'Tijd voor MAX' in het teken van aids

maandag 16 december 2019

Woensdag 18 december om 17.10 uur op NPO 1 vraagt 'Tijd voor MAX' in samenwerking met Aidsfonds aandacht voor kinderen met het hiv-virus.

Bijna de helft van de kinderen met hiv, krijgt vooral in Afrika, geen levensreddende medicijnen. Lokale buurthelpers proberen, met hulp van Aidsfonds zoveel mogelijk kinderen op te sporen in afgelegen dorpen en hen goede medische hulp te geven. Presentator Natasja Froger en zanger Jim van der Zee zijn te gast in de 'Tijd voor MAX'-studio.


Natasja Froger bezoekt voor 'Tijd voor MAX' de buurthelpers in Kenia. Het land lijdt onder de op drie na grootste hiv-epidemie ter wereld. Ze ontmoet Margareth, een vrouw die vier kinderen en haar man is verloren aan aids. Nu zet deze sterke vrouw alles op alles om anderen dit leed te besparen. Ze is de steun en toeverlaat voor mensen in haar buurt en probeert zoveel mogelijk mensen in haar omgeving aan te sporen zich te laten testen op hiv.

In deze speciale uitzending van 'Tijd voor MAX' ook een optreden van zanger en gitarist Jim van der Zee. Hij zingt Mr. Blue, het nummer dat René Klijn kort voor zijn dood zong met Paul de Leeuw. Hij stierf 1992 aan de gevolgen van aids. Aids kreeg met dat nummer een gezicht in Nederland.

Over Aidsfonds
Door het ondersteunen van lokale buurthelpers probeert Aidsfonds duizenden kinderen te vinden die nu nog geen goede zorg krijgen. De buurthelpers hebben de kennis hiv te herkennen en bieden met veel liefde de zorg die nodig is. Zo worden duizenden kinderen getest, krijgen ze levensreddende medicijnen en blijven ze hun behandeling volhouden. Aidsfonds steunt buurthelpers in onder andere Zimbabwe, Mozambique, Oeganda, Kenia, Zuid-Afrika en Nigeria.

Deze uitzending wordt mede mogelijk gemaakt door Aidsfonds.

'Tijd voor MAX', woensdag 18 december om 17.10 uur op NPO 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:10
    Kapot gaan
    06:00
    Mr. Magoo
  • 07:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Wat een weekend
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 08:00
    Waiko
    06:00
    Tik Tak
  • 07:55
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie
    01:20
    Geen uitzending
  • 08:00
    Geen uitzending
    00:50
    Blind getrouwd: Australië
  • 06:00
    Qmusic
    01:15
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    01:05
    Geen uitzending
  • 00:50
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    02:20
    De Tafel van Gert
  • 07:35
    This Is Us
    02:30
    Geen uitzending
  • 08:10
    Two and a Half Men
    02:25
    Geen uitzending
  • 07:30
    Het Blok
    02:30
    Geen uitzending
  • 07:30
    Shades of Blue
    02:10
    Geen uitzending
  • 04:28
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:07
    Zo doe je het!
    05:55
    Sixties To Six
  • 08:00
    Meesterlijke Klassiekers
    02:00
    Loïc: Zot van Koken
  • 07:45
    Ghosts
    02:05
    Darby and Joan
  • 07:45
    Cougar Town
    02:10
    American Housewife
  • 08:10
    Goedemorgen Nederland
    02:10
    Pauw & De Wit
  • 08:00
    BinnensteBuiten
    02:20
    Nieuwsuur
  • 08:10
    Buurman en Buurman
    02:45
    Eva