TikTok-hit en eerbetoon aan Rob de Nijs in de '80's Top 810' op Radio 10
Het is weer tijd voor één van de populairste hitlijsten van Nederland: de '80's Top 810'. Vanaf vandaag kunnen luisteraars bij Radio 10 genieten van de beste muziek uit de jaren 80. Tot en met vrijdag 28 maart brengt de zender het meest iconische muzikale decennium opnieuw tot leven, met enkele opvallende verrassingen.
Bloem’s Even Aan M’n Moeder Vragen maakt een indrukwekkende sprong omhoog in de lijst (van #350 naar #181), mede dankzij de enorme populariteit op TikTok. Daarnaast is er een bijzonder eerbetoon aan Rob de Nijs, die na zijn overlijden een recordaantal noteringen van 4 in de lijst heeft weten te behalen.
Madonna meeste noteringen
Lex Gaarthuis, dj van de ochtendshow, ziet hoe het decennium generaties blijft verbinden. 'De muziek uit de jaren 80 raakt jong en oud. Een nummer als Even aan m’n moeder vragen bewijst dat: dankzij TikTok ontdekken jonge mensen het opnieuw, terwijl het voor anderen pure nostalgie is. En dat Rob de Nijs met zoveel nummers in de lijst staat, is een prachtige manier om hem te eren als een van de grootheden van toen.'
De lijst bestaat uit een kleurrijke mix van internationale en nationale iconen. Madonna is wederom de onbetwiste ster van het decennium, met maar liefst 16 noteringen. Golden Earring voert de lijst aan als de hoogst genoteerde Nederlandse band, terwijl Het Kleine Orkest met Over De Muur het hoogst genoteerde Nederlandstalige nummer heeft.
Voor middagshow-dj Gijs Staverman is het een feest om de lijst te presenteren. 'Wat deze lijst zo bijzonder maakt, is dat de muziek uit de 80’s nog steeds impact heeft. Madonna, ABBA, George Michael – het zijn legendes die je nog dagelijks hoort.'
Nederlanders willen de gulden en de ijscokar terug
Radio 10 onderzocht in samenwerking met het 'Hart van Nederland'-panel wat de jaren 80 zo bijzonder maakt. Dit waren de meest opvallende resultaten:
- 74% vindt de jaren 80 beter dan nu.
- Nederlanders roemen de eenvoud van het leven en de vrijheid voor kinderen om buiten te spelen.
- Wat mag terugkomen? De gulden, dorpsfeesten, de ijscokar en legendarische tv-programma’s zoals 'Wedden Dat..?' en het originele MTV.
- Wat hoeft nooit meer terug? Overal roken en de economische crisis van toen.
De '80’s Top 810' is van maandag 24 tot en met vrijdag 28 maart iedere dag van 06.00 uur tot 22.00 uur te horen. De ontknoping is op vrijdag om 19.00 uur.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: 17, 18 en 19 april 2026
- VRT Checkweken voeren strijd op tegen desinformatie
- Kijk het nieuwe seizoen van 'Anything But Gray' op HGTV
- De strijd barst los: 100 enthousiaste kandidaten, maar slechts 1 kan zich tot 'Homo Universalis' kronen
- ‘De Container Cup’ terug op Play: topsporters en BV’s opnieuw de arena in vanaf maandag
- 'Je Zal Het Maar Hebben Special' over Sheneeva en Chenelva
- Día de muertos met Julius Persoone in 'Celebrity MasterChef Vlaanderen'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Driedelige special volgt siamese tweeling Sheneeva en Chenelva op weg naar zelfstandigheid
- VRT Canvas brengt documentaire 'Dennis Tyfus - Eindelijk op canvas'
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Henkjan Smits valt in bij 'FM op 5'
- DINO wint MNM Start to dj 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance'
Kijktip van de dag

Ziekenhuizen voeren vaker een alcoholverbod in, maar hoeveel wordt er gedronken op plaatsen waar er geen verbod geldt? Met Imke Courtois en Thomas Buffel test Dina voetbalmythes, terwijl Andy onderzoekt wat helpt tegen een lookadem. En wie laat zich digitaal misleiden?
'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.



































