Terugblik op Mulisch' leven in '2Doc: Harry Mulisch – schepper van zichzelf'

zondag 25 oktober 2020

Het viel nog te bezien of hij wel sterfelijk was, zei Harry Mulisch soms. Maar op 30 oktober 2010 moest hij zich toch overgeven aan de dood. Zijn werkkamer in Amsterdam is sinds die dag onaangeroerd gebleven.

Daar schreef hij de klassiekers als 'Het Stenen Bruidsbed', 'Twee vrouwen', 'De Aanslag' en 'De Ontdekking van de Hemel'. Wat voor persoon was Harry Mulisch? Hoe was hij als vader en echtgenoot? Waarom had hij zoveel sympathie voor Fidel Castro en is het waar dat hij meer van teckels hield dan van mensen?


Tien jaar na Mulisch' dood gaat regisseur Coen Verbraak op zoek naar de persoon achter de schrijver. In Mulisch' oude werkkamer gaat Coen in gesprek met intimi van de schrijver, onder wie Adriaan van Dis, Jeroen Krabbé, Remco Campert, Cees Nooteboom, Jeroen Henneman, Robbert Ammerlaan, Marcel van Dam, Mulisch’ dochter Anna en zijn partner Kitty Saal. Ook komt de schrijver zelf volop aan het woord via archiefbeelden, waarvan sommige nooit eerder zijn vertoond.

Harry Mulisch is een van de grootste auteurs van na de Tweede Wereldoorlog. Zijn boeken werden verfilmd en bekroond met talloze prijzen, waaronder de PC Hooftprijs voor zijn hele oeuvre. En altijd werd hij weer genoemd als mogelijke kandidaat voor de Nobelprijs voor de Literatuur.

Coen: 'Mulisch is de schrijver waar ik mee opgroeide. Voor mijn lijst op school las ik zoals bijna iedereen De Aanslag. Hij bepaalde samen met Reve en Hermans mijn beeld van literatuur. Daarom was het intrigerend om via deze film zo dichtbij hem te komen. In die werkkamer is hij nog bijna voelbaar aanwezig. Zijn bril ligt nog op zijn bureau, naast zijn vulpen. Het is net of-ie alleen even weg is om pijptabak te kopen.'

De '2Doc: Harry Mulisch – schepper van zichzelf' is op maandag 26 oktober om 20.25 uur te zien bij BNNVARA op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Heel Mijn Hart' (VTM GO+)

Tom, Isabelle, Jozefien, Elke en Gilles starten hun verblijf in het Zuid-Afrikaanse vakantiehuis met een gezellig aperitief om elkaar beter te leren kennen. Gilles gaat vervolgens suppen met Kaat en Isabelle gaat op een date vol avontuur met Bart.

'Heel Mijn Hart', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:00
    112 Hulp is onderweg
    22:45
    VRT NWS laat
  • 21:50
    Hacks
    22:54
    Het weer
  • 21:15
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:10
    Armageddon
    00:55
    Benidorm Bastards
  • 21:55
    Smeris
    23:50
    Overtreders
  • 20:35
    Scent of a Woman
    23:25
    9-1-1
  • 21:35
    All New Traffic Cops
    22:30
    Donnie Brasco
  • 22:05
    ER
    00:30
    Suits
  • 21:35
    Tien Om Te Zien
    22:40
    Coppers
  • 21:35
    Topdokters van Morgen
    22:40
    Scheire en de Schepping
  • 22:15
    Elsbeth
    00:10
    SkyMed
  • 20:35
    The Meg
    22:35
    American History X
  • 22:15
    Junior Bake Off Vlaanderen
    00:50
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 21:30
    The Mysterious Murder Of Ann Heron
    22:30
    Garage Sale Mystery: Guilty Until Proven Innocent
  • 21:56
    Z-Weekoverzicht
    22:30
    Trends Talk
  • 22:15
    Lifestyle en wonen
    22:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 22:05
    Pasta & Risotto
    22:25
    Meat Timon
  • 22:00
    Silent Witness
    00:20
    The Puzzle Lady
  • 21:55
    Law & Order: Special Victims Unit
    23:40
    Grey's Anatomy
  • 22:15
    Andere Tijden Sport
    23:00
    NOS Journaal Laat
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:40
    NPO Doc: Hoeksteen van de samenleving
  • 21:55
    Mocros
    22:35
    EO Jongerendag: Fearless Generation