijn eigen seksualiteit aan.


Een groeiende groep mensen in Europa, met name in EU-landen als Hongarije en Polen, ziet LHBTQIA+ niet als een verzamelnaam voor mensen met verschillende seksuele voorkeuren, maar als een ideologie die gepropageerd wordt en een bedreiging vormt voor het traditionele gezinsleven. Van rechts-conservatieven die de media wantrouwen tot jonge orthodoxe christenen, ze stellen dat homoseksualiteit niet aangeboren is, maar aangeleerd of het gevolg van trauma.

Op een geheime locatie in Hongarije bezoekt Tim een internationale conferentie waar wetenschappers, therapeuten en zogeheten ‘ex-gays’ elkaar treffen. Zij zijn voorstander van conversietherapie: therapie die je helpt je homoseksuele gevoelens opzij te zetten.‘Lustgevoelens voor hetzelfde geslacht zijn alleen een symptoom, ze zijn niet wie je bent,’ zegt een van de deelnemers tegen Tim. ‘Homoseksualiteit is een keuze, een actie’.

Op een middelbare school in Nederland ziet hij juist hoe fluïde en vrij de jonge generatie is op het gebied van gender en seksuele oriëntatie. In beide gevallen is de vraag: kún je iemands seksuele voorkeur beïnvloeden? ‘Er is zoiets als seksuele fluïditeit,’ zegt een Ierse man die therapie geeft aan mensen die ‘ex-gay’ willen worden. ‘Het lijkt nu misschien onmogelijk dat je ooit straalverliefd wordt op een vrouw,’ zegt hij tegen Tim, ‘maar voor je eigen mentale gezondheid zou het goed zijn die deur niet dicht te doen’. Op de school treft Tim juist een klimaat aan waarbinnen je wordt gestimuleerd om je seksuele identiteit te ontdekken, ook als die juist allesbehalve heteroseksueel is. Terwijl hij steeds meer inzicht krijgt in de contrasterende denkwerelden, scherpt Tim ook zijn visie op zijn eigen seksualiteit aan.

Over Tim den Besten
Tim den Besten (1987) is presentator, programmamaker en schrijver. Hij presenteerde onder andere de VPRO-programma’s 'Tims ^ tent', 'De Outsiders', '100 Dagen Voor De Klas' en 'Van Kaag tot Kardashian'. Samen met Nicolaas Veul was hij recentelijk te zien in '100 Dagen In Je Hoofd'.

'Van De Andere Kant', donderdag 31 maart om 20.55 uur bij de VPRO op NPO 3.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Blind Getrouwd' - reünie (VTM)

Drie maanden na de beslissing zien de koppels elkaar terug in de natuur. Wie is nog altijd samen en wie ging uit elkaar? Samen met Frances en de experten kijken de deelnemers terug op hun 'Blind Getrouwd'-avontuur.

'Blind Getrouwd', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Switch
    14:05
    VRT NWS Villa Politica
  • 13:00
    Herfstbeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 13:55
    Kleine dingen
    14:00
    Tik Tak
  • 13:40
    Familie
    14:15
    Wittekerke
  • 13:20
    B&B zoekt Lief NL: Winter
    14:40
    MasterChef Australië
  • 09:00
    Geen uitzending
    14:05
    Ghosts
  • 13:55
    MacGyver
    15:55
    Xena: Warrior Princess
  • 12:45
    A Dream of Christmas
    14:15
    Merry Christmas, Ms. Christmas
  • 10:00
    Joe
    14:50
    Geen uitzending
  • 13:15
    Komen Eten
    14:00
    Blind Gekocht NL
  • 13:35
    Fire Country
    14:20
    Magic Mike's Last Dance
  • 13:45
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 13:25
    Love Island UK
    14:15
    Uit de Schelp
  • 13:50
    Accident, Suicide, or Murder
    14:40
    Snapped
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 13:48
    Mijn tuin
    14:00
    PUUR Schlager
  • 13:55
    Becoming Meewis
    14:35
    Meat Timon
  • 13:10
    The Doctor Blake Mysteries
    14:15
    The Chelsea Detective
  • 13:10
    NCIS
    15:00
    NCIS: Los Angeles
  • 13:30
    NOS Journaal
    16:05
    Pauw & De Wit
  • 13:20
    Kassa
    14:10
    Kunststof
  • 13:50
    Bob de Bouwer
    14:15
    Interstellar Ella