'Tijd voor MAX': open de wereld voor een kind met een handicap

dinsdag 27 oktober 2020

Op woensdag 28 oktober staat 'Tijd voor MAX' om 17.10 uur op NPO 1 volledig in het teken van kinderen met een handicap op de armste plekken van de wereld. Acteur en ambassadeur van het Liliane Fonds, Fedja van Huêt, zet zich in om de acceptatie van deze kinderen te vergroten.

Hij is te gast en vertelt over zijn ontmoetingen met kinderen in Bangladesh, die, net als hun lotgenoten wereldwijd, extra getroffen zijn door de coronacrisis. Ook Rick Brink, minister van Gehandicaptenzaken, is te gast in de studio.


Kinderen met een handicap worden in Bangladesh vaak geconfronteerd met vooroordelen en discriminatie. Fedja van Huêt zag hoe deze kinderen opgroeien en hoe hard hun bestaan is. Maar hij zag ook hoop: dankzij het Liliane Fonds kunnen deze kinderen weer meedoen en kunnen ze hun dromen waarmaken.

In 'Tijd voor MAX' ook aandacht voor de situatie van kinderen met een handicap in Guatemala. Met onder meer het verhaal van Juan. Hij is nog maar vier maanden oud en hij is geboren met schisis. Door zijn handicap kan Juan moeilijk drinken. Zonder hulp loopt hij risico snel ondervoed te raken. We vertellen ook het verhaal van de zes-jarige Ethny. Zij is doof geboren. Vanwege de extreme armoede in het gezin heeft Ethny nooit de kans gehad om gebarentaal te leren. Communiceren met haar vader en moeder is nauwelijks mogelijk. En het lukt haar niet om vriendinnetjes te maken. Dankzij het Liliane Fonds leren Ethny en haar ouders gebarentaal.

Liliane Fonds
Bijdragen aan een wereld die openstaat voor iedereen en waarin ook kinderen met een handicap die opgroeien in extreme armoede, al hun talenten kunnen ontwikkelen en inzetten. Dat is de missie van het Liliane Fonds. Samen met lokale organisaties in Afrika, Azië en Latijns-Amerika maakt het Liliane Fonds kinderen sterker en hun omgeving toegankelijker. In 2019 steunde het Liliane Fonds ruim 76.000 kinderen in 38 landen.

Deze uitzending van 'Tijd voor MAX' wordt mede mogelijk gemaakt door het Liliane Fonds.

'Tijd voor MAX', woensdag 28 oktober om 17.10 uur op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Nu de nieuwe film over Michael Jackson is uitgekomen, duiken er nieuwe beschuldigingen van seksueel misbruik van kinderen op. Het gaat om vier kinderen uit één Amerikaans gezin, de familie Cascio. Jackson was er letterlijk vriend aan huis. Ze zijn intussen volwassen en vier van de vijf kinderen beweren dat ze langdurig seksueel misbruikt zijn. Ze wisten het niet van elkaar, want het was een geheim tussen hen en de popster.

'Telefacts Zomer', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:30
    Blokken
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
    13:00
    Lentebeelden
  • 12:45
    Mush Mush en de Zwammetjes
    12:55
    Mega Mindy
  • 12:10
    Expeditie Pairi Daiza
    13:00
    VTM Nieuws
  • 12:10
    Een Eigen Huis
    13:00
    MasterChef Australië - Back to Win
  • 09:20
    Geen uitzending
    14:10
    Bel-Air
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:45
    Ultimate Police Interceptors
  • 09:25
    Geen uitzending
    16:00
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 12:30
    Two and a Half Men
    14:50
    De Tafel van de Week
  • 12:20
    NCIS
    13:15
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 12:15
    Lost Car Rescue
    13:05
    Customer Wars
  • 12:15
    Chateau Meiland: En Route
    13:00
    Botched
  • 12:15
    The Hunt For the Chameleon Killer
    13:05
    Killer at the Crime Scene
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 12:35
    De perfecte tuin
    12:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 12:20
    Het Weekmenu
    13:10
    Sarah's Sweet Table
  • 12:30
    The Doctor Blake Mysteries
    13:35
    Agatha Christie's Marple
  • 12:45
    Grey's Anatomy
  • 12:40
    NOS Journaal
    13:20
    Bak mee met MAX
  • 12:40
    Andere Tijden Kort
    13:00
    NOS Journaal
  • 12:45
    Masha's sprookjes