Tijs van den Brink is terug met nieuw seizoen 'God, Jesus, Trump!'

zaterdag 30 maart 2024
Foto: © Evangelische Omroep 2024

Met de Amerikaanse verkiezingen in het vooruitzicht, groeit opnieuw de populariteit van Donald Trump. Maar hoe staat het met de steun van Amerikaanse christenen voor de presidentskandidaat?

EO-presentator Tijs van den Brink spreekt voor 'God, Jesus, Trump!' met christelijke Amerikanen: waarom blijven ze ondanks alle schandalen achter Donald Trump staan? Tijs vertelt: 'Eerlijk gezegd dacht ik na de bestorming van het Capitool en de ontkenning van de verkiezingsuitslag dat het klaar was met de christelijke steun voor Trump, maar ik heb me vergist.'


Voor het vierde seizoen van het EO-programma 'God, Jesus, Trump!' reist Tijs van den Brink naar West Virginia, Utah en Texas. 'Om het land beter te snappen, hebben we gekozen voor nieuwe plekken, omdat daar heel concreet een paar actuele kwesties spelen.'

Kolen of energietransitie?
In de eerste aflevering 'Almost Heaven' wordt ingezoomd op de kolenmijnen. Kolen zijn deze verkiezingen een belangrijk onderwerp in West Virginia. President Joe Biden wil het gebruik van kolen afbouwen. Ook hier is de energietransitie hot topic. Maar de inwoners van West Virginia zijn juist bang dat minder kolen leidt tot meer armoede. Daarom staan zij achter Donald Trump, vooral met de hoop dat de kolenmijnen dan wél openblijven.

Voorbereiden op ramp of burgeroorlog
In Utah wonen de meeste ‘preppers’ ter wereld. Preppers zijn mensen die zich voorbereiden op een noodsituatie, als gevolg van een ramp of burgeroorlog. Als er iemand een noodsituatie kan voorkomen is het Donald Trump, denken ze. Sterker nog, een herverkiezing van Joe Biden, zal leiden tot grote problemen. Tijs bezoekt de mensen die zich al voorbereiden op dit noodscenario.

War on woke
In de slotaflevering reist de EO-presentator naar Texas. De meningen over woke zijn in deze staat enorm verdeeld. Tijs maakt van dichtbij mee hoe die woke-oorlog een grote impact heeft op de mensen in Texas. Tijs: 'Het ziet ernaar uit dat, na alles wat er het afgelopen decennium rond Donald Trump is gebeurd, opnieuw een grote meerderheid van de orthodoxe christenen in Amerika op hem stemt.'

Het EO-programma 'God, Jesus Trump!' is te zien op zondag 31 maart, 7 en 14 april om 20.20 uur te zien bij de EO op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Is't gelukt?' met Sven de Leijer

Fien Germijns, Ward Lemmelijn, Annemie Struyf, Bart Cannaerts, Birgit Aertgeerts, Mohsin Abbas, Stephanie Planckaert en Timon Verbeeck moesten het afgelopen jaar in alle discretie uitdagingen tot een goed einde brengen. Elke aflevering stellen drie van hen hun uitdaging voor aan hun tegenspelers, die moeten inschatten of het wel of niet gelukt is. In de studio krijgen ze voor het eerst beelden te zien van elkaars uitdagingen.

'Is 't Gelukt?', om 20.00 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:45
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:50
    The Patient
    00:12
    Het weer
  • 20:50
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:00
    The Equalizer 3
    00:15
    Helden van hier: De MUG heli
  • 22:50
    Dante's Peak
  • 22:30
    Did You Hear About the Morgans?
    00:35
    American Horror Story: Delicate
  • 22:30
    Megaboa
    00:10
    Police Interceptors: Pursuit and Capture
  • 23:55
    24
    00:45
    Suits
  • 23:55
    Chez Bompa Lawijt
    00:25
    Slisse & Cesar
  • 23:55
    Wordt aangekondigd
    01:05
    De Tafel van de Week
  • 00:00
    Criminal Minds
    02:45
    Geen uitzending
  • 22:45
    Dead Man Walking
    01:05
    Godzilla: King of the Monsters
  • 23:25
    Naked Attraction
    00:30
    Luxe Listings Sydney
  • 22:30
    Behind the Wheel of Revenge
    00:15
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 00:02
    Z-Beurs
    00:15
    Trends Talk
  • 23:44
    De perfecte badkamer
    01:55
    Hobbyklus
  • 23:45
    Guillaume's Paris
  • 23:10
    Blue Lights
    00:15
    Hope Street
  • 23:10
    NCIS
    03:25
    Grey's Anatomy
  • 00:00
    NOS Journaal
    00:10
    Wolven
  • 23:50
    Silent Witness
    00:40
    De Nachtzoen
  • 23:45
    Kasper van der Laan: Warm
    01:20
    De Grannies van Amsterdam