'Tijd voor MAX' staat in het teken van aids

dinsdag 15 december 2020

Op woensdag 16 december om 17.10 uur op NPO 1 staat 'Tijd voor MAX' in het teken van de vergeten kinderen met hiv, in met name Afrika.

Door corona raakt de toch al moeizame zorg aan deze kinderen nog verder in de knel. Met als gevolg dat onnodig veel kinderen overlijden. Te gast bij 'Tijd voor MAX' zijn onder meer de directeur van Aidsfonds Mark Vermeulen en Natasja Froger, zij verloor ooit haar beste vriend aan de gevolgen van aids. Ook virologe Anne Wensing van het UMC schuift aan. De virologe is al 25 jaar betrokken bij de aids-bestrijding.


Er zijn naar schatting wereldwijd 1,8 miljoen kinderen met hiv. De helft van deze kinderen wordt niet behandeld, bijvoorbeeld omdat hun ouders niet weten dat hun kind geïnfecteerd is. Ze worden de 'vergeten kinderen van de aidsepidemie' genoemd. Ze overlijden vroeg, vaak al voor hun vijfde verjaardag. De groep kinderen van wie wel bekend is dat ze hiv hebben, dreigt nu door corona ook uit beeld te raken. Door corona is het zorgsysteem overbelast, en door lockdowns kunnen of durven kinderen niet meer naar de kliniek te komen. Ze missen controles en de levensreddende medicijnen. En juist voor kinderen met hiv is het van levensbelang dat hun medicatie niet stopt.

Aidsfonds
Aidsfonds ondersteunt lokale gezondheidswerkers die hun uiterste best doen de vergeten kinderen van de aidsepidemie te helpen. Deze zorghelden gaan ook ten tijde van corona naar de kinderen toe, bieden hiv-tests aan en zorgen dat kinderen met hiv hun medicatie toch nog krijgen waardoor ze kunnen overleven. Aidsfonds is actief in onder andere Zimbabwe, Mozambique, Oeganda, Kenia, Zuid-Afrika en Nigeria.

Deze uitzending wordt mede mogelijk gemaakt door Aidsfonds.

'Tijd voor MAX', woensdag 16 december om 17.10 uur op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:45
    VRT NWS laat
    01:00
    Het weer (laat)
  • 23:30
    Nachtlus
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:05
    The Good Doctor
    01:00
    Geen uitzending
  • 00:10
    Familie Gillis: massa is kassa
    00:55
    Geen uitzending
  • 00:40
    How I Met Your Mother
    01:05
    Geen uitzending
  • 00:45
    Most Daring
    01:35
    Geen uitzending
  • 00:30
    Suits
    01:10
    Geen uitzending
  • 00:45
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 00:45
    Oogappels
    01:55
    Geen uitzending
  • 00:35
    Fire Country
    01:30
    This Is Us
  • 00:00
    Seal Team
    01:05
    Highway Thru Hell
  • 00:40
    Come Dine with Me: The Professionals
    01:45
    Gold Coast Ocean Rescue
  • 00:40
    FBI: International
    01:25
    Geen uitzending
  • 00:01
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 00:54
    De perfecte tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 00:40
    Vanavond bij ons
    01:15
    Puur Oosters - Japans
  • 00:50
    Miss Scarlet and the Duke
    01:35
    Call the Midwife
  • 00:30
    Scrubs
    00:55
    American Housewife
  • 00:40
    NOS Journaal met gebarentaal
    01:15
    NOS WK Avond
  • 00:45
    Nieuwsuur
    06:45
    MAX Geheugentrainer
  • 00:50
    Who's that girl