TikTok-hit en eerbetoon aan Rob de Nijs in de '80's Top 810' op Radio 10

maandag 24 maart 2025
Foto: Radio 10 - © Talpa Network 2025

Het is weer tijd voor één van de populairste hitlijsten van Nederland: de '80's Top 810'. Vanaf vandaag kunnen luisteraars bij Radio 10 genieten van de beste muziek uit de jaren 80. Tot en met vrijdag 28 maart brengt de zender het meest iconische muzikale decennium opnieuw tot leven, met enkele opvallende verrassingen.

Bloem’s Even Aan M’n Moeder Vragen maakt een indrukwekkende sprong omhoog in de lijst (van #350 naar #181), mede dankzij de enorme populariteit op TikTok. Daarnaast is er een bijzonder eerbetoon aan Rob de Nijs, die na zijn overlijden een recordaantal noteringen van 4 in de lijst heeft weten te behalen.


Madonna meeste noteringen
Lex Gaarthuis, dj van de ochtendshow, ziet hoe het decennium generaties blijft verbinden. 'De muziek uit de jaren 80 raakt jong en oud. Een nummer als Even aan m’n moeder vragen bewijst dat: dankzij TikTok ontdekken jonge mensen het opnieuw, terwijl het voor anderen pure nostalgie is. En dat Rob de Nijs met zoveel nummers in de lijst staat, is een prachtige manier om hem te eren als een van de grootheden van toen.'

De lijst bestaat uit een kleurrijke mix van internationale en nationale iconen. Madonna is wederom de onbetwiste ster van het decennium, met maar liefst 16 noteringen. Golden Earring voert de lijst aan als de hoogst genoteerde Nederlandse band, terwijl Het Kleine Orkest met Over De Muur het hoogst genoteerde Nederlandstalige nummer heeft.

Voor middagshow-dj Gijs Staverman is het een feest om de lijst te presenteren. 'Wat deze lijst zo bijzonder maakt, is dat de muziek uit de 80’s nog steeds impact heeft. Madonna, ABBA, George Michael – het zijn legendes die je nog dagelijks hoort.'

Nederlanders willen de gulden en de ijscokar terug
Radio 10 onderzocht in samenwerking met het 'Hart van Nederland'-panel wat de jaren 80 zo bijzonder maakt. Dit waren de meest opvallende resultaten:

- 74% vindt de jaren 80 beter dan nu.
- Nederlanders roemen de eenvoud van het leven en de vrijheid voor kinderen om buiten te spelen.
- Wat mag terugkomen? De gulden, dorpsfeesten, de ijscokar en legendarische tv-programma’s zoals 'Wedden Dat..?' en het originele MTV.
- Wat hoeft nooit meer terug? Overal roken en de economische crisis van toen.

De '80’s Top 810' is van maandag 24 tot en met vrijdag 28 maart iedere dag van 06.00 uur tot 22.00 uur te horen. De ontknoping is op vrijdag om 19.00 uur.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Door zijn moeilijke thuissituatie verblijft de veertienjarige Johnny in een instelling. Hij maakt deel uit van de bende van Luca en dealt drugs, maar stiekem droomt hij van een beter leven. Op een dag krijgt hij de beroemde acteur Antony als vaste klant. Er ontstaat een bijzondere band tussen de twee.

'Dealer', film uit 2021 met oa. Ben Segers en Veerle Baetens, om 20.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:00
    VRT NWS Update
    18:10
    Dagelijkse kost
  • 17:35
    Ancient Egypt by Train
    18:25
    Ridley
  • 18:00
    Ket & Doc
    18:15
    De week van Karrewiet
  • 16:50
    The Floor
    18:15
    Het echte leven in de ZOO
  • 17:15
    Hollandse Makelaars Aan De Costa
    18:10
    Kitchen Nightmares
  • 17:50
    The Big Bang Theory
    20:35
    Dealer
  • 17:15
    Police Interceptors
    22:30
    Bugsy
  • 17:30
    ER
    00:40
    Suits
  • 18:00
    SOS Piet
    19:25
    Hallo België!
  • 17:35
    De Container Cup
    19:55
    Café De Mol: Voorbeschouwing
  • 17:55
    Criminal Minds
    20:25
    FBI: International
  • 17:55
    3rd Rock From the Sun
    20:35
    Blade Runner
  • 17:45
    Komen Eten
    20:35
    Junior Bake Off Vlaanderen
  • 17:50
    Killer at the Crime Scene
    20:30
    Serial Killer Wives
  • 17:58
    Z-Weekoverzicht
    18:32
    Trends Talk
  • 18:02
    Hallo Roger
    18:55
    Seventies To Seven
  • 17:55
    Open Vuur
    18:30
    Het Weekmenu
  • 17:10
    Murdoch Mysteries
    18:05
    Hope Street
  • 17:10
    NCIS: Los Angeles
    18:10
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
    18:10
    NOS Studio Sport
  • 17:40
    De wereld rond met boeken
    18:15
    Walking With Dinosaurs
  • 17:50
    Taarten van Babel
    18:15
    Wilde buren