Terugblik op Mulisch' leven in '2Doc: Harry Mulisch – schepper van zichzelf'

zondag 25 oktober 2020

Het viel nog te bezien of hij wel sterfelijk was, zei Harry Mulisch soms. Maar op 30 oktober 2010 moest hij zich toch overgeven aan de dood. Zijn werkkamer in Amsterdam is sinds die dag onaangeroerd gebleven.

Daar schreef hij de klassiekers als 'Het Stenen Bruidsbed', 'Twee vrouwen', 'De Aanslag' en 'De Ontdekking van de Hemel'. Wat voor persoon was Harry Mulisch? Hoe was hij als vader en echtgenoot? Waarom had hij zoveel sympathie voor Fidel Castro en is het waar dat hij meer van teckels hield dan van mensen?


Tien jaar na Mulisch' dood gaat regisseur Coen Verbraak op zoek naar de persoon achter de schrijver. In Mulisch' oude werkkamer gaat Coen in gesprek met intimi van de schrijver, onder wie Adriaan van Dis, Jeroen Krabbé, Remco Campert, Cees Nooteboom, Jeroen Henneman, Robbert Ammerlaan, Marcel van Dam, Mulisch’ dochter Anna en zijn partner Kitty Saal. Ook komt de schrijver zelf volop aan het woord via archiefbeelden, waarvan sommige nooit eerder zijn vertoond.

Harry Mulisch is een van de grootste auteurs van na de Tweede Wereldoorlog. Zijn boeken werden verfilmd en bekroond met talloze prijzen, waaronder de PC Hooftprijs voor zijn hele oeuvre. En altijd werd hij weer genoemd als mogelijke kandidaat voor de Nobelprijs voor de Literatuur.

Coen: 'Mulisch is de schrijver waar ik mee opgroeide. Voor mijn lijst op school las ik zoals bijna iedereen De Aanslag. Hij bepaalde samen met Reve en Hermans mijn beeld van literatuur. Daarom was het intrigerend om via deze film zo dichtbij hem te komen. In die werkkamer is hij nog bijna voelbaar aanwezig. Zijn bril ligt nog op zijn bureau, naast zijn vulpen. Het is net of-ie alleen even weg is om pijptabak te kopen.'

De '2Doc: Harry Mulisch – schepper van zichzelf' is op maandag 26 oktober om 20.25 uur te zien bij BNNVARA op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Tattoorist' (VRT Canvas)

Met Emmanuel Item verkent Tijs Wenen, een stad vol verborgen lagen. Van de Secession en klassieke én hedendaagse koffiehuizen tot het Amalienbad en de Akademie der bildenden Künste. Ze bezoeken de Plaster Cast Collection, Kugelmugel en het Prater, terwijl verhalen over spionnen een andere kant van de gelukkigste stad ter wereld blootleggen.

'Tattoorist', om 21.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:50
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:50
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:00
    Geen uitzending
    00:00
    Huis Gemaakt
  • 00:35
    Geen uitzending
    07:15
    The Motorway
  • 01:00
    The Big Bang Theory
    01:05
    Geen uitzending
  • 01:15
    Geen uitzending
    00:40
    All New Traffic Cops
  • 00:50
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 00:55
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:15
    De Tafel van Gert
    03:10
    Geen uitzending
  • 01:05
    Fuller House
    01:15
    So Help Me Todd
  • 00:30
    Pawn Stars
    01:30
    Bar Rescue
  • 00:30
    Love Island UK
    01:45
    Botched
  • 00:45
    FBI
    02:00
    Geen uitzending
  • 01:09
    Herhalingslus
    01:04
    Z-accelerate
  • 01:20
    Aan de wand
    00:00
    Oh What A Night
  • 01:20
    Winterse Kost
    01:25
    Bon Appetit
  • 00:45
    Scott & Bailey
    01:35
    DCI Banks
  • 01:20
    First Dates Australia
    02:25
    Grey's Anatomy
  • 01:10
    Pauw & De Wit
    01:50
    EenVandaag
  • 01:10
    Nieuwsuur
    01:00
    Ongehoord Nieuws
  • 01:05
    Van Roosmalen & Groenteman
    01:30
    Je Zal Het Maar Hebben