Terugblik op Mulisch' leven in '2Doc: Harry Mulisch – schepper van zichzelf'

zondag 25 oktober 2020

Het viel nog te bezien of hij wel sterfelijk was, zei Harry Mulisch soms. Maar op 30 oktober 2010 moest hij zich toch overgeven aan de dood. Zijn werkkamer in Amsterdam is sinds die dag onaangeroerd gebleven.

Daar schreef hij de klassiekers als 'Het Stenen Bruidsbed', 'Twee vrouwen', 'De Aanslag' en 'De Ontdekking van de Hemel'. Wat voor persoon was Harry Mulisch? Hoe was hij als vader en echtgenoot? Waarom had hij zoveel sympathie voor Fidel Castro en is het waar dat hij meer van teckels hield dan van mensen?


Tien jaar na Mulisch' dood gaat regisseur Coen Verbraak op zoek naar de persoon achter de schrijver. In Mulisch' oude werkkamer gaat Coen in gesprek met intimi van de schrijver, onder wie Adriaan van Dis, Jeroen Krabbé, Remco Campert, Cees Nooteboom, Jeroen Henneman, Robbert Ammerlaan, Marcel van Dam, Mulisch’ dochter Anna en zijn partner Kitty Saal. Ook komt de schrijver zelf volop aan het woord via archiefbeelden, waarvan sommige nooit eerder zijn vertoond.

Harry Mulisch is een van de grootste auteurs van na de Tweede Wereldoorlog. Zijn boeken werden verfilmd en bekroond met talloze prijzen, waaronder de PC Hooftprijs voor zijn hele oeuvre. En altijd werd hij weer genoemd als mogelijke kandidaat voor de Nobelprijs voor de Literatuur.

Coen: 'Mulisch is de schrijver waar ik mee opgroeide. Voor mijn lijst op school las ik zoals bijna iedereen De Aanslag. Hij bepaalde samen met Reve en Hermans mijn beeld van literatuur. Daarom was het intrigerend om via deze film zo dichtbij hem te komen. In die werkkamer is hij nog bijna voelbaar aanwezig. Zijn bril ligt nog op zijn bureau, naast zijn vulpen. Het is net of-ie alleen even weg is om pijptabak te kopen.'

De '2Doc: Harry Mulisch – schepper van zichzelf' is op maandag 26 oktober om 20.25 uur te zien bij BNNVARA op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

In San Francisco wordt een vrouw door een sluipschutter doodgeschoten. Inspecteur Harry Callahan, bijgenaamd Dirty Harry, krijgt het onderzoek toegewezen. De moordenaar, een zekere Scorpio, eist ondertussen 100.000 dollar van het stadsbestuur, anders zal hij iedere dag iemand neerschieten. Kort na de eerste geldeis, laat Scorpio een tweede bedreiging achter bij de politie: hij heeft een veertienjarig meisje gegijzeld. Als hij geen tweehonderdduizend dollar krijgt, zal hij haar levend begraven.

'Dirty Harry', film uit 1971 met oa. Clint Eastwood, om 22.30 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:25
    De Faker
    02:00
    Journaallus
  • 00:30
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 07:25
    Samson en Marie
    05:00
    Geen uitzending
  • 07:25
    Jokie
    01:50
    Geen uitzending
  • 07:15
    GPs: Behind Closed Doors
    00:50
    Blind getrouwd: Australië
  • 06:00
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 07:00
    Willy
    02:00
    Geen uitzending
  • 01:10
    Geen uitzending
    15:35
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    02:15
    Geen uitzending
  • 05:55
    Geen uitzending
    02:20
    De Tafel van Tine
  • 06:45
    FBI
    02:25
    Geen uitzending
  • 07:25
    Blood & Treasure
    03:20
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:40
    Property Brothers
  • 06:45
    Shades of Blue
    02:15
    Geen uitzending
  • 01:24
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:16
    Zo doe je het!
    05:55
    Sixties To Six
  • 07:10
    Snel, Makkelijk & Lekker
    02:15
    Vietnjam, met Quyên
  • 07:05
    Murdoch Mysteries
    01:45
    Rebus
  • 07:10
    The Kardashians
    02:25
    Cougar Town
  • 07:20
    Tussen Kunst en Kitsch
    02:00
    EenVandaag
  • 01:40
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 07:21
    Noddy, de detective
    02:35
    Eva