'Tijd voor MAX' in het teken van CliniClowns

Donderdag 6 oktober staat 'Tijd voor MAX' om 17.10 uur op NPO 1 in het teken van CliniClowns. Met hun verbeeldingskracht zorgen zij dat zieke kinderen even vergeten dat ze ziek zijn en mensen met dementie of een beperking zich gezien en begrepen voelen.
Jack van Gelder is al meer dan 20 jaar een bevlogen ambassadeur. Hij heeft de impact van de clowns van dichtbij gezien en vertelt hierover in de studio. De 21-jarige Kayleigh, die als kind veel steun had aan de CliniClowns tijdens de vele ziekenhuisopnames, treedt op.
In 'Tijd voor MAX' zien we hoe het vak van CliniClown veel meer is dan het brengen van een lach. Zo gaan we mee naar Kempenhaeghe, een Academisch Centrum waar onder meer kinderen met epilepsie en een verstandelijke beperking wonen. De CliniClowns weten op een bijzondere manier contact te maken met kinderen die zich vaak niet gezien en onbegrepen voelen. 'CliniClowns brengen een lach en afleiding, maar ook warmte en genegenheid. En ieder kind vraagt daarbij zijn eigen benadering. Het ene kind is meer gebaat bij klein en subtiel, de ander wil meer actie, lekker even keten', aldus Jack van Gelder.
Ook volgen we CliniClowns Noena en Mimus die met veel liefde en respect spelen voor mensen met dementie in zorgcentrum Thebe Eikenbosch. Ze stemmen hun spel af op de belevingswereld van de bewoners en maken oprecht contact. Dementiedeskundige Annemarie Bolder is onder de indruk van de verbeeldingskracht van de CliniClowns. 'Het is niet alleen het bezoek zelf, ook erna zie je duidelijk een positief effect op de sfeer en de mensen.'
De 21-jarige Kayleigh lag als kind veel in het ziekenhuis. Tijdens haar vele behandelingen had ze veel steun aan de bezoeken van de CliniClowns. 'Ze kwamen regelmatig aan mijn bed en elke keer voelde dat als een moment van ontlading. Een ‘vrij’ moment tussen alle onderzoeken, dokters en infuuspiepjes. Zo was ik even in een andere wereld en vergeten in welke ellende ik me eigenlijk bevond', aldus Kayleigh. Om de CliniClowns te bedanken zingt ze speciaal voor hen een lied in 'Tijd voor MAX'.
'Tijd voor MAX', donderdag 6 oktober om 17.10 uur op NPO 1.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Omroep WNL komt met nieuw indringend seizoen van docuserie 'Brandmerk'
- Kijkcijfers: woensdag 18 maart 2026
- Ray 'Albert' Verhaeghe wordt voor zijn 100ste verjaardag verrast door zijn 'Familie'
- 'VRT Zomerhit': heel de zomer lang VRT aan zee in Blankenberge
- Kijkcijfers: dinsdag 17 maart 2026
- Jean-Marie Pfaff verrast Griekse taxichauffer in 'Expeditie Gooris - Citytripping'
- 'De Box'-kandidaten abseilen vanop DPG Media-gebouw in Antwerpen
- De jacht op de erfenis in 'Meldpunt Actueel'
- Peter Boeckx volgt verschillende zedenzaken en gaat ook in gesprek met Reuben D.B. in 'Justice For All'
- Speciale 'Mocronado’s' van Omroep WNL toont contrast tussen generaties
- Willy-dj Tomas De Soete duikt de 'Willy 500 van de jaren '90' in met smerigste filmscène ooit
- Merel Westrik stopt op JOE
- JOE-dj Kai Merckx zoekt nieuwe vorst: luisteraars maken maken kans op een 'Koninklijk Leven'
- Eindbedrag 3FM Serious Request bekendgemaakt: 18.848.700 euro voor Spieren voor Spieren
- Hans Zimmer elfde jaar op rij populairste componist 'NPO Filmmuziek Top 400'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice' -
Niels Destadsbader sluit bijzondere deal in 'Stukken van Mensen' -
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX? -
'So You Think You Can Dance' is terug! -
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+ -
'The Real Housewives of Antwerp' zijn terug! -
Kijk Pieter Verelsts absurdistische comedyshow 'Ten Aarzel' op Streamz -
Mutti Dina Tersago gaat op 'Koffieklets' bij ouders met een bijzonder verhaal -
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off' -
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.'
Kijktip van de dag

Jurgen heeft zijn knappe collega Sibel na een korte affaire ten huwelijk gevraagd. Hij is een Vlaming, zij heeft Turkse roots. Voor de ouders van beide twintigers komt de trouw als een complete verrassing. Sibel en Jurgen zijn smoorverliefd en kijken enorm uit naar een prachtig trouwfeest. Dat is echter buiten de druk, de verwachtingen en de twijfels van hun families gerekend. Eén ding is zeker: het wordt een trouwfeest om nooit meer te vergeten.
'Trouw met Mij!', film uit 2014 met oa. Mieke Bouve, om 20.40 uur op VRT 1.



































