'Tijd voor MAX' staat in het teken van aids

dinsdag 15 december 2020

Op woensdag 16 december om 17.10 uur op NPO 1 staat 'Tijd voor MAX' in het teken van de vergeten kinderen met hiv, in met name Afrika.

Door corona raakt de toch al moeizame zorg aan deze kinderen nog verder in de knel. Met als gevolg dat onnodig veel kinderen overlijden. Te gast bij 'Tijd voor MAX' zijn onder meer de directeur van Aidsfonds Mark Vermeulen en Natasja Froger, zij verloor ooit haar beste vriend aan de gevolgen van aids. Ook virologe Anne Wensing van het UMC schuift aan. De virologe is al 25 jaar betrokken bij de aids-bestrijding.


Er zijn naar schatting wereldwijd 1,8 miljoen kinderen met hiv. De helft van deze kinderen wordt niet behandeld, bijvoorbeeld omdat hun ouders niet weten dat hun kind geïnfecteerd is. Ze worden de 'vergeten kinderen van de aidsepidemie' genoemd. Ze overlijden vroeg, vaak al voor hun vijfde verjaardag. De groep kinderen van wie wel bekend is dat ze hiv hebben, dreigt nu door corona ook uit beeld te raken. Door corona is het zorgsysteem overbelast, en door lockdowns kunnen of durven kinderen niet meer naar de kliniek te komen. Ze missen controles en de levensreddende medicijnen. En juist voor kinderen met hiv is het van levensbelang dat hun medicatie niet stopt.

Aidsfonds
Aidsfonds ondersteunt lokale gezondheidswerkers die hun uiterste best doen de vergeten kinderen van de aidsepidemie te helpen. Deze zorghelden gaan ook ten tijde van corona naar de kinderen toe, bieden hiv-tests aan en zorgen dat kinderen met hiv hun medicatie toch nog krijgen waardoor ze kunnen overleven. Aidsfonds is actief in onder andere Zimbabwe, Mozambique, Oeganda, Kenia, Zuid-Afrika en Nigeria.

Deze uitzending wordt mede mogelijk gemaakt door Aidsfonds.

'Tijd voor MAX', woensdag 16 december om 17.10 uur op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (VTM)

Jef heeft absoluut geen zin om een enorme partij rietjes te tellen en te verpakken. Om onder het werk uit te komen, veinst hij met de hulp van Stavros een burn-out. Het plan werkt, tot Jef te hard opgaat in zijn rol.

'Lili en Marleen', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:40
    Sporza: Formule 1
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 18:25
    Vera
    19:55
    Het weer
  • 18:40
    De Hoppers
    19:00
    Stresskippen
  • 18:10
    De Wereld van Plopsa
    19:00
    VTM Nieuws
  • 18:00
    Steenrijk, Straatarm
    18:55
    Axel Gaat Binnen
  • 18:40
    How I Met Your Mother
    20:35
    The Sound of Music
  • 17:45
    All New Traffic Cops
    22:30
    Coogan's Bluff
  • 18:05
    ER
    00:40
    Suits
  • 18:15
    SOS Piet
    19:20
    Drie mannen onder een dak
  • 17:55
    De Verhulstjes
    20:00
    Chateau Meiland La Dolce Vita
  • 18:35
    Criminal Minds
    20:25
    NCIS: Origins
  • 18:30
    3rd Rock From the Sun
    20:05
    The Neighborhood
  • 18:05
    Komen Eten
    20:35
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 18:30
    Murdered at First Sight
    20:30
    Social Media Murders
  • 18:06
    Trends Talk
    18:47
    CEO van mijn leven
  • 18:38
    De Branche-Expert
    18:55
    Seventies To Seven
  • 18:30
    Over (h)eerlijke groenten
    19:10
    De Zomertafel
  • 18:05
    Hope Street
    19:00
    Return to Paradise
  • 18:10
    Scandal
    20:00
    Family Guy
  • 18:35
    NOS De Avondetappe
    19:35
    NOS WK Avond
  • 18:15
    Krabbé zoekt Chagall
    18:55
    Nu te Zien!
  • 18:35
    Welkom in de Middeleeuwen
    19:00
    NOS Jeugdjournaal