'Tijd voor MAX': open de wereld voor een kind met een handicap

dinsdag 27 oktober 2020

Op woensdag 28 oktober staat 'Tijd voor MAX' om 17.10 uur op NPO 1 volledig in het teken van kinderen met een handicap op de armste plekken van de wereld. Acteur en ambassadeur van het Liliane Fonds, Fedja van Huêt, zet zich in om de acceptatie van deze kinderen te vergroten.

Hij is te gast en vertelt over zijn ontmoetingen met kinderen in Bangladesh, die, net als hun lotgenoten wereldwijd, extra getroffen zijn door de coronacrisis. Ook Rick Brink, minister van Gehandicaptenzaken, is te gast in de studio.


Kinderen met een handicap worden in Bangladesh vaak geconfronteerd met vooroordelen en discriminatie. Fedja van Huêt zag hoe deze kinderen opgroeien en hoe hard hun bestaan is. Maar hij zag ook hoop: dankzij het Liliane Fonds kunnen deze kinderen weer meedoen en kunnen ze hun dromen waarmaken.

In 'Tijd voor MAX' ook aandacht voor de situatie van kinderen met een handicap in Guatemala. Met onder meer het verhaal van Juan. Hij is nog maar vier maanden oud en hij is geboren met schisis. Door zijn handicap kan Juan moeilijk drinken. Zonder hulp loopt hij risico snel ondervoed te raken. We vertellen ook het verhaal van de zes-jarige Ethny. Zij is doof geboren. Vanwege de extreme armoede in het gezin heeft Ethny nooit de kans gehad om gebarentaal te leren. Communiceren met haar vader en moeder is nauwelijks mogelijk. En het lukt haar niet om vriendinnetjes te maken. Dankzij het Liliane Fonds leren Ethny en haar ouders gebarentaal.

Liliane Fonds
Bijdragen aan een wereld die openstaat voor iedereen en waarin ook kinderen met een handicap die opgroeien in extreme armoede, al hun talenten kunnen ontwikkelen en inzetten. Dat is de missie van het Liliane Fonds. Samen met lokale organisaties in Afrika, Azië en Latijns-Amerika maakt het Liliane Fonds kinderen sterker en hun omgeving toegankelijker. In 2019 steunde het Liliane Fonds ruim 76.000 kinderen in 38 landen.

Deze uitzending van 'Tijd voor MAX' wordt mede mogelijk gemaakt door het Liliane Fonds.

'Tijd voor MAX', woensdag 28 oktober om 17.10 uur op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Verraders' - Veerle Dobbelaere (VTM)

Zullen de Verraders vannacht een bondgenoot vermoorden of proberen ze iemand aan hun kant te krijgen? Eén ding is zeker: de keuze die ze maken, kan het spel helemaal op zijn kop zetten.

'De Verraders', om 20.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:05
    Is 't gelukt?
  • 20:55
    Kabul
    21:50
    Say Nothing
  • 20:40
    Sportweekend met VGT
    21:15
    De twaalf - De botoxmoorden
  • 20:00
    De Verraders
    21:35
    De Verraders: De Ronde Tafel
  • 19:55
    Morbius
    21:50
    De Inspecteurs
  • 20:35
    American Made
    22:40
    Lights Out
  • 20:25
    Caught on Dashcam
    22:30
    Dog Day Afternoon
  • 20:35
    A Storybook Christmas
    22:15
    A Vineyard Christmas
  • 20:30
    SUPER 50
    21:40
    Tien Om Te Zien
  • 21:00
    Nonkels
    21:40
    Zondag Matchdag
  • 20:25
    NCIS: Sydney
    22:10
    The Rookie
  • 20:35
    RoboCop 2
    22:50
    Peppermint
  • 20:35
    Blind Gekocht NL
    03:00
    Oh Oh Den Haag
  • 20:30
    Cold Case Detectives
    23:25
    Hailey Dean Mysteries: A Prescription for Murder
  • 21:03
    Business Branding
    21:08
    Z-Weekoverzicht
  • 20:51
    Kan ik het ook?
    22:00
    Knuffel Pop
  • 20:40
    Foodies & The City
    21:20
    Chris Cooks Cymru
  • 21:00
    Ghosts Australia
    22:00
    Happy Valley
  • 20:55
    Below Deck Down Under
    00:25
    Below Deck Mediterranean
  • 20:25
    De slimste mens
    21:15
    De boer, de broer, de zus en de ziekte
  • 20:15
    Dwars door de Pyreneeën
    21:05
    Metropolis
  • 20:25
    Toppers in Concert 2026
    23:40
    Phoenix