Tim den Besten maakt nieuwe documentaire 'Van De Andere Kant'

Zijn hele leven vraagt Tim den Besten zich al af of hij als homo geboren is of zo geworden is. Hoewel het bepaald geen populaire vraag is om te stellen, dringt die zich door ontwikkelingen in de maatschappij de laatste tijd sterker op dan ooit tevoren.
Middelbare scholieren groeien steeds meer op met het idee dat je seksuele voorkeur en gender fluïde zijn. Maar het tegengeluid, van mensen die dat zien als ‘regenboogpropaganda’ en ‘lhbti-lobby’, klinkt ook steeds luider. In 'Van De Andere Kant' onderzoekt Tim of je iemands seksuele voorkeur kan beïnvloeden en scherpt hij zijn visie op zijn eigen seksualiteit aan.
Een groeiende groep mensen in Europa, met name in EU-landen als Hongarije en Polen, ziet LHBTQIA+ niet als een verzamelnaam voor mensen met verschillende seksuele voorkeuren, maar als een ideologie die gepropageerd wordt en een bedreiging vormt voor het traditionele gezinsleven. Van rechts-conservatieven die de media wantrouwen tot jonge orthodoxe christenen, ze stellen dat homoseksualiteit niet aangeboren is, maar aangeleerd of het gevolg van trauma.
Op een geheime locatie in Hongarije bezoekt Tim een internationale conferentie waar wetenschappers, therapeuten en zogeheten ‘ex-gays’ elkaar treffen. Zij zijn voorstander van conversietherapie: therapie die je helpt je homoseksuele gevoelens opzij te zetten.‘Lustgevoelens voor hetzelfde geslacht zijn alleen een symptoom, ze zijn niet wie je bent,’ zegt een van de deelnemers tegen Tim. ‘Homoseksualiteit is een keuze, een actie’.
Op een middelbare school in Nederland ziet hij juist hoe fluïde en vrij de jonge generatie is op het gebied van gender en seksuele oriëntatie. In beide gevallen is de vraag: kún je iemands seksuele voorkeur beïnvloeden? ‘Er is zoiets als seksuele fluïditeit,’ zegt een Ierse man die therapie geeft aan mensen die ‘ex-gay’ willen worden. ‘Het lijkt nu misschien onmogelijk dat je ooit straalverliefd wordt op een vrouw,’ zegt hij tegen Tim, ‘maar voor je eigen mentale gezondheid zou het goed zijn die deur niet dicht te doen’. Op de school treft Tim juist een klimaat aan waarbinnen je wordt gestimuleerd om je seksuele identiteit te ontdekken, ook als die juist allesbehalve heteroseksueel is. Terwijl hij steeds meer inzicht krijgt in de contrasterende denkwerelden, scherpt Tim ook zijn visie op zijn eigen seksualiteit aan.
Over Tim den Besten
Tim den Besten (1987) is presentator, programmamaker en schrijver. Hij presenteerde onder andere de VPRO-programma’s 'Tims ^ tent', 'De Outsiders', '100 Dagen Voor De Klas' en 'Van Kaag tot Kardashian'. Samen met Nicolaas Veul was hij recentelijk te zien in '100 Dagen In Je Hoofd'.
'Van De Andere Kant', donderdag 31 maart om 20.55 uur bij de VPRO op NPO 3.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Vakantiekriebels, swiffers en een surprisebox voor koppels in nieuw seizoen van 'Met Vier in Bed'
- 'Ik ben het cadeautje!': Komst van energieke vrijgezel zet de boel meteen op scherp in de eerste week van 'B&B Zoekt Lief'
- Volg de weg naar 'Sing & Dance UP! 2026' in nieuw tv-programma
- Zinderende start voor 'Play that Song' in bloedheet Kortenberg
- Danny Ghosen legt de schokkende illegale medicijnhandel bloot in nieuwe PowNed-serie 'Danny en de Medicijnmaffia'
- Dit heeft National Geographic in juli te bieden
- Met deze programma's luidt STAR Channel de zomer in!
- Juli brengt Britse topseries en zomerse must-sees naar BBC NL en BBC NL+
- De leukste zomervakantie beleef je op Cartoonito
- Cartoon Network maakt van juli één groot zomeravontuur
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Deventer
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit was De Foute Party van Qmusic in Flanders Expo Gent
- Deze week zomerse klanken in 'FM op 5'
- Maximum Summer: Qmusic steekt Q-Beach House in nieuw jasje en trapt de zomer af met liveoptreden van CAMILLE
Multimedia SPOTLIGHT
-
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur
Kijktip van de dag
Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.



































