'Tijd voor MAX': de strijd tegen het coronavirus in vluchtelingenkampen

zondag 19 april 2020

Maandag 20 april vraagt 'Tijd voor MAX' aandacht voor de ruim 70 miljoen mensen die wereldwijd op de vlucht zijn en leven onder erbarmelijke omstandigheden.

Voor hen is het risico dat het coronavirus veel slachtoffers en lijden veroorzaakt groot. Stichting Vluchteling doet er alles aan om hen in deze moeilijke tijd de hulp te bieden die zij nodig hebben. Te gast zijn onder anderen presentator Art Rooijakkers en Tineke Ceelen van Stichting Vluchteling. Ook Hadewych Minis is te gast en treedt op in de studio.


Het coronavirus zorgt niet alleen voor een onzekere tijd voor ons, maar ook voor de miljoenen mensen die leven in overvolle vluchtelingenkampen, zoals in Nigeria, Congo en Griekenland. De anderhalve meter afstand die ons in Nederland moet beschermen is daar ondenkbaar. De omstandigheden zijn erbarmelijk. Tenten pal op elkaar, twee of drie gezinnen in één tent. Geen stromend water, geen wc’s, geen hygiëne.

'Er is geen tijd te verliezen, wij moeten aan de slag, ook al zijn de uitdagingen voor de hulpverleners in het veld groter dan ooit', aldus Tineke Ceelen, directeur van Stichting Vluchteling. Samen met presentator Art Rooijakkers was ze recent nog in een vluchtelingenkamp in Nigeria, waar 70.000 mensen leven in een kamp dat ooit werd gebouwd voor 500 mensen. 'We strijden samen tegen corona, maar hoe doe je dat als je in een vluchtelingenkamp woont? Als je met niets op de vlucht bent geslagen en hutjemutje op elkaar zit? Deze mensen hebben onze hulp heel hard nodig', zegt Rooijakkers.

Speciaal corona-team
Om de ontwikkelingen van het virus goed in de gaten te houden, heeft Stichting Vluchteling een speciaal corona-team opgezet onder leiding van een arts. Samen met verschillende partners bekijken ze wat voor hulp er waar nodig is. Zoals goede voorlichting, bescherming van gezondheidsmedewerkers, het verbeteren van de hygiëne, sanitaire voorzieningen en basisgezondheidszorg. Van dag tot dag wordt bekeken waar en op welke manier de hulp ingezet moet worden.

Over Stichting Vluchteling
Stichting Vluchteling is een noodhulporganisatie die zich wereldwijd inzet voor hulp aan vluchtelingen en ontheemden. Bij acute nood bieden ze levensreddende hulp, zoals schoon drinkwater, voeding en medische zorg. Maar ook bij langdurige crises kunnen mensen op Stichting Vluchteling rekenen.

Deze uitzending wordt mede mogelijk gemaakt door Stichting Vluchteling.

'Tijd voor MAX', maandag 20 april om 17.10 uur op NPO 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Wanneer Gandalf ontdekt dat de duistere Sauron zijn zinnen heeft gezet op de verovering van Minas Tirith, reist hij in allerijl naar de versterkte stad af. Hij waarschuwt stadhouder Denethor voor het nakende gevaar en hij wil hem overtuigen de hulp in te roepen van de koning van Rohan en zijn trouwe volgelingen. Daar wil Denethor echter niets van weten. Hij wil zijn macht met niemand delen. Ondertussen worstelt Aragorn met zijn lot als leider. Hij moet de bewoners van Midden-Aarde aanvoeren in de strijd tegen de troepen van Sauron.

'The Lord of the Rings: The Return of the King', film uit 2003 met oa. Elijah Wood, om 20.40 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:05
    Hallo Kroket
    07:30
    Stresskippen
  • 06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
    00:40
    Nachtlus
  • 07:08
    Sarah zingt
    07:00
    Kaatje zingt
  • 07:00
    Jabaloe
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:55
    Geen uitzending
    07:15
    Secrets of the World's Most Expensive Cruise Ship
  • 06:00
    Qmusic
    12:25
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Geen uitzending
  • 01:00
    JOE XMAS
    12:15
    Three Wise Men and a Baby
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Radio Nostalgie
    13:00
    De Zussen Coorevits
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:35
    Coroner
  • 05:00
    Geen uitzending
    12:30
    Cobra Kai
  • 06:55
    The Block Australia
    12:50
    The Sky is the Limit
  • 05:00
    Geen uitzending
    12:55
    Snapped
  • 06:00
    Herhalingslus
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:08
    Roger
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 06:45
    Het feestmenu van ..
    12:30
    Het Weekmenu
  • 06:55
    Death in Paradise
    08:55
    Murdoch Mysteries
  • 06:45
    Storage Wars
    15:20
    The Real Housewives of Beverly Hills
  • 07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
    13:00
    NOS Journaal
  • 07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
    13:00
    NOS Journaal
  • 07:00
    Ta-daaa!
    12:35
    Peperbollen