Terugblik op Mulisch' leven in '2Doc: Harry Mulisch – schepper van zichzelf'

zondag 25 oktober 2020

Het viel nog te bezien of hij wel sterfelijk was, zei Harry Mulisch soms. Maar op 30 oktober 2010 moest hij zich toch overgeven aan de dood. Zijn werkkamer in Amsterdam is sinds die dag onaangeroerd gebleven.

Daar schreef hij de klassiekers als 'Het Stenen Bruidsbed', 'Twee vrouwen', 'De Aanslag' en 'De Ontdekking van de Hemel'. Wat voor persoon was Harry Mulisch? Hoe was hij als vader en echtgenoot? Waarom had hij zoveel sympathie voor Fidel Castro en is het waar dat hij meer van teckels hield dan van mensen?


Tien jaar na Mulisch' dood gaat regisseur Coen Verbraak op zoek naar de persoon achter de schrijver. In Mulisch' oude werkkamer gaat Coen in gesprek met intimi van de schrijver, onder wie Adriaan van Dis, Jeroen Krabbé, Remco Campert, Cees Nooteboom, Jeroen Henneman, Robbert Ammerlaan, Marcel van Dam, Mulisch’ dochter Anna en zijn partner Kitty Saal. Ook komt de schrijver zelf volop aan het woord via archiefbeelden, waarvan sommige nooit eerder zijn vertoond.

Harry Mulisch is een van de grootste auteurs van na de Tweede Wereldoorlog. Zijn boeken werden verfilmd en bekroond met talloze prijzen, waaronder de PC Hooftprijs voor zijn hele oeuvre. En altijd werd hij weer genoemd als mogelijke kandidaat voor de Nobelprijs voor de Literatuur.

Coen: 'Mulisch is de schrijver waar ik mee opgroeide. Voor mijn lijst op school las ik zoals bijna iedereen De Aanslag. Hij bepaalde samen met Reve en Hermans mijn beeld van literatuur. Daarom was het intrigerend om via deze film zo dichtbij hem te komen. In die werkkamer is hij nog bijna voelbaar aanwezig. Zijn bril ligt nog op zijn bureau, naast zijn vulpen. Het is net of-ie alleen even weg is om pijptabak te kopen.'

De '2Doc: Harry Mulisch – schepper van zichzelf' is op maandag 26 oktober om 20.25 uur te zien bij BNNVARA op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

In San Francisco wordt een vrouw door een sluipschutter doodgeschoten. Inspecteur Harry Callahan, bijgenaamd Dirty Harry, krijgt het onderzoek toegewezen. De moordenaar, een zekere Scorpio, eist ondertussen 100.000 dollar van het stadsbestuur, anders zal hij iedere dag iemand neerschieten. Kort na de eerste geldeis, laat Scorpio een tweede bedreiging achter bij de politie: hij heeft een veertienjarig meisje gegijzeld. Als hij geen tweehonderdduizend dollar krijgt, zal hij haar levend begraven.

'Dirty Harry', film uit 1971 met oa. Clint Eastwood, om 22.30 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:45
    De ideale wereld
    22:30
    VRT NWS laat
  • 20:55
    Mussolini: Son Of The Century
    22:00
    Sweetpea
  • 21:45
    Knokke Off
    22:10
    Geen uitzending
  • 21:35
    Sergio in Italië
    22:55
    The Floor
  • 21:45
    De Trein
    22:50
    Als de brandweer
  • 20:35
    Rookie
    22:20
    9-1-1
  • 21:35
    Police Interceptors
    22:30
    Dirty Harry
  • 21:25
    ER
    00:30
    Suits
  • 21:40
    Tien Om Te Zien
    22:45
    Pa heeft een lief
  • 21:10
    Café De Mol
    21:55
    Brieven aan Samson
  • 21:20
    FBI: International
    22:15
    Matlock
  • 20:35
    Daredevil
    22:35
    The Dark Knight
  • 21:45
    Bake Off Vlaanderen
    00:00
    Junior Bake Off Vlaanderen
  • 21:25
    The Prison Confessions of Gypsy Rose Blanchard
    22:20
    Aurora Teagarden Mysteries: Haunted by Murder
  • 21:34
    Trends Talk
    22:08
    Fleet TV
  • 21:34
    Red de meubelen
    22:00
    Knuffel Pop
  • 21:50
    Beach Barbecue
    22:10
    It's Aperotime Somewhere in the World
  • 21:35
    Black Ops
    22:05
    Foyle's War
  • 20:55
    From
    22:00
    Under the Banner of Heaven
  • 21:00
    Over Mijn Lijk
    22:00
    NOS Studio Voetbal
  • 21:25
    Bureau Buitenland
    22:00
    Nieuwsuur
  • 21:50
    Mocros
    22:25
    Reizen Waes: 10 jaar onderweg