'Tijd voor MAX' in het teken van aids

maandag 16 december 2019

Woensdag 18 december om 17.10 uur op NPO 1 vraagt 'Tijd voor MAX' in samenwerking met Aidsfonds aandacht voor kinderen met het hiv-virus.

Bijna de helft van de kinderen met hiv, krijgt vooral in Afrika, geen levensreddende medicijnen. Lokale buurthelpers proberen, met hulp van Aidsfonds zoveel mogelijk kinderen op te sporen in afgelegen dorpen en hen goede medische hulp te geven. Presentator Natasja Froger en zanger Jim van der Zee zijn te gast in de 'Tijd voor MAX'-studio.


Natasja Froger bezoekt voor 'Tijd voor MAX' de buurthelpers in Kenia. Het land lijdt onder de op drie na grootste hiv-epidemie ter wereld. Ze ontmoet Margareth, een vrouw die vier kinderen en haar man is verloren aan aids. Nu zet deze sterke vrouw alles op alles om anderen dit leed te besparen. Ze is de steun en toeverlaat voor mensen in haar buurt en probeert zoveel mogelijk mensen in haar omgeving aan te sporen zich te laten testen op hiv.

In deze speciale uitzending van 'Tijd voor MAX' ook een optreden van zanger en gitarist Jim van der Zee. Hij zingt Mr. Blue, het nummer dat René Klijn kort voor zijn dood zong met Paul de Leeuw. Hij stierf 1992 aan de gevolgen van aids. Aids kreeg met dat nummer een gezicht in Nederland.

Over Aidsfonds
Door het ondersteunen van lokale buurthelpers probeert Aidsfonds duizenden kinderen te vinden die nu nog geen goede zorg krijgen. De buurthelpers hebben de kennis hiv te herkennen en bieden met veel liefde de zorg die nodig is. Zo worden duizenden kinderen getest, krijgen ze levensreddende medicijnen en blijven ze hun behandeling volhouden. Aidsfonds steunt buurthelpers in onder andere Zimbabwe, Mozambique, Oeganda, Kenia, Zuid-Afrika en Nigeria.

Deze uitzending wordt mede mogelijk gemaakt door Aidsfonds.

'Tijd voor MAX', woensdag 18 december om 17.10 uur op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Op een dag komt een Amerikaanse man niet naar huis. Uiteindelijk belt zijn vrouw naar de hulpdiensten. Zij vertellen haar dat hij in de gevangenis zit op verdenking van sekshandel. Daarna blijkt dat hij interesse heeft in kinderen tussen de elf en de veertien jaar. Amanda balanceert tussen ongeloof, het gezin niet willen opgeven en toch uiteindelijk de plicht om haar kinderen een veiligere omgeving te kunnen bieden.

'Telefacts Zomer', om 22.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:37
    Euromillions
    23:40
    Het weer (laat)
  • 22:25
    Le Syndrome des amours passées
    23:50
    Het weer
  • 20:50
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:35
    Chicago Med
    00:35
    NYPD Blue
  • 23:05
    Ik Vertrek
    00:05
    Sex Stories
  • 23:20
    Godfather of Harlem
    00:30
    How I Met Your Mother
  • 23:35
    Most Daring
    00:25
    MythBusters
  • 23:35
    ER
    00:25
    Suits
  • 22:50
    Airwolf
    23:40
    Bompa
  • 23:00
    Blind Gekocht
    00:00
    Oogappels
  • 23:30
    Modern Family
    00:35
    FBI: International
  • 23:35
    Seal Team
    00:40
    Highway Thru Hell
  • 23:35
    Hello Goodbye
    00:30
    Come Dine with Me: The Professionals
  • 23:20
    CSI: Crime Scene Investigation
    00:15
    The Rookie
  • 23:33
    Z-Beurs
    23:46
    20 jaar POM
  • 23:33
    De perfecte badkamer
    23:55
    5-voor-12
  • 23:30
    Vanavond bij ons
    00:10
    Guillaume's Paris
  • 22:00
    Foyle's War
  • 23:20
    Law & Order: Special Victims Unit
    00:05
    Burn Notice
  • 23:35
    NOS De Avondetappe
    00:20
    NOS Journaal
  • 23:30
    NOS Journaal Laat
    23:45
    De Nachtzoen
  • 23:05
    De slimste mens België
    00:15
    Gezond of gelul?