Tijs van den Brink keert terug naar christelijke Trump-stemmers

dinsdag 12 januari 2021

In de week voor de inauguratie van de nieuwe president Joe Biden, komt EO-presentator Tijs van den Brink met een vervolg op de serie 'God, Jesus, Trump!'.

In het opiniërende reisprogramma gaat Van den Brink opnieuw langs bij christelijke Trump-stemmers. Hoe is het met deze 'evangelicals' die in 2016 Trump het Witte Huis hielpen te bemachtigen. Ze zagen in hem een instrument van God. Inmiddels is duidelijk dat Trump de verkiezing heeft verloren. Hoe ervaren ze dit verlies? En als ze geloven dat God alles bestuurt, wat zegt het dan dat Trump niet op zijn troon mag blijven zitten?


In het vervolg van de serie, ‘God, Jesus, Trump!’ gaat Van den Brink terug naar de Bible Belt van Amerika waar afgelopen verkiezingen ook massaal op Donald Trump werd gestemd. Ondanks een uit de hand gelopen Covid-pandemie, economische teruggang, protesten en chaos na Black Lives Matter en een aanhoudende stroom van onthullingen over de persoon Trump, bleven de meeste Amerikaanse christenen in Donald Trump hun leider zien. Landelijk gezien kreeg Trump zelfs meer stemmen dan in 2016. Van den Brink gaat in gesprek met christenen die wederom Trump stemden, maar ook christenen die juist voor Joe Biden stemden.

Van den Brink: 'Waar ik zo benieuwd naar ben is hoe de christenen in de Verenigde Staten zich verzoenen. Zich verzoenen met hun oude president, nieuwe president maar bovenal ook met elkaar? Gaat geloof niet boven politiek? Ik ben zo gefascineerd geraakt door de verschillen en overeenkomsten van de Amerikanen maar ook die met ons, nuchtere Nederlanders.'

In januari 2020 werd het eerste seizoen van de serie 'God, Jesus, Trump!' uitgezonden.

'God, Jesus, Trump!', 13 én 14 januari 2021 om 22.20 uur bij de EO op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

De vijftienjarige Lara werd geboren in een mannelijk lichaam, maar wil als meisje door het leven gaan. Haar dagelijkse leven bestaat uit het innemen van hormoonremmers en wachten op vrouwelijke hormoontherapie en de operatie die uiteindelijk haar geslacht zal afstemmen op haar identiteit. Ondertussen streeft ze haar droom na: ballerina worden.

'Girl', film uit 2018 van Lukas Dhont met oa. Victor Polster, om 20.30 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:55
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 01:45
    Nachtlus
    08:00
    Winterbeelden
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:00
    Geen uitzending
    05:50
    Kabouter Plop
  • 02:45
    Geen uitzending
    07:15
    Ik Vertrek
  • 01:05
    Geen uitzending
    23:30
    Resident Evil: Afterlife
  • 01:40
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:10
    Geen uitzending
    15:15
    The Endgame
  • 01:30
    Geen uitzending
    00:50
    The Golden Girls
  • 05:00
    Geen uitzending
    10:25
    Wordt aangekondigd
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:00
    Criminal Minds
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:40
    See
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:10
    Extreme Makeover: Home Edition
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:35
    C.S.I. New York
  • 04:03
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:47
    Mijn tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 04:30
    Bon Appetit
    02:20
    Het Weekmenu
  • 04:15
    Midsomer Murders
    03:15
    Ripper Street
  • 04:30
    NCIS
    01:15
    The Resident
  • 03:40
    NOS Journaal
    01:45
    EenVandaag
  • 02:20
    Nieuwsuur
    01:25
    Dit is de Week
  • 04:00
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    01:10
    First Dates