'Tijd voor MAX' staat in het teken van aids

dinsdag 15 december 2020

Op woensdag 16 december om 17.10 uur op NPO 1 staat 'Tijd voor MAX' in het teken van de vergeten kinderen met hiv, in met name Afrika.

Door corona raakt de toch al moeizame zorg aan deze kinderen nog verder in de knel. Met als gevolg dat onnodig veel kinderen overlijden. Te gast bij 'Tijd voor MAX' zijn onder meer de directeur van Aidsfonds Mark Vermeulen en Natasja Froger, zij verloor ooit haar beste vriend aan de gevolgen van aids. Ook virologe Anne Wensing van het UMC schuift aan. De virologe is al 25 jaar betrokken bij de aids-bestrijding.


Er zijn naar schatting wereldwijd 1,8 miljoen kinderen met hiv. De helft van deze kinderen wordt niet behandeld, bijvoorbeeld omdat hun ouders niet weten dat hun kind geïnfecteerd is. Ze worden de 'vergeten kinderen van de aidsepidemie' genoemd. Ze overlijden vroeg, vaak al voor hun vijfde verjaardag. De groep kinderen van wie wel bekend is dat ze hiv hebben, dreigt nu door corona ook uit beeld te raken. Door corona is het zorgsysteem overbelast, en door lockdowns kunnen of durven kinderen niet meer naar de kliniek te komen. Ze missen controles en de levensreddende medicijnen. En juist voor kinderen met hiv is het van levensbelang dat hun medicatie niet stopt.

Aidsfonds
Aidsfonds ondersteunt lokale gezondheidswerkers die hun uiterste best doen de vergeten kinderen van de aidsepidemie te helpen. Deze zorghelden gaan ook ten tijde van corona naar de kinderen toe, bieden hiv-tests aan en zorgen dat kinderen met hiv hun medicatie toch nog krijgen waardoor ze kunnen overleven. Aidsfonds is actief in onder andere Zimbabwe, Mozambique, Oeganda, Kenia, Zuid-Afrika en Nigeria.

Deze uitzending wordt mede mogelijk gemaakt door Aidsfonds.

'Tijd voor MAX', woensdag 16 december om 17.10 uur op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Verraders' - Veerle Dobbelaere (VTM)

Zullen de Verraders vannacht een bondgenoot vermoorden of proberen ze iemand aan hun kant te krijgen? Eén ding is zeker: de keuze die ze maken, kan het spel helemaal op zijn kop zetten.

'De Verraders', om 20.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:20
    Sporza: Parijs-Tours
    17:20
    Sporza: WK Gravel
  • 15:30
    Sporza: Parijs-Tours
    17:20
    Tribe with Bruce Parry
  • 16:30
    Dragon Girl
    17:50
    Athleticus Urban Games
  • 16:15
    Got Talent
    18:10
    Goed Geplant
  • 16:55
    Ik Vertrek
    17:55
    De Augurkenkoning
  • 17:05
    The Big Bang Theory
    20:35
    American Made
  • 16:25
    Caught on Dashcam
    22:30
    Dog Day Afternoon
  • 17:05
    Christmas in Scotland
    18:50
    Always and Forever Christmas
  • 17:10
    SOS Piet
    19:20
    Drie mannen onder een dak
  • 16:05
    De Slimste Mens Ter Wereld
    20:00
    Kamp Jeroom
  • 16:40
    Criminal Minds
    20:25
    NCIS: Sydney
  • 17:05
    The Neighborhood
    20:35
    RoboCop 2
  • 17:15
    Komen Eten
    20:35
    Blind Gekocht NL
  • 16:30
    24 Hours in Police Custody
    20:30
    Cold Case Detectives
  • 16:47
    Trends Talk
    17:19
    Transport & Van.TV
  • 17:05
    De perfecte oprit
    18:00
    Classics 55
  • 17:05
    Indian Summer
    17:45
    Open Vuur
  • 17:10
    Art Detectives
    18:10
    The Hardacres
  • 17:10
    NCIS: Los Angeles
    18:05
    Below Deck Down Under
  • 16:25
    MAX Muziekspecial
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 17:10
    Pauscast
    17:45
    VPRO Boeken
  • 17:15
    Escape from Albatros
    17:45
    Hoofdzaken