Tijs van den Brink keert terug naar christelijke Trump-stemmers

dinsdag 12 januari 2021

In de week voor de inauguratie van de nieuwe president Joe Biden, komt EO-presentator Tijs van den Brink met een vervolg op de serie 'God, Jesus, Trump!'.

In het opiniërende reisprogramma gaat Van den Brink opnieuw langs bij christelijke Trump-stemmers. Hoe is het met deze 'evangelicals' die in 2016 Trump het Witte Huis hielpen te bemachtigen. Ze zagen in hem een instrument van God. Inmiddels is duidelijk dat Trump de verkiezing heeft verloren. Hoe ervaren ze dit verlies? En als ze geloven dat God alles bestuurt, wat zegt het dan dat Trump niet op zijn troon mag blijven zitten?


In het vervolg van de serie, ‘God, Jesus, Trump!’ gaat Van den Brink terug naar de Bible Belt van Amerika waar afgelopen verkiezingen ook massaal op Donald Trump werd gestemd. Ondanks een uit de hand gelopen Covid-pandemie, economische teruggang, protesten en chaos na Black Lives Matter en een aanhoudende stroom van onthullingen over de persoon Trump, bleven de meeste Amerikaanse christenen in Donald Trump hun leider zien. Landelijk gezien kreeg Trump zelfs meer stemmen dan in 2016. Van den Brink gaat in gesprek met christenen die wederom Trump stemden, maar ook christenen die juist voor Joe Biden stemden.

Van den Brink: 'Waar ik zo benieuwd naar ben is hoe de christenen in de Verenigde Staten zich verzoenen. Zich verzoenen met hun oude president, nieuwe president maar bovenal ook met elkaar? Gaat geloof niet boven politiek? Ik ben zo gefascineerd geraakt door de verschillen en overeenkomsten van de Amerikanen maar ook die met ons, nuchtere Nederlanders.'

In januari 2020 werd het eerste seizoen van de serie 'God, Jesus, Trump!' uitgezonden.

'God, Jesus, Trump!', 13 én 14 januari 2021 om 22.20 uur bij de EO op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Celebrity MasterChef Vlaanderen' - Ruben Van Gucht (Play)

Opnieuw staat er een MasterClass op het menu. Dit keer krijgen de chefs een spoedcursus Libanese keuken van Ghina Bazzi. Spoed, chaos en tijdsgebrek zijn deel van het geheel. Door zijn blessure greep Ruben Van Gucht naast de immuniteitspin en bovendien leverde de snijwonde hem zes draadjes op. Niet bepaald ideaal om te koken in het heetst van de strijd en de jury heeft geen medelijden.

'Celebrity MasterChef Vlaanderen', om 21.15 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:15
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 01:00
    Nachtlus
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:35
    Plop & de Peppers
  • 02:20
    Geen uitzending
    07:15
    GPs: Behind Closed Doors
  • 01:35
    Geen uitzending
    10:50
    The Irrational
  • 01:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:40
    Geen uitzending
    15:25
    Murder in a Small Town
  • 01:10
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:10
    De Tafel van Tine
    04:50
    Geen uitzending
  • 02:40
    Geen uitzending
    06:40
    Sullivan's Crossing
  • 02:25
    Geen uitzending
    02:30
    Blood & Treasure
  • 02:05
    Geen uitzending
    06:05
    Botched
  • 01:45
    Geen uitzending
    06:40
    Shades of Blue
  • 02:18
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:58
    De ambachter
    05:55
    Sixties To Six
  • 02:30
    Meat Timon
    02:15
    Loïc: Zot van Koken
  • 02:25
    Death in Paradise
    02:45
    Father Brown
  • 02:45
    First Dates Australia
    02:15
    Cougar Town
  • 03:05
    NOS Journaal Laat
    02:10
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:20
    Nieuwsuur
    08:10
    Vroege Vogels
  • 02:15
    NOS Koningsdag 2026 met gebarentaal
    02:40
    First Dates