Terugblik op Mulisch' leven in '2Doc: Harry Mulisch – schepper van zichzelf'

zondag 25 oktober 2020

Het viel nog te bezien of hij wel sterfelijk was, zei Harry Mulisch soms. Maar op 30 oktober 2010 moest hij zich toch overgeven aan de dood. Zijn werkkamer in Amsterdam is sinds die dag onaangeroerd gebleven.

Daar schreef hij de klassiekers als 'Het Stenen Bruidsbed', 'Twee vrouwen', 'De Aanslag' en 'De Ontdekking van de Hemel'. Wat voor persoon was Harry Mulisch? Hoe was hij als vader en echtgenoot? Waarom had hij zoveel sympathie voor Fidel Castro en is het waar dat hij meer van teckels hield dan van mensen?


Tien jaar na Mulisch' dood gaat regisseur Coen Verbraak op zoek naar de persoon achter de schrijver. In Mulisch' oude werkkamer gaat Coen in gesprek met intimi van de schrijver, onder wie Adriaan van Dis, Jeroen Krabbé, Remco Campert, Cees Nooteboom, Jeroen Henneman, Robbert Ammerlaan, Marcel van Dam, Mulisch’ dochter Anna en zijn partner Kitty Saal. Ook komt de schrijver zelf volop aan het woord via archiefbeelden, waarvan sommige nooit eerder zijn vertoond.

Harry Mulisch is een van de grootste auteurs van na de Tweede Wereldoorlog. Zijn boeken werden verfilmd en bekroond met talloze prijzen, waaronder de PC Hooftprijs voor zijn hele oeuvre. En altijd werd hij weer genoemd als mogelijke kandidaat voor de Nobelprijs voor de Literatuur.

Coen: 'Mulisch is de schrijver waar ik mee opgroeide. Voor mijn lijst op school las ik zoals bijna iedereen De Aanslag. Hij bepaalde samen met Reve en Hermans mijn beeld van literatuur. Daarom was het intrigerend om via deze film zo dichtbij hem te komen. In die werkkamer is hij nog bijna voelbaar aanwezig. Zijn bril ligt nog op zijn bureau, naast zijn vulpen. Het is net of-ie alleen even weg is om pijptabak te kopen.'

De '2Doc: Harry Mulisch – schepper van zichzelf' is op maandag 26 oktober om 20.25 uur te zien bij BNNVARA op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Kotmadam Sergeant' - Farzad (VTM)

De examens zijn volop bezig en de studenten moeten het even zonder hun kotmadam stellen. Ingeborg moedigt hen vanop afstand aan. En terwijl de drukte Maxim te veel wordt, lijkt Fauve de liefde te vinden.

'Kotmadam Sergeant', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:00
    Herfstbeelden
    12:10
    Dagelijkse kost
  • 11:15
    De Afspraak
    12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
  • 11:35
    Yetili vertelt
    11:45
    Casper en Emma
  • 09:50
    Geen uitzending
    11:50
    Familie
  • 11:20
    Kitchen Nightmares
    12:10
    B&B zoekt Lief NL
  • 09:00
    Geen uitzending
    13:40
    Ghosts
  • 10:00
    Geen uitzending
    13:40
    Caught on Dashcam
  • 10:40
    A Christmas Break
    12:20
    A Merry Royal Christmas
  • 10:00
    Joe
    15:05
    Geen uitzending
  • 11:00
    Geen uitzending
    11:50
    Huizenjagers
  • 10:50
    FBI: Most Wanted
    12:40
    NCIS
  • 10:55
    Geen uitzending
    11:55
    The Neighborhood
  • 11:30
    Say Yes to the Dress: Atlanta
    12:00
    Het Roer Om
  • 11:05
    World's Most Evil Killers
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 11:32
    Aan de wand
    12:00
    Brasserie 55
  • 11:35
    Meat Timon
    12:10
    Foodies & The City
  • 11:05
    Death in Paradise
    12:10
    Father Brown
  • 11:25
    Grey's Anatomy
  • 11:15
    Tijd voor Max
    12:00
    NOS Journaal
  • 11:20
    BinnensteBuiten
    12:00
    NOS Journaal
  • 11:30
    Zin in Zappelin
    11:45
    Raad eens hoeveel ik van je hou