Terugblik op Mulisch' leven in '2Doc: Harry Mulisch – schepper van zichzelf'

zondag 25 oktober 2020

Het viel nog te bezien of hij wel sterfelijk was, zei Harry Mulisch soms. Maar op 30 oktober 2010 moest hij zich toch overgeven aan de dood. Zijn werkkamer in Amsterdam is sinds die dag onaangeroerd gebleven.

Daar schreef hij de klassiekers als 'Het Stenen Bruidsbed', 'Twee vrouwen', 'De Aanslag' en 'De Ontdekking van de Hemel'. Wat voor persoon was Harry Mulisch? Hoe was hij als vader en echtgenoot? Waarom had hij zoveel sympathie voor Fidel Castro en is het waar dat hij meer van teckels hield dan van mensen?


Tien jaar na Mulisch' dood gaat regisseur Coen Verbraak op zoek naar de persoon achter de schrijver. In Mulisch' oude werkkamer gaat Coen in gesprek met intimi van de schrijver, onder wie Adriaan van Dis, Jeroen Krabbé, Remco Campert, Cees Nooteboom, Jeroen Henneman, Robbert Ammerlaan, Marcel van Dam, Mulisch’ dochter Anna en zijn partner Kitty Saal. Ook komt de schrijver zelf volop aan het woord via archiefbeelden, waarvan sommige nooit eerder zijn vertoond.

Harry Mulisch is een van de grootste auteurs van na de Tweede Wereldoorlog. Zijn boeken werden verfilmd en bekroond met talloze prijzen, waaronder de PC Hooftprijs voor zijn hele oeuvre. En altijd werd hij weer genoemd als mogelijke kandidaat voor de Nobelprijs voor de Literatuur.

Coen: 'Mulisch is de schrijver waar ik mee opgroeide. Voor mijn lijst op school las ik zoals bijna iedereen De Aanslag. Hij bepaalde samen met Reve en Hermans mijn beeld van literatuur. Daarom was het intrigerend om via deze film zo dichtbij hem te komen. In die werkkamer is hij nog bijna voelbaar aanwezig. Zijn bril ligt nog op zijn bureau, naast zijn vulpen. Het is net of-ie alleen even weg is om pijptabak te kopen.'

De '2Doc: Harry Mulisch – schepper van zichzelf' is op maandag 26 oktober om 20.25 uur te zien bij BNNVARA op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

K3 Originals Karen, Kristel en Kathleen

Voor het eerst in jaren staan Karen, Kristel en Kathleen weer samen in de repetitieruimte. Kennen ze de pasjes en teksten nog? Eén blik in de spiegel tijdens de make-uptest en het is duidelijk: ze zijn opnieuw K3.

'K3 Originals: Het verhaal van Karen, Kristel en Kathleen', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:15
    Thuis
    20:40
    Flikken Maastricht
  • 20:35
    De Afspraak op vrijdag
    21:30
    Shetland
  • 20:00
    Sporza: WK Voetbal Vrouwen Kwalificatie 2027
    22:15
    VRT NWS journaal met VGT
  • 20:05
    Familie
    20:40
    K3 Originals
  • 20:35
    The Hitman's Bodyguard
  • 20:35
    Apollo 13
    23:10
    Basic Instinct
  • 20:35
    Prey
    22:20
    Legionnaire
  • 20:00
    S.W.A.T.
    20:50
    Narcos
  • 20:35
    Coppers
    22:25
    Airwolf
  • 19:40
    Chateau Meiland La Dolce Vita
    20:40
    You've Got Mail
  • 20:35
    Elsbeth
    22:25
    CIA
  • 20:35
    American History X
    22:50
    Space Jam: A New Legacy
  • 20:35
    Junior Bake Off Vlaanderen
    21:25
    48 Hours to Buy
  • 20:30
    TMZ Investigates: The Reiner Murders: What Really Happened
    21:15
    The Real Serpent: Investigating A Serial Killer
  • 20:23
    Trends Talk
    20:59
    Z-Nieuws
  • 20:33
    Kan ik het ook?
    20:55
    Crooner
  • 20:10
    Karola's Kitchen
  • 20:05
    Hudson & Rex
    21:00
    Silent Witness
  • 20:35
    NCIS
    22:25
    The Watch
  • 20:35
    Ik Vertrek
    21:25
    Jan-Willem Ruimt Op!
  • 20:25
    2 voor 12
    21:05
    Café Kockelmann
  • 20:25
    NOS WK-kwalificatie Voetbal 2027
    22:40
    NOS Voetbal