'Tijd voor MAX' staat in het teken van aids

dinsdag 15 december 2020

Op woensdag 16 december om 17.10 uur op NPO 1 staat 'Tijd voor MAX' in het teken van de vergeten kinderen met hiv, in met name Afrika.

Door corona raakt de toch al moeizame zorg aan deze kinderen nog verder in de knel. Met als gevolg dat onnodig veel kinderen overlijden. Te gast bij 'Tijd voor MAX' zijn onder meer de directeur van Aidsfonds Mark Vermeulen en Natasja Froger, zij verloor ooit haar beste vriend aan de gevolgen van aids. Ook virologe Anne Wensing van het UMC schuift aan. De virologe is al 25 jaar betrokken bij de aids-bestrijding.


Er zijn naar schatting wereldwijd 1,8 miljoen kinderen met hiv. De helft van deze kinderen wordt niet behandeld, bijvoorbeeld omdat hun ouders niet weten dat hun kind geïnfecteerd is. Ze worden de 'vergeten kinderen van de aidsepidemie' genoemd. Ze overlijden vroeg, vaak al voor hun vijfde verjaardag. De groep kinderen van wie wel bekend is dat ze hiv hebben, dreigt nu door corona ook uit beeld te raken. Door corona is het zorgsysteem overbelast, en door lockdowns kunnen of durven kinderen niet meer naar de kliniek te komen. Ze missen controles en de levensreddende medicijnen. En juist voor kinderen met hiv is het van levensbelang dat hun medicatie niet stopt.

Aidsfonds
Aidsfonds ondersteunt lokale gezondheidswerkers die hun uiterste best doen de vergeten kinderen van de aidsepidemie te helpen. Deze zorghelden gaan ook ten tijde van corona naar de kinderen toe, bieden hiv-tests aan en zorgen dat kinderen met hiv hun medicatie toch nog krijgen waardoor ze kunnen overleven. Aidsfonds is actief in onder andere Zimbabwe, Mozambique, Oeganda, Kenia, Zuid-Afrika en Nigeria.

Deze uitzending wordt mede mogelijk gemaakt door Aidsfonds.

'Tijd voor MAX', woensdag 16 december om 17.10 uur op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

In de slotaflevering reist Alice naar Spanje op zoek naar de wortels van het Romeinse rijk. Om de macht te grijpen over de Middellandse Zee moesten de Romeinen eerst afrekenen met de Carthagers - een volk waarvan de ware identiteit pas dit jaar werd onthuld dankzij baanbrekend DNA-onderzoek. Van de ruïnes van Tarragona tot het indrukwekkende Romeinse theater van Cartagena ontmoet Alice archeologen en historici die haar reis naar een onverwacht ontroerend einde brengen.

'Roman Empire by Train', om 21.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:10
    Sporza: WK Hockey Vrouwen 2026
    22:30
    VRT NWS laat
  • 21:25
    Roman empire by train
    22:10
    Our Friend
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:25
    Welkom Aan Boord
    22:35
    Telefacts Zomer
  • 20:55
    Killers
    22:50
    Brick Mansions
  • 20:30
    Blood Diamond
    23:05
    Looking Glass
  • 20:35
    The Watcher
    22:20
    Foute vrienden
  • 21:35
    Departure
    22:25
    ER
  • 21:30
    Spitsbroers
    22:20
    Cheers
  • 21:40
    De F*ckulteit
    22:40
    Blind Gekocht
  • 21:30
    Best Medicine
    23:30
    Friends
  • 20:35
    Ben-Hur
    22:55
    The Wheel of Time
  • 21:35
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    22:45
    Komen Eten
  • 21:25
    World's Most Evil Killers
  • 21:37
    Z-Beurs
    21:49
    Z-Energy
  • 21:34
    Mijn tuin
    22:00
    De Tijdlijn met Herbert
  • 21:35
    De Zomerkeuken
    22:05
    BBQ Vanavond?!
  • 21:00
    Emma
    22:00
    Agatha Christie's Marple
  • 21:30
    Below Deck Mediterranean
    22:25
    Hudson & Rex
  • 21:20
    AVROTROS Triviant
    22:10
    Goedenavond Nederland
  • 21:15
    Zembla
    22:00
    Nieuwsuur
  • 20:25
    Freddie - The Final Act
    22:00
    Louis Theroux: Transgender Kids