'Tijd voor MAX': goede gezondheidszorg voor iedereen

Donderdag 21 april staat 'Tijd voor MAX' vanaf 17.10 uur op NPO 1 volledig in het teken van het tekort aan medische zorg in Afrika. Ambassadeur van Amref Flying Doctors: Saskia Noort is te gast.
Zij zet zich in voor een gezonde toekomst voor mensen in Afrika en vertelt onder andere over haar ontmoetingen met lokale zorghelden in Tanzania. Ook Jelle Stekelenburg, die jarenlang als arts in Zambia werkte, is te gast. En Alain Clark treedt op met een speciaal voor deze uitzending geschreven nummer.
Wie in Nederland ziek is, kan erop vertrouwen dat er een dokter klaarstaat en dat hij of zij de zorg verleent die nodig is. In Afrika is dat anders. Vergeleken met de rest van de wereld zijn hier de minste artsen, verpleegkundigen en verloskundigen per inwoner. Het tekort aan medisch personeel is zelfs de grootste bedreiging voor de gezondheid van mensen in Afrika. Hierdoor overlijden veel mensen aan ziekten die voorkomen of goed behandeld kunnen worden, zoals diarree, mazelen of longontsteking. Veel jonge vrouwen overlijden tijdens hun zwangerschap of bevalling, omdat zij niet de begeleiding krijgen die ze nodig hebben.
In 'Tijd voor MAX' het verhaal van David. Hij verloor zijn vrouw tijdens haar zwangerschap, omdat er in zijn dorp op het platteland van Kenia geen zorg dichtbij is. Hij bleef alleen achter met hun twee kinderen.
Daarom leidt Amref Flying Doctors, naast medisch personeel in de ziekenhuizen, duizenden lokale zorgverleners op. Dit gebeurt zowel via klassikale lessen als via de mobiele telefoon. Deze lokale zorgverleners geven basiszorg, begeleiden zwangere vrouwen en geven voorlichting over bijvoorbeeld voeding en het belang van een goede hygiëne.
Eén van deze vrouwen is Stella. Ze heeft zelf vier kinderen en is al tien jaar lokale zorgverlener in haar dorp. Ze krijgt training van Amref Flying Doctors en is heel gedreven om haar gemeenschap zo goed mogelijk te helpen. In 'Tijd voor MAX' zien we hoe belangrijk haar zorg was voor de kleine baby Felix. Hij blijkt ondervoed en een longontsteking te hebben. Dankzij Stella’s hulp is hij op tijd in een ziekenhuis.
Over Amref Flying Doctors
Amref Flying Doctors zet zich in voor een gezond en sterk Afrika. Het is de grootste Afrikaanse gezondheidsorganisatie en gaat uit van de kracht van de Afrikaanse bevolking zelf. Samen met hen zoeken ze naar praktische oplossingen die zij zelf kunnen uitvoeren en voortzetten. Zo kunnen zij op eigen kracht hun leven gezonder maken en neemt de armoede in Afrika af. Want alleen wie gezond is, kan ontsnappen aan armoede.
Deze uitzending van 'Tijd voor MAX' wordt mede mogelijk gemaakt door Amref Flying Doctors.
'Tijd voor MAX', donderdag 21 april om 17.10 uur op NPO 1.
https://www.maxvandaag.nl/programmas/tv/tijd-voor-max/
Meer artikels over Omroep MAX
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- De stembussen voor de 4e kwalificatieronde van de Gouden Televizier-Ring zijn geopend
- Kijkcijfers: woensdag 29 juli 2026
- Isabelle A trekt zich terug uit 'VRT Zomerhit' na diagnose borstkanker
- Kirsten Westrik en Nochtli Peralta Alvarez presenteren dagelijkse true crime-talkshow op NET5
- Hugo Kennis en Caroline Tensen samen in nieuw RTL 4-programma 'Thuis Aan Tafel'
- 'Tammie zoekt een vriendje': een hoopvol portret van een trans vrouw op zoek naar de liefde
- Het verhaal achter de beroemdste sekstape uit de jaren negentig: 'Pam & Tommy' op Play Fictie
- Dit staat in augustus op de planning bij National Geographic
- Lekker eten doe je in augustus met 24Kitchen
- Ontdek wat er in augustus op STAR Channel te zien is
- Radiospecial over vrouwenstraten in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Giel Beelen komende weken te horen in de ochtend van Radio Veronica
- Dit hoor je deze week in 'FM op 5'
- Qmusic-dj’s Tom & Bram schudden de Nederlandse zomer op met 'Shake Up Your Day'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Jana en Jelle vinden elkaar in 'B&B Zoekt Lief' -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Glitter, glamour en Nederlandse directheid in 'The Real Housewives van het Zuiden' -
Ruben Van Gucht daagt Tess uit op JOE
-
'Taylor Swift, a love story' in 'Telefacts Zomer' -
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief'
Kijktip van de dag

Wanneer een journalist een artikel publiceert over het machtsmisbruik op Anouks oude universiteit, komt Hartman zwaar onder vuur te liggen. Anouk wordt door de situatie gedwongen om kleur te bekennen.
'De f*ckulteit', om 21.40 uur op Play.



































