'Tijd voor MAX' zet helden in het zonnetje

zondag 22 november 2020

Maandag 23 november ontvangt 'Tijd voor MAX' de helden die onlangs een prestigieuze onderscheiding hebben gekregen. De helden zijn gedecoreerd vanuit het Platform Heldenwaardering, bestaande uit de Kanselarij der Nederlandse Orden, het Carnegie Heldenfonds en de Koninklijke Maatschappij tot Redding van Drenkelingen.

De helden en de voorzitters van de platformorganisaties zitten maandag 23 november aan tafel bij Martine van Os en Sybrand Niessen.


Elk jaar ontvangen tijdens de Nationale Heldendag verschillende helden een onderscheiding. Dit jaar is er, in verband met de coronamaatregelen, helaas geen officiële ceremonie, waarbij de helden de onderscheiding krijgen uitgereikt. 'Tijd voor MAX' en het Platform Heldenwaardering hebben echter besloten om de helden alsnog in het zonnetje te zetten. Juist in deze coronatijd is immers omkijken naar elkaar urgenter dan ooit. De onderscheiden helden zitten, evenals de voorzitters van de platformorganisaties, aan tafel in de studio bij Martine van Os en Sybrand Niessen. De helden delen hun verhaal en gaan terug naar de plek waar de heldendaad heeft plaatsgevonden.

Met de onderscheidingen worden mensen geëerd die op een bijzondere manier meehelpen om de samenleving veilig te houden. Door het jaar heen krijgen verschillende helden, die - vaak met gevaar voor eigen leven - het leven van een medeburger hebben gered, een onderscheiding. Elk jaar worden er indrukwekkende verhalen ingestuurd door bijvoorbeeld burgemeesters en getuigen of betrokkenen van een heldendaad. Een jury beslist vervolgens wie de penning krijgen.

Op het podium staat maandag 23 november Renee van Bavel. Zij zingt, speciaal voor de helden, een bijzonder lied.

'Tijd voor MAX', maandag 23 november om 17.10 uur op NPO 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Masked Singer' (VTM)

In deze kerstspecial stappen de vijf laatst overgebleven Masked Singers het podium op. Wie verbergt zich achter de maskers? Reken op hartverwarmende performances, een vleugje kerstmagie en een ontmaskering die je helemaal in de feeststemming brengt.

'The Masked Singer', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Thuis
    07:00
    Karrewiet met VGT
  • 12:00
    De Warmste Week
    10:05
    Herfstbeelden
  • 13:45
    De Smurfen
    07:00
    Sam & Julia
  • 13:40
    Familie
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:30
    WK Darts 2026
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 11:50
    Geen uitzending
    14:35
    Snow White and the Huntsman
  • 13:35
    Baywatch
    10:00
    Geen uitzending
  • 13:35
    The Christmas Train
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 13:35
    De Redders
    12:45
    De Sterrenkaart
  • 13:30
    C.S.I. New York
    06:20
    Coroner
  • 13:05
    Heavy Rescue: 401
    12:35
    Storage Wars
  • 12:35
    Christmas in My Heart
    11:40
    The Christmas Swap
  • 13:25
    Cold Justice
    12:55
    Snapped
  • 13:00
    Z-Extra
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:39
    Mijn tuin
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 13:40
    Loïc: Zot van Koken
    09:45
    Lekker Messy - Weekmenu
  • 12:45
    Murdoch Mysteries
    06:55
    Ghosts
  • 13:25
    Storage Wars
    12:10
    American Pickers
  • 13:35
    Bak mee met MAX
    13:00
    NOS Journaal
  • 13:20
    Het Uur van de Wolf Kort
    13:00
    NOS Journaal
  • 13:50
    De Smurfen
    12:52
    Vrolijke Kerst