Terugblik op Mulisch' leven in '2Doc: Harry Mulisch – schepper van zichzelf'

zondag 25 oktober 2020

Het viel nog te bezien of hij wel sterfelijk was, zei Harry Mulisch soms. Maar op 30 oktober 2010 moest hij zich toch overgeven aan de dood. Zijn werkkamer in Amsterdam is sinds die dag onaangeroerd gebleven.

Daar schreef hij de klassiekers als 'Het Stenen Bruidsbed', 'Twee vrouwen', 'De Aanslag' en 'De Ontdekking van de Hemel'. Wat voor persoon was Harry Mulisch? Hoe was hij als vader en echtgenoot? Waarom had hij zoveel sympathie voor Fidel Castro en is het waar dat hij meer van teckels hield dan van mensen?


Tien jaar na Mulisch' dood gaat regisseur Coen Verbraak op zoek naar de persoon achter de schrijver. In Mulisch' oude werkkamer gaat Coen in gesprek met intimi van de schrijver, onder wie Adriaan van Dis, Jeroen Krabbé, Remco Campert, Cees Nooteboom, Jeroen Henneman, Robbert Ammerlaan, Marcel van Dam, Mulisch’ dochter Anna en zijn partner Kitty Saal. Ook komt de schrijver zelf volop aan het woord via archiefbeelden, waarvan sommige nooit eerder zijn vertoond.

Harry Mulisch is een van de grootste auteurs van na de Tweede Wereldoorlog. Zijn boeken werden verfilmd en bekroond met talloze prijzen, waaronder de PC Hooftprijs voor zijn hele oeuvre. En altijd werd hij weer genoemd als mogelijke kandidaat voor de Nobelprijs voor de Literatuur.

Coen: 'Mulisch is de schrijver waar ik mee opgroeide. Voor mijn lijst op school las ik zoals bijna iedereen De Aanslag. Hij bepaalde samen met Reve en Hermans mijn beeld van literatuur. Daarom was het intrigerend om via deze film zo dichtbij hem te komen. In die werkkamer is hij nog bijna voelbaar aanwezig. Zijn bril ligt nog op zijn bureau, naast zijn vulpen. Het is net of-ie alleen even weg is om pijptabak te kopen.'

De '2Doc: Harry Mulisch – schepper van zichzelf' is op maandag 26 oktober om 20.25 uur te zien bij BNNVARA op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Over 5 Jaar' - Bart De Wever (VRT 1)

Hoe denk je dat de wereld én je eigen leven eruit zullen zien over vijf jaar? Een prikkelende vraag die Wim De Vilder in 2020 stelde aan negen bekende landgenoten. In deze aflevering blikken premier Bart De Wever, regisseur Adil El Arbi en nationaal drugscommissaris Ine Van Wymersch terug op hun uitspraken van vijf jaar geleden.

'Over 5 Jaar', om 21.25 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:35
    Jenny
    01:00
    Het weer (laat)
  • 06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
    09:00
    Herfstbeelden
  • 07:40
    Dag Sinterklaas
    05:25
    Geen uitzending
  • 07:40
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie
    06:55
    Sprookjes van Klaas Vaak
  • 07:15
    Dirty Home Rescue
    00:10
    Ramsay's Kitchen Nightmares
  • 06:00
    Qmusic
    09:00
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    00:40
    Geen uitzending
  • 07:35
    A Carol for Two
    01:30
    JOE XMAS
  • 06:00
    Joe
    01:20
    Geen uitzending
  • 06:00
    Radio Nostalgie
    01:45
    De Tafel van Gert
  • 07:40
    New Amsterdam
    03:00
    Neighbours: A New Chapter
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:35
    Ice Vikings
  • 07:30
    A la carte
    02:00
    Geen uitzending
  • 07:20
    Cold Justice
    01:10
    My Life is Murder
  • 06:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:36
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 07:35
    A la carte
    01:45
    Winterse Kost
  • 06:55
    Death in Paradise
    01:45
    Inside Man
  • 07:25
    Real Girlfriends in Paris
    03:25
    The Resident
  • 07:40
    Goedemorgen Nederland
    01:05
    Pauw & De Wit
  • 07:15
    Tijd voor Max
    01:35
    Nieuwsuur
  • 07:35
    Kindertijd
    01:30
    Top 2000 Quiz