Tijs van den Brink keert terug naar christelijke Trump-stemmers

dinsdag 12 januari 2021

In de week voor de inauguratie van de nieuwe president Joe Biden, komt EO-presentator Tijs van den Brink met een vervolg op de serie 'God, Jesus, Trump!'.

In het opiniërende reisprogramma gaat Van den Brink opnieuw langs bij christelijke Trump-stemmers. Hoe is het met deze 'evangelicals' die in 2016 Trump het Witte Huis hielpen te bemachtigen. Ze zagen in hem een instrument van God. Inmiddels is duidelijk dat Trump de verkiezing heeft verloren. Hoe ervaren ze dit verlies? En als ze geloven dat God alles bestuurt, wat zegt het dan dat Trump niet op zijn troon mag blijven zitten?


In het vervolg van de serie, ‘God, Jesus, Trump!’ gaat Van den Brink terug naar de Bible Belt van Amerika waar afgelopen verkiezingen ook massaal op Donald Trump werd gestemd. Ondanks een uit de hand gelopen Covid-pandemie, economische teruggang, protesten en chaos na Black Lives Matter en een aanhoudende stroom van onthullingen over de persoon Trump, bleven de meeste Amerikaanse christenen in Donald Trump hun leider zien. Landelijk gezien kreeg Trump zelfs meer stemmen dan in 2016. Van den Brink gaat in gesprek met christenen die wederom Trump stemden, maar ook christenen die juist voor Joe Biden stemden.

Van den Brink: 'Waar ik zo benieuwd naar ben is hoe de christenen in de Verenigde Staten zich verzoenen. Zich verzoenen met hun oude president, nieuwe president maar bovenal ook met elkaar? Gaat geloof niet boven politiek? Ik ben zo gefascineerd geraakt door de verschillen en overeenkomsten van de Amerikanen maar ook die met ons, nuchtere Nederlanders.'

In januari 2020 werd het eerste seizoen van de serie 'God, Jesus, Trump!' uitgezonden.

'God, Jesus, Trump!', 13 én 14 januari 2021 om 22.20 uur bij de EO op NPO 2.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Zetten Andy en Dina hun relatie met de AI-liefjes verder? Ze buigen zich ook over de orgasmekloof. Een onderzoek met veel hoogtepunten en een climax met een heuse 'sekstafette'. Vervolgens gaat het duo verder met hun digitale scam via phishing aan huis.

'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:45
    Door de bomen
    06:00
    Mr. Magoo
  • 20:35
    De Afspraak
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:35
    Ze Zeggen Dat
    05:15
    Geen uitzending
  • 20:30
    Te Land Ter Zee En In De Lucht
    02:00
    Geen uitzending
  • 20:35
    American Assassin
    01:10
    Geen uitzending
  • 20:35
    Ace Ventura: When Nature Calls
    00:35
    Geen uitzending
  • 20:50
    Red Eye
    08:50
    Geen uitzending
  • 20:35
    Commissaris Roos
    06:00
    Joe
  • 21:15
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    02:20
    De Tafel van Gert
  • 20:35
    Truth Be Told
    02:35
    Geen uitzending
  • 20:35
    The First 48
    02:05
    Geen uitzending
  • 21:15
    Komen Eten
    02:25
    Geen uitzending
  • 21:15
    World's Most Evil Killers
  • 21:24
    Trends Doc
    02:00
    Herhalingslus
  • 21:19
    Mijn tuin
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:55
    Foodies & The City
    02:10
    Loïc: Zot van Koken
  • 21:00
    The Marlow Murder Club
    02:05
    Darby and Joan
  • 20:35
    Law & Order: Organized Crime
    02:00
    American Housewife
  • 20:35
    Onze boerderij: de oogst
    02:25
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 21:20
    Medialogica
    01:45
    Nieuwsuur
  • 20:25
    Down The Road
    02:30
    Eva