'Tijd voor MAX' staat in het teken van aids

dinsdag 15 december 2020

Op woensdag 16 december om 17.10 uur op NPO 1 staat 'Tijd voor MAX' in het teken van de vergeten kinderen met hiv, in met name Afrika.

Door corona raakt de toch al moeizame zorg aan deze kinderen nog verder in de knel. Met als gevolg dat onnodig veel kinderen overlijden. Te gast bij 'Tijd voor MAX' zijn onder meer de directeur van Aidsfonds Mark Vermeulen en Natasja Froger, zij verloor ooit haar beste vriend aan de gevolgen van aids. Ook virologe Anne Wensing van het UMC schuift aan. De virologe is al 25 jaar betrokken bij de aids-bestrijding.


Er zijn naar schatting wereldwijd 1,8 miljoen kinderen met hiv. De helft van deze kinderen wordt niet behandeld, bijvoorbeeld omdat hun ouders niet weten dat hun kind geïnfecteerd is. Ze worden de 'vergeten kinderen van de aidsepidemie' genoemd. Ze overlijden vroeg, vaak al voor hun vijfde verjaardag. De groep kinderen van wie wel bekend is dat ze hiv hebben, dreigt nu door corona ook uit beeld te raken. Door corona is het zorgsysteem overbelast, en door lockdowns kunnen of durven kinderen niet meer naar de kliniek te komen. Ze missen controles en de levensreddende medicijnen. En juist voor kinderen met hiv is het van levensbelang dat hun medicatie niet stopt.

Aidsfonds
Aidsfonds ondersteunt lokale gezondheidswerkers die hun uiterste best doen de vergeten kinderen van de aidsepidemie te helpen. Deze zorghelden gaan ook ten tijde van corona naar de kinderen toe, bieden hiv-tests aan en zorgen dat kinderen met hiv hun medicatie toch nog krijgen waardoor ze kunnen overleven. Aidsfonds is actief in onder andere Zimbabwe, Mozambique, Oeganda, Kenia, Zuid-Afrika en Nigeria.

Deze uitzending wordt mede mogelijk gemaakt door Aidsfonds.

'Tijd voor MAX', woensdag 16 december om 17.10 uur op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'VRT Zomerhit' (VRT)

Vanavond stellen de volgende vijf kanshebbers zich voor: Berre met 'Yesterday, Today, Tomorrow', Bart Kaëll met 'Zot verliefd', Bas Serra met 'All Because of You', Laura Tesoro met 'Plastic Paradise' en Niels Destadsbader met 'Vuur en vlam'. En ook deze artiesten maken hun opwachting op het podium: Das Pop, de Gebroeders Ko, Samson & Marie, LUNA en Becky Hill.

'Zomerhit', om 20.55 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:15
    Goesting
    00:00
    Journaallus
  • 19:30
    Pukkelpop live
    01:00
    Het weer
  • 20:50
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:55
    The Equalizer
    00:30
    The Enforcer
  • 22:25
    The Brothers Grimsby
    23:55
    Ozark Law
  • 22:25
    Escape Room
    00:20
    American Horror Story: Delicate
  • 22:30
    10.0 Earthquake
    00:10
    Night Coppers
  • 23:00
    24
    00:40
    Departure
  • 23:15
    Tegen de Sterren Op
    00:30
    Binnenstebuiten
  • 23:20
    De douane in actie
    00:20
    Alex Agnew - Wake Me Up When It's Over
  • 23:10
    Criminal Minds
    02:45
    Geen uitzending
  • 23:05
    The Jurassic Games
    00:50
    The Terminator
  • 22:35
    Virgin Island
    00:50
    Luxe Listings Sydney
  • 22:30
    I Am Elizabeth Smart
    00:05
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 22:59
    CEO van mijn leven
    23:25
    City Reports
  • 23:16
    Het perfecte terras
    00:00
    Oh What A Night
  • 22:40
    Loïc zot van koken weekmenu
    23:30
    Guillaume's Paris
  • 23:05
    Blue Lights
    00:10
    Lynley
  • 23:05
    NCIS
    03:10
    Grey's Anatomy
  • 22:45
    NOS Studio Sport Voetbal
    23:30
    NOS Studio Sport
  • 23:10
    Silent Witness
    00:00
    De Nachtzoen
  • 23:10
    Lowlands 2026 Live Stream NPO3
    05:25
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal