'Tijd voor MAX' staat in het teken van aids

dinsdag 15 december 2020

Op woensdag 16 december om 17.10 uur op NPO 1 staat 'Tijd voor MAX' in het teken van de vergeten kinderen met hiv, in met name Afrika.

Door corona raakt de toch al moeizame zorg aan deze kinderen nog verder in de knel. Met als gevolg dat onnodig veel kinderen overlijden. Te gast bij 'Tijd voor MAX' zijn onder meer de directeur van Aidsfonds Mark Vermeulen en Natasja Froger, zij verloor ooit haar beste vriend aan de gevolgen van aids. Ook virologe Anne Wensing van het UMC schuift aan. De virologe is al 25 jaar betrokken bij de aids-bestrijding.


Er zijn naar schatting wereldwijd 1,8 miljoen kinderen met hiv. De helft van deze kinderen wordt niet behandeld, bijvoorbeeld omdat hun ouders niet weten dat hun kind geïnfecteerd is. Ze worden de 'vergeten kinderen van de aidsepidemie' genoemd. Ze overlijden vroeg, vaak al voor hun vijfde verjaardag. De groep kinderen van wie wel bekend is dat ze hiv hebben, dreigt nu door corona ook uit beeld te raken. Door corona is het zorgsysteem overbelast, en door lockdowns kunnen of durven kinderen niet meer naar de kliniek te komen. Ze missen controles en de levensreddende medicijnen. En juist voor kinderen met hiv is het van levensbelang dat hun medicatie niet stopt.

Aidsfonds
Aidsfonds ondersteunt lokale gezondheidswerkers die hun uiterste best doen de vergeten kinderen van de aidsepidemie te helpen. Deze zorghelden gaan ook ten tijde van corona naar de kinderen toe, bieden hiv-tests aan en zorgen dat kinderen met hiv hun medicatie toch nog krijgen waardoor ze kunnen overleven. Aidsfonds is actief in onder andere Zimbabwe, Mozambique, Oeganda, Kenia, Zuid-Afrika en Nigeria.

Deze uitzending wordt mede mogelijk gemaakt door Aidsfonds.

'Tijd voor MAX', woensdag 16 december om 17.10 uur op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'FC De Kampioenen': Johny Voners

Pol baalt omdat hij een week moet gaan logeren bij zijn schoonmoeder. Van collega Juul krijgt hij de tip een depressie voor te wenden. Pol doet dit, maar raakt verstrikt in zijn eigen spel. Marc heeft een nieuwe hobby: filmen. Hij wil per se een filmpje maken voor 'Videodinges'.

'FC De Kampioenen', om 19.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:25
    Inside Taronga Zoo
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 18:20
    DI Ray
    20:00
    VRT NWS Update
  • 18:25
    Hoe moeilijk kan het zijn?
    18:40
    De Hoppers
  • 18:20
    VTMies
    19:00
    VTM Nieuws
  • 18:15
    Red Bull Vél'eau: Race Day
  • 17:55
    The Amazing Spider-Man 2
    20:25
    Vacation Friends 2
  • 17:45
    All New Traffic Cops
    22:30
    Cop Land
  • 18:10
    Chicago Fire
    00:30
    Suits
  • 18:15
    Keeping Up Appearances
    20:40
    Bompa
  • 18:25
    Komen Eten bij Bake Off Vlaanderen
    20:35
    Blind Gekocht NL
  • 17:40
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 18:05
    Two and a Half Men
    20:25
    The Prestige
  • 18:10
    The Block Australia
    20:35
    The Real Housewives van het Zuiden
  • 17:35
    World's Most Evil Killers
  • 18:06
    Trends Talk
    18:47
    CEO van mijn leven
  • 18:00
    Classics 55
    18:55
    Seventies To Seven
  • 18:25
    Lekker Messy - Weekmenu
    19:15
    De Garde van Gert
  • 18:10
    McDonald and Dodds
    20:00
    Silent Witness
  • 18:10
    White Collar
    19:00
    Nine Perfect Strangers
  • 18:15
    NOS Sportjournaal
    18:30
    EenVandaag
  • 18:10
    Nederland Zingt
    18:35
    Ik mis je
  • 18:20
    Enkeltje Verweggistan
    18:45
    Steken en Prikken in Suriname