Tim den Besten maakt nieuwe documentaire 'Van De Andere Kant'

woensdag 30 maart 2022

Zijn hele leven vraagt Tim den Besten zich al af of hij als homo geboren is of zo geworden is. Hoewel het bepaald geen populaire vraag is om te stellen, dringt die zich door ontwikkelingen in de maatschappij de laatste tijd sterker op dan ooit tevoren.

Middelbare scholieren groeien steeds meer op met het idee dat je seksuele voorkeur en gender fluïde zijn. Maar het tegengeluid, van mensen die dat zien als ‘regenboogpropaganda’ en ‘lhbti-lobby’, klinkt ook steeds luider. In 'Van De Andere Kant' onderzoekt Tim of je iemands seksuele voorkeur kan beïnvloeden en scherpt hij zijn visie op zijn eigen seksualiteit aan.


Een groeiende groep mensen in Europa, met name in EU-landen als Hongarije en Polen, ziet LHBTQIA+ niet als een verzamelnaam voor mensen met verschillende seksuele voorkeuren, maar als een ideologie die gepropageerd wordt en een bedreiging vormt voor het traditionele gezinsleven. Van rechts-conservatieven die de media wantrouwen tot jonge orthodoxe christenen, ze stellen dat homoseksualiteit niet aangeboren is, maar aangeleerd of het gevolg van trauma.

Op een geheime locatie in Hongarije bezoekt Tim een internationale conferentie waar wetenschappers, therapeuten en zogeheten ‘ex-gays’ elkaar treffen. Zij zijn voorstander van conversietherapie: therapie die je helpt je homoseksuele gevoelens opzij te zetten.‘Lustgevoelens voor hetzelfde geslacht zijn alleen een symptoom, ze zijn niet wie je bent,’ zegt een van de deelnemers tegen Tim. ‘Homoseksualiteit is een keuze, een actie’.

Op een middelbare school in Nederland ziet hij juist hoe fluïde en vrij de jonge generatie is op het gebied van gender en seksuele oriëntatie. In beide gevallen is de vraag: kún je iemands seksuele voorkeur beïnvloeden? ‘Er is zoiets als seksuele fluïditeit,’ zegt een Ierse man die therapie geeft aan mensen die ‘ex-gay’ willen worden. ‘Het lijkt nu misschien onmogelijk dat je ooit straalverliefd wordt op een vrouw,’ zegt hij tegen Tim, ‘maar voor je eigen mentale gezondheid zou het goed zijn die deur niet dicht te doen’. Op de school treft Tim juist een klimaat aan waarbinnen je wordt gestimuleerd om je seksuele identiteit te ontdekken, ook als die juist allesbehalve heteroseksueel is. Terwijl hij steeds meer inzicht krijgt in de contrasterende denkwerelden, scherpt Tim ook zijn visie op zijn eigen seksualiteit aan.

Over Tim den Besten
Tim den Besten (1987) is presentator, programmamaker en schrijver. Hij presenteerde onder andere de VPRO-programma’s 'Tims ^ tent', 'De Outsiders', '100 Dagen Voor De Klas' en 'Van Kaag tot Kardashian'. Samen met Nicolaas Veul was hij recentelijk te zien in '100 Dagen In Je Hoofd'.

'Van De Andere Kant', donderdag 31 maart om 20.55 uur bij de VPRO op NPO 3.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Op 11 maart 2011 wordt Japan getroffen door een zware aardbeving en tsunami. Bij de kerncentrale van Fukushima vallen de koelsystemen uit en dreigt een catastrofale meltdown. Deze documentaire reconstrueert voor het eerst de negen dagen waarin technici en hulpverleners vechten om het ergste te voorkomen.

'Fukushima: A Nuclear Nightmare', om 21.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:05
    Undercover
    18:00
    Het weer (vooravond)
  • 17:30
    Sporza: WK Basketbal Vrouwen 2026
    20:00
    VRT NWS Terzake
  • 17:30
    Nachtwacht
    17:55
    Karrewiet
  • 16:55
    Blind getrouwd
    18:20
    Florentina
  • 17:10
    B&B zoekt Lief NL
    18:30
    Home and Away
  • 17:05
    9-1-1
    18:05
    How I Met Your Mother
  • 17:30
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 17:15
    ER
    19:05
    24
  • 17:25
    Slisse & Cesar
    19:05
    De keuken van Sofie
  • 17:00
    Huizenjagers
    18:05
    Knokke Tof
  • 17:00
    Castle
    17:55
    FBI: Most Wanted
  • 17:35
    The Neighborhood
    18:35
    Storage Wars
  • 17:00
    MasterChef UK
    18:10
    Love It or List It UK
  • 17:45
    Murder in the 21st
    18:40
    Accident, Suicide, or Murder
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 17:38
    Hobbyklus
    17:55
    Sixties To Six
  • 17:30
    Lekker Messy
    18:00
    Open Vuur
  • 17:05
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 17:00
    Below Deck Down Under
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 17:10
    Tijd voor Max
    17:57
    Politieke Partijen
  • 17:05
    Seven Worlds, One Planet
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 17:50
    Brugklas
    18:00
    Checkpoint