Tim den Besten maakt nieuwe documentaire 'Van De Andere Kant'

woensdag 30 maart 2022

Zijn hele leven vraagt Tim den Besten zich al af of hij als homo geboren is of zo geworden is. Hoewel het bepaald geen populaire vraag is om te stellen, dringt die zich door ontwikkelingen in de maatschappij de laatste tijd sterker op dan ooit tevoren.

Middelbare scholieren groeien steeds meer op met het idee dat je seksuele voorkeur en gender fluïde zijn. Maar het tegengeluid, van mensen die dat zien als ‘regenboogpropaganda’ en ‘lhbti-lobby’, klinkt ook steeds luider. In 'Van De Andere Kant' onderzoekt Tim of je iemands seksuele voorkeur kan beïnvloeden en scherpt hij zijn visie op zijn eigen seksualiteit aan.


Een groeiende groep mensen in Europa, met name in EU-landen als Hongarije en Polen, ziet LHBTQIA+ niet als een verzamelnaam voor mensen met verschillende seksuele voorkeuren, maar als een ideologie die gepropageerd wordt en een bedreiging vormt voor het traditionele gezinsleven. Van rechts-conservatieven die de media wantrouwen tot jonge orthodoxe christenen, ze stellen dat homoseksualiteit niet aangeboren is, maar aangeleerd of het gevolg van trauma.

Op een geheime locatie in Hongarije bezoekt Tim een internationale conferentie waar wetenschappers, therapeuten en zogeheten ‘ex-gays’ elkaar treffen. Zij zijn voorstander van conversietherapie: therapie die je helpt je homoseksuele gevoelens opzij te zetten.‘Lustgevoelens voor hetzelfde geslacht zijn alleen een symptoom, ze zijn niet wie je bent,’ zegt een van de deelnemers tegen Tim. ‘Homoseksualiteit is een keuze, een actie’.

Op een middelbare school in Nederland ziet hij juist hoe fluïde en vrij de jonge generatie is op het gebied van gender en seksuele oriëntatie. In beide gevallen is de vraag: kún je iemands seksuele voorkeur beïnvloeden? ‘Er is zoiets als seksuele fluïditeit,’ zegt een Ierse man die therapie geeft aan mensen die ‘ex-gay’ willen worden. ‘Het lijkt nu misschien onmogelijk dat je ooit straalverliefd wordt op een vrouw,’ zegt hij tegen Tim, ‘maar voor je eigen mentale gezondheid zou het goed zijn die deur niet dicht te doen’. Op de school treft Tim juist een klimaat aan waarbinnen je wordt gestimuleerd om je seksuele identiteit te ontdekken, ook als die juist allesbehalve heteroseksueel is. Terwijl hij steeds meer inzicht krijgt in de contrasterende denkwerelden, scherpt Tim ook zijn visie op zijn eigen seksualiteit aan.

Over Tim den Besten
Tim den Besten (1987) is presentator, programmamaker en schrijver. Hij presenteerde onder andere de VPRO-programma’s 'Tims ^ tent', 'De Outsiders', '100 Dagen Voor De Klas' en 'Van Kaag tot Kardashian'. Samen met Nicolaas Veul was hij recentelijk te zien in '100 Dagen In Je Hoofd'.

'Van De Andere Kant', donderdag 31 maart om 20.55 uur bij de VPRO op NPO 3.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Kristel' (VRT 1)

Drie verhalen van vrouwen die werken in de seksindustrie, maar thuis vooral mama willen zijn. Ze vertellen zonder filter hoe ze hun kinderen proberen te beschermen tegen de vooroordelen over hun werk. Hoe leg je uit wat je doet? Wanneer vertel je de waarheid? En hoe zorg je ervoor dat je kinderen niet afgerekend worden op jouw keuzes? Candy probeert haar dochter de veilige jeugd te geven die ze zelf nooit had. Kim leert haar zonen sterker te zijn dan de oordelen van anderen. Shana bewaakt een harde grens tussen haar werk en haar gezin, terwijl ze overeind probeert te blijven.

'Kristel', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:50
    Kinderen van Dewindt
    15:40
    Flikken Maastricht
  • 13:00
    Zomerbeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:05
    Sam & Julia
    15:15
    Sarah knutselt
  • 15:05
    America's Funniest Home Videos
  • 14:35
    Onderweg naar liefde
    15:45
    Kitchen Nightmares
  • 14:15
    Five Feet Apart
    16:25
    9-1-1
  • 14:30
    Stargate SG-1
    15:35
    Xena: Warrior Princess
  • 09:10
    Geen uitzending
    15:20
    Matlock
  • 14:40
    Geen uitzending
    15:15
    Joe
  • 14:55
    Blind Gekocht NL
    15:45
    De Tafel van Gert
  • 14:20
    The Rookie
    16:10
    Castle
  • 14:55
    Heavy Rescue: 401
    15:50
    Pawn Stars
  • 14:45
    Peppe's Toscane
  • 14:20
    Snapped
    15:15
    Snapped: Killer Couples
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 14:55
    Simple diy
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 15:00
    Lekker Messy
    15:30
    Chris Cooks Cymru
  • 14:15
    Emma
    15:15
    Murdoch Mysteries
  • 14:55
    Burn Notice
    16:45
    Below Deck Down Under
  • 15:00
    NOS Journaal
    16:05
    Pauw & De Wit
  • 14:55
    Kunststof
    16:00
    NOS Journaal
  • 15:00
    SamSam
    15:10
    Zo is Joey!