TikTok-hit en eerbetoon aan Rob de Nijs in de '80's Top 810' op Radio 10

maandag 24 maart 2025
Foto: Radio 10 - © Talpa Network 2025

Het is weer tijd voor één van de populairste hitlijsten van Nederland: de '80's Top 810'. Vanaf vandaag kunnen luisteraars bij Radio 10 genieten van de beste muziek uit de jaren 80. Tot en met vrijdag 28 maart brengt de zender het meest iconische muzikale decennium opnieuw tot leven, met enkele opvallende verrassingen.

Bloem’s Even Aan M’n Moeder Vragen maakt een indrukwekkende sprong omhoog in de lijst (van #350 naar #181), mede dankzij de enorme populariteit op TikTok. Daarnaast is er een bijzonder eerbetoon aan Rob de Nijs, die na zijn overlijden een recordaantal noteringen van 4 in de lijst heeft weten te behalen.


Madonna meeste noteringen
Lex Gaarthuis, dj van de ochtendshow, ziet hoe het decennium generaties blijft verbinden. 'De muziek uit de jaren 80 raakt jong en oud. Een nummer als Even aan m’n moeder vragen bewijst dat: dankzij TikTok ontdekken jonge mensen het opnieuw, terwijl het voor anderen pure nostalgie is. En dat Rob de Nijs met zoveel nummers in de lijst staat, is een prachtige manier om hem te eren als een van de grootheden van toen.'

De lijst bestaat uit een kleurrijke mix van internationale en nationale iconen. Madonna is wederom de onbetwiste ster van het decennium, met maar liefst 16 noteringen. Golden Earring voert de lijst aan als de hoogst genoteerde Nederlandse band, terwijl Het Kleine Orkest met Over De Muur het hoogst genoteerde Nederlandstalige nummer heeft.

Voor middagshow-dj Gijs Staverman is het een feest om de lijst te presenteren. 'Wat deze lijst zo bijzonder maakt, is dat de muziek uit de 80’s nog steeds impact heeft. Madonna, ABBA, George Michael – het zijn legendes die je nog dagelijks hoort.'

Nederlanders willen de gulden en de ijscokar terug
Radio 10 onderzocht in samenwerking met het 'Hart van Nederland'-panel wat de jaren 80 zo bijzonder maakt. Dit waren de meest opvallende resultaten:

- 74% vindt de jaren 80 beter dan nu.
- Nederlanders roemen de eenvoud van het leven en de vrijheid voor kinderen om buiten te spelen.
- Wat mag terugkomen? De gulden, dorpsfeesten, de ijscokar en legendarische tv-programma’s zoals 'Wedden Dat..?' en het originele MTV.
- Wat hoeft nooit meer terug? Overal roken en de economische crisis van toen.

De '80’s Top 810' is van maandag 24 tot en met vrijdag 28 maart iedere dag van 06.00 uur tot 22.00 uur te horen. De ontknoping is op vrijdag om 19.00 uur.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Na de val van de Sovjet-Unie grijpt een handvol slimme zakenlieden haar kans: de zogenaamde 'Zeven bankiers' kapen met de zegen van Boris Jeltsin de Russische olie-industrie en kopen zich zo een weg naar de top van de macht. Om hun greep op het Kremlin te bewaren, zetten ze in 1996 hun geld op Jeltsin - en winnen. Maar wanneer ze op zoek gaan naar een geschikte opvolger voor de zieke president, kiezen ze voor een man die zijn eigen plannen heeft: een voormalige KGB-agent uit Sint-Petersburg genaamd Vladimir Poetin.

'Oil Oligarchs: Putin's Gang', om 22.15 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:20
    Thuis
    20:40
    Pano
  • 20:00
    Terzake
    20:30
    Het weer
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    21:00
    Pano
  • 20:05
    Familie
    20:35
    Huis Gemaakt
  • 19:10
    Blind getrouwd: Australië
    20:35
    UEFA Champions League
  • 20:10
    The Big Bang Theory
    20:35
    Eat Pray Love
  • 19:40
    Police Interceptors
    20:35
    In the Line of Fire
  • 20:00
    S.W.A.T.
    20:50
    Clan
  • 20:00
    Pa heeft een lief
    20:35
    Lang Leve
  • 20:00
    De Tafel van Tine
    21:15
    Brieven aan Samson
  • 19:40
    FBI
    20:35
    Birds of Prey
  • 19:40
    Borderforce USA: The Bridges
    20:35
    The First 48
  • 19:45
    Chateau Meiland
    20:35
    Junior Bake Off Vlaanderen
  • 19:35
    Snapped
    20:30
    Snapped: Killer Couples
  • 20:23
    CEO van mijn leven
    20:52
    Car Upd8te
  • 20:13
    Roger
    20:55
    Mar10
  • 20:15
    Vietnjam, met Quyên
    20:40
    Loïc: Zot van Koken
  • 20:05
    Hudson & Rex
    21:00
    Wild Cherry
  • 19:45
    NCIS: Los Angeles
    20:35
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    20:35
    Het verhaal van Nederland - De Tweede Wereldoorlog
  • 20:25
    NPO Doc: Verweesd eigendom
    21:25
    Dit is de kwestie
  • 20:25
    Down The Road
    21:30
    Parels voor de zwijnen