'Tijd voor MAX' in het teken van aids

maandag 16 december 2019

Woensdag 18 december om 17.10 uur op NPO 1 vraagt 'Tijd voor MAX' in samenwerking met Aidsfonds aandacht voor kinderen met het hiv-virus.

Bijna de helft van de kinderen met hiv, krijgt vooral in Afrika, geen levensreddende medicijnen. Lokale buurthelpers proberen, met hulp van Aidsfonds zoveel mogelijk kinderen op te sporen in afgelegen dorpen en hen goede medische hulp te geven. Presentator Natasja Froger en zanger Jim van der Zee zijn te gast in de 'Tijd voor MAX'-studio.


Natasja Froger bezoekt voor 'Tijd voor MAX' de buurthelpers in Kenia. Het land lijdt onder de op drie na grootste hiv-epidemie ter wereld. Ze ontmoet Margareth, een vrouw die vier kinderen en haar man is verloren aan aids. Nu zet deze sterke vrouw alles op alles om anderen dit leed te besparen. Ze is de steun en toeverlaat voor mensen in haar buurt en probeert zoveel mogelijk mensen in haar omgeving aan te sporen zich te laten testen op hiv.

In deze speciale uitzending van 'Tijd voor MAX' ook een optreden van zanger en gitarist Jim van der Zee. Hij zingt Mr. Blue, het nummer dat René Klijn kort voor zijn dood zong met Paul de Leeuw. Hij stierf 1992 aan de gevolgen van aids. Aids kreeg met dat nummer een gezicht in Nederland.

Over Aidsfonds
Door het ondersteunen van lokale buurthelpers probeert Aidsfonds duizenden kinderen te vinden die nu nog geen goede zorg krijgen. De buurthelpers hebben de kennis hiv te herkennen en bieden met veel liefde de zorg die nodig is. Zo worden duizenden kinderen getest, krijgen ze levensreddende medicijnen en blijven ze hun behandeling volhouden. Aidsfonds steunt buurthelpers in onder andere Zimbabwe, Mozambique, Oeganda, Kenia, Zuid-Afrika en Nigeria.

Deze uitzending wordt mede mogelijk gemaakt door Aidsfonds.

'Tijd voor MAX', woensdag 18 december om 17.10 uur op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Got Talent' (VTM)

Nora-Leah toont in de vierde auditieshow dat meisjes net zo goed kunnen breakdancen als jongens. Clown Tof doet dan weer heel erg haar best om de jury aan het lachen te krijgen, terwijl Meermens een wel héél bijzondere ode brengt aan zijn vriendin.

'Got Talent', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:10
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:50
    Nachtlus
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 00:15
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 03:15
    Geen uitzending
    01:20
    NYPD Blue
  • 01:40
    Geen uitzending
    10:10
    Achter gesloten deuren
  • 01:50
    Geen uitzending
    13:50
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 01:50
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:25
    Joe
    05:25
    A Christmas in Switzerland
  • 01:25
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 03:55
    Geen uitzending
    02:20
    De Tafel van de Week
  • 02:20
    Geen uitzending
    05:20
    FBI: Most Wanted
  • 02:30
    Geen uitzending
    05:30
    Heavy Rescue: 401
  • 04:00
    Geen uitzending
    02:40
    A Place in the Sun
  • 01:30
    Geen uitzending
    06:50
    Without a Trace
  • 04:22
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:16
    De perfecte werkplaats
    05:55
    Sixties To Six
  • 04:15
    Lekker Messy
    02:10
    Wild van Wild
  • 03:55
    Midsomer Murders
    02:35
    Ripper Street
  • 03:45
    Grey's Anatomy
  • 01:50
    NOS Journaal
    02:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 02:20
    Nieuwsuur
    08:00
    Vroege Vogels
  • 04:15
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    02:00
    Reizen Waes