'Tijd voor MAX': goede gezondheidszorg voor iedereen

Donderdag 21 april staat 'Tijd voor MAX' vanaf 17.10 uur op NPO 1 volledig in het teken van het tekort aan medische zorg in Afrika. Ambassadeur van Amref Flying Doctors: Saskia Noort is te gast.
Zij zet zich in voor een gezonde toekomst voor mensen in Afrika en vertelt onder andere over haar ontmoetingen met lokale zorghelden in Tanzania. Ook Jelle Stekelenburg, die jarenlang als arts in Zambia werkte, is te gast. En Alain Clark treedt op met een speciaal voor deze uitzending geschreven nummer.
Wie in Nederland ziek is, kan erop vertrouwen dat er een dokter klaarstaat en dat hij of zij de zorg verleent die nodig is. In Afrika is dat anders. Vergeleken met de rest van de wereld zijn hier de minste artsen, verpleegkundigen en verloskundigen per inwoner. Het tekort aan medisch personeel is zelfs de grootste bedreiging voor de gezondheid van mensen in Afrika. Hierdoor overlijden veel mensen aan ziekten die voorkomen of goed behandeld kunnen worden, zoals diarree, mazelen of longontsteking. Veel jonge vrouwen overlijden tijdens hun zwangerschap of bevalling, omdat zij niet de begeleiding krijgen die ze nodig hebben.
In 'Tijd voor MAX' het verhaal van David. Hij verloor zijn vrouw tijdens haar zwangerschap, omdat er in zijn dorp op het platteland van Kenia geen zorg dichtbij is. Hij bleef alleen achter met hun twee kinderen.
Daarom leidt Amref Flying Doctors, naast medisch personeel in de ziekenhuizen, duizenden lokale zorgverleners op. Dit gebeurt zowel via klassikale lessen als via de mobiele telefoon. Deze lokale zorgverleners geven basiszorg, begeleiden zwangere vrouwen en geven voorlichting over bijvoorbeeld voeding en het belang van een goede hygiëne.
Eén van deze vrouwen is Stella. Ze heeft zelf vier kinderen en is al tien jaar lokale zorgverlener in haar dorp. Ze krijgt training van Amref Flying Doctors en is heel gedreven om haar gemeenschap zo goed mogelijk te helpen. In 'Tijd voor MAX' zien we hoe belangrijk haar zorg was voor de kleine baby Felix. Hij blijkt ondervoed en een longontsteking te hebben. Dankzij Stella’s hulp is hij op tijd in een ziekenhuis.
Over Amref Flying Doctors
Amref Flying Doctors zet zich in voor een gezond en sterk Afrika. Het is de grootste Afrikaanse gezondheidsorganisatie en gaat uit van de kracht van de Afrikaanse bevolking zelf. Samen met hen zoeken ze naar praktische oplossingen die zij zelf kunnen uitvoeren en voortzetten. Zo kunnen zij op eigen kracht hun leven gezonder maken en neemt de armoede in Afrika af. Want alleen wie gezond is, kan ontsnappen aan armoede.
Deze uitzending van 'Tijd voor MAX' wordt mede mogelijk gemaakt door Amref Flying Doctors.
'Tijd voor MAX', donderdag 21 april om 17.10 uur op NPO 1.
https://www.maxvandaag.nl/programmas/tv/tijd-voor-max/
Meer artikels over Omroep MAX
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Het MAX Orkest' sluit succesvolle reeks af met slotconcert in Haarlem
- Kijkcijfers: woensdag 3 en donderdag 4 juni 2026
- Twintig jaar later: Guido Weijers terug op SBS6 met oudejaarsconference
- 'ETTY': dramaserie over Etty Hillesum vanaf juni te zien
- NPO blikt terug op een impactvol jaar
- 'Theo Maassen: Onbegonnen Werk' op NPO 1
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': aantal ernstig belaste jonge mantelzorgers is verdubbeld
- Hét golfspektakel van Nederland KLM Open op Ziggo Sport
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Nieuwe 'Blind Gekocht'-zoektocht dreigt te mislukken: 'Hun droomwoning bestaat niet'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie in nieuwe reeks op JOE Gold
- Luistercijfers: JOE noteert recordmaand, Qmusic zes jaar op rij nummer één
- 'BertOp5' brengt Alpe d’HuZes van dichtbij: verhalen van hoop, liefde en verbinding
- 'Olé Olé Olé: Barend & Benner in de USA': 3FM-dj's volgen Oranje tijdens WK 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen
Kijktip van de dag

Het aftellen is begonnen. De repetities worden intenser, het decor wordt onthuld en de laatste aanpassingen worden doorgevoerd. En dan eindelijk: dé grote dag. Wat gebeurt er wanneer Karen, Kristel en Kathleen samen het podium betreden?
'K3 Originals: Het verhaal van Karen, Kristel en Kathleen', om 20.40 uur op VTM.



































