Terugblik op Mulisch' leven in '2Doc: Harry Mulisch – schepper van zichzelf'

zondag 25 oktober 2020

Het viel nog te bezien of hij wel sterfelijk was, zei Harry Mulisch soms. Maar op 30 oktober 2010 moest hij zich toch overgeven aan de dood. Zijn werkkamer in Amsterdam is sinds die dag onaangeroerd gebleven.

Daar schreef hij de klassiekers als 'Het Stenen Bruidsbed', 'Twee vrouwen', 'De Aanslag' en 'De Ontdekking van de Hemel'. Wat voor persoon was Harry Mulisch? Hoe was hij als vader en echtgenoot? Waarom had hij zoveel sympathie voor Fidel Castro en is het waar dat hij meer van teckels hield dan van mensen?


Tien jaar na Mulisch' dood gaat regisseur Coen Verbraak op zoek naar de persoon achter de schrijver. In Mulisch' oude werkkamer gaat Coen in gesprek met intimi van de schrijver, onder wie Adriaan van Dis, Jeroen Krabbé, Remco Campert, Cees Nooteboom, Jeroen Henneman, Robbert Ammerlaan, Marcel van Dam, Mulisch’ dochter Anna en zijn partner Kitty Saal. Ook komt de schrijver zelf volop aan het woord via archiefbeelden, waarvan sommige nooit eerder zijn vertoond.

Harry Mulisch is een van de grootste auteurs van na de Tweede Wereldoorlog. Zijn boeken werden verfilmd en bekroond met talloze prijzen, waaronder de PC Hooftprijs voor zijn hele oeuvre. En altijd werd hij weer genoemd als mogelijke kandidaat voor de Nobelprijs voor de Literatuur.

Coen: 'Mulisch is de schrijver waar ik mee opgroeide. Voor mijn lijst op school las ik zoals bijna iedereen De Aanslag. Hij bepaalde samen met Reve en Hermans mijn beeld van literatuur. Daarom was het intrigerend om via deze film zo dichtbij hem te komen. In die werkkamer is hij nog bijna voelbaar aanwezig. Zijn bril ligt nog op zijn bureau, naast zijn vulpen. Het is net of-ie alleen even weg is om pijptabak te kopen.'

De '2Doc: Harry Mulisch – schepper van zichzelf' is op maandag 26 oktober om 20.25 uur te zien bij BNNVARA op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play Actie logo

Nick Bannister heeft een manier ontdekt om mensen hun herinneringen te laten herbeleven. Zijn leven neemt een drastische wending wanneer hij zijn nieuwe cliënte, de aantrekkelijke exotische danseres Mae, ontmoet. De twee beginnen een passionele affaire, die abrupt stopt wanneer Mae plots van de aardbol verdwijnt. Nick besluit gebruik te maken van zijn eigen technieken om haar op te sporen.

'Reminiscence', film uit 2021 met oa. Hugh Jackman, om 20.30 uur Play Actie.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:05
    Down The Road
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 16:50
    Sporza: EK Volleybal Mannen 2026
    18:50
    Finnish lake wildlife
  • 18:40
    Grizzy & the Lemmings
    18:50
    Hoe moeilijk kan het zijn?
  • 18:10
    Lili en Marleen
    19:00
    VTM Nieuws
  • 18:00
    Kees van der Spek: Oplichters Aangepakt
    19:00
    Darts
  • 18:30
    Bittersweet Sixteen
    20:30
    IF
  • 18:30
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 18:00
    24
    00:50
    Suits
  • 18:40
    'Allo 'Allo!
  • 18:20
    Huizenjagers
    20:10
    Kijken en Kijken Kijken
  • 18:30
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 18:30
    Two and a Half Men
    20:30
    Reminiscence
  • 18:40
    Het Roer Om
    20:35
    De Hanslers: van de Piste naar de Playa
  • 18:30
    World's Most Evil Killers
  • 18:21
    Trends Talk
    18:55
    CEO van mijn leven
  • 18:43
    De perfecte vloerbekleding
    18:55
    Seventies To Seven
  • 18:40
    De Garde van Gert
    19:15
    Open Vuur
  • 18:10
    Murder in Provence
    20:00
    Silent Witness
  • 18:05
    White Collar
    20:00
    Iron Man 2
  • 18:30
    EenVandaag
    19:05
    Een huis vol
  • 18:35
    Ik mis je
    19:00
    Kassa
  • 18:35
    Sing & Dance UP!
    19:00
    NOS Jeugdjournaal